Hnědá barva vlasů: odstíny konců

Barva vlasů Auburn nebo jednoduše hnědé vlasy je pojmenována podle plodů kaštanu.Po několika letech v módním trendu je ideální jak pro mladé dívky, tak pro úspěšné zralé dámy.

Výhody hnědých vlasů

Kaštanové odstíny mají některé úžasné vlastnosti, které ženy tak milují:

  • Přirozenost a přirozenost.U hnědé barvy vlasů budou rostoucí kořeny méně viditelné;
  • Kaštanový tón je schopen skrýt rozdělené konce, takže vlasy budou vždy vypadat zdravě a upravené;
  • Tento odstín působí dojmem tepla a měkkosti, klidu a útulnosti a také změkčuje špičaté rysy obličeje;
  • Paleta kaštanové barvy je považována za jednu z nejbohatších;
  • Odstíny tohoto typu dělají prvky živějšími, výraznějšími a atraktivnějšími.

Hledáme správný odstín

Barva kaštanové barvy je považována za univerzální - stačí si vybrat správný odstín.Podívejme se na radu odborníků.

Doporučení 1. Dívkám zimního barevného typu (tmavé vlasy + světlá kůže) se doporučuje podívat se na nejhlubší tmavé tóny kaštanu.Udělají mírně chladný obraz.

Tip 2. Zástupci „jara“ (odstíny nasycené oči + jasně červenající se tváře) jsou ideální načervenalé tóny.Ale zde se musíte ujistit, že vzhled je harmonický (chladnější odstín kůže, chladnější barva vlasů).

Rada 3. Majitelé létaTyp má klidný vzhled - hnědé vlasy a hnědé oči.V tomto případě je vhodný skutečný trend sezóny.

4. Pro podzimní typ barvy (s broskvovou kůží, pihy na obličeji a načervenalými vlasy) je nejvhodnější zlatá kaštanová barva.

5. Kombinace kaštanu s hnědým, zeleným, modrým, šedým a lískovýma očima se považuje za ideální.

6. Ženy s tmavými duhovkami by měly zůstat v teplých verzích kaštanové barvy.Ale pro jasné oči jsou vhodnější světlé a studené odstíny, například mrazivý kaštan.

7. Pro tmavou a olivovou pokožku vyberte teplou světlou kaštanovou barvu se zlatým, lískovým, karamelovým nebo žlutým podtónem.Pokud je barva kůže bledá, s růžovým nebo namodralým nádechem, obarvte vlasy do tmavé nebo světlé kaštany bez jakýchkoli přísad.

8. Poté, co jste se rozhodli pro kaštan, starejte se také o obočí a řasy.Pokud jsou o přírodě příliš světlé, pak s tmavou barvou vlasů, obličejové rysy jednoduše zmizí.Abyste tomu zabránili, obarvte obočí a řasy speciální barvou.

9. Blondiny budou muset také vyzkoušet - blond vlasy se po barvení rychle umyjí a stanou se průhlednými.Nasycená krásná barva se objeví až po několika sezeních.Nejprve doporučujeme, aby kaštan byl o jeden tón tmavší, než bylo požadováno.

10. Neuvěřitelný účinek se dosáhne, když se tmavě hnědé vlasy zvýrazní měděným nebo červeným tónem.

11. Vlasy tmavé od přírody,dokonale v kombinaci s medovým a zlatým kaštanovým zvýrazněním.

12. Velmi světlá kůže se okamžitě změní, pokud je malovaná do kaštanu s nádechem mahagonu.

13. Fanoušci šokování se jistě budou zajímat o tmavou kaštanovou barvu s fialovým, vínovým nebo fialovým nádechem.

Mimochodem, víte, jak si vybrat barvu vlasů?

Jak se starat o hnědé vlasy?

Hnědé vlasy nevyžadují komplexní péči, ale to neznamená, že by neměly být vůbec.Postarejte se o hladkost a hedvábnost hnědých vlasů, protože dokonale odrážejí světlo.K tomu je třeba pravidelně vyrábět masky a nanášet přírodní olej (olivový, arganový nebo meruňkový jádro).

Barevný pigment vydrží mnohem déle, pokud pro barevné vlasy používáte řadu šamponů.Mezi barvením můžete bezpečně používat tónovací prostředky - zesilují tón a dodávají vlasům lesk.

Ochrana brunet před UV zářením je také velmi důležitá - sluneční paprsky způsobují pálení umělých pigmentů a oslabují vlasy.U hnědých vlasů je třeba se vyhnout chlorované vodě - vede k nazelenalému odstínu.

Odstíny barvy kaštanu jsou nápadné svou krásou a širokým sortimentem.Ale nespěchejte do odvážných experimentů!Obrázek bude úspěšný pouze za jedné podmínky - zvolený odstín může být o dva tóny světlejší nebo tmavší než původní barva vlasů.