Jak mohu obarvit paruku a umělé prodloužení vlasů?

Téměř každá dívka sní o dlouhé a husté hlavě vlasů, ale příroda není štědrá pro všechny, takže mnoho z nich musí používat falešné kadeře na vlásnících, aby zušlechtilo svůj vlastní vzhled.Existuje mnoho výhod takových vlasů: dodávají vlasům chlupatost a hustotu, výrazně prodlužují prameny, nevypadají nepřirozeně a působí jemností, elegancí a neobyčejnou krásou.Další výhodou falešných vlasů je, že s nimi můžete experimentovat - udělat neobvyklé účesy, zkrátit účes a umělé vlasy můžete barvit v požadovaném barevném odstínu.

Základní pravidla pro barvení umělých vlasů

Falešné prameny se snadno barví.Pokud se postup provádí poprvé, je nejlepší provést ho ve specializovaných salonech.Následně lze barvení pramenů na vlásnících provádět doma.

Aby se dosáhlo co nejpozitivnějšího výsledku, je důležité se seznámit a pečlivě dodržovat některé základní zásady:

 • Nedoporučuje se měnit barevné schéma režijních provazů o více než 2 tóny.Například, pokud falešné kadeře černého stínu, pak najednou je proměnit v blond nebude fungovat.Pokud existuje odpovídající touha, je nutné je obarvit správným tónem postupně a několikrát.
 • Ne všechna chemická barviva jsou vhodná pro umělé prameny, je důležité si uvědomit, že se barví mnohem rychleji než přírodní kadeře.Proto je při použití barvicího prostředku nezbytnébuď sníží koncentraci barviv, nebo zkrátí dobu expozice barvy pramenům.Můžete věnovat pozornost pokynům barvicí základny, měla by obsahovat procento oxidantu ne více než 6%.

 • Při nanášení nátěrové hmoty je důležité se vyvarovat přichycení pramenů.
 • K barvení umělých kadeří můžete použít tónované šampony nebo tonika.Zároveň však nelze na kadeře se silnou vrstvou aplikovat tónovací činidla, je však nejlepší naředit malé množství tonikum v malém objemu vody a potom natřít umělé vlasy zředěnou kompozicí.
 • Při malbě horních proužků chemickou barvou je zpravidla nemožné získat stejnou barvu, jaká je uvedena na krabici s barvivem.Při výběru odstínu barvy je třeba věnovat pozornost stolu (fotografii na spodní straně krabice) korespondence přírodních pramenů a mořených.
 • Aby falešné vlasy vypadaly co nejpřirozenější, je důležité správně kombinovat barvy vlasů a pleti.Pokud je například pokožka obličeje bledá, nemusíte používat světlé a slunečné odstíny zbarvení základny.A naopak, u ruddy pokožky obličeje vypadají studené odstíny vlasů nepřirozeně.

 • Zbarvení pramenů vyžaduje dodržování důležitých pravidel: nejprve se barvicí základ nanáší na „kořínky“ vlasů a poté na konce současně se zbarvením.konce pramenů jsou značně sníženy.
 • Důležitá malířská základnaaplikovat na vlákna postupně, pouze pokud je toto důležité pravidlo dodrženo, je možné dosáhnout rovnoměrného zabarvení.
 • Je přísně zakázáno prodloužit dobu expozice základny malby na umělých pramenech.Mnoho dívek mylně věří, že dlouhodobý účinek barvy na prameny je učiní jasnějšími a sytějšími.Ale to rozhodně není případ, zvýšení účinku barvicí základny (dokonce o 5-10 minut) přispívá k narušení struktury umělých vlasů, po kterém se stanou hrubými, suchými a křehkými.
 • Chybný názor je, že prameny se nesmí před barvením omýt.Naopak, umělé vlasy před takovým zákrokem musí být důkladně opláchnuty jemným šamponem, což vám umožní opláchnout přebytečný tuk, všechny nečistoty a stylingové výrobky pramenem.Barevný základ se nanáší na čisté a sušené kadeře.
 • Aby barva na umělých pramenech vydržela déle, je po barvení nutné na kadeře použít balzám na fixaci barvy.

