Broskvový olej: domácí masky a odborné rady

Při obnově oslabených vlasů, které ztratily vitalitu, odborníci doporučují použití broskvového oleje na vlasy.Již dlouho je známo, že je schopno oživit nudné prameny, zlepšit přísun živin do kořenů a zabránit křehkosti.

Může se vtírat do pokožky, nanášet na vlasy, kombinovat s jinými přísadami a připravovat výživné a léčivé masky.K dosažení maximálního účinku je třeba zvolit optimální způsob aplikace, použít osvědčené recepty a řídit se pokyny kosmetologa.

Účinnost vlasového oleje

Hlavní výhodou oleje z broskvového semena je jeho relativně nízká cena při vysoké účinnosti.To lze vysvětlit jednoduchostí výroby, složením bohatým na chemické sloučeniny.

Kapalina obsahuje vitamíny:

 • A - retinol - obnovuje a zachází s křehkými a štěpenými konci;
 • C - kyselina askorbová - zvyšuje imunitu;
 • E - tokoferol - podílí se na výrobě kolagenu, dává tyčím pevnost, hladkost;
 • B3 - niacin - pomáhá chránit přirozenou barvu, pomáhá obnovovat lesk, je přítomen v lécích používaných proti rudým šedým vlasům;
 • B1 - thiamin - nepostradatelný v boji proti seborrhea;
 • B2 - riboflavin - udržuje vlhkost ve vlasech;
 • B5 - kyselina pantothenová - pomáhá posilovat kořeny, zabraňuje ztrátám, dodává účesu další objem;
 • B6 - pyridoxin - zacházíkřehkost;
 • B9 - kyselina listová - zvyšuje odolnost prutu vůči škodlivým faktorům;
 • B12 - aktivuje růst, probouzí spící folikuly;
 • K - zvlhčuje vlasy.

Broskev je malá, také bohatá na fosfolipidy, které jsou nezbytné k urychlení intracelulárních metabolických procesů.Probouzejí zmrazené folikuly, podporují růst.

Spolu s těmito látkami je bohatý na vitamíny:

 • železo - díky němuž se cévy rozšiřují, normalizuje se krevní oběh, což zlepšuje tok kyslíku a živin do buněk;
 • fosfor - dává elasticitu;
 • Vápník - nutné k opravě poškozené struktury tyče.Je také účinný při léčbě poškozených konců vlasů;
 • draslík - chrání buňky před dehydratací.

Mastné kyseliny přítomné v oleji jsou:

 • arachinová;
 • palmitická;
 • linoleický;
 • palmitoleický;
 • linolenic;
 • olejová;
 • stearic.

Vytvářejí na povrchu neviditelný film, zvlhčují a opravují poškozené tyče.

Vlastnosti a výhody

Olej z broskvových semen je na prvním místě mezi prostředky, které ošetřují a obnovují vlasy.Lisované za studena si zachovává všechny prospěšné vlastnosti.Při použití broskvového oleje na vlasy se obnovují prameny.

Stávají se hedvábnými, měkkými, silnými, tlustými a lesklými.Jeho funkce jeobsah mnoha užitečných sloučenin, které mají příznivé účinky na kůži, nehty, vlasy, obočí a řasy.

Konzistence se považuje za výhodu, díky níž olej rychle proniká do struktury a nezanechává žádné zbytky na oděvu a pokožce a příjemnou vůni.

Výhody:

 • univerzálnost použití;
 • minimální kontraindikace;
 • neškodnost vlasů;
 • přijatelná cena;
 • snadné použití;
 • ​​
 • zajištění odpovídající výživy a hydratace.

Jak se přihlásit

První aplikace broskvového oleje může být někdy obtížná.Nedostatek znalostí pravidel použití nemusí mít požadovaný účinek.Nebuďte zklamaní, pomůže vám to.Zahrnuje malé ženské triky.Dodržováním těchto doporučení získáte vynikající výsledek.

Certifikovaný produkt zakoupený v lékárně pomůže dosáhnout maximální účinnosti.To bude chránit před nákupem nekvalitního sešívaného nebo padělaného produktu, který bude v nejlepším případě k ničemu a v nejhorším bude poškozovat.

