Dočasné barvení vlasů: 8 nejlepších léků

Dočasné barvení vlasů vám umožní vždy vypadat jasně a extravagantně.Tato metoda barvení vlasů je jednou z nejjednodušších a nejdostupnějších možností pro radikální změnu vzhledu v krátkém období.Téměř všechny typy tohoto výrobku nejsou tak škodlivé a mohou být použity v libovolném vhodném čase, což je považováno za nepopiratelnou výhodu.

Co je dočasná barva

Jakýkoli pigment se z vlasů zpravidla postupně vymývá, odstín vybledne a lesk zmizí, ale to neplatí pro nestabilní barvy.Po jednom nebo několika šamponovacích postupech z nich nezůstaly žádné stopy.

Protože sortiment nestabilní barvy obsahuje převážně světlé akvarely, například zelenou, růžovou nebo modrou, stojí za zvážení, že může zůstat mírný stín.Nejčastěji blondýnky čelí této situaci.

Tento produkt je nabízen v několika variantách provedení:

 • barvicí šampon;
 • pigmentový aerosol;
 • křída;
 • pěna;
 • sprej.

Každý takový druh se vyznačuje zásadou použití, dobou zpoždění ve vlasech a cenou.

Složení

Směs dočasného barviva jemně působí na vlasy, protože obsahuje velké částice pigmentu, které nejsou schopny proniknout do jádra.S tímto vlivem zůstává její struktura nezničitelná.Účinné látky obalují chloupky, zatímco jsou drženy na vlasech díky šupinám kožní vrstvy.

Ve srovnání se stánkembarvy, v dočasném médiu není amoniak a peroxid vodíku.Kadeře jsou chráněny před účinky léků na tónování v důsledku přítomnosti olejů, ceramidů a bílkovin.

Druhy dočasných barev

Prostředky pro krátkodobé zbarvení kadeří mohou být:

 • intenzivní - jedná se o tonika, barvy a balzámy;
 • plíce - spreje, aerosoly, pěny, šampony, gelové pěny.

První typ barviv se neprodává okamžitě.Po dva týdny bude stín na vlasech.S každým šamponem bude postupně mizet.Pokud je to žádoucí, dočasné barvení může být provedeno jednou za půl a dva týdny.

Ve druhém případě je výsledek nestabilní.Tón po šamponování zmizí téměř beze stopy 1-3krát.Tento vzhled je vhodný pro ty, kteří rádi mění svůj image.

Běžné typy tónovacích činidel, které jsou mezi mladými lidmi oblíbené.

 1. Stříkací barva je ve skutečnosti barva ve spreji.Tato metoda transformace je považována za nejpraktičtější.Barvivo se nanáší podle typu spreju na vlasy, kterým můžete také upravit účes.Barevný sprej se nejlépe používá pro jednotlivé prameny.Pokud chcete barvit celé vlasy, existuje riziko nerovnoměrného zpracování.
 2. Pigmentová pěna je také známá pro snadné použití.Používá se jako pěna, zatímco riziko nenatřených pramenů je menší.
 3. Používejte barvy ve formě spreje opatrně.Pokud se dostane na pokožku hlavy, pak její jednotlivé sekcemůže skvrna.Kromě toho se při silné koncentraci kompozice objeví podráždění.

Populární značky v roce 2019

Nejčastěji lze dočasné barvy v různých verzích nalézt pouze v salonech nebo specializovaných prodejnách.V kosmetických odděleních supermarketu se prodávají pouze tonika ve formě šamponů.

Řada oblíbených výrobků pro dočasné zbarvení kadeří zahrnuje několik značek:

