Domácí masky pro růst a posílení vlasů

Odmítnutí nosit klobouk v horku nebo chladu, špatné stravě a nepravidelné používání produktů speciální péče - tyto faktory mohou vést k problémům, když vlasy vypadají nezdravě, slabě a matně.Chcete-li obnovit jejich sílu, zdraví a lesk, musíte tvrdě pracovat.Domácí maska ​​pro posílení a růst vlasů je považována za jeden z účinných nástrojů, které jsou určeny pro použití v takových případech.Má mnoho variací a je připraven z různých ingrediencí.

Masky vyrobené z přírodních přísad

Specialisté nedoporučují časté používání zakoupených výrobků pro péči o vlasy, protože neposkytují tak vysokou účinnost, jak je vidět při používání domácích produktů.Maska připravená doma by měla být používána najednou, to znamená, že je vždy čerstvá, což znamená, že účinnost jejího použití bude významná.Kromě toho takový nástroj neobsahuje špatné složky: nezávisle na míchání složek si můžete být jisti užitečným složením konečného produktu.

Obvykle jsou do masek pro posílení a růst vlasů zahrnuty následující prospěšné složky:

  • vitaminy B (prodávané v ampulích);
  • ricinový olej;
  • domácí med ;
  • pivo (je vhodné vybrat si kvalitního výrobce);
  • Aloe vera.

To nejsou zdaleka všechny přísady, které odborníci doporučují pro výrobu masek.Hlavní věcí je výběr čerstvých a vysoce kvalitních produktů, které pak přinesou vlasům maximální užitek.

7 receptů pro zvýšení růstu

V závislosti na typu vlasů, dostupnosti přísad a konkrétním problému je třeba zvolit tu správnou kosmetiku.

Přečtěte si také: 4 jednoduché masky pro aktivaci růstu vlasů.

Medová maska ​​

Připraví se odvar 100 ml čištěné vody a 300 g heřmánkových květů.Cool a napětí.Přidejte 1 připravenou lžičku medu do připraveného vývaru, promíchejte.Vlasy dobře opláchněte šamponem, aplikujte na ně hotový produkt.Po 30 minutách opláchněte hlavu vodou o příjemné teplotě.

Pro slabé vlasy

Opatrně kombinujte šťávu z aloe s medem (vezměte 1 polévkovou lžíci každé složky).Když se získá stejná hmotnost, naneste produkt na vlasy.Po 10 minutách opláchněte studenou vodou.Na rozdíl od většiny domácích masek to může být uloženo po dlouhou dobu, takže může být sklízeno pro budoucí použití.

Pivní maska ​​pro suché vlasy

Smíchejte 100 ml piva a 1 polévková lžíce.lžíci jakéhokoli rostlinného oleje a půl hodiny před mytím naneste na vlasy.Omyjte obvyklým způsobem.Při pravidelném používání masky po dobu jednoho měsíce si můžete všimnout výsledku - vlasy budou silné a zdravé.

Ke stimulaci růstu vlasů

Oloupejte cibuli a nastrouhejte ji na jemném struhadle.Zkombinujte výslednou hmotu a skutečný med v poměru 4: 1.Naneste na pokožku hlavy a vtřete ji do kořenů.Nechte to tak 45 minut.Opláchněte vlasy teplou vodou bez použití šamponu.

Další užitečný recept:

K posílenímastné vlasy

Smíchejte tři složky v jedné nádobě: citronová šťáva, šťáva ze století a med (každá vezměte 1 lžičku).Silně strouhejte stroužky česneku a přidejte je ke zbytku ingrediencí.Vlasy navlhčete teplou vodou a lehce je osušte ručníkem tak, aby byly mírně vlhké.Naneste masku na hlavu a rozložte ji vlasy.Nechejte působit 40 minut.Můžete si také izolovat hlavu kloboukem a froté ručníkem.Produkt lze omýt čistou teplou vodou.

Pokud ucítíte česnek na vlasech, můžete je odstranit suchou hořčicí.S tímto výrobkem je třeba si umýt vlasy.Stejná metoda pomáhá odstranit vůni cibule.

Správně vybraný produkt pomůže posílit vlasy a urychlit její růst asi za měsíc pravidelného používání.Domácí masky vytvářejí vlasy krásné a upravené.