Barvení kávy: recepty a doporučení

Mnoho dívek sní o změně barvy vlasů, ale zastavuje je skutečnost, že barviva obsahují chemická barviva, která nepříznivě ovlivňují zdraví vlasů.V dnešní době si přírodní barviva získávají stále větší oblibu a mezi nimi vede obvyklý čaj a káva.Pojďme tedy mluvit o tom, jak barvit vlasy kávou.

Výhody barvení kávy

Navzdory skutečnosti, že vědci prokázali, že pití velkého množství kávového nápoje je zdraví škodlivé, včetně vlasy urychluje jejich ztrátu, je použití zrn ve složení masek nebo barev vlasů příznivéovlivňuje účes.

Věc je taková, že osvěžující látka obsahuje kofein, antioxidanty a minerály, které vytvářejí takový účinek:

 1. Posílení kořenů.Pod vlivem kofeinu se cévy rozšiřují, zlepšuje se mikrocirkulace pokožky hlavy, folikuly přijímají více kyslíku, uzdravují se.
 2. Antioxidanty snižují vnější účinky vnějších faktorů, které způsobují křehkost a tupost prstenců.
 3. Zpomaluje vypadávání vlasů.Jde o to, že hormon testosteron vede k plešatosti, zatímco kofein, i když ne významně, potlačuje jeho lokální účinek.
 4. Minerály zlepšují vzhled pramenů a nasycují je užitečnými látkami.

Rada! Všechno je užitečné v kávě, kávový koláč po vaření může být použit jako peeling kůže, pomůže to zbavit se lupů a zvlhčit epidermu.

Nyní je zřejmé, že použití kávy vJako barvivo je to velmi prospěšné pro stav vlasů, ale většina spravedlivého pohlaví ani netuší, jak takové přirozené zbarvení lze udělat doma.

Vlastnosti

Jakýkoli postup má své vlastní charakteristiky, jejichž provedení přinese požadovaný výsledek.V tomto případě je důležité vařit nápoj správně, zvolit suroviny a skvrny.Chcete-li získat krásný odstín, postupujte podle těchto pravidel:

 1. Musíte barvit vlasy přírodní kávou.V tomto případě je nejlepší dát přednost nejlepšímu broušení, bude dávat maximální barvu.
 2. Nemůžete ušetřit na surovinách, instantních granulích nebo levné kávě s přísadami, které tráví jen čas.
 3. Chcete-li získat světlý odstín, můžete po usnutí kávy barvit vlasy husté.
 4. Po chemickém barvení se nedoporučuje používat přírodní barviva na vlasy, výsledek může být nepředvídatelný.
 5. Je třeba mít na paměti, že konečná barva bude přímo záviset na typu přirozené barvy.Káva je nejvhodnější pro hnědovlasé a světlovlasé krásy, barvení černých vlasů dá jejich majitelům krásný tón a ušlechtilý lesk, zatímco blondýnky mohou pomoci kávě jen mírně ztmavnout jejich vlasy.

Důležité! U šedivých vlasů lze tento postup použít jako jednorázový postup, například před důležitou událostí, protože po prvním šamponu začne barva vyblednout.

Pokyny pro barvení

Teorie je zvažována, nyní můžeme přistoupit k praktické části.Můžete použít různé metody zbarvení, budeme považovat za nejoblíbenější.

Metoda č. 1

Tento recept se nejčastěji používá.Nejprve musíte uvařit velmi silnou kávu.V Turku hodit 3 lžíce.lnakrájená zrna a 5 lžící.lvoda.Směs se uvede do varu a nechá se vařit po dobu 20 minut.

Dále pro lepší účinek přidejte několik kapek oleje vhodného pro vlasy.Nejlepší jsou estery pomeranče, citronu, čajovníku a skořice.Barva se nanáší na suché kadeře, nemůžete je předem omýt.

Nechte směs na vlasech 20-40 minut, čas závisí na požadované barvě a tloušťce vašich vlasů, poté opláchněte barvu.

Doporučení! Není velmi snadné úplně umýt kávu, bude potřeba několik máchání.Pro zjednodušení úlohy použijte recept číslo 2.

Metoda č. 2

Pokud nebude obsahovat drobná zrna, bude snazší prát kávu.Takový nápoj můžete získat pomocí kávovaru, ale pevnost by měla být také velká.Uvařte několik espress, neustále vytvářejte nové záložky.Po dosažení požadovaného objemu přidejte do kávy lžíci lněného, ​​ricinového nebo mandlového oleje.Perfektně doplňují tinkturu kopřivy, 1 polévková lžíce.lbude stačit.

Tato směs nejen dodá krásnou barvu, ale také zlepší krevní oběh, zrychlí růst vlasů, učiní je silnějšími.Můžete použít "malovat" jednou týdně, jako odstín masky, tak to budebarva i stav vlasů jsou zachovány.

