5 vitaminů přidat do šamponu

Vitaminová terapie je důležitý postup, který pomáhá udržovat zdravé vlasy a krásu.Díky užitečným látkám je možné obnovit tón a sílu jádra pramenů - na tom přímo závisí hustota vlasů.Období zima-jaro je pro kadeře považováno za obtížné období, takže odborníci doporučují přidávat do šampónu vitamíny na vlasy, aby jim pomohli „přežít“ podchlazení, tepelné účinky a další nepříznivé faktory.

Dnes je známo mnoho léčivých látek, které v těle vykonávají řadu obnovujících funkcí.Ale před nákupem vitamínových komplexů musíte přesně zjistit, který lék je pro vlasy nezbytný.

Užitečné vlastnosti

Před přidáním vitamínů do ampulí na šampony musíte zjistit, jak ovlivňují stav pramenů.Aby se obnovily poškozené vlasy rychleji, aby byly silnější, dobře udržované, mohou profesionálové smíchat několik léčivých přísad.

Běžné skupiny:

 1. Vitaminy B.Jsou užitečné pro kadeře, ale lékaři se domnívají, že B1, B6, B12 jsou pro vlasy cennější.Všechny ostatní skupiny mohou používat, ale do masky lze zadat pouze jeden z výše uvedených léků.Přidání vitamínu do šamponu je nezbytné ke snížení vypadávání vlasů, obnovení buněk tyčinek, normalizaci metabolických procesů, posílení.Skupina léčí seborrhea, dermatitidu, eliminuje silné svědění, peeling kůže.
 2. Vitamin PP (kyselina nikotinová) .Výrobek, který výrobci častopoužívá se v šamponech.Lék posiluje, aktivuje růst tyčinek, zabraňuje jejich ztrátě.Lékaři předepisují použití tohoto doplňku pro mastnou pokožku hlavy.
 3. Vitamin C (kyselina askorbová) .Díky tomu je kyslík schopen volně pronikat do struktury pramenů, léčit plešivost a saturovat vlasové folikuly užitečnými látkami nezbytnými pro normální růst strniště.Lékaři doporučují přidat prvek do šamponu těsně před mytím vlasů.
 4. Vitamin E (tokoferol) .Příznivý antioxidant vytvořený přírodou.Nedovoluje buňkám stárnout, normalizuje regeneraci, chrání membránu na tyčích před škodlivými účinky ultrafialového záření.

Znalecký posudek
Kateřina Velikaya
Dermatovenerolog, tricholog a kosmetolog
Nadměrné množství vitamínu E nepříznivě ovlivňuje vlasy - začíná být plešatý.

Průběh léčby trvá 10 dní.Je užitečné přidat prvek pro lupiny, svědění pokožky hlavy, oslabené kadeře.

 1. Vitamin A (retinol).Nedostatek retinolu není těžké zjistit - epidermis neustále peeling, svědění, prameny ztratí sílu, začnou vypadávat.To vše nepříznivě ovlivní vzhled vlasů.Protože je tato složka považována za přirozenou, je její účinek na kadeře podobný tokoferolu.

Toto jsou hlavní vitamíny, které se doporučují přidávat do šamponů, aby zajistily zdravé vlasy.Dnes lze ampulky snadno najít v jakékoli lékárně.Ale lékaři doporučují přidáníprvky pouze po konzultaci s odborníkem, protože některé z nich nelze smíchat nebo použít příliš dlouho.

Co se vitaminy navzájem nekombinují

Toto kritérium je důležité pro navrácení kadeřů, proto je během léčby nutné věnovat zvláštní pozornost tomuto účelu.

Před ošetřením vlasů doma odborníci nejprve doporučují seznámit se s kompatibilitou těchto prvků:

 • drogy skupiny B12 nelze použít společně s A, C, E a vitaminy B3, B1;
 • nedoporučuje se kombinovat B2, B3, B6 s B1;
 • C není kompatibilní se všemi skupinami B.

Při přípravě vlastního léčivého šamponu je třeba dávat pozor, abyste nemíchali určité vitamíny.To může poškodit vlasy a pokožku hlavy, což nedovolí dosáhnout terapeutického účinku.Zvláštní pozornost je třeba věnovat, když je produkt určen pro dítě.

