6 účinných způsobů, jak barvit vlasy od tmavé ke světlu

Sníte o radikální změně obrazu, ale bojíte se ošklivého výsledku?Dnes vám řekneme, jak barvení vlasů přechází z temného na světlo, a také vám poskytneme několik důležitých tipů, s nimiž se můžete snadno vypořádat.

Populární metody transformace

K dnešnímu dni existuje několik způsobů, jak můžete překreslit z brunetky na blond.Podívejme se na každou z nich.

Metoda 1. Zesvětlení

Pokud se rozhodnete navždy rozloučit s tmavými prameny, zkuste postupné zesvětlení, jehož podstatou je postupné nanášení zvláštního zjasňovače na vlasy (umožňuje zesvětlit o 11 tónů).Tato metoda je velmi náročná, proto není vhodná pro majitele tenkých a poškozených vlasů.A ostatní dívky si také vyberou nejjemnější složení - zachovává strukturu a přirozený lesk vlasů.

Proces postupného vyjasňování vyžaduje hodně času - od jednoho do několika měsíců.Nemůžete urychlit proces!Faktem je, že nesprávné použití zjasňovacích činidel může výrazně poškodit stav vlasů a změnit je na slámy se roztřepenými konci.Chcete-li se před takovými problémy chránit, vyberte si vyjasňovač na základě typu pramenů, jejich struktury a stínu.

Rada! Máte-li pochybnosti o svém výběru, poraďte se s odborníkem.Samotný postup se také nejlépe provádí v kabině.A ještě jedna věc - některé dámy pokračujíbělte vlasy peroxidem vodíku, ale to je absolutně nemožné!

Je třeba také poznamenat, že existují prodejní skladby, pomocí nichž můžete radikálně změnit obrázek doslova ve dvou relacích.Nicméně, takové fondy jsou neuvěřitelně agresivní - velmi vyschnou a doslova spálí prameny.Tuto možnost lze použít pouze k rozjasnění konců (například pro ombre).V extrémních případech je lze vždy oříznout.

Metoda 2. Zvýraznění

Chcete-li překreslit prameny z tmy na světlo, můžete zvýraznit.Je to ideální způsob, jak zesvětlit vlasy - prochází postupně, nepoškozuje strukturu pramenů, a proto jej lze bezpečně nazvat bezpečným.Po dokončení 2-3 sezení můžete použít jakýkoli odstín blond.

Zvýraznění lze provést v profesionálním salonu i doma - další důležité plus.K tomu budete potřebovat barvu požadované barvy, bělidla, štětce, fólie nebo speciální čepici s otvory, nádobu pro smíchání složení a zábal.Pokud chcete, můžete použít připravenou sadu pro zvýraznění (ty se často nacházejí v řádku Loreal).A nyní hlavní tajemství - během každého následujícího postupu se pokuste zachytit co nejvíce temných pramenů.To postupně zesvětlí celé vlasy a poté je zabarví do požadovaného stínu.

Důležité! Nezapomeňte, že postup zvýraznění nelze provést častěji než jednou měsíčně.

Viz také: Přednosti pro tmavé vlasy

Metoda 3. Barvení

Tmavé vlasy lze zesvětlit také pomocí zvláštních barviv.Taková transformace by měla být také prováděna ve fázích, pokaždé s použitím světlejšího odstínu.Chcete-li se proměnit v blond, stačí strávit asi 5 sezení.Tento postup můžete provést nejen v kabině, ale i vlastními rukama.Pro barvení jsou vhodné perzistentní amoniakové barvy a šetrné pěny.

To je zajímavé! Recenze barev vlasů bez amoniaku

Tip! Pro domácí ošetření vyberte oxidační činidlo, které nepřesahuje 3%.6, 9 nebo 12% negativně ovlivní zdraví vlasů a učiní je křehkými, neživými a suchými.

