Barvení vlasů ve dvou barvách - 13 nejlepších možností

Barvení vlasů ve dvou barvách je jedním z nejnovějších trendů, který je mezi moderními módy žádán.Tato technologie je reprezentována množstvím různých variant, takže pravděpodobně budete mít z čeho vybírat.

Výhody dvojitého barvení

Dvojité barvení si získalo velkou popularitu díky svým výhodám:

 • Díky barevným přechodům zvyšuje objem a lesk vzácných vlasů;
 • Považován za šetrný a méně škodlivý;
 • Obnovuje obraz a činí ženu atraktivnější a mladší;
 • Pokud zvolíte přírodní odstíny, kořeny nebudou zřejmé.Tím se ušetří čas a peníze vynaložené na výlet kadeřníkovi;
 • Je univerzální - dvojí barvení vypadá stejně dobře u dám všech věkových skupin a pramenů jakékoli délky, hustoty nebo textury;
 • Je velmi rozmanité, od kterého si každý z vás bude moci vybrat vhodnou možnost.
Barvení ve dvou barvách - variace na téma

Specialisté rozlišují tyto typy zbarvení vlasů ve dvou barvách.

Brondirovanie

Tento obraz je velmi oblíbený nejen mezi hollywoodskými hvězdami, ale i mezi obyčejnými ženami.Bronding (blond + hnědá), kombinující čokoládu a zlaté tóny, vypadá velmi přirozeně a je ideální pro brunetky a hnědovlasé ženy.Jak je v moderním kadeřnictví obvyklé, provádí se bez ostrých a kontrastních přechodů.Další důležitou podmínkou je harmonická kombinace použitých odstínůpouze mezi sebou, ale také v přirozené barvě.

Typy pancéřování viz v tomto článku.

Shatush

Shatush je neuvěřitelně krásná technika, která napodobuje přirozené pálení vlasů.Základní odstín pramenů je bohatý a hluboký, komplementární barva je světlá, hraje naopak.Prameny pro takové barvivo jsou vybírány v náhodném pořadí, což dává vlasům neuvěřitelný objem a vynikající vzhled.Současně několik centimetrů ustupuje z kořenové zóny, což pozitivně ovlivňuje zdraví vlasů.Shatush dokonale padne na dlouhé i krátké vlasy.

Přečtěte si také: jak vyrobit raketoplán doma - rysy malování

)Balayazh

Jak je vidět na těchto fotografiích, balayazh zahrnuje zbarvení konců vlasů a rány jinou barvou.V klasické verzi - díky světlému stínu, blízko k přirozenému tónu.Pro odvážnější ženy si můžete vybrat odstíny jasných a kontrastních barev - fialové, zelené, červené, růžové a modré.Tuto techniku ​​lze snadno reprodukovat v domácnosti.Hlavní věcí není přeexponování barvy, jinak budete muset odříznout spálené konce.

Mazhimesh

Další typ šetrného barvení, pro který se používají prostředky bez agresivních složek.Magimesh je nejlepší volbou pro blondýnky, které si dávají pozor na vlasy.Pro malování se používají přírodní tóny, které se dobře kombinují s přirozenou barvou vlasů.

Částečný nebo zonální obraz

Částečné dvojité barvení umožňuje zaostřit na špičky, rány nebo jednotlivé oblasti.Je to skvělý způsob, jak si zaznamenat novinky, aniž byste zásadně změnili barvu vašich vlasů.Pro zonální barvení se používají přírodní i kontrastní odstíny.

Zvýraznění

Zvýraznění je známo naprosto všem moderním módním stylům - často ho používají ženy všech věkových skupin.Podstatou této metody je barvení jednotlivých tenkých vláken v barvách světelné palety.Současně lze nový odstín kombinovat s původním a radikálně se od něj lišit.Zvýraznění ve dvou barvách se provádí na světlých i tmavých vlasech, takže tato technika je považována za univerzální.

