Jak bezpečně zesvětlit vlasy: lidové a kosmetické výrobky

Mnoho žen chce být blondýnky.Obecně není problém, protože dnes jim můžeme dát jakoukoli barvu.I když jste brunetka, můžete se snadno stát blond.Postup pro zesvětlení vlasů však zahrnuje zpracování, které ničí přirozený pigment.Použití odlehčujících chemikálií může poškodit vaše vlasy.To znamená, že vypadají hůře, ztmavnou a vyžadují pečlivější péči.Abyste tomu zabránili, musíte použít bezpečné zesvětlení vlasů, po kterém se stanou světlejšími a neztrácejí přirozenou krásu a sílu.

Metody bezpečného zesvětlení

Jak zesvětlit vlasy bez poškození a je to možné?Vše záleží na dvou faktorech:

 • odlehčovací činidla,
 • barva a vlastnosti vašich vlastních vlasů.

Pokud jsou vaše vlasy husté a houževnaté a mají také velmi tmavou barvu, bude obtížné z vás udělat blondýna.V tomto případě bude pro objasnění zapotřebí velmi „silný“ prostředek nebo čas a trpělivost.Čím světlejší a měkčí vlasy, tím menší úsilí je zapotřebí k jejich zesvětlení.

Jak bezpečně zesvětlit vlasy:

 • Používejte bezpečné přípravky,
 • Postupně zesvětlete, maximálně 1-2 tóny v jednom postupu.
 • Přírodní léčivé přípravky - lidové recepty,
 • Moderní zjasňující prostředky bez amoniaku a peroxidu vodíku, založené na přírodních složkách.

Přečtěte si více o každé metodě pod článkem.

K čemu sloužíobjasnění lze považovat za neškodné

Lidové recepty byly testovány více než jednou generací žen, jsou založeny na použití rostlinných složek a jednoduchých produktů.Dalším tradičním způsobem osvětlení je opalování.Tyto metody jsou k dispozici pro domácí použití a jsou velmi levné, ale pro některé se mohou jevit jako „výstřední“.V tomto případě je vhodné zesvětlení vlasů bez amoniaku pomocí speciálních produktů prodávaných v obchodě.Můžete se obrátit na profesionály, kteří pro vás udělají vše.Za zmínku však stojí, že zjasňující barvy bez amoniaku jsou zpravidla mnohem dražší než amoniak.

Používáme recepty „babičky“

Lidové recepty jsou založeny na účincích přírodních prostředků, neobsahují žádnou chemii.Při správném používání se vlasy stanou světlejšími, vypadají lépe upravené, protože mnoho zjasňujících složek má užitečné vlastnosti.Samozřejmě byste neměli čekat na okamžitý silný efekt a bude třeba vyvinout úsilí k objasnění používání domácích prostředků.

Doporučení! Lidové recepty jsou vhodnější pro majitele světlých nebo světlých vlasů od přírody, kteří chtějí získat světlejší odstíny, než dosáhnout radikálních výsledků.

Nejoblíbenější a nejúčinnější lidová léčiva

 • Citron,
 • Med,
 • Kefir,
 • Heřmánek,
 • Slunce.

Pozor! Nejagresivnější ze všech těchto prostředků je citron,přesněji jeho šťávu.Pokud máte suché křehké vlasy, pak je citron může ještě více vysušit, takže se tento nástroj nejlépe používá u zdravých zdravých vlasů.Probíhá debata o bezpečnosti vyjasňování pomocí slunečního záření a použití jiných lidových prostředků je považováno za zcela bezpečné.

Citron a slunce

Každý ví o zjasňujícím účinku ultrafialových paprsků.Pokud zůstanete na slunci po dlouhou dobu, pak vlasy vyhoří a stanou se jasnějšími.Aby byl proces rychlejší a intenzivnější, můžete lubrikovat prameny citronové šťávy.Jednou bylo zvýraznění provedeno tímto způsobem.Prameny vlasů byly protaženy otvory ve speciálním klobouku, na ně byla nanesena citronová šťáva a vyšli ven na slunce.Po této proceduře se vlasy stanou mnohem světlejšími a získají krásný lesk.Přímé vystavení UV záření je však považováno za škodlivé.Slunce samozřejmě zhoršuje stav vlasů, ale tento účinek nelze srovnávat s poškozením, které způsobují zjasňující produkty s amoniakem.