Metoda 4. Opláchnutí nebo dekapitát

Dalším populárním způsobem přechodu z tmy na světlo je dekapitace, což je zvláštní postup, při kterém se umělé vlasy vymývají.barvivo.Pravda, na jejích místech se tvoří prázdná místa, takže vlasy vypadají tenké a slabé.Opravte tyto nuance si budete moci řádně ošetřit pomocí regenerační a vyživující kosmetiky.

Oplachování je velmi efektivní, protože v jedné relaci můžete okamžitě zesvětlit 3-4 odstíny.Potom mohou být prameny natřeny jakoukoli blond barvou - barva bude ležet rovnoměrně a dává velmi stylový tón.

Důležité! Proplachování bude zbytečné pro henu, basu a další rostlinné komponenty.Zbývá jen čekat, až se prameny vrátí!Je třeba také poznamenat, že v některých případech je přírodní omýván spolu s umělým pigmentem.VVýsledkem je, že vlasy jsou neživé a zcela bezbarvé.

Je možné praní aplikovat sami?Samozřejmě můžete.Můžete použít průmyslové i domácí prostředky - pivo, rostlinný olej, kefír, heřmánkový nebo prací mýdlo.Mohou být použity jako masky a výplachy.Zde je jen několik receptů.

Tipy, jak udělat dekapitaci tmavých vlasů:

Recept číslo 1.Heřmánek

 1. Nalijte 200 ml vroucí vody na 150 gramů sušených květů heřmánku.
 2. Trvejte na víku po dobu 2 hodin.
 3. Filtr.
 4. Přidá se 60 gramů glycerinu.
 5. Namočte vlasy touto sloučeninou.
 6. Postavte zahřívací čepici.
 7. Počkejte 2-3 hodiny a vypláchněte zámky teplou tekoucí vodou.
 8. ​​

Recept č. 2.Kefir

 1. Smíchejte 1 litr mastného kefíru s 1 polévkovou lžičkou.lrostlinný olej (olivový, slunečnicový nebo lopuch).
 2. Nalijte 1 polévková lžíce.lsůl.
 3. Dobře promíchejte a aplikujte na prameny.
 4. Postavte zahřívací čepici.
 5. Počkejte asi hodinu.
 6. Umyjte si vlasy šamponem.
 7. Opakujte ne více než dvakrát denně po dobu několika měsíců.

Receptura č. 3.Soda

 1. Smíchejte 10 lžíce.lsoda s 1 šálkem teplé vody.
 2. Dobře promíchejte.
 3. Přidat 1 lžičku.sůl.
 4. Kartáčujte vlasy touto mátou.
 5. Počkejte alespoň hodinu.
 6. Opláchněte tekoucí vodou.

Receptura č. 4.Citronová šťáva

 1. Zkombinujte 2 vejce se 100 ml tukového jogurtu.
 2. Přidejte 2 lžíce.lcitronová šťáva, 1tspšampon a 4 lžíce.lvodka.
 3. Dobře promíchejte.
 4. Aplikujte kompozici na celou její délku.
 5. Postavte zahřívací čepici.
 6. Nechte to přes noc a ráno opláchněte tekoucí vodou a šamponem.
 7. Opakujte každý den po dobu jednoho týdne.

Recept # 5.Hlína

 1. Smíchejte 40 g.růžová hlína s 200 ml kefíru.Pokud máte suché vlasy, nahraďte jíl stejným množstvím kvasinek.
 2. Přihlaste se po dobu 20 minut.
 3. Opláchněte vodou a šamponem.
 4. Opakujte každý den po dobu jednoho týdne.

Důležité! Složení mycích prostředků v obchodech zahrnuje řadu nebezpečných a agresivních látek, které poškozují prameny a ničí strukturu.Proto při jejich používání musíte přísně dodržovat pokyny.Pokud jde o lidové léky, vyznačují se delší expozicí.V tomto případě trvá proces vyjasnění 1 až 1,5 měsíce.Vlasy se však po použití stanou silnějšími, hladšími a hedvábnějšími.

To je důležité vědět! 20 způsobů, jak omýt černou barvu vlasů

Metoda 5. Pěstování vlasů

Pokud máte trpělivost železem a nespěcháte, zkuste pěstovat svou přirozenoubarva vlasů.Tato metoda samozřejmě funguje pouze na světlých vlasech, jednou barvených v tmavém stínu.A je to nejdelší (trvá několik let), ale také nejbezpečnější.