Viz také: zvýraznění tmavých vlasů a světlých vlasů

Zbarvení

Módní možnosti zbarvení této sezóny se neobejdou bez zbarvení.Tato technika se vyznačuje rozdělením vlasů na malé prameny a jejich barvením v různých barvách.Hranice mezi tóny může být velmi jemná a jasně viditelná.

Ombre

Malířská technika, ve které je horní část světlá a spodní je tmavá, nebo naopak, se nazývá ombre nebo příčné zbarvení.Existují tři typy ombry:

 • Klasické.V klasické verzi se vyznačuje efektem dobře pěstovaných kořenů, malovaných v tmavé barvě a zesvětlených konců - tmavýchhorní a lehké dno;
 • Jasný.Pro odvážné a odvážné dámy je ideální kreativní ombre zahrnující použití jasných barev - růžové, červené, zelené, červené, modré atd.
 • Horse Tail.Vypadá skvěle na dlouhé vlasy-ženy, které zbožňují ocasy.Efekt bude úplně stejný jako u tradičního barvení - jedná se o hladký přechod z temné kořenové zóny na zvýrazněné konce.Jediný rozdíl je v tom, že barvicí linie by měla být na úrovni gumy.

Existují také možnosti, ve kterých hranice mezi dvěma odstíny probíhá diagonálně nebo pomocí jiného pruhu.Pomocí štětce prolistujte hranici mezi tóny nebo ji vyjasněte.Křížové zbarvení je k dispozici doma, protože pro tento postup nepotřebujete žádné speciální kadeřnické dovednosti.Je zajímavé, že pro ombra neexistují žádná jasná pravidla, která vám umožní provádět různé experimenty s vaším vlastním vzhledem.

Viz také: ombre pro střední a dlouhé vlasy - jak vybrat odstín

Barevné tipy

U tohoto typu dvoubarevného barvení, které vypadá nejlépe na černých vlasech, jsou zbarveny pouze konce.Pro tuto technologii se používají různé barvy - světlé i přírodní.Barevné tipy vypadají skvěle na srážkách jakékoli délky - dlouhé, střední a krátké.

Tipy, které vám pomohou s barvením vlasů:

Rozdělené barvení

Technologie,zahrnuje oddělení vlasů na dvě části a jejich barvení v různých odstínech, tzv. split barvení.Hvězdy (Lady Gaga, Nicki Minaj) a obyčejné dívky, které chtějí jas a rozmanitost, se k tomu uchylují.Hranice mezi barvami může procházet svisle (rozdělování) nebo svisle.

Podle odborníků jsou nejlepší kombinace:

 • černá /červená;
 • Černobílá;
 • Karamel /tmavá čokoláda;
 • Modrá /Fialová;
 • Kaštan /měď;
 • Scarlet /Lilek /Burgundsko /Tmavě hnědá.

3D barvení nebo volumetrické zbarvení

Tato technika je charakterizována použitím tmavých i světlých palet.V tomto případě by měl rozdíl mezi odstíny zůstat rozmazaný a téměř neviditelný.Díky tomuto řešení můžete stylingu přidat jedinečný svazek.Tento složitý obraz je nutné provést v salonu - je nepravděpodobné, že se vám podaří sami vytvořit.

Budete mít zájem o: výhody a nevýhody 3D barvení

Barevné zbarvenízámky

Barvení dvěma barvami je moderní analogie zvýraznění, ve kterém se pro malování vybírají poměrně široké zámky.Pro dosažení přirozeného efektu doporučujeme zůstat na přírodní paletě.Pro milovníky šokujících barev jsou vhodnější kontrastní barvy.

