Jak bezpečně barvit vlasy - 5 nejlepších prostředků

Mnoho žen chce změnit barvu vlasů, existuje mnoho důležitých důvodů.Víme však, že barviva na vlasy je kazí, činí je suchší, křehčí, matnější.Jak tomu zabránit, je možné bezpečné zbarvení vlasů?Je možné získat přesně požadovanou barvu?Dnes máme velký výběr produktů, které jsou umístěny jako bezpečné, to znamená ty, které nezkazí vlasy změnou jejich barvy.

Jaká barviva lze považovat za bezpečná

Neškodné zbarvení vlasů naznačuje, že se jejich kvalita po zákroku nezhorší.V poslední době to bylo možné pouze za použití výhradně přírodních barviv.Dnes průmysl vyrábí velké množství různých produktů, které lze použít jak v salonu, tak i doma, a získat tak požadovanou barvu bez poškození.Příkladem je barvení vlasů bez amoniaku.V takových kompozicích nejsou žádné škodlivé, destruktivní složky.

Bezpečné skvrny:

  • Henna a Basma,
  • Lidové přípravky,
  • Tónované šampony a pěny,
  • Neškodná barviva.

Organické henna a basma barvy

Tyto dvě barvy se používají po staletí.Barvení vlasů s jejich pomocí je možná nejbezpečnější.Kromě barvy dávají tyto produkty vlasům další vlastnosti.Vlasy budou nadýchané a objemnější, lesklé a silné.Blahodárný účinek henny a basy na pokožku hlavy s lupy.Pokud budete neustálepoužívat přírodní barviva, zapomenete na rozdělené konce.

Co je henna

Toto je listový prášek keře zvaný Lawsonia inermis.Prášek se vaří s horkou vodou a aplikuje se na vlasy.Barva je jasná a nasycená, zůstává dostatečně dlouhá.Ačkoli dnes si můžete vybrat henu pro malování v různých barvách, stále jsou omezeny na červené a načervenalé odstíny.Toto je možná jediná nevýhoda tohoto nástroje.

Basma

Toto barvivo je drcený list rostliny indigoferů.Barví vlasy v tmavých barvách, ale ve většině případů se do henny přidává basma, aby se získaly tmavší odstíny.

Buďte opatrní! Basma je účinný lék, který dává velmi trvalou barvu.Při prvním zabarvení může být barva nepředvídatelná a bude velmi obtížné ji umýt, pokud vůbec.Pokud byly vlasy dříve barveny chemickým barvivem, může dojít k modré nebo zelené barvě.Chcete-li se vyhnout nepříjemným překvapením, při prvním barvení zkuste nejprve lak na samostatném zvlnění.

Lidové recepty

Naše babičky a prababičky dobře věděly, jak barvit vlasy bez poškození.Použili k tomu různé byliny, květiny rostlin.K vyjasnění se úspěšně používá med, citronová šťáva.

Světlé blond vlasy lze dosáhnout oplachováním hlavy po omytí odvarem kořene rebarbory ​​v bílém víně.Pokud do tohoto vývaru přidáte půl lžičky sody, objeví se načervenalý odstín.Prozlatohnědá už dlouho používá odvar cibule slupky, které opláchněte hlavu po každém mytí.Kaštanové tóny dávají odvar sekaných listů a větviček lípy nebo ořechové kůry.

Mějte na paměti! Domácí opravné prostředky jsou velmi levné, neškodné, starají se o vlasy, což jim dodává větší sílu a lesk.Pro mnoho z nich se však takové barvicí metody jeví jako problematické, navíc není vždy možné získat přesně tu barvu, která je potřebná.

Tónované šampony

Složky tónovaných šamponů neobsahují agresivní složky, takže nepoškozují strukturu vlasů.Díky živinám, vitamínům, olejům a rostlinným extraktům tónované šampony nejen dodávají vlasům nové barvy, ale také je posilují.Tyto prostředky můžete pravidelně používat, z toho nevyplývá žádná újma.Je nutné vzít v úvahu pouze to, že barva je nestabilní, po několika praních bude omyta.Faktem je, že tónované šampony nepronikají hluboko do vlasů, ale vytvářejí kolem sebe pouze nějaký barevný film.

Pozor! Tónované šampony by se neměly používat bezprostředně po perm, protože vlasy po takovém postupu jsou velmi zranitelné.Musíte počkat 2-3 týdny.