Rada! K urychlení procesu pravidelně používejte masky nebo tinktury z jednoduchých domácích prostředků (červená paprika, černý chléb, zakysaná smetana,přírodní med atd.).Stimulují nejen růst vlasů, ale také výrazně zlepšují jejich stav.Nebude zbytečné pít nějaký cyklus speciálních vitamínů a stříhat barevné konce jednou za měsíc.

Metoda 6. Zajímavá malba

Majitelé přirozeně tmavých vlasů mají neuvěřitelně štěstí - můžete snadno vytvořit velmi módní malbu, jejíž kořeny jsou tmavé,a vlasy jsou spravedlivé.Říká se tomu ombre nebo zarostlá blondýna.Tato technika má mnoho výhod, ale hlavní věc je, že nemá vliv na kořeny a nevyžaduje pravidelné návštěvy salonu.Kromě toho s jeho pomocí riskujete, že budete známí jako nejmódnější a nejkrásnější.

Několik dalších tipů

Těm, kteří se rozhodnou proměnit se z brunetky v blond, se doporučuje vzít na vědomí několik důležitých tipů.

Tip 1.Nespěchejte na výsledek - to je obrovský stres pro zdraví vlasů.Optimální počet postupů pro malování světelným tónem není více než 5 sezení.

Tip 2.Malování, mytí nebo odlehčení pouze dobrými řemeslníky.

Tip 3.Natírání vlasů by mělo být prováděno kvalitními prostředky od důvěryhodných výrobců.Při nákupu, který je lepší vyrobit ve specializovaných prodejnách, nezapomeňte zkontrolovat datum exspirace.Ale levné značky by měly být zcela odstraněny.Věřte mi, po jejich použití utratíte mnohem více peněz za obnovu struktury vlasů.

Tip 4.Všimněte si složenívámi vybrané barvivo.Je žádoucí, aby obsahoval výtažky z léčivých rostlin, přírodní oleje, UV filtry a další užitečné složky.Procento oxidačního činidla v barvě je také důležité - čím vyšší je, tím větší je pravděpodobnost, že získáte správný odstín.

Tip 5.Před barvením tmavých vlasů světlým barvivem by mělo být provedeno bělení.V opačném případě bude barva buď nebere, nebo bude ležet s ošklivými skvrnami.K vyčeření se používají práškové, olejové nebo krémové přípravky.Poslední dvě obsahují speciální látky, které několikrát zvyšují účinek oxidačního činidla.Při použití práškových produktů však existuje velké riziko opaření.

Tip 6.Před použitím jakéhokoli kosmetického přípravku byste měli otestovat alergickou reakci.K tomu naneste malé množství hotové kompozice na pokožku zápěstí nebo lokte, počkejte 15 minut a zkontrolujte výsledek.Pokud se během této doby objeví pálení, podráždění nebo zarudnutí, tento prostředek zlikvidujte.

Tip 7.Po přelakování vlasů ve světlých barvách si nezapomeňte koupit šampon, masku a balzám na blond vlasy.Obsahují speciální přísady, které chrání barvu před vyhořením a vyluhováním.

Tip 8.Nezapomeňte pravidelně obarvovat rostoucí kořeny (pokud technologie nezajišťuje opačný efekt).

Tip 9.Pro udržení čistoty a jasu stínupravidelně odstínující prameny se stříbrnou nebo fialovou tonikem.

Tip 10.Při výběru barvy barvy nezapomeňte, že se musí kombinovat s vaším typem přirozené barvy.Kontrast mezi vlasy a stínem očí a pokožky vypadá prostě hrozně!

Důležité! Po obarvení vlasů z tmavé na světlo se postarejte o řádnou péči o vlasy.Masky pro průmyslovou a domácí výrobu vám s tím pomohou.

Viz také:jak přebarvovat tmavé vlasy v hnědé (video)