Jak přidat objem dlouhým a krátkým vlasům

Mnoho dívek má řídké a řídké vlasy, ale „nikam nechodí“.Pokud vám tvar obličeje neumožňuje nosit hladký účes, budete se muset pokusit všem vlasům poskytnout požadovaný objem.Speciální hřebeny pro styling, šampony pro objem, kondicionéry - existuje mnoho způsobů, jak dát objem vlasů.Pojďme zjistit, které z těchto a dalších metod jsou vysoce efektivní.

Nástroje pro styling

Hlavním nástrojem pro vytváření svazku je pěna.Musí se nanášet na umyté a mírně vlhké vlasy a je velmi důležité rovnoměrně je distribuovat do vlasů.Poté můžete zapnout vysoušeč vlasů a vysušit je a neustále je hrabat prsty.

Kromě pěny můžete zkusit použít velmi silný fixační gel.Používání tohoto nástroje je velmi jednoduché: musíte si zahřát trochu gelu v dlaních a aplikovat ho na čisté vlasy a vlasy vysušené ručníkem.Pomocí prstů je účesu dán objem a požadovaný tvar.Gel ztvrdne a vlasy zůstávají krásně stylizované po celý den.

Správné srážky a účesy

Majitelé dlouhých vlasů musí vědět, že jejich vlasy vypadají vizuálně tenčí než dívky s krátkými srážkami.V tomto případě je důležité být schopen udělat objemné účesy pro dlouhé vlasy.Konvenční natáčky vám pomohou zvládnout tento úkol, můžete si koupit stejné natáčky na suchý zip, které se velmi snadno používají.Kadeře, lehká hromada, kadeře, kadeře jak si kadeře dělat doma ) -všechny tyto možnosti účesu vám pomohou dosáhnout požadovaného objemu.Při pokládce se doporučuje použít kulatý kartáč s přírodními štětinami.

Přečtěte si také: jak navíjet vlasy v kulmě ?

Dívkám s tenkými vlasy, které nemají nic proti krátkému střihu, může být doporučeno, aby udělaly délku mezi ušním lalůčkem a bradou.Tím se vytvoří vizuální efekt a účes se bude zdát objemnější.Roztrhané kontury a rány také zvyšují objem účesu.Účes "fazole" dělá vlasy vizuálně silnější.Kadeřník může také doporučit stříhání krátkých vlasů pomocí „kroků“: vrstvení jim vizuálně dává větší objem.

Barvení a zvýraznění

V některých případech může barvení eliminovat účinek tenkých vlasů.V poslední době je populární speciální „americké zvýraznění“.Nádherná světla získaná po zákroku dodávají vlasům živý a přirozený vzhled a vizuálně zvyšují objem vlasů.Pro tento druh moření se používá 2–4 odstíny barvy. Zvýraznění vypadá skvěle na dlouhých i krátkých tmavých vlasech.Toto je další účinná metoda pro přidání objemu na dlouhé vlasy.Zvýraznění bude vypadat velmi krásně, ale pouze za předpokladu, že je prováděno profesionálem, takže byste neměli experimentovat doma.

Pokud vlasy nejsou tmavé, ale naopak světle blond nebo blond, můžete zkusit barvení „majimesh“.Jedná se o šetrný postup, jako prostředek,čímž se provádí, neobsahuje perhydrol.Základem barvy je krémový základ a vosk.Tento typ zvýraznění dává krásný zlatý a měkký odstín.

Výrobky pro péči

Dnes si můžete koupit různé kosmetiky, které mohou vlasům dodávat objem.Tento seznam může zahrnovat:

  • šampony;
  • masky (včetně domácí kuchyně);
  • bezbarvá hena.

Objemové šampony

Nejjednodušší metodou je dát vašim vlasům požadovaný objem a umýt je vlasy speciálním šamponem.Jsou vyráběny různými výrobci, mohou být drahé nebo levné, mají jiné složení, ale jediná věc, která je staví na stejnou úroveň, je schopnost přidat objem účesu.Obvykle je nemožné dosáhnout takového účinku šamponů, nicméně lehkost a nadýchání budou určitě přítomny.

Doporučení!Hledejte na štítku šampon s nápisem „přidat objem“ nebo „pro tenké vlasy“.Takový produkt často zahrnuje hedvábné proteiny, keratin, placentu nebo bylinné extrakty.

Masky pro přidávání objemu

Můžete samozřejmě použít zakoupený produkt, který naznačuje, že dodává vlasům objem, ale domácí masky se s tímto úkolem mohou někdy vyrovnat ještě účinněji..Kromě toho jsou určitě užitečné.

Recept č. 1

Vezměte 1 lžíce.lžíce sběru, která zahrnuje heřmánkový, kopřivy a jitrocel a nalije na něj 1,5 šálku vroucí vody.Po několika hodinách přelijte vývar a přidejte do něj žitnou dužinuchléb.Naneste hotovou masku na vlasy.Zakryjte hlavu polyethylenem, izolujte ručníkem.Po hodině opláchněte hlavu vodou příjemné teploty.

Recept č. 2

Hrubou sůl, med a koňak smíchejte ve skleněné míse (vezměte 1 sklenici všech přísad).Zamíchejte, přikryjte a nechte pár týdnů na tmavém místě.Po přípravě masku naneste na vlasové kořínky.Izolujte hlavu.Po hodině opláchněte vodou příjemnou teplotu šamponem.Po 2 týdnech bude výsledek patrný - vlasy získají vizuální objem a hustotu.

Bezbarvá henna pro přidání objemu

Dalším skvělým způsobem, jak vytvořit objem, je bezbarvá hena.Je schopen obalit povrch každého vlasu, zahušťovat ho a vytvářet na něm ochrannou vrstvu.Nástroj také dává účesu přirozený lesk bez změny barvy.

Jediným nedostatkem bezbarvé henny je to, že ji nelze použít u dívek, které pravidelně obarvují vlasy.Henna film, který se tvoří, neumožňuje průnik barvy, což znemožňuje skvrny.Pokud máte v úmyslu změnit barvu vlasů, pak použijte henna nestojí za to.

Použitím několika výše uvedených metod k vytvoření svazku najednou můžete získat neuvěřitelně krásný, svěží a světlý účes!