10 účinných olejových masek z jedle

Olej z jedle na vlasy je ze své podstaty jedinečným výrobkem.Jeho vlastnosti pozitivně ovlivňují tělo, nabíjí jej energií a silou.Díky svému vzácnému složení se tento nástroj často používá pro kosmetické účely.

Tento přípravek obsahuje velké množství účinných látek, které obsahují těkavé látky a vitaminy.Na základě toho se často vyrábějí masky a šampony.Za účelem ověření účinnosti produktu se doporučuje věnovat pozornost několika receptům na výrobu masek a vybrat si variantu, která vám vyhovuje.

Léčivé vlastnosti

Prostředky, které obsahují prospěšné kyseliny, těkavé a třísloviny, posilují vlasové folikuly a obnovují fungování mazových žláz.Takové přípravky připravené doma dávají kadeřům zdravý vzhled a záři.

Jedlový olej řeší takové problémy jako:

 • patologický obsah tuku;
 • suchá kůže;
 • lupy;
 • pomalý růst a slabost prutů;
 • zlobivé prameny.

Zmírňuje zánět a hydratuje a vyživuje vlasy živinami.

Použití oleje

Odborníci doporučují používat tento ether k ošetření a regeneraci vlasů.Před použitím jedle je třeba věnovat pozornost kontraindikacím a zkontrolovat, zda na něj není alergie.

Abyste mohli vyzkoušet reakci na složky, musíte dodržovat tento algoritmus:

 • smíchejte jednu lžíci léku s 1 litrem.voda;
 • kapejte roztok na vnitřní záhyb lokte.

Možná alergická reakce může být pozorována po 10-15 minutách.Není-li přítomen žádný projev, je povoleno používat jedle ether pro kosmetické a léčebné účely.

Nejlepší domácí masky

Existuje několik typů masek, z nichž mají prospěch lokny a které pomáhají řešit mnoho problémů.Zvažte postup přípravy a aplikace směsi pro každý případ.

Maska na prolaps

Ošetřovací směs zlepšuje výživu folikulů a zvyšuje krevní oběh v kožních buňkách.

K přípravě produktu je nezbytné:

 • nasekat 12 g křenu mixérem;
 • kapat šest kapek oleje z jedle;
 • přidat olej z jehel a ořechů;
 • Do směsi nalijte 25 ml etheru ořechu.

Výsledná kaše se vtírá do kořenů a čeká čtvrt hodiny.Jako lék můžete použít běžný šampon.Pokud po použití masky pocítíte pálení, musí být okamžitě odstraněna bez čekání na požadovaný čas.

Masky pro růst

Recept 1

Po pravidelném používání přípravku začnou vlasy růst rychleji.K tomuto procesu dochází díky zlepšenému krevnímu oběhu a hlubokému čištění tkání hlavy.

Budete potřebovat:

 • zakysanou smetanu - 25 g;
 • jedle éterický olej - 6 kapek;
 • Kajenský pepř - 8 g.

Nejprve musíte porazit studenou kyselou smetanou syrovým pepřem.Poté se k výsledné směsi přidá olej ze dřeva.

Promaskování by mělo používat ochranné rukavice a pohodlný kartáč.Všechny vlasy musí být zpracovány, počínaje bazální zónou.Doba expozice by měla být 5-8 minut.Poté si musíte vlasy umýt obvyklým šamponem.

​​

Recept 2

Pro zvýšení růstu vlasů můžete použít tuto metodu složek:

 • tekutý med - 30 g;
 • arašídové máslo - 7 ml;
 • olej ze dřeva - 4 kapky.

Všechny složky jsou smíšené a rovnoměrně rozloženy do všech kadeří.Doba expozice je 45 minut

Maska pro objem

Tenké a poškozené prameny se při použití tohoto produktu stanou objemnějšími: smíchejte tvaroh (20 g) s hořčičným práškem (12 g).Pokud se ukáže, že směs je hustá, lze ji zředit bylinkami.Přidejte do kompozice jedle (6 kapek).

