Barva červených vlasů: Koho zajímá, jak si vybrat odstín

Chcete se stát jasným, nápadným, atraktivním, jedinečným?Červené vlasy vám pomohou vytvořit neobvyklý vzhled!

Kdo potřebuje červenou barvu?

Poté, co jste se rozhodli malovat prameny červeně, neskočte do salonu, protože tato velmi výrazná barva není vhodná pro každého.Při výběru musíte vzít v úvahu tón pleti a tón očí:

 • Jasná nasycená barva je vhodná pro majitele tmavé pleti a hnědých nebo zelených očí;
 • Tmavě červená vypadá skvěle na hnědovlasých a broskvových brunetách;
 • Světlovlasí a blondýnky by se měli rozhodnout pro ohnivý červený odstín.
Kdo nevyhovuje červenému?

Červená barva je zpravidla preferována kreativními jednotlivci, osvobozená a mimořádná, proto je lepší zvolit jiný odstín pro „šedé myši“, které nejsou zvyklé na zvýšenou pozornost zvenčí.Zkušenost také ukazuje, že při použití žlutého odstínu pleti je nutné vyhnout se červené.V tomto případě může přidat téměř 10 let i mladé dívce.Tento tón není vhodný pro dívky s problémovou pokožkou (zarudnutí, akné), protože se zaměří pouze na nepříjemné vady.

Pestrá paleta

Luxusní odstíny červených vlasů přitahují vaše oči a umožňují vám vybrat si, co vám nejlépe vyhovuje.

Mahagon

Tato velmi módní barva může mít dvě možnosti - s hnědými a šarlatovými tóny.Je to ideální řešení pro dospělé a zralé dámy - maluje na šedé vlasy a vyhlazuje vrásky.Samozřejmě, že takový stín je nápadný, ale se správným make-upem a dobrýmmahagonový šatník vypadá velmi elegantně.

Pozor! Světlovlasá žena musí být nejprve namalovaná červeně, jinak červený odstín nemusí fungovat.

Tmavě červená

Tento bohatý stín je podobný svazku zralých třešní.Je ideální pro ženy s tmavou a olivovou pokožkou, stejně jako hnědé oči a tmavé barvy vlasů.

Měď-červená

Vypadá velmi krásně a přirozeně, zejména na dlouhých pramenech.Dívka s takovým odstínem by měla mít bledou pokožku, sotva dotknutou pálením a světle hnědé oči (jedná se o podzimní barevný typ).Přestože u jiných možností (šedé, zelené, modré oči a olivová nebo zlatá kůže) to vypadá neméně působivě.Hlavní věc je tvář.Nemělo by mít akné, pihy ani zarudnutí.

Ohnivě červená

O této impulzivní barvě se nemůže rozhodnout každý.Pokud se bojíte riskovat, zkuste začít pouze s jasnými akcenty.Líbí se vám výsledek?Plně malovat v „ohni“.Nezapomeňte, že ohnivá červená

vyžaduje předběžné vyjasnění, které nemůže ovlivnit zdraví vlasů.Tuto proceduru svěřte pouze odborníkům, neprovádějte ji doma.

Burgundsko

V trendu je několik sezón.Je to zejména chuť žen po 30. Burgundsku včlenil kaštanové, červené a fialové přetoky.Takový barevný koktejl dodá vašim vlasům neuvěřitelně silný lesk.

Jak barvit prameny červeně?

Probarvení pramenů v této velmi světlé barvě existuje až tři moderní technologie.Podívejme se na každou z nich.

Red Ombre

Skrýt jazyky ohně v hlavě - skutečný trend sezóny.Nejziskovějším základem je černá, ale tento „trik“ často používají blondýnky.Hlavní věc je, že hranice nejsou nad lícními kostmi.

Zvýraznění červené

Pro ty, kteří nechtějí barvit prameny v plné červené barvě, doporučujeme, abyste se blíže podívali na zvýraznění.Mladé odvážné dívky budou určitě líbit světlé zámky na světlém základě.A dospělá madam jistě potěší přízvuk na tmavém pozadí.

Barvení konců červeně

Nyní je velmi módní barvit konce vlasů v různých odstínech a červená je mezi nimi vůdčí.Chcete-li vyniknout z davu, vytvořit šťavnatý, nápadný obrázek a nezkazit vlasy, jděte s barvicí směsí pouze podél konců vlasů.Můžete to udělat doma:

 1. Asi týden před nadcházející relací musí být použity zvlhčovače.To je nutné, aby červená barva nezmývala.
 2. Naneste směs na prameny a pečlivě postupujte podle pokynů.
 3. Umyjte si vlasy teplou vodou (jiné teploty mohou nepříznivě ovlivnit konečný odstín).

Jak si zachovat červenou barvu?

Červené vlasy vyžadují velmi kompetentní péči, protože pigment je vymýván rychleji než zbytek (kvůli větším molekulám).Nedělejte si starosti s odchodem po 2-3 týdnech, kdy se odstín stalzakalit a ihned po malování.V této záležitosti vám pomohou naše užitečné tipy.

 • Tip 1. Pro zachování barvy použijte speciální šampony, kondicionéry a kondicionéry.Spreje nebudou zbytečné pro zvýraznění lesku vlasů.
 • Tip 2. Lakujte pouze na čisté prameny.Takže pigment lépe uchopí.Nebojte se o vlasy - moderní barviva se staly méně škodlivými.
 • Doporučení 3. Neumývejte si vlasy ani nenavštěvujte pláž nebo solárium dva dny po zákroku.
 • Tip 4. Zapomeňte na stylingové výrobky - přispívají ke ztrátě lesku a vyluhování pigmentů.
 • Tip 5. Používejte pouze vysoce kvalitní barviva (L'Oreal nebo Garnier).
 • Tip 6. Čím více si vlasy umýváte, tím rychleji barva mizí.Tento postup opakujte nejvýše dvakrát týdně.Pro ty, kteří jsou zvyklí na každodenní bolesti hlavy, odborníci doporučují propláchnout prameny čistou vodou a na konce aplikovat balzám nebo kondicionér.
 • Tip 7. Pro udržení odstínu můžete použít tonikum nebo basma a henu.
 • Tip 8. Dalším dobrým krokem je přidání barviva bez amoniaku do vlasového šamponu.
 • Tip 9. Pigment opouští bělené vlasy velmi rychle, takže musíte udržovat stín ve velkém úsilí.

Bude vás zajímat:která barva je pro vás nejvhodnější?

Jak odstranit červený odstín?

Nežádoucí rudé vlasy se můžete zbavit nejen v salonech, ale i doma.Místo chemikálií vezměte lidové léky:

 • Votřete se do pramenůteplý rostlinný olej (lopuch, olivový, lněný) s trochou koňaku nebo piva.Tuto masku proveďte tři hodiny před šamponováním;
 • Místo másla si můžete vzít heřmánkový odvar;
 • Pomáhá maska ​​medu.Musí být nanesen v dostatečně silné vrstvě a nahoře pokrytý filmem a šátkem.

Asi za jeden týden odstraníte nejen nežádoucí stín, ale také vylepšíte prameny.