Jak často si musíte vlasy umýt?

Nebudete tomu věřit, ale naše prababičky si pamatovaly lázeňský dům každých 15-20 dní a zároveň měly krásné copánky!Ale jak často si moderní krásy potřebují umýt vlasy?Spory na toto téma nezmizí ani na minutu, ale nikdo nedal jednoznačnou odpověď, a tak jsme se rozhodli jít hledat hygienické pravdy sami.

Co určuje frekvenci?

Nejprve je tělo každého člověka jedinečným systémem, který počítá se zvláštním přístupem.Frekvence šamponování navíc ovlivňuje řada faktorů:

1. Typ vlasů:

 • Suchý - epiderma je náchylná k suchu a loupání, vlasy jsou křehké a téměř nesvítí;
 • Normální - pokožka hlavy nepociťuje žádné nepohodlí, vlasy mají hustou strukturu a dobře svítí na slunci;
 • Tučné - epidermis často svědí, na něm se objevuje mastný lup, vlasy rychle ztrácí svěžest a začnou nepříjemně vonět;
 • Smíšená - olejovitá kořenová zóna + suché a rozdělené konce.

2. Délka vlasů;

3. Ekologická situace;

4. Povaha profesní činnosti;

5. Dieta.

Zneužívání sacharidů a mastných potravin vede ke zvýšené sekreci mazu nejen na hlavě, ale také na obličeji;

6. Sezóna.Například neustálé nošení čepic zabraňuje normálnímu dýchání kůže, což vede k rychlé kontaminaci pramenů v zimě;

7. Intenzita používání stylingových výrobků.Nemůžete obejít bez dne bez laku, pěny nebo pěny?Opláchněte je z vlasů každývečer, jemným šamponem.

Suché vlasy - jak často se umývají?

Jak často si můžete umýt vlasy, na kterých rostou tenké, křehké a přesušené prameny?Chcete-li slyšet odpověď na tuto otázku, podívejte se na několik pravidel:

 • Pravidlo č. 1.Váš vodní režim může být omezen na jednou týdně.
 • Pravidlo č. 2.S vlasy zacházejte velmi opatrně, jinak můžete většinu ztratit.
 • Pravidlo č. 3.Trvání procedury je 10-15 minut.
 • Pravidlo č. 4.Omyjte suché vlasy horkou vodou - stimuluje uvolňování tuku.Toto přírodní mazivo dodává pramenům zdravý lesk, zvyšuje jejich pružnost a snižuje suchost.
 • Pravidlo č. 5.Vyberte si šampony, kondicionéry, kondicionéry a kondicionéry, které mají hydratační účinek.Nejčastěji v jejich složení najdete jeden nebo druhý olej.

Pravidlo č. 6.Před mytím vlasů naneste na pokožku hlavy domácí masku na bázi rostlinných olejů (lopuch, jitrocel, měsíček, lopuch nebo oliva).Pro zvýšení efektu přidejte tukovou zakysanou smetanu (1 polévková lžíce), med (1 polévková lžíce) a kuřecí vejce (1 ks).Na konci procedury opláchněte hlavu odvarem bylin (heřmánek, kopřiva nebo semen jitrocele), osušte ji ručníkem a nechte uschnout.

Taková péče poskytne hlavě vlasů krásu a zdraví.

Kdy mýt normální vlasy?

Majitelé normálních vlasů byli nejšťastnější ze všech - jejich vlasy vypadají čistě a dobře upravené po dobu tří až čtyř dnů.Používejte šamponyvhodný typ a opláchněte prameny odvarem z lopuchu, kopřivy nebo heřmánku.

Populární články o oplachování:

Jaké je použití lopuchu?

12 z nejlepších odvarů a masek ze kopřivy

Jak často mám umývat vlasy smíšeného typu?

Rychle mastná zakořenění vlasů z vás udělá opravdovou děvku, proto si vlasy umyjte, jakmile jsou špinavé, a přitom dodržujte několik pravidel.

 1. Preferujte mírné šampony.Pečlivě si přečtěte složení a prostudujte si štítek, nevěřte slovům „pro smíšený typ vlasů“ nebo „pro každodenní šamponování“ - další reklamní slogan.
 2. Suché špičky by měly být před zákrokem namazány jakýmkoli olejem.Stačí ji aplikovat na prameny po dobu čtvrt hodiny a poté opláchnout šamponem.
 3. Klimatizace ani balzám zde nebudou nadbytečné.Jen nezapomeňte ustoupit pár centimetrů od kořenů.

Frekvence mytí vlasů mastného typu

Jedná se o nejsložitější typ vlasů, který způsobuje mezi vědci mnoho kontroverzí.Někteří tvrdí, že mazové prameny nelze prát více než jednou týdně, aby se nezvýšilo množství mazu.K této minci je však obrácená strana: mastný film, který se objevuje na hlavě vlasů, neumožňuje žárovkám normálně dýchat.To vede ke vzniku lupů a zvýšené ztrátě pramenů.Kromě toho mazová vrstva přitahuje obrovské množství bakterií a prachu, které negativně ovlivňují zdraví vlasů.

Závěr naznačuje sám sebe! ​​Mastné vlasymusíte se umýt dost často - 3-4krát týdně nebo dokonce každý den.Takový intenzivní koupelový režim pomůže odstranit mastné lupiny a udržet vlasy v pořádku.

Mimochodem, víte, jak si umýt vlasy tak, aby nebyly příliš mastné? Přečtěte si tento článek.

Pro majitele mastných vlasů jsme také vyvinuli několik pravidel:

Pravidlo č. 1.Umyjte si vlasy studenou vodou.

Pravidlo č. 2.30 minut před bolestmi hlavy naneste na prameny bylinné tinktury obsahující alkohol.Může to být tinktura červeného pepře, obyčejný tatarák nebo měsíček.Kromě základní péče tyto produkty stimulují růst nových vlasů.

Pravidlo č. 3.Opláchněte bylinkami.

Pravidlo č. 4.Musíte však odmítnout fén na horké vlasy - zvyšuje to křehkost pramenů a snižuje jejich pružnost.

Nyní přesně víte, jak často musíte umývat vlasy různých typů.Dodržujte naše pravidla a zajistěte, aby vaše vlasy měly dlouhou životnost.