Před použitím musí být olej zahřát na 35-400C pomocí vodní lázně.

Znalecký posudek
Katerina Velikaya
Dermatovenerolog, tricholog a kosmetolog
Pokud maska ​​obsahuje ethery nebo vejce, není zahřívána.Při zahřívání hmota koaguluje a estery ztrácejí své užitečné vlastnosti

Produkt se nanáší před nebo po promytí pramenů.Omitlehkým masážním pohybem hlavu a masku do kořenů vmasírujte.Pokud chcete zabránit plešatosti a aktivovat růst, bojovat proti lupům nebo posílit pruty - můžete tam zastavit.

Pro zajištění hladkosti a obnovení lesku - hustým hřebenem rozložte kompozici v pramenech.Také ošetření poškozených konců pomůže mazat pouze tyčky.Potom vlasy upevněte a oblékněte si tašku.Zabalte jej do teplého ručníku (díky tomu se začnou vlasy zahřívat, což aktivuje činnost masky).

Doba expozice je stanovena libovolně.Maska se ponechá 2 hodiny nebo přes noc.Při kombinaci broskvového oleje s jinými přísadami se doporučuje, aby směs nebyla delší než 40 minut.

Pro usnadnění oplachování trochu navlhčete dlaně a napěňte šampon.Jako oplach použijte odvar z léčivých rostlin: lékárna heřmánek, kopřiva, lopuch.

Viz také:užitečný recept na vlasy a pokožku obličeje (video)

V boji proti plešatosti a lupům použijte produkt dvakrát týdně a pro preventivní účely - 1krát.Terapeutický průběh 10-15 procedur pro oba případy.

Provádění těchto doporučení pomůže posílit vlasové kořínky, urychlit růst a obnovit ztracený lesk.

Recepty pro nejlepší masky broskvového oleje

Existuje mnoho různých masků broskvového oleje pro ošetření vlasů.Nabízíme několik populárních a vysoce účinných receptů spomocí broskvového oleje.

Žloutek

Tato kompozice obnoví lesk vlasů a učiní je poslušnými.Maska se snadno omyje a nevyžaduje použití šamponu.

Porazte žloutek nebo 2 křepelčí vejce a 2 polévkové lžíce broskvového oleje.Distribuujte produkt podle vlasů.Nasaďte si tašku, izolovejte ručníkem.Po 30 minutách opláchněte teplou tekoucí vodou.

S tvarohem

To trvá 1 lžička.broskvový olej, 2 lžíce.ltvaroh.V případě potřeby můžete přidat 1 lžičku.může zlato.Přísady důkladně promíchejte.K dosažení jednotnější struktury můžete použít směšovač.

Zakryté vlasy zakryjte směsí, zabalte je do sáčku a poté do ručníku.Opláchněte kompozici po půl hodině.

Olej a přírodní med

V této zázračné kompozici jsou pouze dvě ingredience, ale pomůže jemnosti, jemnosti a odstranění lupů.

Smíchejte jednu polévkovou lžíci majonézového medu a broskvového oleje, zahřívejte ve vodní lázni na 400C. Naneste na kadeře masírovacími pohyby.Distribuujte rovnoměrně, zabalte do sáčku a izolujte kapesníkem.Omyjte prostředek po hodině šamponem pod tekoucí teplou vodou.Léčebný kurz - 2 měsíce dvakrát týdně.

S hořčicí

Hořčice zahřívá pokožku, zvyšuje průtok krve do kořenů vlasů.

Pro výrobu produktu je nezbytné: chlazený a filtrovaný vývar heřmánku, 10 g hořčičného prášku a 50 g vývaru.Odděleně smíchejte 10 g medu s 50 g.broskvový olej.Kombinujte obě směsi.Míchejte a nechte působit 20 minut.Složení je mírně zahuštěné kvůli bobtnání hořčice.Výsledná látka se aplikuje pouze na kořeny a po 15 minutách se omyje.

Zvlhčování konců vlasů

V důsledku nedostatečné vlhkosti dochází ke křehkosti a suchosti vlasů.To se stává příčinou rozdvojení a odlomení špiček.Aby se tomuto procesu zabránilo, musí být zvlhčeny.