 1. Manic Panic .Charakteristickým rysem je intenzivní expozice a rozjasnění pramenů.Pigmenty se udržují na vlasech po dobu 1,5 až 2 týdnů.Počet barevných variací je impozantní - 50 odstínů.118 ml produktů je snadnější objednat online za cenu 1180 rublů.
 2. Pokyny- intenzivní dočasná barva.Se správným výběrem barev bude dokonce i bruneta schopna vytvořit jasný a neobvyklý obraz.Produkt nezkazí vlasy a vydrží asi dva týdny.Sklenice 90 ml stojí asi 650 rublů.
 3. Crazy Colorse týká světelného vzhledu barviv.Pigment je fixován na kadeře na krátkou dobu, před prvním šamponem.Výraznou vlastností je široká škála jasných barev.Nástroj o objemu 100 ml stojí 780 rublů.
 4. Pravana Chromasilk Creme .Paleta této dočasné barvy má asi 100 odstínů.Hlavní výhodou produktu je maskování šedivých vlasů.Vlivem produktu se získá nejen světlá barva, ale také dostatečná péče o vlasy.Balení 90 ml stojí asi 650–700 rublů.
 5. Barevné pastelkyTM Hair Chalk patří do řady dočasných barev.To je nejlepší volba pro ty, kteří chtějí barvit vlasy na jeden den.Společnost nabízí 24 odstínů, které vypadají jasně i na tmavě blond vlasy.Takový nástroj se rychle odstraní, stačí pouze jedno mytí hlavy.Oproti běžné trubce barvy se pastelky spotřebovávají velmi ekonomicky.Abyste je mohli používat, musíte použít narovnávač vlasů.Odhadované náklady až 400 rublů.
 6. Arctic Fox od TM Adoreje dočasná barva.Paleta má různé odstíny, od přírodních po jasné a extravagantní.Výrobce poskytl možnost míchat tóny pro jedinečný výsledek.Výrobky se prodávají v lahvích s kapacitou 120 ml, jejich přibližná cena je 960 rublů.
 7. Amscanje dočasná barva v plechovkách.Zmizí okamžitě po prvním šamponu.Produktová řada má mnoho různých jasných barev, které jsou často natřeny jednotlivými zámky.Bez vnější pomoci nebude fungovat zbarvení celé hlavy vlasů, ale bohatý tón v jednotlivých částech účesu překvapí.Cena produktu je 420 rublů.
 8. Colorista Spray od TM L'oreal- tento nástroj se používá pro rychlé a efektivní tónování vlasů.Barvivo zmizí okamžitě po mytí vlasů.Přes velký výběr v paletě je třeba poznamenat, že taková dočasná barva je horší než intenzivní barviva stejného účelu.Je to skvělé pro blondýnky a nezpůsobuje alergie.

Bude vás zajímat: super pastelky probarvení - rychle a krásně

Výhody a nevýhody barvení

Prostředky pro dočasné tónování mají výhody a nevýhody.Mezi hlavní výhody patří:

 • jednoduchost a jednoduchost zbarvení vlasů.Kompozici lze bez problémů odstranit z kůže a prutů, zejména pokud byl experiment se změnou obrazu neúspěšný;
 • výrobky na barvení vlasů, které zmizí po několika procedurách mytí vlasů, nejsou zdraví škodlivé;
 • dočasné barvivo pro kadeře je levnější než trvalé barvy, což je důležité pro milovníky časté změny obrazu;
 • Výrobci nabízejí velký sortiment zářivých a originálních barev.Paleta má také modré a fialové odstíny, které svým způsobem vypadají krásně na vlasech.

Při výběru správného produktu pro sebe musíte vzít v úvahu nedostatky.Dočasné barvy se zpravidla nakupují zřídka z těchto důvodů:

 • není možné skrýt šedé vlasy;
 • nasycený odstín nebude působit na tmavé vlasy, výjimkou je produkt ve formě spreje;
 • nepřístupnost zboží v kosmetických odděleních běžných supermarketů;
 • Intenzivní skvrny nelze z kůže snadno odstranit;
 • blondýnky mohou mít příliš jasný stín;
 • zbarvovací pigment se rychle omyje vodou, takže pokud se dostanete do deště, jsou na oblečení stopy.

Z těchto důvodů používá mnoho dívek barvivo pouze ve vzácných případech.

Pokud anoPokud potřebujete dosáhnout trvalého výsledku, doporučujeme použít balzám na odstíny, který se úplně vymývá až po 1-1,5 měsíce.

