Jak často můžete barvit vlasy bez poškození?

Při hledání stylu a módy většina moderních žen často barví prameny v jedné nebo druhé barvě.Jak je však bezpečná častá změna účesu?Jak různé barvy ovlivňují strukturu našich pramenů?Pojďme se společně podívat na zadní stranu mince!

Druhy barviv pro prameny

Jak často lze barvit vlasy?Odpověď na tuto otázku závisí na mnoha faktorech, včetně typu barviva.V současné době existuje v obchodech mnoho různých prostředků.A každá z nich má svou vlastní „frekvenci“.

Barvení vlasů

Barviva jsou rozdělena na perzistentní a nestabilní (měkká).V barvách prvního typu nenajdete amoniak a bude v nich jen velmi málo peroxidu vodíku.Plus barvy neobsahující amoniak - bohatá a zářivá barva, kterou lze získat bez poškození vlasů.Barvy bez amoniaku často používají ti, kteří chtějí pouze zdůraznit svůj přirozený odstín, aniž by jej radikálně změnili.Hlavní mínus těchto fondů - jejich saturace a jas zmizí po třech týdnech.Na konci tohoto období lze bezpečně aktualizovat barvu!

Na rozdíl od šetrnosti, ve složení trvalých barev najdete amoniak a v nich bude mnohem více peroxidu.Závěr naznačuje, že perzistentní barvy na vlasy velmi poškozují vlasy, takže potřebují čas, aby se plně zotavily.

Při použití trvalého nátěru si pamatujte několik pravidel, která ochrání zdraví vašich vlasů:

 • Frekvence tónování není více než jednou za dva měsíce;
 • Nepřehánějte barvu - je to plnévypálit a konečný výsledek bude zcela odlišný od výsledku uvedeného na balení.Co se týče vlasů, stane se křehkou a matnou;
 • Pokud chcete malovat pouze kořeny vlasů, použijte odolnou barvu a rozložte stín na délku.Osvěží vybledlé prameny.

Mimochodem, nedávno jsme zveřejnili seznam barev neobsahujících amoniak - https://vashvolos.com/professionalnaya-kraska-dlya-volos-bez-ammiaka

Tónováníprodukty

Všechny druhy balzámů, tonik nebo šamponů jsou vynikající alternativou trvalých barviv na vlasy.Ale to vůbec neznamená, že je lze používat téměř denně!Dokonce i v tónovaných šetrných produktech je peroxid vodíku, i když je zanedbatelný.Pokud je malováno šamponem, tonikem nebo balzámem pouze jednou za 10 dní, nedojde k poškození zdraví.Pokud to uděláte častěji, efekt bude úplně stejný jako u běžné barvy.

Přírodní léčivé přípravky

Přírodní henna a basma nejen dobře obarví, ale také ošetřují vlasy.Posilují kořeny, aktivují růst pramenů, zvyšují hlasitost a zvyšují hustotu vlasů.Ale bude velkou chybou malovat hennou a basmou často!

Nadměrné nadšení pro tato přírodní barviva způsobí ztuhnutí vlasů, protože henna ucpává všechny šupiny.Pokud mluvíme o celé délce, pak nejlepší volba je jednou za dva měsíce.Kořeny lze malovat častěji.

Pozor! Pokud lze hennu použít bez nejrůznějších složek, pak u basy je to naopak - mísí se s henou, jinak bude barva zelená.

Více o tom, jak postupovatbarvení hennou - přečteno v tomto článku.

Techniky barvení

Další důležitý faktor, na kterém závisí frekvence malování pramenů.Počet módních možností zahrnoval několik technik najednou.Podívejme se na každou z nich.

 1. Zbarvení a zvýraznění.Tyto techniky zahrnují nanášení barvy na jednotlivé prameny.Většina vlasů zůstává v původní barvě.Vypadá to stylově a krásně a rostoucí kořeny zůstávají neviditelné, protože zvýraznění a zbarvení nezdůrazňují vlasovou linii.Druhé zasedání může být provedeno nejdříve po 7 týdnech.Toto je korekce, pokud je barvicí kompozice aplikována pouze na korunu nebo parietální oblast, stejně jako na rozloučení.
 2. Balayazh.Při tomto způsobu barvení se na vlasy okamžitě aplikují 3 nebo 4 barvy.Vlasy se blíží přirozenému stínu.Můžete také získat účinek spálených pramenů.Kořenová zóna není ovlivněna balayage, takže druhá relace může být provedena po 6-10 týdnech.

Trendem této sezóny je „Balayazh“, doporučujeme vám seznámit se s technikou barvení vlasů:

Jak se vyhnout častému barvení?

Co by se mělo udělat pro dívky, které nechtějí malovat prameny příliš často?S tím vám také pomůže několik triků:

 • Použijte speciální prostředky k ochraně barvy - bude méně prát;
 • Je-li to možné, vzdejte se odvážných experimentů a vyberte tón, který je téměř nativní;
 • Make multitoning - barvení vlasů v několika tónech najednoubude hladký přechod;
 • Pokud kořeny rostly a barva znatelně vybledla, použijte kombinované barvivo s barvou bez obsahu amoniaku nebo tonikem vlasů;
 • Častěji používejte spreje a kondicionéry;
 • Postupně nahrazuje amoniak tónovaným balzámem - levnějším a příjemnějším a můžete jej používat doma;
 • Nemyjte vlasy často dvakrát nebo třikrát týdně;
 • Odmítněte chlorovanou vodovodní vodu - je lepší ji vařit;
 • Pro ochranu vlasů před chlorem, který jí barvy, nezapomeňte nosit klobouk ve vaně a bazénu.

Pravidla pro bezpečné barvení

Nyní víte, jak často můžete barvit prameny barvou.Ale to není všechno!Nezapomeňte na několik pravidel, na kterých závisí také zdraví vašich vlasů.

 • Pravidlo 1. Nezapomeňte provést test na alergii - přečtěte si pokyny na obalu.
 • ​​
 • Pravidlo 2. Pár dní před malováním připravte prameny pomocí masek nebo balzámů.
 • Pravidlo 3. Vyberte pouze kvalitní a osvědčené produkty s výživnými složkami a oleji.
 • Pravidlo 4. Po rozhodnutí o změně barvy důvěřujte odborníkům.Mají více zkušeností a kvalitnější materiály.
 • Pravidlo 5. Na čisté vlasy nebarvujte.Po šamponování počkejte 1-2 dny, aby mastný film mohl ochránit vlasy před škodlivými účinky barvy.
 • Pravidlo 6. Jasně dodržujte čas uvedený v pokynech.
 • Pravidlo 7. Při použití barvy s amoniakem zkuste natáčky a žehličky používat méně často.vysoušeč vlasů.Je také lepší zapomenout na perm.
 • Pravidlo 8. Zajistěte „postiženým“ vlasům náležitou péči.Vysoce kvalitní šampon, balzám, stejně jako masky a spreje obnoví strukturu pramenů a zachovají jas barvy.

Pamatujte! Stav poškozených a oslabených pramenů po vystavení nátěru se pouze zhorší.Začnou se zlomit, rozdělit se a dokonce úplně vypadnou.Nejprve je třeba vlasy ošetřit a teprve poté změnit odstín.