Metoda č. 3

K získání přetrvávající tmavé barvy může být káva doplněna přírodními ingrediencemi, jako je hena a basma.V tomto případě je nutné brát ingredience v poměru 1: 2: 5, kde 1 díl henny, 2 díly basy a velká část je káva.

Kávu připravujte na základě doporučení prvního nebo druhého receptu.Přidejte zbývající přísady a důkladně promíchejte barvu.Směs se nanáší po celé délce na suché vlasy, doba expozice je 40-60 minut.

Potřebné množství kávy a doba stárnutí závisí pouze na kvalitě a délce vlasů, požadovaném stínu.Nádhernou barvu můžete dosáhnout i u jiných nápojů.

Tipy pro čtenáře! Seznam nejnebezpečnějších barev na vlasy - TOP-5 nejlepší

Barvení čaje

Tento nápoj, který zná každý, obsahuje tanin, fluor a mnohovitamíny, díky kterým vyplňuje vlasy ušlechtilým kaštanovým nádechem a uzdravuje je.Po několika takových skvrnách, křehkosti, suchosti zmizí, množství lupů se výrazně sníží.Barvení čaje má také několik receptů.

Metoda číslo 1

Budete potřebovat 400 ml vody a 2 lžíce.lčerný čaj.Nalijte vroucí vodu na suroviny a zapálte na 20 minut.Nechte nápoj vychladnout, namáhejte vývar a navlhčete v něm vlasy.

Doporučení! Přírodní barvivo se lépe vstřebává, pokud si vlasy před barvením umyjete roztokem sody (1 polévková lžíce L. Soda na 200 ml vody), kadeřeodmastěte a jste připraveni přijmout pigment.

Jsou-li prameny namočeny v čaji po celé délce, zabalte je do polyethylenu a na horní stranu připevněte froté ručník.V takovém teple by měla hlava strávit 20 až 40 minut, vše záleží na požadovaném výsledku.

Metoda č. 2

Je vhodná pro ty, kteří již mají šedé vlasy.Ano, a můžete je krásně obarvit. Hlavní věcí je připravit dobrý koncentrát.Pro 50 ml vroucí vody jsou 3-4 lžíce čaje, vařte je na mírném ohni po dobu 30 minut.Směs promíchejte a přidejte do ní buď kakaový prášek nebo mletou kávu, 4 lžičky.bude stačit.Hmota se ukáže být tlustá, takže je nejvhodnější ji aplikovat malým hřebenem nebo štětcem.

Zabalte vlasy polyethylenem a ručníkem, jako v prvním případě.Nechejte směs 40-60 minut, poté opláchněte teplou vodou.

Doporučení, jak bezpečně malovat šedé vlasy černým čajem:

Metoda číslo 3

Po celou tu dobu jsme hovořili o tom, že vlasy mají tmavý stín, ale můžete použít nejenčerný klasický čaj, ale také bylinný.Například kolekce heřmánku způsobí, že vlasy budou o něco světlejší a dodají jim zlatý vzhled.

Heřmánkový čaj lze použít jako kondicionér pro světlé nebo blond vlasy, do účesu přidá trochu „zlata“.Pokud chcete barvu zesvětlit, musíte chvíli počkat.Vezměte sušené květiny a vodku v poměru 1: 2, promíchejte a vyluhujte 7 dní.V den barvení vařte bezbarvou henu ve 300 ml vroucí vody, nechte směs 2 hodiny, potésmíchejte obě hmoty.Tato barva je ponechána po dobu 30-40 minut, poté, co je omyta šamponem.

To je zajímavé! 5 produktů pro bezpečné barvení vlasů

Užitečné tipy

Teď tedy víte, zda lze kávu nebo čaj barvit vlasy nebo čajem.Hodně bylo řečeno, ale několik užitečných doporučení zůstává.

 • Pro světlovlasé dívky je obtížné hádat tónem, někdy barva na to není rovnoměrně připravená.Nejlepší je udělat nejprve test na nenápadné oblasti.
 • Pokud barva není tak tmavá, jak chcete, okamžitě opakujte postup.V tomto případě se nemůžete bát kazit vlasy.
 • Šampony obsahující laurylsulfát sodný přispívají k rychlému vyluhování barviva, navíc tato látka snižuje rychlost růstu vlasů, je lepší dát přednost ekologickým produktům.
 • K dosažení trvalého výsledku budete muset postup opakovat 1-2krát týdně, ale s každým zbarvením bude barva sytější.
 • Esenciální oleje mohou mít nejen příznivý účinek na vlasy, ale také je ochránit před aroma kávy.

Závěrem chci říci, že pro dosažení požadovaného výsledku je zřídka dostačující, když stačí jeden postup.Přirozená barviva naznačují nalezení nejlepšího složení pomocí pokusu a omylu.Pamatujte, že každý člověk je jedinečný, proto přistupujte k otázce své krásy individuálně, pak uspějete.

Viz také:dodáváme vlasům krásný stín astarejte se o své vlasy současně s kávou a íránskou henou (video)