Jak správně přidat do šamponu

Pro zvláštní výživu vlasů se doporučuje zakoupit speciální složení na základě mýdla.Pokud to není možné, lékaři doporučují zvolit šampony bez přísad a vitamínových komplexů, které vytvoří přírodní produkt pro péči o vlasy bez přesycených složek.

Je nutné přidávat prvky v přísném poměru - nalitím obsahu tobolky do šamponu můžete použít plnou ampuli.Pokud je třeba roztok přidat do kosmetického přípravku na dlani, je třeba vzít 2-3 kapky.

Stanoviskoexpert
Selyutina Marina V.
Miracle Medical Center, 23 let zkušeností
Některé prvky interagující se vzduchem rychle ztratíužitečné vlastnosti.

Před použitím konkrétního předpisu se doporučuje navštívit lékaře: pomůže vám s výběrem vhodného komplexu, vyvine dávku léku a zjistí v těle přebytek některých vitamínů.

Nákup léčivých doplňků ve skleněných ampulkách je lepší v lékárně.V nich najdete vitamínové komplexy, které se skládají z několika užitečných prvků.Pak nemusíte komponenty míchat sami a hledat informace o jejich kompatibilitě.

Kromě vitaminů obsahuje složení užitečných přísad kolagen, proteiny, keratin, různé rostliny, které vlasům dodávají hustotu a objem.

Jak připravit léčivý přípravek pro kadeře:

 • vezměte nádobu, nalijte tam malé množství šamponu;
 • protřepejte lahvičku s vitaminem, jemně otevřenou, smíchejte ji se směsí a směsí (dávkování by mělo být dohodnuto s lékařem);
 • rozdělte balzám na 2 stejné části, umyjte si vlasy hlavami - první naneste na vlasy, pěnu a opláchněte, druhý držte na kadeře po dobu 15 minut;
 • Vlasy dobře opláchněte vodou a nechte je přirozeně uschnout.
Znalecký posudek
Marina Selyutina
Miracle Medical Center, zkušenosti 23 let
Doporučuje se přidat do šamponu vitamínypomalu, neustále míchat kosmetický přípravek.

Pokud je ampule otevřená, ale není zcela vyčerpaná, nemusíte ji vkládat do chladničky.Pro zachování nutričního složení vitamínů je lepší na nich připravit masku.

Účinek po ošetření vlasů bude patrný po 2-3 týdnech: stane se silným, lesklým, zdravým, vlasy přestanou vypadávat.Hlavní věc je umývat si vlasy 3-4 krát týdně.

Viz také:vitamíny na vlasy (video)

Účinnost metody

Použití vitamínů vám umožní dosáhnout pozitivního výsledku léčby za měsíc.Pokud je léčivý šampon používán správně, objeví se následující účinky:

 • suchost, mastné vlasy budou odstraněny;
 • se růst zrychlí;
 • ztráta skončí;
 • osvěžuje se, vyživuje pokožku hlavy;
 • jádro bude nasyceno užitečnými látkami;
 • průtok krve se zlepší;
 • lupy a další epidermální choroby zmizí.

Vitamíny a masky na vlasy

Kompatibilní vitamíny:

 • B6, B12, PP, B9 - prvky vyléčí poškození kadeří;
 • možnost - A a E;
 • komplex B12 a B6 je dobrým doplňkem proti lupinám a vypadávání vlasů;
 • výběr - B2, B6, A;
 • vitamin E na bázi oleje se kombinuje se všemi skupinami B.

Pokud je stav prutů kritický, člověk se obává svědění pokožky hlavy, lupů a lékaři doporučují koupit léčivé doplňky:

  )
 • pyridoxin;
 • lidokain;
 • sodík;
 • kyanokobalomin;
 • soda.
Stanoviskoexpert
Kateřina Velikaya
Dermatovenerolog, tricholog a kosmetolog
Jejich použití je povoleno pouze po jmenování lékařem.

