Cibule na loupání cibule

Dnešní spravedlivý sex má dnes velký výběr různých produktů na barvení vlasů.Nejdůležitější věcí v této záležitosti však je nepoškozovat vlasy, nečinit je slabšími.Proto jsou stále relevantní lidové recepty na rozdávání různých odstínů.Informace o tom, jak barvit vlasy cibulovými slupkami, budou zajímavé a užitečné pro ty, kteří se zajímají o jejich účes, protože tento nástroj podporuje jeho krásu, zdravou pokožku hlavy, pomáhá vyrovnat se s některými problémy.

Proč je cibule slupkou dobrá

Cibule slupkou se dlouho používá pro různé účely.Co je dobré pro vlasy?Jeho použití vám umožní nejen obarvit kadeře, ale také posílit vlasy, zabránit jejich ztrátě, pomůže vyrovnat se s lupy.Takové vlastnosti cibule slupky jsou díky svému složení bohaté na těkavé, flavonoidy, vitamíny, mikro a makro prvky, tj. Velké množství živin.

Výhoda cibule:

 • Vlasům přidejte nádhernou zlatou barvu,
 • Zajistěte protizánětlivé a antioxidační účinky,
 • Vyrovnejte se s houbami.

Cibulová slupka pro barvení kadeří způsobí, že vaše vlasy budou krásné, lesklé, zlepší jejich strukturu, ochrání vaši pokožku před lupinami.Tento nástroj lze navíc považovat za zcela bezplatný, protože plevy jsou ve skutečnosti odpady.Chcete-li získat zbarvení a zároveň uzdravující vývar, stačí vynaložit trochu úsilí.

Cibulová slupka může být použita pro různé účelytypy a barvy vlasů, ale majitelé světle a světle hnědé kadeře získají největší efekt z hlediska barvení.Barva bude zlatá, zářící.Při pravidelném používání dává cibule barvivo stálou barvu a dokáže se vyrovnat s šedivými vlasy.Takové procedury budou přínosem pouze pro vaše kadeře a uvidíte to velmi rychle.Tajemství se pravidelně používá s krátkými přestávkami.

Pozor! Pokud jste hořící brunetka, pak neočekávejte zbarvení způsobené použitím cibulových slupek.V každém případě však dostanete regeneraci a posílení vlasů.

Rada! Buďte opatrní, pokud jste přírodní blondýna, protože na velmi světlých vlasech může odvar cibule slupek způsobit špinavý načervenalý nádech.Bude to vypadat chaoticky.Pokud chcete experimentovat, zkuste produkt na malém prameni vlasů, který se v případě neúspěšné barvy snadno skryje.

Jak barvit vlasy

Abyste mohli barvit vlasy, musíte z žárovky odebrat horní stupnice, ty, které mají zlatou barvu.Nejvyšší jsou nejlépe odstraněny a zlikvidovány, protože mohou být špinavé.

Jakou barvu lze získat:

 • Zlatá,
 • Zlatá hnědá,
 • Russetová,
 • Kaštan.

Výsledná barva bude záviset na původní barvě vašich kadeřů a koncentraci vývarů cibule slupky, se kterými budete ošetřovat své vlasy.

Chcete-li zabarvitbudete potřebovat:

 • Cibulová slupka,
 • Čistá voda,
 • Glycerin, čímž se získá hnědý odstín,
 • Polyetylénová sprchová čepice,
 • Ručník.

Barvení je velmi jednoduché: je třeba připravit odvar a aplikovat ho na vlasy.K získání zlatých a červenooranžových odstínů se produkt denně nanáší na kadeře, přičemž každý pramen pečlivě promazává.Takové zpracování by mělo pokračovat, dokud není získána požadovaná barva, v průměru to trvá asi tři týdny.

Pozor! Použijete-li vývar při mytí vlasů pouze k výplachu, vlasy budou zbarveny nerovnoměrně a barva rychle zmizí.

Pokud chcete získat kaštanovou barvu, vytvoří se koncentrovaný vývar, který se aplikuje na vlasy jako maska.

