Barva popelavých vlasů: módní odstín v roce 2019

Krása a lesk vlasů jsou již dlouho považovány za indikátor zdraví u spravedlivého sexu.Pro udržení dobře udržovaného vzhledu kadeří používaly ženy různé prostředky: slupka cibule, henna pro hustotu a sílu, dubová kůra pro lesk a zbarvení.

Moderní arzenál pigmentů vám umožňuje vybrat nejen nejvhodnější barvu, ale také získat ty nejmodernější a jedinečné odstíny.Popelnobarevné vlasy jsou také oblíbené u žen, protože jsou nejblíže přirozenému tónu.

Komu vyhovuje

Světle hnědá barva vlasů nevyhovuje každému.Důvodem je skutečnost, že chladný a jasný tón dokáže neviditelně zdůraznit nedokonalosti kůže, vady obličeje.V dávných dobách Slované věřili, že nositeli přírodních blond vlasů mezi ženami a vousy mezi muži jsou lidé bez dokonalého vzhledu a vrozené krásy.

Moderní stylisté nejsou v prohlášení o standardech tak kategoričtí, ale varují před nekompatibilitou tohoto stínu s některými typy vzhledu.

Doporučuje se odstín

Světle hnědý tón vlasů se šedým odstínem nezlepší nebo nezlepší vzhled každého, ale pouze zvláštní kategorie žen.Při výběru studené světle hnědé barvy se doporučuje vzít v úvahu některé nuance vašeho vlastního vzhledu.

 1. Studené tóny stříbrného popela maximálně zdůrazňují všechny výhody a nevýhody pokožky obličeje, krku a dokonce i dekoltu.Pokud dáma nemá co maskovat a její vzhled se blíží ideálu, může bezpečněexperiment s barvením kadeře.
 2. Přírodní blondýnky s modrými, světle modrými, zelenými a šedými očními stylisty doporučují směle experimentovat s paletou popela.Pro ně je vhodná jakákoli varianta od zvýraznění a zbarvení po úplné zbarvení.
 3. Blonďaté dámy s modrým nádechem očí budou vyhovovat popelově blond tónování kadeří.
 4. Blonďaté dívky se sněhovou kůží a hnědýma očima mohou bezpečně „hrát“ se studenými tóny, včetně světle hnědé a platinové.

Je třeba připomenout, že barvy popelovlasých vlasů modelují tzv. Skandinávský vzhled, protože oči jeho majitele by měly být světlé a obočí by mělo být výrazné, nikoli však černouhelné.

Ženy s šedým odstínem vlasů by si měly pamatovat, že jejich makeup by měl být také bezvadný a styl oděvů nenápadný (žádné ozdůbky).Kadeře samotné by také měly vždy vypadat dobře upravené.

Kdo by se měl vyhýbat popelu

V případě světlých blond popelavých barev stylisté vybírají kategorii lidí, kteří by si na sebe neměli vyzkoušet „skandinávskou“ krásu.

 1. Neměli byste zakrývat vlasy takovým barevným schématem pro ženy, které mají výrazné problémy s pokožkou: pigmentace a hyperpigmentace, nerovnoměrný tón, časté vyrážky, po akné nebo akné.
 2. Pro majitele teplého tónu pleti vytvoří jasanově hnědý tón ostrý kontrast mezi pokožkou a vlasy.
 3. Dívky a ženy s výraznými a velkými rysy obličeje riskují zdůraznění jejichnedostatek světle studeného tónu vlasů.
 4. Zralé ženy by se měly rozhodnout, než se rozhodnou, zda budou malovat ve světlých odstínech blond a šedé.Jejich reprezentativní vzhled bude více zdoben tmavě popelem nebo nasycenými světle hnědými paletami.

Je těžké si představit rudovlasou mladou dámu s přírodním přepadem mědi s barvou vlasů ve „skandinávském“ stylu.Navíc pro takovou reinkarnaci bude muset podstoupit opakované a fázované barvení, které bude mít nepříznivý vliv na stav kadeří.

Dívky, které mají asijský vzhled, by také měly opustit myšlenku popelově zbarvení.Ostrý kontrast vzhledu a barvy vlasů zkazí identitu takových dám.

Viz také: 5 módních odstínů popela (foto)

Hodnocení nejlepších profesionálních barev

Populární odstín představuje celou paletu vrůzné varianty od mnoha výrobců.Vyberte si správnou barvu a módní barva není obtížná.Je však žádoucí pochopit současně, jaký konkrétní tón bude nakonec získán při barvení.

10 variant módní a studené

Známá značka L'Oréal Paris okamžitě představuje celou paletu jasanově hnědých odstínů ve třech řadách pigmentu.

 1. Pod obchodním názvem Préférence je známa trvalá řada sypkých barviv se zvýšenou odolností vůči UV záření.Tato linie je okamžitě reprezentována čtyřmi tóny: P01, 9.1, 8.1, 03.

