Jak otřít barvení vlasů z kůže obličeje, rukou nebo jiných částí těla

Barva vlasů, bez ohledu na to, zda má chemické nebo přírodní složení, se týká stabilních sloučenin.Při aplikaci složky reagují nejen s vlasy, ale také s epidermou na hlavě, obličeji, krku.Po zákroku vyvstává nový problém, jako je praní barvení vlasů z pokožky pomocí nejjemnějších a nejbezpečnějších metod.

Lidové metody

Profesionální kadeřníci a stylisté zpravidla dávají přednost odstranění produktu okamžitě během procesu nanášení.Pokud vám neunikne čas, můžete kompozici vymazat vatovým tamponem a teplou vodou.

Jinak může skvrna vyschnout a její odstranění bude trvat mnohem déle a bude vyžadovat použití speciálních nástrojů nebo odvolání na lidové recepty.

Soda

Jednoduchým, levným a cenově dostupným prostředkem je jedlá soda, která se vždy nachází v domě.Proto, i když se barvení provádí doma, je problém s kůží snadno vyřešen.

Dvě čajové lžičky sody se smíchají s teplou vodou, dokud se konzistence husté pasty nezmění po dobu 2 minut.Kompozice se nanáší na kontaminované oblasti obličeje a jemně je masíruje.Po několika minutách se soda omyje teplou tekoucí vodou.

Tímto způsobem je také možné odstranit skvrny z prstů a nehtů na rukou zbývajících z vlivu barviva.Silně zašpiněné nehty lze otřít směsí sodu a tekutého mycího prostředku na mytí nádobí.

Majitelé citlivé kůže náchylné k alergickým reakcím se nedoporučujípoužijte sodu, abyste se zbavili skvrn barvy, protože změkčuje pokožku a po zákroku může způsobit podráždění.

Olej

Použití přírodního rostlinného oleje se považuje za šetrnou a bezpečnou metodu.Působí jako změkčovadlo, otevírá póry a odstraňuje skvrny.

Nerafinovaný olej se hustě nanáší na vatový tampon a vmasíruje se do kontaminované oblasti masážními pohyby.Produkt se udržuje na kůži po dobu jedné hodiny, poté se zbytky odstraní měkkým hadříkem a omyjí se teplou vodou a mýdlem.Olej lze nahradit studenými lisovanými surovinami.

Popel

Starověký způsob, jak vyčistit tkáně a tvrdé povrchy před hlubokým znečištěním, je použít popel nebo popel.Jsou schopni odstranit a vyčistit i ta nejsložitější místa.Za tímto účelem můžete použít popel z cigaret nebo spálený papír, popel.

Bavlněná podložka je navlhčena vodou a posypána popelem.Naneste na špinavá místa a otřete je.Po 3 minutách expozice jsou omývány čistou vodou.Vhodné pro tyto účely a dřevo popel.

Znalecký posudek
Kateřina Velikaya
DoktorkaDermatovenerolog, tricholog a kosmetolog
Specialisté nedoporučují použití uhelného popela, protože se jedná o komplexní sloučeninu, která se snadno dostane do epidermis.

ocet

rychle odstraňuje skvrny z tónovaného octa.Pro aplikaci na pokožku se doporučuje použít kyselinu jablečnou nebo vinnou, protože stolní ocet může způsobit popáleninyobličej nebo krk.

Látka se zahřívá ve vodní lázni v teplém stavu.Navlhčují tam bavlněný tampón a na kontaminovanou plochu na několik minut vytvářejí krémy.Opláchněte ocet doporučujeme teplou vodou a saponátem.

Tato metoda je velmi vhodná pro účinné vymazání ztmavnutí poblíž vlasové linie nebo vlasové pokožky.

Kefir

Kefir se považuje za bezpečnou součást masek a domácích vlasových balzámů.Účinně odstraňuje zbytky odstínu z obličeje, krku a rukou.

Neředěný kefír se aplikuje na skvrny a kůži kolem nich.Mléčný produkt se udržuje na epidermis po dobu 15 minut a poté se omyje vodou.

Těžké a hluboké znečištění je ošetřeno vatovým tamponem navlhčeným v něm a po 30 minutách setřen.

Barvy můžete umývat z silně zašpiněných rukou vanami.Jsou uchovávány v mléčných výrobcích po dobu asi čtvrt hodiny, poté jsou omyty teplou vodou.

Zubní pasta

Výrobky pro zubní a ústní hygienu nejsou určeny k aplikaci na obličej nebo části těla.Pomocí pasty se barva setře z akrylátových van a umyvadel, bělení zubů.Ale pokud neexistují jiné prostředky, může také očistit pokožku od zbytků pigmentu.

Naneste tenkou vrstvu pasty na skvrnu, nechte uschnout.Poté ji důkladně opláchněte vodou.Čisté místo zvlhčovačem.

Znalecký posudek
Selyutina Marina Valerievna
Miracle Medical Center, 23 let zkušeností
Pro vyčiněné abělicí pasta se nedoporučuje pro tmavou pokožku.

Citron

Citronová šťáva má vynikající vlastnosti, takže se toto citrusové ovoce aktivně používá k odplavení zbytků barvení vlasů.

Plátek citronu otřete místo lehkými pohyby, nechte několik minut.Potom se kyselina omyje teplou vodou a zpracuje se zvlhčovačem.

Můžete také použít vatový tampon namočený v ovocné šťávě.Citron pro čištění obličeje mohou používat pouze ti, kteří nemají alergickou reakci na citrusové plody.

