Jak se starat o pruhované vlasy: 5 domácích způsobů

Zvýraznění je postup barvení vlasů, který zahrnuje odlehčení jednotlivých vláken.Jejich barva se může úplně lišit.Vše záleží na hlavním pigmentu vlasů dívky /ženy, jejím typu a preferencích chuti.

Někdy po zvýraznění ztratí kadeře svůj lesk a hladkost.Stávají se suchými, křehkými a matnými.Z toho vyplývá, že je třeba bezodkladně jednat.

Není nutné používat drahé obchodní masky, kondicionéry a balzámy.Můžete samostatně napájet prameny užitečnými látkami, které pomáhají obnovit poškozené kadeře.

Nejjednodušší a nejoblíbenější metody, které mohou vlasům v krátkém čase obnovit lesk a hedvábnost a také je znovu naplnit:

1. Užitečná výživa pramenůlátky.Použitíkapalných olejových roztoků, vitamínů A a Evelmi dobře ovlivňuje stav vlasů po několika aplikacích.
2.Kokosový olejje schopen rychle a účinně obnovit strukturu kadeře.Pouze je nutné jej aplikovat, zahřátý na pokojovou teplotu na zámcích od středu po konce.Pak je musíte zabalit ručníkem a nechat půl hodiny.Poté opláchněte šamponem.
3. Pokud je struktura pramenů suchá, matná a byla podrobena postupu, jako je zvýraznění, určitě potřebuje vlhkost.Doma pomůže pravidelnýolivový olej , který se často používá v kuchyni.Musí být aplikován na tipy po dobu 30-40 minut.a opláchněte teplévoda.Poté opláchněte šamponem a balzámem.

Přečtěte si také: 15 účinných výživných masek pro vaše vlasy

Znalecký posudek
Kateryna Velikaya
Dermatovenerolog, tricholog a kosmetolog
Po částečném zbarvení kadeřníci důrazně nedoporučují používat vysoušeč vlasů nebo žehličky na vlasy.To dále naruší strukturu prutu a bude více načechraný, křehký a zlobivý.

4. Použít prostředky k vymytí alkalické vrstvy ve formě klimatizace nebo masky.Obvykle se prodávají s barvou nebo samostatně ve specializovaných obchodech.

Obecná doporučení pro zvýraznění

Po opuštění salonu jsou vlasy samozřejmě lesklé, hladké, hedvábné a pružné a nový obrázek zvedá náladu anutí vás chovat se podle toho.Po několika vodních procedurách však mop ztratí svou přitažlivost a nevypadá nejlépe.Péče o zvýrazněné vlasy je proto nedílnou součástí každodenních kosmetických sezení pro každého člověka.

Nejprve se musíte vyzbrojit nezbytnou kosmetikou, abyste se o ni postarali (v tomto případě pro zvýrazněné vlasy).Použití pomocného nástroje ve formě masky je nutné jednou za sedm dní, ve vážnějších případech, kdy kadeře tak požádají o pomoc, můžete použít 2krát týdně.

Díky zvýraznění nebo zesvětlení je mop často podobný slámě.Z tohoto důvodu musí být co nejvíce chráněna předvystavení slunci, chladnému větru a mrazu.Musíte také umýt vlasy v čisté vodě bez chlóru.Má škodlivé účinky na zdravé kadeře a ještě více na suchou, křehkou a náchylnou ke žloutnutí.

Zkušení kadeřníci doporučují zdržet se česání mokrých kadeřů.Nejprve musíte počkat, až úplně uschnou, a pak jemně vyčesat vzácným dřevěným hřebenem.Pouze to pomůže zachovat integrální strukturu prutů a ne rušit je.

V kombinaci s přípravky pro péči po zvýraznění je třeba zakoupit speciální tekutiny. Díky nim se povrch kadeří stává hladkým, lesklým a rovnoměrným.Vypadají zdravé a živé, což se samozřejmě může radovat.Tyto prostředky patří k mnoha profesionálním, takže jejich cena se může „kousnout“, ale výsledek stojí za to.

Špičky po postupu částečného barvení mají nejstrašnější stav.Vyžadují pečlivou péči, výživu a hydrataci.Vynikající volbou pro takové procedury bude kosmetika na bázi silikonu, která lepí špinavé špičky.Tak jim dává dobře upravený vzhled a hladkost.Silikony jsou také schopny uplatňovat ochranný účinek na vyčištěných kadeřích, což zabraňuje chemikáliím vniknout do jejich struktury.

Zachování barvy je snadné

Po procedurách v salonu mohou vlasy po několika sprchováních ztratit svou krásu.Ale je mnohem smutnější, když ztratí požadovanou barvu.V takových případech je nutné použít speciálněVýrobky určené pro péči, které zachovají barvu co nejdéle.Obvykle mohou pomoci s problémem vypadávání vlasů.