Navzdory skutečnosti, že přílivpopel není uveden ve jménu barvy, tento podtón opraví druhou jednotku v číselném označení.Cena této značky se pohybuje od 400 do 500 rublů.(v závislosti na prodejním výstupu produktu).

 1. Společnost L'Oréal poskytuje vylepšenou a dlouhodobou ochranu barev a kadeří v řadě EXCELLENCE: 1, 9.1, 8.1, 03. Jeho popularita spočívá v stálosti barev a vlivu barvy na životní prostředí při relativně nízkých nákladech na produkt:250 až 350 rublů.
 2. Série CASTINGCreme poskytuje světlý a studený tón. Tato paleta je určena pro bez amoniaku a péči o ně současně.Existují dva odstíny světelného popela: 1010, 910. Cenová kategorie tohoto produktu je cenově dostupná a cenově dostupná: od 250 do 350 rublů za jednotku.

Značka rovněž nabízí řadu s podobnými tóny pro muže, kteří chtějí změnit svůj vzhled na „skandinávský“ typ.

Široká škála barev

Estel nabízí světle až tmavě popelovo-hnědou odrůdu.Krásné a neobvyklé tóny si získaly mezi dámy oblibu díky bezpečnému účinku na vlasy a skutečnosti, že nepoškozují vlasové folikuly.

 1. Série DE LUXE představuje šest odstínů a celou paletu: 8/7, 7/71, 7/41, 7/1, 6/41, 6/1.Toto barevné schéma je ideální pro ty, jejichž vlasy jsou oslabené a ochuzené, protože produkt obsahuje bohatý ochranný komplex.
 2. ​​
 3. Posílení a složení amoniaku produktů řady Estelle SENSE DE LUXE.Popelník v ní představuje číslo 8.1.Tento nástroj je ideální pro ty, jejichž vlasy jsou vyčerpané aoslabený, náchylný ke ztrátám.
 4. Estelle DE LUXE SILVER 8.31 nabízí komplexní tón pro hluboké zabarvení.Jeho odborníci doporučují klienty, jejichž kadeře jsou zlobivé a prakticky nejsou přístupné dlouhodobému vystavení barvivům.
 5. Celá paleta, od světlé až po tmavě blond s odstínem popela, lze nalézt také v řadě Estelle ESSEX: 8/1, 7/1, 6/71.

Cena oblíbené značky je poměrně cenově dostupná a atraktivní: pohybuje se v rozmezí od 150 do 300 rublů, v závislosti na sérii.

Další značky

Ashtone blond odstíny jsou také součástí mnoha známých značek výrobců kosmetiky pro péči o vlasy.Patří sem:

 1. Garnierova řada, která je klasifikována jako perzistentní a nasycená výživnými oleji (č. 9.13).Cena se pohybuje mezi 180-200 rublů za jednotku.
 2. Výrobce barev Oriflame s tónem 8.1.Milovníci perzistentních krémových produktů dávají přednost použití.Pigment lze zakoupit v průměru za 600 rublů.
 3. „Péče o salon“ kosmetické společnosti Avon s číslem 8.1, která také vlasy dodá odstín popelově blond.Cena této značky je 300 rublů na jednotku.

Výrobci těchto značek zaručují relativní bezpečnost vlasů a pokožky při používání svého produktu, stabilní a dlouhodobou konzervaci barvy a lesku vlasů.

Před konečným rozhodnutím o barvení vlasů se specifickou barvou je nezbytné provést zkoušku na tendencialergická reakce na tento produkt.Způsob provedení kontroly je uveden v pokynech, které se před barvením doporučuje pečlivě prostudovat.

Viz také:tónování rudých vlasů se žlutými vlasy ve světle hnědé barvě (video)

Péče o barvené vlasy

Přestože většina výrobců je v móděpřípravky na barvení vlasů zaručují svým uživatelům bezpečný a šetrný účinek přípravku, účinné látky v barvě ne vždy fungují příznivě na kadeře.

Možné důsledky

Struktura vlasů obsahuje přírodní pigment, který s věkem mizí.Při použití barvy je přirozená barva nahrazena umělou, která nemůže ovlivnit stav kadeří.

Mikro vločky zakrývající každé jádro začnou vyčnívat.Je to tento proces, který vede k tomu, že prameny jsou zmatené, poškozené, když jsou vyčesané, ztratí svůj lesk.

Reakce vlasové pokožky na tónovací účinek oslabuje cibule, přispívá ke ztrátě vlasů, narušení výživy a křehkosti.Vlasy jsou tupé a neživé a s následnou nevhodnou péčí se vlasy začnou podobat parukě.

Znalecký posudek
Katerina Velikaya
Dermatovenerolog, tricholog a kosmetolog
Správná fázová péče o vlasy ihned po zákroku pomůže udržet zdravý vzhled a přirozený lesk pramenů.

Péče vprvní den po zákroku

Prvních několik hodin po barvení odborníci považují za nejdůležitější krok k udržení zdravých vlasů, takže doporučují dodržovat určitá pravidla.