Zesvětlení pomocí citronové šťávy

Citronová šťáva má zjasňující účinek, protože obsahuje kyselinu, která ničí barvicí pigment.Tento proces je podpořen vystavením ultrafialovým paprskům.Pro vyjasnění použijte pouze přírodní čerstvě vymačkanou citronovou šťávu.Pro jeden postup stačí jedna sklenice šťávy, toto množství může zcela zvlhčit dlouhé husté vlasy.Čím jsou kratší, tím méně šťávy bude potřeba.

Doporučení! Při odlehčenínormální nebo mastné vlasy do šťávy přidají vodu, asi čtvrtinu svého objemu.Pokud se suché vlasy rozjasní, musíte místo vody přidat vhodný kondicionér.Zabráníte tak jejich vysychání a mírnému vyživování.

Směs šťávy a vody se vhodně nanáší na vlasy pomocí spreje, pokud jste přidali kondicionér, použijte štětec.Pokud taková možnost existuje, potom po nanesení směsi vyjděte na 1-2 hodiny na slunce.Takové doporučení je samozřejmě vhodné pouze pro letní měsíce, v zimě stačí po chvíli omýt šťávu a vlasy si umýt obvyklým způsobem.Pokud je tento postup prováděn pravidelně, vlasy se neustále zesvětlují.Účinek zůstává po dlouhou dobu a co je nejpříjemnější, s růstem kořeny vypadají, i když tmavší, ale přirozeně celkový dojem nezkazí.

​​

Následující video vás seznámí se zajímavým a bezpečným způsobem zesvětlení vlasů:

Zesvětlení medu

Zlato je užitečný produkt, který může vlasům poskytnout živiny, učinit je krásnými, hedvábnými,Přidá objem a lesk.Kromě toho můžete pomocí medu provádět neškodné zesvětlení světle hnědých nebo světle hnědých vlasů po dobu 1-2 tónů.Jeho použití je však poněkud problematické.Zlato by mělo být na vlasech po dobu 10 hodin, takže je nejlepší postup provádět v noci.

Důležité! Med by měl být pouze přirozený, konzistence by měla být natolik tekutá, aby se pohodlně aplikovala na vlasy.Je-li med příliš silný, lze jej mírně zahřát.ve vodní lázni.K tomu nemůžete použít mikrovlnnou troubu, protože se ztratí užitečné vlastnosti.

Zesvětlení medem ve 4 krocích

Krok 1

Nejprve si musíte umýt vlasyšampon.Nejlepší je, pokud se jedná o šampon vyrobený z přírodních ingrediencí bez jakýchkoli speciálních přísad a kondicionérů.Těsně před nanesením šamponu je třeba přidat trochu sody (asi čtvrt čajové lžičky).Po umytí vlasy opláchněte pouze vodou.Potom musí být důkladně vysušeny ručníkem.

Krok 2

Naneste na vlasy med.Pečlivě a přesně, musíte vsáknout všechny prameny na celou délku.K tomu můžete použít kartáč a hřeben.

Krok 3

Musíte hlavu zabalit plastovou fólií, abyste ji ochránili před únikem medu, a nechte ji 10 hodin.

Krok 4

Po 10 hodinách vyjměte film a myjte si hlavu obvyklým způsobem.Bylo by hezké, kdyby po umytí hlavy opláchněte odvar heřmánku nebo citronové šťávy.

Postup při medu lze opakovat, protože v žádném případě nedojde k újmě a zesvětlení při opakované expozici bude intenzivnější.

Kefirovy vyjasnění

Kefirovy masky jsou vhodné pro každého.Zesvětlovací účinek je dosažen díky skutečnosti, že kefír proniká pod šupiny vlasů a odtud vyluhuje pigment.K dosažení tohoto efektu se vyrábějí masky kefiru, kromě hlavní složky, přidávají se také další přísady.

Jednoduchý recept na vlasovou masku na bázi kefíru

Ingredience

 • Půl šálku kefíru,
 • 1 vejce,
 • 2 polévkové lžíce vodky nebo koňaku,
 • Šťáva z půl citronu,
 • 1 lžička šamponu.