Tónovaný šampon „Alchemist“ plus kondicionér

Tento produkt vyrábí italská společnost Davines.Linie zlata, stříbra, mědi, tabáku, čokolády.Abyste dosáhli maximálního účinku, musíte tyto prostředky použít v páru,to znamená, že po nanesení tónovaného šamponu naneste kondicionér.Stojí to hodně, ale vlasy po použití těchto produktů vypadají prostě nádherně.

V následujícím videu se dozvíte o bezpečném zesvětlení vlasů doma:

AVEDA

Tónovaný šampon "Aveda" je k dispozici na bázi přírodních ingrediencí.Je navržen tak, aby zvýrazňoval tmavé chladné odstíny a maloval přes teplé tóny.Extrakty z slézu, aloe a černého čaje způsobují, že vlasy jsou hedvábné a poddajné, poskytují vynikající hydrataci.

Mousse-color-textura „Třpytivá blond“ od společnosti „ALTERNA“

Velmi pohodlný a snadno použitelný nástroj - odstínpěna.Společnost ALTERNA nabízí "Shimmering blond", která dává vlasům novou barvu, obohacenou o trblietky.Pěna se nanáší po dobu 5 minut, po které si můžete vytvořit účes, zachová si svůj přirozený vzhled, ale změní odstín.

​​

Neškodná barviva

Barvení neškodnými barvivy je nejvhodnějším způsobem, jak získat přesně požadovanou barvu bez poškození vlasů.Moderní barvy nám to umožňují.Obsahují buď nízký obsah amoniaku, nebo vůbec žádný, kromě toho zpravidla obsahují složky, které zajišťují výživu a zdravé vlasy a starají se o ně.Mnoho moderních barev má při správném použití také regenerační účinek.Barvení vlasů barvou bez amoniaku lze provádět jak v salonu, tak i domapečlivě si musíte přečíst pokyny a udělat vše, pečlivě dodržujte pravidla.

„Materia“ od „Lebel Cosmetics“

Tento produkt obsahuje velmi malé množství amoniaku a je doplněn terapeutickým komplexem buněčná membrána, díky kterému se vlasy po zabarvení obnovují.V důsledku toho vypadají leskle a velmi přirozeně.Materia vyplňuje vlasy lipidy a udržuje jejich zdraví.Barva barvy jiskří díky obsahu tekutých krystalů.Trvanlivost této barvy je až 8 týdnů, dobře se vyrovnává s malováním šedivých vlasů.

Pozor! Materia stále obsahuje amoniak (i ​​když malé množství).Pokud se kvůli tomu obáváte poškození vlasů, můžete barvit bez kořenů, abyste byli úplně v bezpečí před poškozením vlasových folikulů.

„Color Sync“

Barvy Color Sync od americké společnosti „Matrix“ neobsahují vůbec žádný amoniak, přidaly dvakrát tolik pečujících složek, kterézajišťuje zdraví vlasů, jednotnou barvu a lesk.Výběr barvy je velmi široký a rozsahem použití není jen obyčejná malba, ale také tónování, lesk, šedá barva vlasů.

Pozor! Většina barviv neobsahujících amoniak není schopna kvalitně zbarvit šedé vlasy, pokud je více než polovina šedých vlasů.

Moderní technologie - trvalé barvení CHI

Tato technologie se objevila nedávno, lze ji použít v profesionálních salónech.Barvivavyrobené podle systému CHI, zajišťují vysoce kvalitní zbarvení, stálost barev, stejně jako obnovení struktury vlasů a jejich ošetření.Podstatou této technologie je výroba barviva, které zahrnuje hedvábný krém a anorganické sloučeniny.K retenci barvicího pigmentu dochází v důsledku rozdílné polarity iontových nábojů vlasů a hedvábného krému.Je neškodné nejen barvit pomocí systému CHI, ale také rozjasňovat až 8 tónů.

Dnes máme mnoho různých prostředků pro bezpečné zabarvení vlasů: od výhradně přírodních, testovaných po staletí až po ty, které využívají nejnovější vědecké úspěchy a vývoj.Je důležité vybrat si pro sebe ten nejvhodnější produkt a používat jej v souladu s pokyny.

Viz také:Jak bezpečně a účelně barvit vlasy (video)