Po aplikaci na oblast v blízkosti kořenů a rozdělení po všech kadeřích by měl být produkt na vlasech po dobu 25 minut.Poté se obvyklým způsobem omyje.

Maska pro posílení

Malované nebo kudrnaté vlasy lze zesílit několika kapkami etheru jedle a přidáním složek, jako například:

 • pivo - 30 ml;
 • žloutky - 3 ks.

Míchejte ingredience v mixéru, dokud se nevytvoří homogenní směs.

Výrobek by se měl nanášet na suché vlasy, poté by se hlava měla zabalit polyethylenem a ručníkem.Taková maska ​​by měla být zachována jednu noc, protože zvlhčuje a obnovuje kadeřebude to trvat 7-8 hodin.Směs se ráno odplaví pod proudem teplé vody.

Maska na lesk

Vlasy získají nejlepší lesk a objem, pokud je maska ​​připravena podle tohoto receptu: do bílého vína (30 ml) přidejte 6 kapek jedle., nalijte do jedné ampulky pyridoxinu.

Poté tuto tekutinu ošetřete čistými a mokrými vlasy tak, aby jí byly pokryty všechny kadeře.Doba expozice je 1 hodina.Poté musíte vlasy umýt vodou bez hygieny.

Maska proti suchu

K dosažení lepšího zvlhčení pramenů a ochrany před UV zářením můžete použít produkt vyrobený ze sady těchto přísad:

 • suchá řasa - 10 g;
 • avokádo (šťouchané brambory);
 • Jedle - 4 kapky.

Řasy smíchané s šťouchaným avokádem, přidejte aromatický olej.Po rozdělení kaše vlasy, zabalte hlavu fólií a ručníkem a přidržte na ní směs po dobu 30 minut.

Maska na mastnotu

Abyste se zbavili nepříjemné chlupatosti vlasů a cítili příjemnou svěžest, pomůže produkt z následujících složek:

 • kvas odchléb - 30 ml;
 • žitná mouka - 15 g;
 • Jedle - 4 kapky.

Nalijte zahřátý kvas do mouky a přidejte tam máslo.Rozložte kompozici na oblast poblíž kořenů a po půl hodině opláchněte.Kadeře by měly přirozeně schnout, bez použití vysoušeče vlasů.

Lupinová maska ​​

Při použití domácího léčivého přípravku, který obsahuje tyto složky, se výrazně zvýší množství lupinů:

 • cukr -1 polévková lžíce.l;
 • sůl - 1 polévková lžíce;
 • krém - 5 lžičky;
 • Jedle - 5 kapek.

Nejprve se smísí sypké látky a nalije se smetana a máslo.Maska se nanese na všechny kadeře a inkubuje se po dobu 15 minut.K opláchnutí použijte běžný šampon.

Výživná maska ​​

Vlasy přijímají živiny a také získávají elasticitu díky expozici směsi s přídavkem jedle.K přípravě budete potřebovat:

 • žloutek - 4 ks .;
 • jogurt - 20 ml;
 • borový olej - 5 kapek.

Třetí přísada by měla být přidána až po vyšlehání žloutků kyselým mlékem do stavu pěny.Výsledná směs se promyje a vysuší vlasy.Oblast 3-5 cm od kořenů se nezpracovává.Zvláštní pozornost by měla být věnována koncům vlasů.1 hodinu po expozici se oplachuje.

Znalecký posudek
Katerina Velikaya
Dermatovenerolog, tricholog a kosmetolog
K masáži hlavy lze použít jedle.

Když je účinek znatelný

Po nanesení připravených masek tento efekt netrvá dlouho, ale výsledek přijde rychleji, pokud se uchýlíte k uvolnění éterického oleje pro vlasy v jeho čisté formě.Například množství lupů se sníží po druhé aplikaci produktu a nádhera a lesk vlasů bude patrný téměř okamžitě.

