Alergie na barvení vlasů: Prevence a léčba

Tím, že se vlasy podrobí barvení, několik před provedením testu na alergii.Ale marně, od té doby, pokud se projeví, bude léčba trvat dlouho.Ani hypoalergenní barviva nezaručují, že nezpůsobí alergie na barvení vlasů.Pokud se při barvení kadeří na pokožce stane něco neobvyklého, musíte proces okamžitě zastavit a nadále nepoužívat vybrané barvivo.

Které složky barvy mohou způsobit alergie?

K dosažení určitého odstínu vlasů nebo spolehlivého zabarvení šedivých vlasů je třeba zvolit silná chemická barviva, která obsahují mnoho toxických látek.Přestože se výrobci snaží maximalizovat bezpečnost výrobků na barvení, obsahuje i hypoalergenní barvivo na vlasy nežádoucí chemikálie.

Parafenylenediamin

Je to jeden z nejnebezpečnějších, ale nezbytný pro dlouhodobé udržování stabilní barvy po obarvení kadeří.Na obalu barvicího činidla může být jeho přítomnost určena zkratkou „PPD“.Je k dispozici téměř v jakékoli barvě, s výjimkou těch, jejichž působení je zaměřeno na krátkodobý účinek barvení nebo produkt barvení sestává pouze z přírodních přísad.Druhou možnost lze zakoupit za vysokou cenu, takže není k dispozici všem.

Barvicí prostředky pro barvení v tmavém tónu obsahují větší množství této látky než látky určené k zesvětlení.V evropských zemích, jeho množstvíregulované a nesmí být více než 6% z celkového objemu barviv.

Hydroxyindol a amoniak

První látka na obalu bude označena jako hydroxyindol.Amoniak dodává nátěru zvláštní vůni.Používání těchto produktů může způsobit bolest očí.Mohou dráždit nosní sliznici a mohou způsobit udušení.Moderní barvy od předních výrobců přicházejí s nižší koncentrací těchto složek, barviva neobsahující amoniak existují, ale šedivé vlasy stále ještě zcela nevyplňují, ale při změně své kadeře jemně působí.

Isatin

Isatin je barvivo, které je schopné zlepšit výsledný odstín.Nejčastěji se používá v tonicích.

P-Methylaminofenol

Chemická látka P-Methylaminofenol se používá v řadě kosmetických přípravků a je také přítomna v barvě.Alergie na tuto složku se projevuje ve formě pálení a svědění.

Výrobci inkoustů se snaží své výrobky ojedinělé tím, že nabízejí své výrobky na trh pro trvalé barvení kadeří, ale je obtížné předvídat, jak na ně budou mít vliv látky podílející se na malování.

Příznaky alergií

Můžete určit, jak se alergie na barvení vlasů projevuje z následujících příznaků:

 • Vyrážky.Téměř bezprostředně po procesu změny barvy vlasů na kůži, kde rostou a dokonce i na obličeji, se může objevit vyrážka, někdy pokrývá oblasti na krku a horní části těla.Vyjadřuje se ve formě skvrn, vředů, plaků, eroze a puchýřů,ten může být malý i velký.Těžká forma alergie je doprovázena tvorbou velkých puchýřů, poté, co na jejich místo praskly, dochází k rozsáhlým mokrým ložiskům a erozi.
 • Zčervenání kůže.V lehké formě mohou projít bez povšimnutí, ale pokud je jich mnoho, mohou způsobit svědění a pálení.
 • Ztráta kadeře.Pokud by se to stalo dříve, pak by se po malování počet vypadlých pramenů výrazně zvýšil.Alergie ovlivňuje vlasové folikuly, které se v důsledku toho stávají slabými - ztráta kadeří.
 • Anafylaktický šok, který je velmi vzácný, ale stále musíte vědět o jeho hrozbě při alergiích.Vyvíjí se velmi rychle, je obtížné pomoci zraněné osobě, musíte okamžitě zavolat sanitku.Zpočátku se u tohoto projevu alergie objevují závratě, poté ztmavnutí očí, pak je narušena činnost srdečního svalu, která je doprovázena snížením krevního tlaku, což vede ke ztrátě vědomí.
 • Edém.Ve vzácných případech se může vyvinout do Quinckeho edému, který je doprovázen zvýšením objemu rtů, jazyka a očních víček.S tímto jevem nelze pomoci při mimořádných událostech, jinak by všechno mohlo skončit smrtí.
 • Respirační syndrom.Při alergiích je tento příznak doprovázen hojnými sekrecemi sputa z nosu a dýchacích cest, pravděpodobně častým kýcháním, bronchospasmem nebo kašlem.

Po zvážení možných důsledků vyvstává okamžitě otázka, co dělat, pokud existuje alergie na lakovánívlasy, musíte se naučit, jak je odstranit.

Jak lze zabránit alergiím?