Recepty vývarů

Zlaté odstíny

K získání zlatého odstínu blond vlasů potřebujete pro jedno ošetření 50 gramů slupky a jednu sklenici vody.To vše musí být vařeno na mírném ohni 15-20 minut.Hotový vývar se zfiltruje a ochladí se na pohodlnou teplotu.

Pokud se ke stejnému bujónu přidají dvě lžičky glycerinu, barva vlasů se změní na zlatohnědou.

Červeno-oranžové odstíny

Malování ve více nasycených odstínech se provádí koncentrovanějším vývarem cibulových slupek, který se vaří po dobu nejméně 20 minut.Dále, stejně jako v předchozí receptuře, je hotový produkt filtrován, ochlazován a rovnoměrně ošetřován vlasy po dobu 2 až 3 týdnů, což se provádí denně.

Barva kaštanu

Kaštanové odstíny jsou tradičně atraktivní pro mnoho dám.Je možné dosáhnout tak bohatých tónů s cibulovými slupkami?Ukázalo se, že ano.K tomu se používá koncentrovaný vývar.Připravuje se takto:

 • se třímístný smaltovaný kastrol naplní jednou třetinou slupky,
 • k němu přidá asi jeden a půl litru vroucí vody,
 • se obsah vaří nad nízkou teplotou z 20minut až půl hodiny,
 • odstranit z tepla, napětí, chlad.

Před ošetřením vlasů si je důkladně umyjte běžným šamponem.Pak mírně zaschnout.Pak jsou rozděleny do pramenů a každý pramen je pečlivě impregnován cibulovým vývarem.Produkt musí být aplikován rovnoměrně.Po ošetření se na hlavu položí plastová víčka a zabalí se do teplého ručníku.Takovou masku musíte držet jednu a půl až dvě hodiny, poté ji jednoduše omyjte teplou vodou a vlasy usušte.

Doporučení! Barvení vlasů se provádí po mytí, neměly by se však používat oplachovací prostředky.

Naučte se také, jak bezpečně barvit vlasy bez poškození - 10 bezpečných způsobů

Co je třeba zvážit

Stejně jako některé další přírodní barviva,odvar cibule slupky by neměl být používán pro barvení vlasů s perm, a také po jejich barvení chemickými prostředky.Výsledek může být zcela nepředvídatelný.Pokud to z nějakého důvodu chcete udělat, můžete to zkusitmalé prameny.Avšak i když je výsledek úspěšný, neznamená to, že při barvení všech vlasů se stejná barva ukáže, navíc se může ukázat jako nerovnoměrná.To se děje proto, že vlasy na různých částech hlavy reagují odlišně na chemické vlivy a budou vnímat přírodní barviva odlišně.

Nerovnoměrné zbarvení se může objevit také při barvení šedivých vlasů, pokud máte chráněné oblasti vlastních tmavých vlasů.

Během ošetření vlasů s odvarem z cibule se kůra dostane na pokožku hlavy.Pohlcuje barvu a také získává odpovídající odstín.To bude méně patrné, protože pokožka je chráněna tukovou vrstvou, ale přesto se někteří lidé tímto bodem obávají.To je třeba vzít v úvahu při malování vlasů doma.Pokud ustoupíte z kořenů, nebudou skvrny a výhled nebude tak dobrý.V takových případech musíte být opatrní nebo požádat někoho o pomoc.

Pravidelné používání odvarů z cibule slupky pomůže zachovat krásu a zdraví účesu.Příznivé látky v něm obsažené působí na vlasy i pokožku hlavy.Díky tomu se zlepší nejen vnější stav vlasů, ale také celá struktura.Účes vypadá dobře upravený a upravený, kadeře jsou hedvábné a poslušnější.Pokud chcete získat přirozený odstín kadeře, pak si vlasy obarvte slupkou cibule - jednou z nejvhodnějších možností.Zkuste to udělat s ohledem na barvu a stav vašich vlasů aodstín, který bych chtěl dostat.Při použití přírodních barviv není možné vlasy poškodit nebo zkazit, jako při lakování chemickými látkami, takže tyto postupy lze bezpečně provádět doma sami.

To je zajímavé! 10 domácích zesvětlovačů vlasů

Naučte se, jak barvit vlasy s cibulovou kůrou (video)