Nejlepší recepty na vonné a zdravé masky na vlasy na bázi vitamínů:

 1. Vezměte 2 polévkové lžíce olivového oleje (lopuchu), přidejte7 kapek A7 a E5.Nalijte vitamíny do mírně zahřátého produktu a naneste hotovou masku na suché vlasy.Aby olej neztratil své léčivé vlastnosti, doporučujeme jej zahřát ve vodní lázni.Musíte distribuovat masku na kořeny a vlasy samotné, nezapomeňte zpracovat konce.Po aplikaci je vhodné zabalit hlavu ručníkem po dobu 2 hodin.
 2. Ve stejném poměru s vodou a šťávou z velké cibule přidejte 1 lžičku.Vitamin E1.Umyjte si vlasy šamponem, pak kadeře opláchněte připraveným balzámem a nechte je na zámcích po dobu 5 minut.Opláchněte vlasy teplou a potom studenou vodou.
 3. Smíchejte 2 polévkové lžíce medu a 4 kapky přísad A a E a směs zřeďte vodou - měli byste získat kašovitou směs.Musí se nanášet na mokré vlasy, počkat 5 minut, poté opláchnout hlavu bez šamponu.

Existuje mnoho receptů na domácí masky, které mají terapeutický účinek na kadeře.Hlavní věcí je správně vyrobit nástroj tak, aby neztrácel užitečné vlastnosti.

Seznam nejlepších hotových výrobků

Za účelem získání účinného složení pro péči o kadeře se doporučuje seznámit se s sortimentem farmaceutických výrobků, které jsou úspěšné a mají terapeutické účinky.vlastnosti (tyto fondy jsou schváleny odborníky):

 1. Librederm "Vitamin F" .Přísada nasycuje prameny užitečnými látkami.Díky kompozici se ukáže, že obnoví krásný vzhled hlavy vlasů.Tento doplněk zvlhčuje pokožku hlavy, odstraňuje lupiny a snižuje obsah tuku v pramenech.Vhodný Librederm pro každého bez ohledu na typ vlasů a jejich stav.
 2. Kallos "Multivitamin" .Složení obsahuje E, C a celou skupinu B. Šampon jemně čistí kadeře, urychluje růst, posiluje jádro.
 3. Velkorozměrná chůva .Přírodní lék, díky kterému jsou vlasy dobře upravené a zdravé.Díky jedinečnému složení je možné zvlnění zvlnit, obnovit strukturu prutů, saturovat je užitečnými látkami.

Multivitamin Collistar a Garnier vytvořené na základě přírodních složek se považují za dobré šampony.

Recenze

Anna, 27 let : „Vlasy trpící ultrafialovým zářením se staly suchými, slabými.K jejich vyléčení jsem použil vitamíny A a E na radu lékaře.Po 2 týdnech jsem byl příjemně překvapen - vlasy byly poslušné a zdravé.Nyní tyto prvky často přidávám do šamponů. “

Alena, 36 let : „Všiml jsem si vypadávání vlasů na temeni hlavy.Obrátil jsem se na specialistu - poradil mi, abych provedl léčbu vitaminy B po dobu 3 týdnů.Po 7 dnech byl výsledek „zřejmý“ - prameny zesílily, kořeny byly silné, kadeře byly měkké, lesklé. “

Elena, 48 let : „Problémy s vlasy začaly - vypadly, rozštěpily se, objevily selupy.Abych na to zapomněl, umyl jsem si vlasy vitamínovým šamponem Librederm.Po 1 týdnu používání jsem si uvědomil, že nyní budu vždy používat přírodní prostředky. “

Ekaterina Anatolyevna, 52 let : „Byl jsem příjemně překvapen komplexem sestávajícím ze skupin B, E, C. Přidal jsem je do šamponu a myje si vlasy 3krát týdně.Po 21 dnech jsem si všiml výsledku - lupy a přebytečný tuk zmizely.Teď si často hýčkat vlasy vitamínovými maskami. “

Eugene, 22 let : „V důsledku používání vysoušeče vlasů a kulmy byly vlasy matné a suché.Rozhodl jsem se zkusit obnovit prameny komplexem vitamínů B. Prostě jsem je přidal do šamponu a vlasy si jako obvykle umyl.Vlasy byly měkké, příjemné na dotek, zdravé. “

MAGICKÉ VITAMINY PRO VLASY B6 aB12
Proč potřebujeme vitamíny B6 a B12 pro vlasy
„Kouzelné“ vitamíny proVlasy B1, B6 a B12
O barvení vlasů bez amoniaku ...