5 problémů s barvením vlasů v kritických dnech

Moderní krásy milují změnit svůj vzhled obyčejnou barvou.Málokdo však ví, že malování lze provádět daleko od jakéhokoli dne.Například barvení vlasů během menstruace může vést k velmi ošklivým výsledkům.

Proč to nestojí za malování během kritických dnů?

Většina lékařů kategoricky nedoporučuje měnit odstín pramenů v kritických dnech.Tento postup samozřejmě neexistuje, ale odborníci uvádějí docela rozumné argumenty ve prospěch tohoto rozhodnutí:

  • Zvýšená bolestivost.Salon procedury mají ještě větší zátěž na ženské tělo, a tak trpí vážnou ztrátou krve.Proto je lepší věnovat „tyto“ dny odpočinkové dovolené a nikoliv změně obrazu;
  • Hormonální disrupce.Během menstruace dochází v ženském těle ke změnám v hormonálním pozadí, které negativně ovlivňují výsledek barvení.Proč se to děje?Přepětí hormonů snižuje množství melaninu, na kterém závisí barva vlasů osoby.Z tohoto důvodu může být výsledek barvení velmi neočekávaný;
  • Špatný oběh v pokožce hlavy.Během kritických dnů se do pánevních orgánů vrhá obrovské množství krve.V důsledku toho je v některých oblastech pozorována pomalá cirkulace, což vede ke snížení teploty.Hřeben na hlavě pravděpodobně trpí nejvíce, takže procedura může být neúčinná;
  • Často je pozorována citlivost na zápachs menstruací.V tomto případě může změna obrazu vést ke zhoršení vašeho stavu - u některých žen způsobuje specifická vůně barvících látek nevolnost nebo dokonce roubový reflex.

Jaké je nebezpečí skvrny?

Názor lékařů podporují také profesionální kadeřníci, kteří z vlastní zkušenosti byli přesvědčeni, že malování vlasů v tomto nebezpečném období není vždy úspěšné.Jaké problémy může žena vystavit riziku změny jejího obrazu ve špatném čase?

Problém č. 1. Úplný nedostatek výsledku.V některých případech se barva vůbec nebere, protože jste ztratili čas.

Problém č. 2. Nerovnoměrné nebo vícebarevné zbarvení.Souhlasím, tato možnost vypadá velmi chaoticky a druhá relace se může konat až po měsíci.V opačném případě konečně zničíte svůj vzhled.Jedinou záchranou může být denní šamponování, které vám umožní rychle omýt barvu.

Problém č. 3. Vypadávání vlasů.Už víte, že během "těchto" dnů je krevní oběh v pokožce hlavy výrazně zpomalen.To vede ke špatné výživě cibule, což vede k tomu, že kadeře jsou křehké, křehké a neuvěřitelně slabé.Negativní dopad agresivních složek situaci jen zhoršuje - prameny ztratí lesk, začnou vypadávat a váš účes je bez života a matný.Chcete-li vrátit hustotu a krásný vzhled, budete muset vydělat spoustu peněz a úsilí.

Problém č. 4. Blondýnky jsou zelené.Je pravda, že takové důsledky jsou pozorovány pouze u 2% žen, ale tento faktor nelze zcela vyloučit.

Problém č. 5. Vývoj alergií - může se vyskytnout iu těch, kteří nejsou náchylní k podobným zdravotním problémům.

Jak ovlivňují kritické dny vlasy?

Každá žena samozřejmě prožívá období jinak.Pokud se někteří lidé cítí stejně dobře jako v jiné dny, pak jiní pozorují obecné zhoršení pohody, doprovázené silnou bolestí a sníženou výkonností.Vinníci jsou hormony.Jak hormonální pozadí ovlivňuje vlasy?

  • Aktivuje mazové žlázy, což vede ke zvýšenému obsahu tuku a nedovoluje, aby barva barvila všechno rovnoměrně;
  • Mění strukturu pramenů a způsobuje, že stupnice pokrývající jednotlivé vlasy jsou hrubší.Z tohoto důvodu se zastaví otevírání a nenechají si ujít nástroj;
  • Připravuje pokožku a prameny důležitých stopových prvků, které jim poskytují dobrou výživu.

Několik tipů, které vám pomohou dosáhnout dokonalého výsledku pro vlastní barvení:

Jak snížit riziko komplikací?

Je možné během menstruace barvit prameny, je-li to nezbytné?Volba vždy zůstává na ženě.Pokud se necítíte dostatečně dobře, je lepší tento postup opustit.Pokud vaše období uplyne bez problémů, můžete jít do salonu.
Existuje několik dalších tajemství, která pomáhají chránitsami od nepříjemných následků.

Tip 1.Nezapomeňte kadeřníkovi sdělit, že jste během tohoto období došli na proceduru - nemůžete o tom mlčet!Vaše upřímnost mu umožní přijmout vhodná opatření ke zlepšení výsledku barvení.

Tip 2.Vyberte tóny, které jste vyzkoušeli dříve.Pro spolehlivost nejprve vybarvte pouze jeden pramen a zkontrolujte výsledek.

Tip 3.Nejlepší je barvit vlasy jemnými barvami, které neobsahují peroxid vodíku a amoniak.Jsou zcela bezpečné a nepoškodí strukturu.

Tip 4.Pro zlepšení krevního oběhu nezapomeňte izolovat hlavu speciální čepičkou (film + froté ručník) nebo zahřát prameny fénem.

​​

Tip 5.Neměňte se dramaticky - můžete pouze zabarvit kořeny a obnovit barvu vlasů.Mimochodem, je mnohem užitečnější je zabarvit balzámem, sprejem nebo šamponem.

Tip 6.Pokud je to možné, použijte přírodní barviva - čaj, henna, heřmánek, káva, basma, kakao atd.

Tip 7.Odmítněte postup v první den cyklu, kdy je výboj velmi hojný.

Tip 8.Používejte pouze kvalitní barviva od renomovaných a důvěryhodných výrobců.

Tip 9.Po zabarvení pravidelně používejte regenerační balzámy, masky, séra, tekutiny, oleje a další užitečné produkty.To však musí být provedeno nejen v případě menstruace, ale také v běžných dnech.

Tip 10.Svěřte změnu obrazu zkušenému řemeslníkovi, který se již zabývalvaše vlasy.

Jak vidíte, barvení vlasů během menstruace vyžaduje zvážení celého seznamu pravidel a doporučení.Ale jsme si jisti, že se s tímto úkolem dokonale vyrovnáte.

Viz také:ve které dny je lepší barvit, aby vlasy rychle rostly a byly zdravé (video)