Používání profesionálních výrobků

Výrobci značkových značek na vlasy vytvářejí speciální čisticí prostředky na pokožku.Právě oni používají stylisté v profesionálních salónech pro bezpečné odstranění skvrn.

Odstraňovač od Estelle

Estel nabízí odstraňovač odstínů kůže Estel.Mezi výhody tohoto produktu patří:

  • kompozice neobsahující amoniak;
  • neutrální pH;
  • nedostatek účinku na vysušení kůže;
  • snadná aplikace a rychlý efekt.

Náklady na takovou skladbu jsou také docela přijatelné.V profesionálních salónech lze zakoupit za cenu 250 až 300 rublů za kus.

Viz také:jak čistit ruce od jakékoli barvy (video)

Odstraňovač z Londa

Známá značka Londa nabízí svému uživateli nástroj pro odstraňování skvrn zLonda Stain Remover barvy.Upřednostňují ho lidé, kteří mají historiialergické reakce na umělá barviva, jako:

  • kompozice nezpůsobuje vedlejší účinky v těle a alergie;
  • působí rychle a účinně, nevyžaduje dlouhodobý kontakt s kůží;
  • je hospodárné.

Můžete si ji koupit za 350–400 rublů.

Remuver od společnosti Schwarzkopf Professional

Renomovaný výrobce profesionální kosmetiky Schwarzkopf Professional doporučuje umýt zbytky barvy pomocí Igor Remover.Týká se to bezpečných přípravků.

Ricinový olej v něm vyživuje pokožku živinami a nezbytnými vitamíny.V tomto produktu nejsou žádné čpavky ani jiné dráždivé látky.Cena tohoto nástroje se pohybuje od 400 do 450 rublů na jednotku zboží.

Před použitím některého z profesionálních odstraňovačů byste se měli ujistit, že na něj neexistuje alergická reakce.Několik kapek se nanese na zadní stranu dlaně a nechá se stát 3 až 15 minut.Pokud se na těle neobjeví zarudnutí, je povoleno použít přípravek.

Jak zabránit vzniku skvrn po zabarvení

Opatření přijatá bezprostředně před postupem barvení pomohou chránit pokožku krku a obličeje před nežádoucími skvrnami.

Ochrana obličejové zóny

Aby se zabránilo zabarvení vlasce v blízkosti vlasů, při nanášení barvy na ně se doporučuje dodržovat pravidla:

  1. Postup barvení by se měl provádět nejdříve jeden den po poslednímumývám si vlasy.Přírodní mazu bude sloužit jako odpuzující prostředek pro pronikání odstínu.
  2. Na vlasovou linii a na oba uši naneste mastný krém nebo vazelínu s proužkem o délce 1–2 cm.

Po zákroku se doporučuje ošetřenou oblast pečlivě omýt mastnými stopami.

Dodatečná ochranná zařízení

Kromě ochrany vlasové linie je třeba dbát také na to, aby se neznečistily ruce, výstřih a krk.

Ruce jsou chráněny pomocí speciálních rukavic, které se obvykle dodávají v balení s výrobkem.Oblast krku a dekoltu je pokryta přírodními bavlněnými tkaninami.Chcete-li opravit, můžete použít lepicí pásku.V případě náhodného kontaktu s barvivem na kůži jej okamžitě otřete vatovým tamponem navlhčeným v alkoholu.

První den po zákroku je vhodné sbírat vlasy do buchty, aby se zabránilo vlhkosti.Jinak se mohou po opláchnutí objevit zbytky odstínu.

Recenze

Za účelem získání představy o účinnosti profesionálního nebo lidového léčiva je třeba studovat skutečné recenze jejich použití.

Trochu o odstraňovačích

Marina, 26 let

Estel Skin Color Remover je to, co jsem dlouho hledal.Produkt je pro mě ideální: bezpečný a rychlý, okamžitě odstraňuje skvrny z pokožky.Jedna láhev vydrží dlouho, trochu ji používám.

Olga, 49 let

Používám Igor Remover ze Schwarzkopf.Toto mléko lze použít k vymazání i těch nejtěžších míst, včetně rukou a krku.Všechnyse děje velmi rychle po jednom jednoduchém zpracování.Vždy mě nechávám po ruce, rychle si umyjte všechny kapky barvy, než si umyl hlavu.

Pojďme mluvit o lidových léčivých přípravcích

Mila, 38 let

Mám kůži náchylnou k alergii, takže se bojím používat odstraňovače k ​​odstranění skvrn z barvy.Otřel jsem si obličej a uši běžnou sódou - levně a efektivně.Musím samozřejmě zaplatit trochu času, ale výsledek mi vyhovuje.

Alevtina, 40 let

Mám problém: nemůžu na vlasy jemně nanášet barvy, všechno si oblékám: ruce a krk.Umývám pouze kefír.Je to bezpečné a dokonce užitečné.Samozřejmě se musím drotit, ale tento mléčný produkt se bezchybně propláchne.

Inna, 47 let

Snažím se zbavit nežádoucích skvrn po obarvení lidovými prostředky.Používám citron, který zároveň odstraňuje pigmentaci.Pokud vás unesou a tře to tvrději, pak kůže samozřejmě zčervená a spálí.Opatření je tedy ve všem důležité.A tak se to všechno ukáže a šťáva z ovoce se docela dobře vyrovná.

Jak odstranit barvu z pokožky po zbarvení vlasů