10 pravidel pro míchání inkoustů: tabulka odstínů a pravidla pro míchání

Chcete-li změnit barvu pramenů, je doporučeno dodržovat řadu pravidel a odstínů, které musíte znát, než začnete míchat komponenty.Koneckonců, míchání barviv na vlasy není snadný postup.Doporučujeme, abyste se k ní obeznámili se znalostí dané záležitosti, jinak se nedostanete, co se očekávalo.

Tabulka odstínů pro smíchání barev

Před provedením kadeřnických postupů pro barvení, aby bylo dosaženo požadované barvy, je třeba mít představu o tom, který pigment se může na vlasech objevit po smíchání kompozic.Pro pohodlné vnímání těchto informací odborníci vyvinuli tabulku kombinující odstíny profesionálních barev.

4

Stupeň tónů

Tónovaná linie

Přírodní Popel (šedý) Zlatý Červený Červená Fialová Hnědá Bledě ječmen ]
1 2 3 4 5 6

7

8

10

Světle blondSvětle šedá, blond Světle zlato, blond Světle červeno-žlutá, blond - - - Platinum Pearl Barleyblond

9

blond Šedá, blond Zlato, blond načervenale žlutá blond růžová, blond platina, blond karamel nasycený perletým ječmenem, blond
8 světle hnědá světle šedá blondýna světle zlatá blondýna světle červená žlutá blondýna - Světle a tmavě růžový strom -

Perlovy,

blond

7

světle hnědá světle hnědá zlatá světle hnědá červená světle hnědá Světle červená - Matice Skandinávská blondýna
6 Tmavě hnědá Tmavě šedá Světle Hnědá Tmavě Zlatá Světle Hnědá Tmavě červenavá žlutá Světle Hnědá Granátové jablko Červená Tmavě fialová Světle Hnědá]Gingerhnědá

-

5

Světle kaštan Světle šedáSvětlé zlato Světle červeno-žluté Fiery red Burgundsko (světle fialové) Čokoláda, hnědá -
Kaštan Šedá

ZlatoČerveno-žlutá Tmavě červená Otakárek (Purple) Rosewood

-

3

Tmavý kaštan Tmavě šedá Tmavě Zlato Tmavě načervenalá žlutá Rubyth Tmavě fialová Mocha

-
2tmavý kaštan - - - - Lilek -

-

1 Černá Modrá záře Zlatý nádech Červenáhnědý lesk Červený odstín Fialové zvýrazněníHnědý odstín -
Mikston - Šedá, modrá Zlato Měď-červená Scarlet Fialová Zelená Světlá

Míchání barev–to není snadná manipulace, má mnoho jemností.Na základě výše uvedených údajů vyberte počáteční přirozený odstín kadeře, poté najděte jeho hloubku, určete indikátor od jedné do deseti (1 - velmi světlá, 10 - nejtmavší).

Poté jsou vybrány 2 sousedící tóny, které jsou v souladu s přirozenou barvou vlasové šachty.Poté můžete začít míchat vybrané komponenty.

Znalecký posudek
Katerina Velikaya
Dermatovenerolog, tricholog a kosmetolog
Smísení složek barviva je odpovědný postup, v němž je důležitý nejen přesný výpočet podílů, ale také jejich vhodná volba, proto je lepší svěřit tento postup odborníkovi.

Jak pigmenty ovlivňují

Vlasová šachta obsahuje přírodní barvivo, které dává konečný efekt barvení.Tmavé prameny se tedy vyznačují zvýšenou přítomností eumalinu, který nasycuje jádro hnědým a černým pigmentem.

Lehké kadeře, bohaté na železo a mohou dát nazelenalý nebo měděný nádech.Červené prameny jsou obohaceny feomalinem, dává jim červenou nebo nažloutlou barvu.A majitelé stříbra (šedivé vlasy) nebo bělavé vlasy (albinismus) nemají pigment nebo je v nich v malémmnožství.

​​

Při barvení pramenů je třeba se naučit, jak určit tón, který dominuje vlasům, aby se dosáhlo požadovaného stínu.

Znalecký posudek
Marina Selyutina
Miracle Medical Medical Center, délka služby 23roky
Dominantní pigment se nachází pouze v nativní barvě vlasů, a nikoli v barvě získané barvením.