Viz také:účinná maska ​​prorůst a proti vypadávání vlasů (video)

Přestože látky fungují pomaleji, účinek jejich použití vydrží mnohem déle.

Četnost postupů

Prostředky s koncentrátem jedle by se měly používat jednou za 7-10 dní, zatímco průběh aplikace by měl být 5 relací a přestávka - jeden a půl měsíce.

Znalecký posudek
Katerina Velikaya
Dermatovenerolog, tricholog a kosmetolog
Pokud po aplikaci kompozice dojde k pálení, musí být kurz zastaven.

Kolik stojí lékárna

Cena oleje z jedle v lékárnách se může mírně lišit.Tento rozdíl závisí na výrobci a balení.Například borovice Essential (10 ml) od výrobce Lekus stojí 70 rublů, jedle (25 ml) z přírodních olejů TM Sibiřský - 46 rublů a 30 ml od společnosti Altai bouquet bude stát 56 rublů.

Možné poškození

Tento ester je považován za silné přírodní antibiotikum, které může potlačit funkci mazových žláz.

Znalecký posudek
Selyutina Marina Valerievna
Miracle Medical Medical Center, délka služby 23roky
Specialisté nedoporučují používat jedlový olej v čisté formě, pokud je pokožka hlavy suchá.Aby se zabránilo nadměrnému vysušení vlasů a pokožky hlavy, musí být olej kombinován s hydratačními a výživnými ingrediencemi.

Navzdory skutečnosti, že ether interaguje s přírodním pigmentemvlasy, po barvení vlasů mohou nastat nepředvídatelné situace.Pod vlivem drogy na kadeře se může objevit zelený odstín.

Seznam kontraindikací

Stejně jako všechny ostatní éterické oleje může i jedlový koncentrát vyvolat alergickou reakci, takže je před použitím nutné otestovat.

Jedna kapka činidla kape na vnitřní záhyb lokte a reakce je pozorována po dobu půl hodiny.Pokud nedochází k zarudnutí a dalším projevům, lze nástroj použít k ošetření vlasů.

Seznam hlavních kontraindikací zahrnuje tato onemocnění:

 • selhání ledvin;
 • srdeční onemocnění;
 • epilepsie;
 • křečové stavy;
 • peptická vředová choroba.
Znalecký posudek
Katerina Velikaya
Dermatovenerolog, tricholog a kosmetolog
Esenciální oleje by neměly těhotné ženy a matky používat během kojení.

Recenze

Marina, 28 let, Kyjev

Proti lupům vyrobila masky s extraktem z jedle.Nástroj začal pomáhat po třetím postupu.Již vedu svůj druhý kurz, protože po prvním jsem se nemohl úplně zbavit lupů, i když to bylo mnohem méně.

​​

Olga, 45 let, Arkhangelsk

Před třemi měsíci jsem začal používat výživnou domácí masku jedle, žloutků a kyselého mléka.Výsledek se mi opravdu líbil,vlasy se staly mnohem živějšími, přestože byly rozmazleny barvou.

Anna, 36 let, Minsk

Moje kadeře se rychle stávají mastnými.Kamarád radil vyrobit masku kvasu, žitné mouky a jedle.Účinek je samozřejmě, ale ne okamžitě.Kompozice není dobře omytá.Mám v plánu pokračovat v kurzu, protože tento problém chci úplně vyřešit.

Natalya, 36 let, Omsk

Moje vlasy byly velmi suché jako sláma, ale nechtěl jsem používat masky, které se prodávají v obchodě, rozhodl jsem se něco vyzkoušetz přírodních.Doporučili domácí lék, který zahrnuje řasy, avokádo a jedle.Už jsem provedl 5 postupů, obecně jsem byl s výsledkem spokojen.

5 nejlepších olejů pro růst vlasů
]
éterické oleje pro růst vlasů.APLIKACE ESSENTIÁLNÍCH OLEJŮ PRO RŮST VLASŮ
NEJLEPŠÍ MASKY PRO VYUŽITÍ VLASŮ /IrenVladi