 1. Balzám, který je v balení barevně, by měl být aplikován na celou délku pramenů.Je žádoucí odolat nástroji, jak doporučuje výrobce - to pomůže zabránit křehkosti a vysušení vlasů.
 2. Opláchněte zbývající pigment pomocí speciálního šamponu a balzámu na barevné vlasy.
 3. V následujících 2 dnech se doporučuje vyhnout se šamponování a česání mokrých kadeřů.

První etapa řádné péče začíná okamžitě po zákroku a je považována za nejdůležitější, bez ohledu na to, která barva byla použita pro tónování popelově hnědé barvy.

Doporučení pro další péči

Pokud pravidelně sledujete doporučení stylistů po návštěvě salonu, můžete udržovat stabilní a bohatý stín po dlouhou dobu.

 1. Nedoporučuje se praní barevných vlasů častěji než 2-3krát týdně.Každodenní praní pomáhá vyplavovat pigment, proto je pro čistotu pramenů lepší použít suché prostředky, pokud je to nutné.
 2. Nevystavujte vlasy přímému UV záření - to pomůže vyhnout se vysychání a vypalování barvy.
 3. Měli byste si vlasy umýt teplou nebo pokojovou vodou a vyvarovat se horké sprchy.Samotný proces by měl připomínat péči o lehkou masáž, která se nedoporučujedůkladně si otřete vlasy a pokožku.
 4. Při návštěvě bazénu byste měli používat ochranný kryt hlavy, protože účinek chloru na barvu může být negativní a destruktivní.
 5. Pro udržení rovnoměrného tónu se doporučuje, abyste používali tonizující prostředky k mytí vlasů jednou týdně.
Znalecký posudek
Marina Selyutina
Miracle Medical Center, zkušenosti 23 let
Když jsou vlasy zvláště křehké, důrazně se doporučuje nespát s mokrými vlasy.

Další finanční prostředky

Kromě používání produktů pro péči o obchod a salon můžete využít i další doporučení, včetně lidových.

Oleje mají dobré redukční vlastnosti:

 • oliva, mandle nebo kokos.Dávají vlasům lesk díky vitamínům E a D v jejich složení;
 • lopuch nebo kolečko.Jsou vhodné pro oslabené a řezané kadeře;
 • z pšeničných klíčků.Posiluje pigment, vyživuje vlasy po celé délce.

K ochraně popelově blond tónu se doporučuje používat přírodní olej 2-3krát týdně (pokud kadeře nejsou náchylné k mastnotě).Jinak se používá nejvýše jednou za 7 dní.

Recenze

Různé barvy s jasanově hnědou barvou poskytují dámám obtížnou volbu, takže se často musí uchýlit ke studiu skutečných zákaznických recenzí.

Olga, 34years

„Stále používám krémovou linii Exelance.Pro sebe jsem objevil "světle hnědý popel" (7.1) - je velmi vhodné použít, když se sám aplikuje.Tryska ve tvaru vidlice mi pomohla úhledně a rovnoměrně distribuovat složení na mých vlasech.Obzvláště se mi líbilo, že produkt pokožku hlavy nezvlnil a po použití způsobil svědění.

Ukázalo se, že barva byla konkrétně popelově hnědá (moje přírodní vlasy jsou tmavě blond).Zůstal dlouho a nevypláchl, kořeny rostly rychleji.Zároveň vlasy zůstaly „živé“ a lesklé. “

Maria Andreevna, 46 let

„S věkem jsou vlasy tmavší, a proto jsou šedé nitě patrnější.Paleta Estel Essex má jedinečný tón 6,71.Vybral jsem si mezi 7,1 a 8,1, tak jsem se na to usadil.Poprvé jsem si koupil jednu zkumavku, ale neměl jsem dost, protože moje struktura vlasů je docela porézní.Teď vezmu hned 2 balíčky, víc než dost.

Instrukce poskytuje expoziční dobu až 45 minut, ale rozhodl jsem se ji zadržet po dobu 50 minut.Díky tomu jsem dostal přesně tu barvu, kterou jsem chtěl.Výsledkem je stabilní barva, která vydrží dlouho.Při správné a systematické péči je zachován přirozený lesk a hladkost vlasů. “

Marina, 31 let

„Moje dlouhé a husté vlasy ztratily svůj lesk.Bylo mi doporučeno, abych to osvěžil Estelle SENSE DE LUXE.Vybral jsem číslo 8.1 a můj kadeřník tuto volbu schválil s tím, že barva nejen nasycuje pigmentem, ale také vyživuje vlasy od kořenů do konců.

Vzhledem k tomu, že mám pramenydost dlouho jsem musel okamžitě koupit 2 zkumavky Estelle, což se ukázalo trochu drahé.Výsledkem však bylo, že utratili peníze, tón se ukázal být rovnoměrný a jednotvárný, vlasy byly lesklé a hladké po dlouhou dobu. ““

Smazané video
Barvíme hnědé vlasy do popelově studeného stínu.Jak malovat v popelové barvě?