Všechny jsou smíchány a aplikovány na vlasy po celé své délce.Po aplikaci je hlava zabalena fólií a ručníkem.Takovou masku můžete vyrobit na noc.Pokud je to nepohodlné, musíte jej podržet alespoň dvě hodiny.Na konci procedury si myjí vlasy jako obvykle.

Pozor! Kefir masky nejen zesvětluje vlasy a pečuje o ně, ale také přispívá k aktivnějšímu růstu.

Nej šetrnějším způsobem zesvětlení je heřmánkový vývar

K získání heřmánkového vývaru si vezměte 2 lžíce sušených květin a zalijte vroucí vodou (200 ml).Po ochlazení filtrujte a použijte pro oplachování.Pro zvýšení efektu můžete do odvarů přidat šťávu z půl citronu.

Pro suché vlasy

Pokud jsou vlasy suché, je velmi vhodná maska ​​heřmánkového vývaru s přidaným glycerinem.Odvar připravený obvyklým způsobem, přidejte 60 gramů glycerinu.Maska se nanáší na vlasy po celé délce.Musíte ji držet 40 minut a zabalit si hlavu do fólie.

Látky obsažené v heřmánku se starají o vlasy, dodávají jim hedvábný, příjemný zlatý odstín.

Profesionální výrobky pro zesvětlení

Moderní technologie nám umožňují používat účinné a bezpečné sloučeniny, které jemně zesvětlují vlasy.Všechny tyto výrobky jsou vyráběny na bázi přírodních složek bez amoniaku a peroxidu.Nejsoupoškodit vlasy a učinit je atraktivnějšími, ale jejich cena je mnohem vyšší než u konvenčních prostředků pro zesvětlení.

Solaris Brightening Oil

Nádherný produkt založený na bezpečném složení.Je vhodné používat, dává vlasům hedvábný, je poslušnější.K zesvětlení dochází nejvýše 4 tóny, takže je lepší použít je pro majitele světlých nebo světlých vlasů.Pak můžete získat takové teplé přírodní odstíny jako jantar, med nebo zlatý písek.

Pozor! Olej Solaris je vhodný pouze pro vlasy, které nebyly barveny.

Gentle Meches System

Tato příprava je systém pro objasnění a zvýraznění.Výsledek expozice, tj. Konečná barva, závisí na době expozice produktu.Složení zahrnuje protein, regenerační složky, rostlinné extrakty.Pomocí systému jemných mechů můžete vlasy zesvětlit o 5 tónů.Droga je vytvořena takovým způsobem, že je vhodné aplikovat, nevysychá, neproudí.Maximální doporučená doba expozice není delší než 30 minut.Pokud použijete další teplo, bude stačit expozice po dobu 15 minut.Při ošetřování řídkých nebo oslabených vlasů byste neměli používat další teplo.

Lorealská bělicí pasta

Lorealská pasta je považována za jeden z nejlepších způsobů čištění bez amoniaku.Nemá zápach, snadno se nanáší a nedráždí pokožku hlavy.Složení tohoto nástroje zahrnujevýztužné komponenty, takže je umístěn jako bezpečný nástroj.Po zákroku si vlasy zcela zachovávají přirozenou hladinu lipidů.Další komponenty je vyhladí a učiní je atraktivnějšími.

Jak dosáhnout požadované barvy a stále nepoškozovat vaše vlasy?Můžete použít recepty, které byly testovány po celá desetiletí, ale buďte trpěliví.Pokud chcete získat bezpečné a rychlé zesvětlení vlasů, musíte použít speciální směsi.Pokud budete postupovat podle pokynů a věnovat pozornost postupu, můžete se s tím vypořádat sami.Pokud jste však takové zkušenosti neměli, je lepší ne experimentovat, ale obrátit se na profesionály, kteří vyberou nejvhodnější prostředky a metody a dělají vše nejlepším možným způsobem.Kromě toho dobrý kadeřník vždy poskytne praktické rady, například, jak barvit vlasy bez zesvětlení, která barva je pro vás vhodnější, který účes nebo styling bude v konkrétním případě nejvhodnější.

Viz také:Jak zesvětlit vlasy skořicí doma (video)