Jak opravit barvu vlasů po neúspěšném barvení

Změna barvy vlasů je mnohem snazší, než vrátit svůj přirozený odstín později.Je důležité zvolit metody, které zachovávají strukturu, nezkazí vlasy.Doma je to těžší udělat, takže odborníkům se doporučuje kontaktovat speciální salony.Opravu neúspěšného lakování lze provést obarvením a smícháním kompozic.

Způsoby, jak obnovit barvu vlasů

Pokud se dívka rozhodla stát se světlovlasou a ona se jí nelíbila, bude možné barvu po několika barveních vrátit.Kadeřník bude čelit velmi zodpovědné práci, protože musíte získat přesně tón, od kterého to všechno začalo.Přirozená barva se vrací nejen jednoduchým zbarvením, protože se do roztoku přidávají různé pigmenty, aby se získal specifický tón.

Nevýhodou bělených kadeří je to, že se jejich struktura velmi liší.Stávají se suchými, neživými, porézními, chybí jejich vlastní pigment.Proto není možné korigovat barvu vlasů najednou.

Při prvním barvení vlákna se pigment absorbuje na maximum a barva bude matná.Ale podruhé bude možné úspěšně opravit neúspěšné tónování pomocí speciálních technik, například tónování.

Provádí se základní kontrola kvality barevného potahu.Barva pěstovaných kořenů by se neměla lišit tónem od většiny vlasů.Neúspěšné zabarvení pouze zdůrazní rozdíl v odstínech mezi kořeny a hroty.

Znalecký posudek
Katerina Velikaya
dermatovenerolog, tricholog a kosmetolog
Je mnohem těžší vytisknout tmavou barvu ze světlých kadeřů, než se zdá,na první pohled.Obnovení struktury je ještě obtížnější, pokud se barvení provedlo vícekrát.

Tento problém je vyřešen vyčištěním, kterému předchází vyplavení tmavého pigmentu z vlasů.Vytvoření blondýnky jako blondýna je mnohem těžší, protože takový postup se provádí v několika fázích.Nejprve kadeře zmizí.Počet manipulací závisí na tom, kolik pigmentu sežralo.Mohou být tři až pět.Je však třeba poznamenat, že jsou všechny prováděny v určitých časových intervalech (několik měsíců).Nemůžete sedět na židli s tmavými prameny, ale stát se světlými.

Mezi bělidlami by se kadeře měly ošetřovat a udržovat.Jejich oslabená struktura musí být živena sloučeninami, oleji a maskami.Doporučuje se salonní péče, která zahrnuje vyrovnávání keratinů, laminování.

Existují situace, kdy není možné obnovit přirozený stín.To je způsobeno častým zbarvením v tmavých barvách.Pak jen radikální metody pomáhají, to znamená řezání.

Je-li klient rozhodnut vrátit se do odstínu popela (se šedými vlasy), měl by se pigment úplně omýt.Čím je člověk starší, tím méně důležité látky v jeho těle, jako je kolagen.To vede ke skutečnosti, že struktura se změní, kadeře se rozdělí a zmizísvítit.A proto radikální opatření k odstranění barvy nebo zesvětlení nemusí být tolerována.

Znalecký posudek
Selyutina Marina Valerievna
Miracle Medical Medical Center, délka služby 23let
K vymývání pigmentu přispívají výživné masky, balzámy, obnovující prameny.

Profesionální výrobky

Trh profesionální péče je plný různých produktů.Všichni však mají přibližně stejné složení.

 1. Estel Professionalje nápravná látka, která ovlivňuje stín vlasů.Odstraňuje starý pigment pouze v případě, že po zabarvení uplynulo trochu času.Cena - 455 rub.Vhodný pro všechny typy vlasů.Výhodou je, že přírodní pigment zůstává neporušený, protože v emulzi není amoniak.Nástroj odstraňuje barvu, ale nečiní kadeře světlejší.Mezi přísadami jsou klíčící zrna pšenice a sóji, které obnovují stav pramenů.Úkolem emulze je odplavit pigmentovou látku z vlasů.Výrobce tvrdí, že ani po použití černé barvy nedojde k problémům.Jak tento nástroj funguje: pigmenty korigují tyčinky, z nichž vymyjí částice odstínu.
 2. Brelil Professional Colorianne Remove Color System Kitje produkt italské značky, který vlasy nejen rozkládá, ale také rozjasňuje.Náklady na soupravu, která zahrnuje dvě zkumavky po 125 ml, jsou 1300 rublů.Systém koriguje barvu, neovlivňuje strukturu prutů, protože obklopuje pouze pigmenty, kteréjsou na nich.Je to alternativa ke všem známým bělícím práškům.Produkt však nemůže odlehčit přirozené prameny a dekapitovat přímá barviva.Obsahuje ovocné kyseliny, které vyživují vlasy během procedury.Pokud pacient trpí vážnými kožními onemocněními, nemějte je používat.Chcete-li tento efekt napravit, je třeba po zákroku vlasy odstínit barvou bez amoniaku.
 3. Nouvelle color backje dalším italským lékem.Skládá se ze dvou složek, které po smísení pečlivě odstraní pigment z vlasů.Jeho cena je asi 900 rublů.Princip činnosti spočívá ve snížení množství barvy, aniž by to narušilo strukturu prutů.Opláchnutí lze použít v určitých oblastech vlasů.Základní pravidlo je nepoužívat, pokud byly kadeře obarveny henou.
 4. Backtrack Paul Mitchel- praní amerického koncernu Paul Mitchel, který se po neúspěšných skvrnách etabloval jako plavčík.Přirozený odstín zároveň zůstává nezměněn.Výrobek se skládá ze tří složek (odstraňovač, neutralizátor barev, nutriční báze), jeho cena je 4900 rublů.