Aby nedošlo ke zhoršení vašeho zdraví a krásy po negativních účincích barviv, musíte dodržovat následující pravidla:

 • Kupujte pouze vysoce kvalitní barvy od známých značek, nemůžete doufat, že dobrý a bezpečný kosmetický přípravek budelevné.
 • Před barvením proveďte zkoušku, a to i několikrát za sebou, pomocí stejného barviva.Není to obtížné: je třeba zředit malé množství barvy oxidačním činidlem a kapku této kompozice nanést na vnitřní stranu ruky v oblasti zápěstí.Počkejte půl hodiny a zkontrolujte výsledek.Pokud se po zčervenání kůže objeví nebo se objeví svědění, barvu nelze použít.
 • Nedoporučuje se často měnit značku barvy, je-li produkt jedné společnosti, který již jednou přišel, neustále používán, je pravděpodobné, že k alergii nikdy nedojde.
 • Pro ty, kteří znají svou tendenci k alergickým reakcím, je lepší nepoužívat nakupovaná barviva vůbec, je lepší je nahradit domácími recepty.Pokud se neobejdete bez barvení, například má dívka spoustu šedivých vlasů, pak byste měli udělat testy na identifikaci alergenů a změnit barvu vlasů v salonu s informovaným mistrem, který může jemně barvit prameny.

Léčba alergií na barvy

Jakmile se objeví první příznakyalergie, okamžitě vymyjte barvivo pod tekoucí vodou.Připravte si odvar heřmánku a opláchněte kadeře.Je obtížné určit, na kterou složku barvy má osoba alergii, je nutné se poradit s alergologem.

Po absolvování nezbytných testů lékař předepíše léky, pomocí kterých lze použít následující léky:

Masti se používají, když dojde k infekci:

 • Zlepšují celkový stav kůže:„Futsidin“, „Levosin“ a „Levomikol“.
 • Odstraňte viditelné účinky alergií: Advantan a Elcom.Vztahují se k hormonálním lékům, při dlouhodobém užívání mohou být návykové, nelze je užívat déle než jeden týden.
 • Gely a masti místního působení nehormonálního typu odstraní svědění a vyrážku při pravidelném používání, mezi ně patří: Psilo-Balsam, Solcoseryl, Radevit, Actovegin a Videstim.

Antihistaminika, jako je Tavegil, Fenistil, Claritin, Zirtek, Diazolin a další, mohou eliminovat několik alergických symptomů najednou: svědění, křeče, pálení kůže a bolest..

​​

Dekorace bylin nakoupených nebo sbíraných samostatně, s pravidelným opláchnutím hlavy, zklidňuje její kožní zařazení.Takové výplachy se připravují z jedné lžičky.lrozdrcených surovin, které se nalijí do sklenice vody, se směs udržuje v ohni po dobu 10 minut, poté se hodinu naplní a filtruje.výsledný vývar se zředí 500 ml vody a propláchne se poškozenou kůží.

Odalergií mohou pomáhat hotové lékařské šampony: Sulsena, Nizoral, Vichy, Dermazole a další, ale před použitím byste se měli poradit s alergologem.

V následujícím videu se můžete seznámit s hlavními příznaky alergie na barvení vlasů:

Alternativní metody barvení

Nezoufejte, pokud běžné zakoupené barvivo nefunguje, můžete jej znovu natřítpožadovaný stín pomocí domácích produktů.

Blondýnky

Je třeba častěji opláchnout prstýnky odvarem heřmánku.Má trvalý přírodní pigment.Chcete-li dát vlasy zlatý odstín pomůže odvar z jeho květin.

Brunetky

Chcete-li získat bohatou černou barvu, smíchejte henu a basu.Byla odebrána 1 část posledního léku a kombinována se třemi částmi heny.Přidá se k nim voda, takže ze suchých složek se získá kaše, nanáší se na kadeře, polyethylen se navlékne a zabalí se ručník.Směs trvá 4 hodiny.

Kaštanová barva

Lze získat, pokud se na vlasech udržuje směs vyrobená z 1 polévkové lžíce.zelené ořechové kůže a 1 lžíce.lkamenecDo těchto přísad nalijte 200 ml rostlinného oleje a 120 ml vroucí vody.Připravená směs zraje 1 hodinu.

Hnědovlasá

Barvicí činidlo se připravuje z 3 lžičky.vařit suchý čaj, 1 polévková lžíce kávy, pokud existuje, můžete přidat koňak.Poté, co jsou ingredience smíchány a naplněny,musíte zvlnit kudrlinky a nechat je namočit po dobu 40 minut, poté vše opláchněte.

Zázvor

Pro větší odolnost je nutné připravit cibule slupky nebo použít henu, přidejte k nim 5 kapek jodu.

Tyto domácí recepty při pravidelném používání pomohou vyřešit problém výběru stínu a budou chránit před alergiemi.

Seznam hypoalergenních barviv

Co barvení vlasů nezpůsobuje alergie?Ten, ve kterém není amoniak a obsahuje přírodní složky.Mezi nejvyhledávanější bezpečné barvy dnes lze rozlišit:

 • „Estelle Sense“. Profesionální produkt, který obsahuje avokádový olej a olivový extrakt.Často se používá k barvení a zvýrazňování.

 • Loreal Casting Gloss. Na její paletě je 25 odstínů, které lze snadno aplikovat na kadeře, díky konzistenci prostředků ve formě pěny.Obsahuje královskou želé a speciálně formulovaný vzorec, který posiluje kadeře.

 • Chi. Tato barva je nasycena aminokyselinami, které vyživují vlasy a stimulují je k rychlému růstu.

Tónované balzámy dostupné v obchodech dodávají vlasům dočasný účinek, jsou vhodné pro ty, kteří chtějí rychle změnit barvu vlasů.

Vyvarujte se alergií způsobených barvením vlasů použitím hypoalergenního přípravku nebo pomocí profesionálních kadeřníků.Budou si moci vybrat složení zbarveníznamená, že při nejmenším poškození vlasů se změní jejich barva.

Viz také:Jak si vybrat hypoalergenní barvivo na vlasy (video)