Dlouhodobé zachování barvy je možné pouze u zvýrazněných vlasů bez žloutnutí

Masky pro regeneraci zvýrazněných vlasů

Pro maximalizacipo částečném zabarvení rychle vrací kadeře vitality a záře, lze je samostatně malovat doma pomocí masek.Některé z nich jsou schopny nejen zlepšit stav vlasů, ale také zabránit ztrátě.

Populární recepty:

1. Smíchejte suché šalvěje, heřmánku (každý po 5 g) a jednoho žloutku v malé nádobě.Použít na tipy zvýrazněných pramenů.Zabalte sáček a froté ručník, po 15 minutách opláchněte.

2. Smíchejte 1 šálek kefíru a 30 g olivového oleje.Poslední přísada musí být mírně zahřátá ve vodní lázni.Poté naneste směs na vlasy z kořenů na konce a nechte je stát půl hodiny.Opláchněte a důkladně opláchněte teplou vodou.Po takové masce pruty přestanou vypadávat, stanou se mnohem silnějšími a hladšími.

3. Vezměte 20 g tekutého medu, přidejte do něj olejový roztok vitamínu E (můžete si koupit v jakékoli lékárně) a 10 ml kopřivové infuze (1 polévková lžíce naplněná sklenicí vroucí vody).Vše promíchejte do hladka a aplikujte na kadeře.Omyjte po 20 minutách, opláchněte bez použití šamponu studenou vodou.Výhodou tohoto nástroje je to, že dokáže nejen posílit kořeny, ale také odstranit žloutnutí o půl tuny.

​​

4. Rozemleté ​​ovesné vločky v mixéru (15g) a smíchejte je s 5 g. kokosového oleje.Naneste směs na prameny ze středu a nechte působit 40 minut.Opláchněte a opláchněte šamponem.Taková domácí maska ​​s kokosovým olejem a ovesnou kaší významně zlepší strukturu oslabených špiček a nasycuje je silou a zářením.

5. Domácí fermentovaná mléčná sraženina vyrobená z kyselinového základu odstraní mírné nažloutnutí a zevnitř posílí tyčinky, vyživuje je a nasycuje užitečnými látkami.Nastrouhejte 30 g tuku v tvarohu do homogenní hmoty, přidejte do něj stejné množství majonézy a jednu polévkovou lžíci olivového oleje.Důkladně promíchejte, naneste na vlasy a nechte 30-40 minut.Poté opláchněte čistou vodou a znovu si umyjte vlasy šamponem.

6. Výrobek na bázi ricinového oleje zabraňuje vypadávání vlasů, nasycuje jej vlhkostí a dodává mu pružnost a hladkost.Vezměte 20 ml ricinového oleje a smíchejte jej se 100 ml kyselého mléka.Rozetřete tekutinu na pokožku hlavy a celou délku vlasů.Zabalte a nechte 1 hodinu.Opláchněte a opláchněte šamponem.

7. Pivo, napodiv, ne horší než mnoho profesionálních nástrojů, se s poškozenými kadeřemi vypořádá.Maska na jejím základě se připravuje takto: 50 ml piva se smíchá s jedním žloutkem a 100 g tuku tvarohu.Všechny byly smíchány a aplikovány na vlasy po dobu 10 minut.Umyjte se.Rovněž pravidelná příprava takové masky neumožňuje pramenům zžloutnout a zachová si svoji aktuální barvu.

Recenze

Veronika, 29 let:„Před rokem jsem se rozhodl udělat si dárek k narozeninám v podobě nového účesu - udělal jsem silné zvýraznění, protožeBál jsem se obarvit vlasy.O měsíc později začaly prameny chmýří, lámaly se a rozdělovaly se.Naštěstí jsem pak našel recept na masku na bázi kefíru, díky níž jsem ten první pohled vrátil ke svému kadeře. “

Alina, 19 let:„Stejně jako mnozí, kteří rádi experimentují se svým vzhledem v mládí, jsem navštívil salon s touhou rozeznat svůj šok.Velice litoval jsem, že jsem se o ni okamžitě nezačal náležitě starat, protože po několika mytí hlavy mi vlasy vypadaly zlobivé a načechrané.Poté, co jsem se naučil pravidla péče o zvýrazněné prameny, trochu jsem zlepšil jejich stav a jsem velmi rád.

Olga, 38 let:„Správné česání, ochrana vlasů před sluncem a šetrná péče jsou to, co vlasy s částečnou barvou potřebují.Ona sama prošla touto školou, takže vám radím, abyste tato pravidla neopomněli. “

Alexandra, 25 let:„Dlouho jsem se chtěl věnovat zvýraznění, ale byl jsem vyděšený žlutostí, která může vyplynout z postupného mytí.Jednou jsem se rozhodl a udělal to a kadeřník mi poradil masku s medem.Pro svůj šok jsem dvakrát týdně vyráběl medové zábaly a jsem velmi potěšen.Kromě zachování jejich barvy vlasy také měkčí na dotek, poslušné a hedvábné. “

Jak obnovit vlasy po zvýraznění doma)lidová léčiva
Péče o zvýrazněné vlasy
Péče o zvýrazněné vlasy.