Obrazová malování

Vypadá to velmi krásně a docela neobvykle.Hlavní podmínkou prošablonové techniky jsou dokonale hladké a rovné vlasy.Bohužel, na kadeře a kudrnaté vlasy bude účinek neviditelný.Odborníci říkají, že malování obrazovky vyžaduje hodně zkušeností, takže tomu mohou věřit pouze odborníci.Mnoho dívek je ale ráda, že to dělá vlastníma rukama, pomocí speciální šablony a omyvatelných barviv (pastelky, spreje nebo gely).

Jak si vybrat typ dvoubarevného barvení - užitečné tipy

Při výběru barvení vlasů ve dvou barvách je třeba vzít v úvahu několik důležitých tipů.

Tip 1.V dospělosti je lepší vyhnout se příliš jasným barvám.Pamatujte, že kontrastní odstíny pouze zdůrazňují věk.

Tip 2.Bronding je vhodný jak pro rovné, tak pro zvlněné vlasy - neexistují absolutně žádná omezení.Navíc tato technika dobře strukturuje vlasy, zdůrazňuje lícní kosti a osvěžuje pleť, která jistě osloví majitele bledé nebo příliš matné pleti.

Tip 3.Při výrobě ombry na rovnou hlavu vlasů buďte velmi opatrní, protože na hladké hlavě vlasů je vidět každý dohled.S kudrnatými vlasy nebudou takové problémy - kadeře skrývají nuance.

Tip 4.Zvýraznění vypadá skvěle u žen s tmavou pletí, protože jednoduše dokonale zapálí světlou opálení.

Tip 5.Je lepší neaplikovat kontrastní odstíny na střední vlasy, které nejsou příliš silné.V tomto případě se vyplatí zastavit v raketoplánu, hladkébronding nebo 3D barvení.Přidají objem.

Tip 6.Čím plynulejší přechody a přirozenější odstíny, tím mladší vzhled.

Tip 7.U vzácných a tenkých pramenů se doporučuje zvolit měkký přirozený tón, který poskytne další nádheru.Přechod kontrastu však takový účinek nemůže poskytnout, takže je lze použít pouze na silné vlasy.

Tip 8.Dvojitým zabarvením na stříšku můžete zdůraznit lícní kosti, rty a oči.

Tip 9.Při výběru barvy barvy zvažte typ barvy (barva očí, kůže a vlasů).

Tip 10.Pro zajištění čistých tónů a snadné malování pouze jedné konkrétní oblasti použijte fólii nebo speciální plastovou šálu.

Jak barvit vlasy doma?

Toto podrobné schéma umožní barvení pramenů ve dvou barvách bez pomoci řemeslníků.

Krok 1.Připravte si vše, co potřebujete pro malování:

 • Malování;
 • Clarifikátor;
 • Kartáč;
 • Nádoby na míchání přípravků;
 • Cape;
 • Hřeben;
 • šampon;
 • Fólie;
 • Klipy;
 • Balm;
 • Mastný krém na ochranu pokožky.

Krok 2.Oddělte oblasti nebo prameny, které chcete malovat.Pro větší pohodlí je upevněte svorkami.

Krok 3.Pokud jsou vlasy tmavé, musíte je nejprve zesvětlit.K tomu připravte kompozici podle pokynů popsaných na obalu, naneste na vlasy, počkejte na správný čas aopláchněte teplou vodou.Aby nedošlo k zašpinění zbytku vlasů, vložte pod prameny kousky fólie.

Krok 4.Připraví se barvicí látka a provede se tónování vyčištěných vlasů ve dvou tónech.Nasaďte jej na zámky a přesvědčte se, že barva je rovnoměrně a správně rozložena.

Krok 5.Počkejte asi 20 minut a opláchněte šamponem.

Krok 6.Použijte balzám.

Důležité! Aby nedošlo k záměně s kombinací odstínů, zakupte si hotovou soupravu nebo vyzvedněte dva odstíny od stejné řady stejného výrobce.Mohou být světlejší nebo tmavší než původní barva pramenů ne více než 3 tóny.

Viz také:Jak udělat klasické zvýraznění vlasů (video)