Výrobci doporučují používat je pro domácí použití.Má mnoho výhod:

Barvení

Během bělení se pigment uvnitř vlasů jednoduše ničí.Bohuželtomu se nelze vyhnout, zejména pro ty, kteří mají tmavé, načervenalé nebo s červeným nádechem vlasů.Chcete-li se vrátit do svého přirozeného stínu, musíte se uchýlit ke změně barvy.

Nuance, na kterých závisí, jak se kadeře odlehčí:

I když si vlasy zesvětlíte půl tuny, struktura vlasů se bude stále zhoršovat.Bude křehčí a křehčí.K utěsnění použijte tónování.

Kategorie zbarvení:

 1. Barvy na bázi amoniaku.Jedí do struktury prutů a dlouho si zachovávají barvu.Nezbytné pro blondýnky, které chtějí vrátit přirozený tmavý stín.
 2. Tónovací barvy.Jemně působí na pruty, ale pigment se vyplavuje rychleji.Měl by být použit po bělení k vyplnění pórovitosti pramenů.
 3. Čisticí prostředky na vlasy s určitým tónem.Jedná se o šampony a balzámy.Dávají lokny dočasný stín.

Střih

Někdy je to nejoptimálnější možnost, i když nejradikálnější.Zde si musíte vybrat kadeřník, aby se vlasy co nejvíce ostříhaly, vypadaly stylově a módní.

Existuje i jiná cesta.To spočívá v tom, že barevné kadeře jsou stříhány postupně.Účes však ne vždy vypadá krásně, zejména pokud je vzhled přirozené barvy velmi odlišný od obarveného.V každém případě je to cesta ven pro ty, kteří se neodvažují radikálně změnit svůj image.

Růst vlasů není snadný úkol.Tento proces je dlouhý a vyžaduje trpělivost.Má však jednoznačnou výhodu - ziskovost.Není třeba utrácet peníze za drahé praní.

Viz také:oprava neúspěšného barvení (video)

Alternativní metody

Rostlinný olej pomáhá obnovit kadeře do přirozené barvy.A to vše proto, že její složky vlasy nejen obepínají, ale také napouštějí a postupně mytí pigmentem.

Mezi účinné oleje patří následující oleje:

Použití:

Odrůdy masek:

 1. Doporučuje se vyrobit medovou masku na bázi mandlí nebo broskvového oleje.Chcete-li to provést, přidejte do směsi med (2 lžíce L.).Používá se na kořeny a na ostatní kadeře.Doba expozice je 20 minut
 2. K obnově a výživě prutů použijte kokosovou masku.Je nutné míchat kokos a éterické oleje, banány, 2 lžičky.zlato.S výsledným složením povlečte prameny a ponechte je po dobu 1 hodiny.
 3. Skořicí maska ​​pomáhá.Kromě tohoto koření zahrnuje olivový olej a citronovou šťávu.Všechny musí být důkladně promíchány a aplikovány na prameny.Tyto přírodní složky nejen vyživují, ale také rozjasňují vlasy v několika odstínech.

Obecná doporučení

Pokud se zákazník chce vrátitvlasy jsou přirozené, za použití takových metod, jako jsou:

Barva vlasů může být suchá, křehká a neživá.Proto je žádoucí použít ne úplné barevné schéma, ale částečné schéma.Pomocí techniky zvýraznění dosahují přirozeného přechodu, aniž by kroutily.

 1. Pokud má dívka světle hnědý odstín a chce se znovu stát světlovlasou, je užitečné časté zvýraznění.Jedná se o důkladné zabarvení jednotlivých pramenů.S každou novou návštěvou salonu bude stále více a více vlasových mistrů zabarvovat do jednoho tónu.
 2. Technika ombre kombinuje dvě barvy s hladkým přechodem mezi nimi.

Alternativní metodou je použití častého praní.Během tohoto období je lepší používat výživnou řadu šamponů a masek.

Recenze

Olga, 15 let : „Jsem životním experimentátorem.Nemám strach používat na vlasy světlé odstíny.Ale po nich někdy chci vrátit barvu na vlasy.Proto často jednám radikálně, odříznu přebytek. “

Catherine, 25 let : „Miluji organickou kosmetiku a volím přírodní oleje pro vlasy.Opatrně zesvětlí stín mých kadeřů.A neubližovat. “

Natalya, 30 let : „Neměli byste doma experimentovat s nezávislým praním.Zkusil jsem a dostal zelený odstín.A to všechno protopoužíval henu.Poté se obrátím pouze na odborníky. “

Jeanne, 21 let : „Mým výběrem jsou tónované balzamy a šampony.Pro přirozenou barvu vlasů je to více než dost. ““

Eugene, 40 let : „Můj kadeřník mi poradil, abych obnovil svou přirozenou barvu na vlasy pomocí techniky zvýraznění.Takže postupně, několikrát, pro nás všechno fungovalo. “

Sanitka pro neúspěšné zbarvení vlasů - všeprosím - Vydání 471 - Všechno bude v pořádku
Co mám dělat, když jsem si barvil vlasy špatnou barvou?
Jak RYCHLE umýt barvivo na vlasy ||Neúspěšné barvení