Jak mohu obarvit umělé kadeře?

Moderní paruky a falešné vlasy na vlásnících jsou vyrobeny nejen z umělých materiálů, ale také z přírodních pramenů.Ty jsou samozřejmě mnohem dražší, ale vypadají přirozeněji a jejich životnost je mnohem delší.A plus je faktor, že přírodní prameny mohou být barveny téměř v jakémkoli barevném tónu, dělat na nich naprosto jakýkoli účes a dokonce použít železo k narovnání pramenů, kulmanebo vysoušeč vlasů.

Pokud barvíte paruku jejich umělých vlasů chemickými sloučeninami, bude to pravděpodobně pro něj poslední postup.Pod vlivem chemikálií syntetické prameny jednoduše „vyhoří“ nebo se stočí.Změna barevného schématu umělých pramenů chemickými barvami je pro ně škodlivá a nebezpečná - stanou se vzácnými a chignon bude zcela nevhodný pro další použití.

Tipy, které vám pomohou barvit paruku sami:

Mohu barvit paruky?

Pro tento typ paruky byly vyrobeny speciální barvicí základy:

 • Permanentní značka. Pomocí značkovače je velmi vhodné malovat na prameny umělých vlasů a lze zvýraznit.Po použití značky se barva základny nevyplaví a vypadá atraktivně.Měli byste se připravit na zdlouhavý postup, kdy se na každý pramen postupně nanáší značkovací vrstva vhodného barevného tónu, po kterém se kadeře suší a česají.Značkovač je ideální pro barvení malého počtu pramenů nebo pro barvení paruky krátkými kadeřemi.

 • Prášková nebo kapalná barvicí základna,určená k barvení kožešin, syntetických materiálů, plastů a pěnové gumy.Skvělý nástroj vám pomůže vybrat správný barevný odstín, můžete harmonizovat s barvami.Při používání takového nástroje je důležité pečlivě dodržovat základy návodu k použití.
 • Malování nakresba na tkanině (batika). Chcete-li umělé paruce poskytnout požadovaný barevný odstín, promíchejte 1 l.zalijte 1 sklenici barvicí základny, potom paruku vložte do směsi a nechte ji 3 dny.Poté musí umělé kadeře důkladně vyschnout, proto se na 1 den umístí do suché a dobře větrané místnosti.Postup končí česáním pramenů.

Postupné pokyny k barvení

Pokud se rozhodnete barvit paruku doma, je důležité připravit se na dlouhou a tvrdou práci.Chcete-li dosáhnout požadovaného výsledku, můžete použít jakoukoli kompozici barvy na bázi alkoholu nebo výše popsané metody (značka, batika), můžete dokonce použít inkoust do tiskárny nebo na inkoust.

V každém případě se doporučuje dodržovat následující pravidla:

 1. Na ruce noste ochranné rukavice.
 2. Chraňte nábytek, oděv a všechny blízké předměty před náhodným kontaktem s podkladem barvy.
 3. Na jednorázové desce připravte základnu inkoustu.
 4. ​​
 5. Namočte tenký kartáč do základny barvy a aplikujte na zámek falešných vlasů.
 6. Chcete-li barvit pramen podle pramene, dokud nebudou obarveny všechny kadeře paruky.

Samozřejmě si můžete barvit vlasy umělým vlasem doma, ale k tomu musíte mít trpělivost a dost času.Je důležité si uvědomit, že po procesu barvení se prameny již zcela liší,než tomu bylo, protože syntetická báze není určena k pravidelné expozici chemickým činidlům.Nicméně pomocí tohoto postupu můžete změnit obrázek a vytvořit nejnepředvídatelnější odstíny vlasů, což přináší dívkám potěšení a povznesení.

Viz také:Výběr barvy a metody barvení pro umělé vlasy (video)