5 domácích masek pro růst vlasů

Každá žena chce vidět její vlasy krásné, lesklé a dobře upravené.Ale co když rostou velmi pomalu?Lze tento problém vyřešit?Pokud chcete mít dlouhou vlasovou srst, první věcí, která se doporučuje udělat, je přidat do stravy jídlo bohaté na vitamíny a také se postarat o vnější pozitivní účinek na vlasy pomocí účinného nástroje.Maska pro růst vlasů doma pomůže realizovat poslední bod.

Výhody používání domácích masek

Speciální vlasové přípravky dnes nepředstavují problém, nicméně mnoho žen je začalo opustit ve prospěch domácí kosmetiky.To lze vysvětlit jednoduše - lidová léčba mají při používání více výhod.

Proč je lepší používat domácí masky:

  • téměř všechny masky jsou připraveny jednoduchým způsobem;
  • mohou ušetřit slušné množství peněz;
  • účinnost a užitečnost kosmetiky připravené z vlastních rukou je vyšší než účinnost zakoupených produktů (ingredience jsou čerstvé a pouze přírodní);
  • je možné připravit produkt, který je vhodný pro konkrétní případ.

Jednoduché domácí masky: 5 receptů

K obnově aktivního růstu vlasů se často vytvářejí masky obsahující cibuli, papriku, přírodní med a další složky.Tyto fondy stimulují krevní tok přímo do cibulek, což má také pozitivní vliv na růst vlasů.

Dříve jsme mluvili o tom, jak vařitdomácí masky pro růst a posílení.

Chléb

Tento typ masky se provádí před praním.Oloupejte bochník žitného chleba z kůry a oddělte od něj čtvrtou část.Nalijte měkký chléb 1 l.voda při pokojové teplotě.Nechte pár hodin.Odstraňte zbývající chléb z vody a zbytek směsi použijte jako masku.Přibližně po dobu 5 minut votřete produkt do kořenů a pak zabalte hlavu půlhodinou filmem a ručníkem.Po uplynutí stanovené doby si vlasy umyjte (je třeba použít šampon).

Pokud jsou vlasy velmi suché, je nejlepší doplnit masku několika kapkami éterických olejů.U mastných vlasů nahraďte olej citronovou šťávou.Nepřetržité používání zlepší růst vlasů.

S ricinovým olejem

Není těžké vytvořit tento typ masky pro růst vlasů doma.Kombinujte v jedné nádobě kuřecí vejce, 2 lžíce.lžíce ricinového oleje a 1 lžička glycerinu a octa.Zamíchejte, vtřete do kořenů (v průběhu procesu je vhodné bičovat produkt).Omotejte si kolem hlavy ručník a na okamžik přidržte vlasy zabalené v páře.Omyjte masku.

Tento postup má pozoruhodný účinek.Aplikace mění vlasy na měkké a nadýchané vlasy, styling se stává jednodušší.Po 6-7 týdnech bude patrné, že se délka vlasů prodloužila.

Hořčice

Kombinujte 1 žloutek, 2 lžíce.lžíce olivového oleje a ricinového oleje a 2 lžičky cukru.K hmotnosti přidejte 2 lžíce.lžíce hořčice (suchá), předem zředěná stejným množstvím horké vody.Natřete hotovou masku do kořenů,odchází po dobu 30 minut.Maska pro rychlý růst vlasů s hořčicí musí být omyta šamponem, protože její přísady, zejména oleje, způsobují mastnost vlasů.

Tinktura z červeného pepře

U této domácí masky budete muset koupit tinkturu z feferonky v lékárně .Zahřejte malé množství produktu ve vodní lázni a vtřete do pokožky hlavy.Stejným pohybem aplikujte lopuch nebo olivový olej (lze také použít med).Hlava izolovejte plastovým víčkem a nahoře zabalte ručník.

Po 1 hodině ji opláchněte vodou příjemné teploty.Naneste šampon, poté vlasy opláchněte odvarem heřmánku.Díky pepři, který dráždí pokožku hlavy, se zlepšuje krevní oběh a vlasy začnou růst rychleji.Maska se doporučuje nanášet dvakrát týdně.Kurz je 1-2 měsíce s přestávkou na opakování.

Domácí masky někdy vykazují ještě větší účinnost než zakoupené výrobky.Pokud vlasy začaly růst pomalu, stojí za to vyzkoušet jednu z výše uvedených masek, aby se podpořil růst.