Tyto informace vám pomohou vybrat správnou barvu barvy a získat dokonalejší odstín.Profesionální, zejména zdůraznit důležitost stanovení dominantního pigmentu na začátku barvení postupy.

Je to kvůli vysoké pravděpodobnosti, že na pramenech zůstanou zcela zbytečné odstíny.Aby se předešlo takovému obtěžování, stanoví se počáteční barva vlasu a předpovídají se nežádoucí tóny, které se mohou objevit po zbarvení.

Při výběru správného odstínu vezměte v úvahu následující účinky pigmentů na vlasy:

 • se doporučuje, aby brunety vyloučily výskyt načervenalého odstínu pomocí modré barvy;
 • Je důležité, aby se hnědé vlasy vyhýbaly vzhledu měděných odstínů, a zelená je pro tento účel perfektní;
 • Blondýnky často kazí veškerou nepříjemnou žlutou barvu, která se odstraní pomocí fialové barvy.

Profesionální mistři kosmetického průmyslu za účelem úplného odstranění nežádoucích projevů pigmentu aplikují na vybrané barvy obrácené barvy nebo mixtony.Pokud se barvení neprovádí v salonu, ale doma, pak toPoužívejte pouze profesionální barvy.

Příslušný výpočet poměru složek a neutralizátoru pigmentů nakonec ukáže požadovaný výsledek.Pokud chcete vlasy zakrýt barevným schématem sami, nezapomeňte, že produkty různých značek nejsou vhodné pro míchání, protože jsou již hotovým a vyváženým produktem.

Viz také:jak vytvořit dokonalou barvu doma (video)

Pravidla pro barevné kolečko kontrastní barvy

Ve ​​vědě o barvě se píše, žeže existují teplé a studené odstíny: žlutá, modrá a červená.

Znalecký posudek
Kateřina Velikaya
Dermatovenerolog, tricholog a kosmetolog
Základní tóny se nikdy nemíchají.

Všechny ostatní pigmenty jsou pouze deriváty těchto tří dominant, které se vytvářejí jejich kombinací v různých poměrech.Specialisté rozlišují tyto skupiny:

 • sekundární - jsou vytvářeny v interakci se dvěma základními barvami ve stejném množství;
 • terciární je výsledkem kombinace primárního a sekundárního barevného schématu.

Není tedy možné kombinovat teplé a studené barvy.Například platinové nebo popelové tóny jsou vhodné pro blondýnky s vybledlými vlasy a hnědé tóny dobře padnou na majitele tmavých pramenů klidným pigmentem.V colorism, barvy se pohybují od jednoho k druhému, měnit se postupně, bez náhlých změn.

Pigmenty umístěné na opačné straně jsouneutralizační protiproud.Je součástí zbarvení, aby se zabránilo nežádoucím odstínům, které dominantní a přírodní pigment může poskytnout.

Každá ze základních barev má své vlastní zbarvení, takže červená pochází ze zelené, modré z oranžové, žluté se snadno odstraní švestkou.Všechny kombinace vám umožní získat přirozený tón na kadeře.A také nemíchejte fialovou se žlutou nebo modrou s oranžovou.

Kadeřníci se spoléhají na tyto klíčové body v kalorii.Přesně vědí, jaké barvy se mají smíchat, vyberou správný odstín na základě pigmentu očí a typu dermis klienta.

Přípravný postup

Před lakováním vlasů by se měl specialista zaměřit na typ a strukturu vlasové šachty, posoudit poškození, stav kůže.Teprve poté určí mistr přirozený stín a požadovanou barvu.A také musí vzít v úvahu, zda došlo k nějaké manipulaci s kadeřemi, která korigovala jejich strukturální rys, a jak dlouho to bylo provedeno.

Těsně před samotným postupem byste si měli určitě prostudovat návod k použití produktu.

Při organizaci procesu kombinování složek pro barvení vlasů by tóny měly být upřednostňovány pouze v rozsahu barev od jednoho výrobce.

Znalecký posudek
Marina Selyutina
Miracle Medical Medical Center, délka služby 23roky
Je zakázáno kombinovat barvy různých společností.

Někteří odborníci poznamenávají, že variace jiných sérií, ale také není vhodné, aby jeden výrobce zasahoval.Kadeřníci radí majitelům šedých pramenů a barevných kadeřů, aby se předem dostali k jednotnému pigmentu na vlasy.