Viz také:dočasné barvení vlasů (video)

Domácí barviva

Je nepravděpodobné, že by pro vlasy bylo vytvořeno barevné schéma.Mnozí věří, že heřmánkový vývar, černý čaj, henna a basma jsou považovány za dočasná barviva, ale není tomu tak.Jedná se o poslední dvě možnosti, které patří k řadě léků s trvalým účinkem.Takové způsoby barvení mohou trvale změnit přirozenou barvu.

Jako experiment se můžete pokusit vyrobit produkt pro samolepení pomocí barvicího prášku.Je součástí některých barevných schémat.Je obtížné najít takovou složku, ale je možné nezávisle zvolit poměr a určit potřebné množství směsi.

Přírodní barviva

Jako domácí barvu můžete použít přírodní přísady, jako je hena nebo basa.Chcete-li zesvětlit tón, musíte:

 • opláchněte své blond vlasy heřmánkovým vývarem, abyste získali zlatý odstín;
 • opláchněte vlasy směsí cibulových slupek, aby se dosáhlo červeného odstínu;
 • Bohatou kaštanovou barvu lze získat oplachováním kadeřů napjatým černým čajem.Jako alternativu se doporučuje použít filtrovanou tekutinu z mleté ​​kávy;
 • Zvýrazňovacího účinku lze dosáhnout, pokud jsou vybrané prameny namazány citronovou šťávou aať vyhoří na slunci.

Je vybrán vhodný odstín s ohledem na jeho barvu a stav vlasů.Při použití těchto domácích metod se struktura vlasů nezhorší, takže si můžete obrázek často změnit.

Pravidla pro nanášení dočasných domácích barev

Nástroje pro dočasnou pigmentaci loktů, které se používají doma, jsou snadné.Je důležité to udělat na čistých a mírně vlhkých vlasech s masážními pohyby.Po 10 minutáchVýňatky by měly kontrolovat výsledek barvení.

Znalecký posudek
Katerina Velikaya
Dermatovenerolog, tricholog a kosmetolog
Nepoužívejte barvivo více než dvakrát za sebou.

Chcete-li distribuovat barvu, měli byste si koupit speciální kartáč.Tento postup je podobný barvení rezistentními produkty.Aby se předešlo „mezerám“, měla by být každá část pečlivě vypracována.

K umytí toniků po jejich vystavení vlasům potřebujete obvyklou metodu pomocí šamponu.Hlava bude považována za čistou, pokud je tekoucí voda již čistá.

Péče o vlasy po barvení

Bez ohledu na možnost barvení vyžadují vlasy po zákroku péči.Pro tyto účely můžete použít kosmetiku prodávanou v obchodech nebo lidové recepty.

Jedle má mnoho příznivých vlastností.Může být aplikován na vlasy jako samostatný nástroj nebo zahrnut do složení terapeutických masek.Zlepšuje také stav a stimulaci kadeřového chlebakteré můžete připravit nástroj pro zakrytí vlasů.

Tipy

Při rozhodování o použití dočasných barviv byste měli věnovat pozornost odbornému poradenství a dodržování pravidel:

 1. Nástroje, které je třeba použítv souladu s pokyny k nim připojenými.Je také důležité pochopit, co jsou barvicí gely, šampony, tonika, pěny a spreje.
 2. Pokud chcete, aby dočasná barva zůstala na vašich vlasech co nejdéle, měli byste použít tonikum nebo balzám, který dává stín.
 3. Doba fixace barev závisí na počtu postupů šamponování.Barva se po 5-6 krát zcela zmizí.
 4. Pro blondýnky neexistují žádná omezení týkající se výběru tónu.
 5. Není možné okamžitě zesvětlit tmavé vlasy, ale je realistické dát jí zlatý nebo načervenalý lesk.

Pokud neexistují žádné dovednosti v barvení, měli byste se obrátit na kadeřníka, který vezme v úvahu všechna přání a řádně provede postup bez poškození vlasů.

KATO_ Katosha - barevné barvení.Výcvik
BARVENÍ VLASŮ PRO 8 RUBLES /ASH BLOND # SilenaSway_Silena Universe
BARVENÍ VLASŮMUSHROOM S ALIEXPRESS /COLORED HAIR # SilenaSway_Silena Universe