Odborníci doporučují použití výživových přípravků 1-2krát za 7 dní, 1-2 hodiny před praním.

Když jsou špičky suché, produkt se neaplikuje na kořeny.V případě, že kůže trpí, je kompozice distribuována vlasy a vtírána do kořenů.Pak si oblékněte tašku a zabalte si ručník.Po 1 až 2 hodinách se ošetřovací prostředek omyje šamponem.

Existuje i jiná cesta.Po omytí se na mokré konce nanese broskvový olej, který v něm navlhčí prsty.Postup se provádí 1-2krát za 7 dní.

Můžete také jít do salonu a odříznout poškozené tipy.Aby se tomuto postupu zabránilo po dobu dvou týdnů.Pomůže to zabránit novým škodám.

Kontraindikace

Jediným závažným zákazem používání broskvového oleje a masek na jeho základě je přítomnost alergické reakce na jejich složky.

K ověření tohoto projevu musíte kapat 2 kapky produktu na zápěstí, z jeho vnitřku.Pokud po 15–20 minutách kůže nezčervená, svědění nebo nepohodlí se neobjeví, je produkt vhodnýpoužít.

Znalecký posudek
Selyutina Marina Valerievna
Miracle Medical Medical Center, délka služby 23roky
V případě chronických kožních patologických stavů a ​​poranění hlavy je nutné konzultovat s odborníkem o možnosti uplatnění doporučení pro tradiční medicínu.

Recenze

Elizabeth, 20 let

Mám krásné dlouhé vlasy.Před časem jsem si všiml, že tipy byly špatně nasekané.Nebylo možné jít do salonu.Odečteno na netu o výhodách broskvového oleje.Koupil jsem to v lékárně.A hle!Po třetí aplikaci začaly moje kadeře vypadat dobře: lesklé, hladké a snadno se rozčesaly.

Oksana, 26 let

Od dětství jsem měl velký cop, ale před závěrečnými zkouškami prameny začaly silně vypadávat a musely být řezány.Od té doby jsem snil o dlouhých vlasech, ale nebylo možné je pěstovat, protože když dosáhli určité délky, začali se rozštěpit.Znovu jsem si musel ostříhat vlasy.Náhodou jsem zjistil možnosti broskvového oleje.Rozhodl jsem se to vyzkoušet.Tření do pokožky hlavy 2krát týdně.Po třech měsících se kadeře staly mnohem delší.Špičky jsou celé, nerozvětvují se, nerozdělují se a chloupky samotné jsou výrazně hustší.

Marina, 24 let

Neočekával jsem takový úžasný výsledek.Už téměř měsíc používám broskvový olej.Vlasy vypadají prostě úžasně.Nikdy jsem si nemyslel, že takového výsledku lze dosáhnout.na vlastní pěst.

Natalya, 26 let

Často používám vysoušeč vlasů.Všiml jsem si, že jsem navštívil cíle.Konzultováno s kosmetičkou.Před usušením doporučil na konci aplikovat broskvový olej.Účinek nebyl příliš dlouhý.Doslova po 4 aplikacích jsem si všiml, že vlasy začaly vypadat lépe: přestaly být suché a neživé.

Svetlana, 38 let

Moje dcera měla tenké, řídké, neživé vlasy.Dlouho jsem hledal cenově dostupný a efektivní lék.Lékárna doporučila vyzkoušet broskvový olej.Procedury byly prováděny 2krát týdně.Olej byl vtírán do kořenů a distribuován do všech tyčí.Zabalili si hlavy do ručníku.Jednou odešel na dvě hodiny, a druhý - v noci, protože v polovině týdne mýt vlasy ráno je nepříjemné.Provedli jsme dva kurzy 15 procedur s dvouměsíční přestávkou.Účinek je ohromující.Vlasy zesílily, silnější, objevil se objem.Na plese moje krása jen zářila.

Broskvový olej na obličej.POUŽITÍ A APLIKACE broskvového oleje na obličej
PEACHOVÝ OLEJ: co je užitečné?- UŽITEČNÉ TIPY.Číslo 3
Broskvová olejová maska ​​