Znalecký posudek
Kateřina Velikaya
Dermatovenerolog, tricholog a kosmetolog
Je nutné nejprve zkontrolovat, zda se v použité kompozici nenachází zbarvení na možné alergické reakce.

Pro manipulaci s mícháním různých barev je třeba připravit:

 1. Skleněné, keramické nebo plastové nádobí (je zakázáno provádět tuto manipulaci v železné nádobě).Je třeba si uvědomit, o oxidační reakci, která může změnit složení složek.
 2. Rukavice jsou zárukou čistoty a bezpečnosti dermy před chemickým poškozením.
 3. Fat Cream - Chrání pokožku pod vlasovou linií.
 4. Kartáč pro smíchání barviva.

Bezprostředně před postupem pro kalorizaci vlasů kadeřníci doporučují:

 1. Neaplikujte masky na kadeře nejméně sedm dní před plánovaným malířstvím, protože nejsou vždy zabaleny do tohoto období.látky budou odstraněny z vlasové šachty.
 2. Namažte pražené prameny smíšeným složením, protože přírodní tuk na hlavě bude fungovat jako ochranná funkce před agresivní chemickou expozicí.
 3. Distribuujte barvicí hmotu na suché kadeře (vvlhkost pravděpodobně zředí komponenty).

Technologie pro smíchání vlasů na vlasy

K dosažení vysoké známky po tomto postupu je důležité vzít v úvahu některé aspekty technologie pro aplikaci konečného složení.

Více než 3 tóny masteru se navzájem nemísí.Vybrané barevné odstíny jedné společnosti se připravují nezávisle na sobě, postupně se nalije do misek a intenzivně se promíchají.Zředěná hmota musí být aplikována do 25-35 minut, nestojí za to ji skladovat, protože hotová kompozice rychle vstupuje do interakce se vzduchem.

Znalecký posudek
Marina Selyutina
Miracle Medical Medical Center, délka služby 23let
Je důležité nejen najít harmonické odstíny, ale také pečlivě spočítat proporce jejich kombinace.

Při barvení je vhodné vzít v úvahu následující nuance:

 • u středně velkých kadeří je nejčastěji celková spotřeba barev 120 g, u dlouhých - nejméně 180 g, u krátkých vlasů stačí60 g;
 • doporučuje se, aby byl pigment přidán k oxidačnímu činidlu a nikoliv jiným způsobem;
 • je povolen poměr 1: 1 při míchání kyslíku a barvy a při tónování jsou založeny na výpočtu 1: 2;
 • , pokud je nutné manipulovat s vyčištěním kadeřů, použije se roztok kyslíku 9% nebo 12%.Pokud by měl být požadovaný odstín tmavý, použijte složení látky ve 3%, při přechodu na mírně světlý tón - kyslík 6%;
 • vybrané barvy lze smíchat,použití stejného množství obou tónů nebo jedna barva by měla dominovat, pokud je tomu dána přednost.

Kohler se nanáší na vlasy rovnoměrně a intenzivně.Pro větší pohodlí je Master rozděluje do zámků.Pro úpravu sytosti barev a hloubky barev by měl odborník vypočítat dobu expozice barviva na vlasech.A také bere v úvahu teplotu v místnosti.Poté se prostředek intenzivně oplachuje tekoucí vodou a saponátem a lubrikuje se kadeřemi speciálními balzamy.

Barvení vlasů není snadný proces, ale kvalifikovaní mistři kosmetického průmyslu se řídí teorií colorism, zejména palety barev, proto dosahují požadovaného výsledku.Je důležité vzít v úvahu tabulku směšovacích barev a obecná pravidla pro přípravu a aplikaci kompozice na kadeře.

Dobrý odborník je schopen vytvořit perfektní výsledek pro své klienty.Samozřejmě je také možné barvit profesionálními léky samostatně, ale za tímto účelem je také nutné dodržovat všechna výše uvedená doporučení.

Jak míchat barvy?Vytváříme koktejl barev pro blondýna.Barvení vlasů v blond.Zabarvujeme
Smícháme barvy tak, abychom získali krásné odstíny
Jak správně smíchat barviva na vlasy