Jak si umýt vlasy bez vody: 5 receptů

Žena chce vždy vypadat reprezentativně.A důležitou roli v úspěchu obrazu hraje účes.Někdy není možné uspořádat vlasy.V takovém případě je lepší používat suché šampony nebo domácí produkty a vlasy si umýt vodou.Kromě toho existuje spousta možností, jak maskovat špinavé prameny.

Výhody mytí bez vody

Někdy mytí vlasů bez šamponu a vody dává pozitivní účinek.Látky zvané sírany obsažené v kosmetických prostředcích mají nepříznivý účinek na pokožku hlavy.Vypusťte to a způsobte křehkost a dokonce i vypadávání vlasů.

Dalším negativním bodem, který má šampon na pramenech, je na něj zvyknutí při dlouhodobém používání.Proto je občas mytí vlasů bez použití vody a mýdlový roztok dobré pro hlavu.

Procedura trvá trochu času - asi 20 minut.Ano, a můžete používat chemické čisticí prostředky bez zvláštních znalostí.

Způsoby maskování špinavých vlasů

Špinavé kadeře nepochybně způsobují nepohodlí dívky.Co dělat, pokud nemáte příležitost umýt si vlasy vodou nebo suchým šamponem.V tomto případě stylisté navrhují použití těchto metod:

 1. Změňte rozdělení.Tato metoda je vhodná, pokud jsou vlasy mírně mastné.
 2. Pouze rány lze umýt vodou a pokládat krásně.Zbytek kadeře vyčistí pásku nebo lem dozadu.
 3. Kořenům se doporučuje ošetřit alkohol, osušit ručníkem a vysušit.To odstraní hodně mastnoty a nečistot, alepo takovém nápravě je nepříjemný zápach.
 4. Znečištěné prameny mohou být intenzivně otírány osušku, jako při otírání po mytí.
 5. Skvělou možností je trochu česat a nanést na vlasy lak.To dá vlasům vizuální lehkost a objem.
 6. Šátek může být pěkně svázán s prameny.
 7. Vlnité a kudrnaté kadeře ošetřené pěnou pro vytvoření mokrého efektu.
 8. Shell.Chcete-li dávat malý objem přední straně vlasů, zajistěte shromážděné vlasy sponkami do vlasů.
 9. Nádherný ocas.Chcete-li to provést, udělat malou hromadu u kořenů a pak sbírat prameny ve vysoké parta.
 10. Střední nebo krátké kadeře lze česat zpět a fixovat gelem.
 11. „Klásek“, „Koš“ a další odrůdy copů dokonale maskují špinavé prameny.Účes však musí mít malý objem.
 12. Vlasy lze odstranit širokým elastickým pruhem.

Tyto metody pomohou rychle vizuálně vyčistit vlasy.

Lidové recepty

Pro úpravu vlasů a snížení tuku není nutné používat pouze kosmetické přípravky.V kritických situacích pomohou výrobky, které jsou známé každé domácnosti,:

 • celozrnná mouka - oves, rýže, žito nebo otruby;
 • soda;
 • dětský prášek (talekový prášek);
 • bramborový nebo kukuřičný škrob;
 • skořice;
 • nerozpustný kakaový prášek;
 • ovesné vločky;
 • hlína.
Znalecký posudek
Katerina Velikaya
Dermatovenerolog, tricholog a kosmetolog
K vůni produktů můžete přidat kořeny zapáchajících rostlin, které se předtím rozdrtí v mlýnku na kávu nebo několik kapek vašich oblíbených éterických olejů.

Při výběru produktu je třeba vzít v úvahu, které složky jsou součástí jeho složení.Takže, blondýnky by neměly používat recepty s kakaem.Naopak, brunetky, prostředky z lehkých ingrediencí nebudou fungovat.Zbývající částice budou vypadat jako lupiny na hlavě.

Hořčičná a žitná mouka

Pro zrzavé a světlovlasé dívky je vhodný recept na suchý šampon vyrobený z žitné mouky a hořčice.Výrobek by měl být hrubý.Tuto součást můžete nahradit otrubami.

Budete potřebovat:

 • 2 polévkové lžíce žitné mouky;
 • 1 lžičkahořčičný prášek.

Jak používat:

 1. Smíchat složky ve skleněné nádobě.
 2. Vlasy rozčesávejte v rozích.
 3. Naneste směs suchých produktů na pokožku hlavy a kořeny tyčinek a dobře ji otřete.
 4. Nechejte působit 10-12 minut.
 5. Vlasy rozčešte masážním kartáčem nebo hřebeny s častými zuby.

Žloutek a soda

Žloutek je známý svým blahodárným účinkem - vyživuje a posiluje vlasy.Soda pomáhá čistit tyčinky přebytečného tuku, odstraňuje keratinizované částice z pokožky hlavy.

Budete potřebovat:

 • žloutek z kuřecího vejce;
 • 1 umění.lsoda;
 • 1 kapka esenciálního oleje.

Vyjměte film z žloutku a rozšlehejte ho metličkou.Nalijte lžíci sody, kapající éterický olej.Všechny mix.Naneste na kořeny a jemně vmasírujte do pokožky hlavy.Směs držte 12 minut.Opláchněte vlasy studenou vodou.

Další možnost:

 • 2 lžičkysoda;
 • žloutek;
 • voda.

Porazte vaječné jádro oddělené od filmu.Připojte sodu zředěnou malým množstvím vody.Smíchejte vše s metla.Výsledné složení ošetřte mokrými kadeřemi.Pěna a oplach.

Znalecký posudek
Selyutina Marina Valerievna
Miracle Medical Medical Center, délka služby 23let
Jako suchý šampon můžete použít pouze sodu a malé množství nanášet na pokožku hlavy.Nechte působit 10 minut a poté vlasy vyčesejte hřebenem s častými zuby.

Vhodná je také směs bramborového (kukuřičného) škrobu a sody (každá složka ve stejném poměru).Naneste produkt na hlavu kořenové zóny, podržte po dobu 5-6 minut.Vyčesejte hřebenem.

Suchý ovesný šampon

Jednoduchý způsob mytí vlasů pro majitele tmavých kudrlinek lze nazvat očištěním ovesné vločky, rozemletím na mouku.

Budete potřebovat:

 • 3 polévkové lžíce ovesné vločky;
 • 3 kapky éterického oleje a éteru měsíčku.

Nakrájejte ovesné vločky na mouku.Nalijte do skleněné nádoby, přidejte 3 oleje.Smíchat.Rozdělte se podél bazální zóny hlavy.Počkejte 10 minut.Vyčesej.

Z kakaa

K přípravě suchého šamponu podle tohoto receptu potřebujete pouze čisté kakao (bez cukru, příchutí adalší volitelné součásti).Stejně důležité je, aby to byl nerozpustný prášek.

Technika použití je podobná - na kořeny kudrlinek naneste malý produkt, třete, počkejte 10 minut.a vyčesat.

Seznam populárních suchých šamponů

Výrobci nabízejí obrovský sortiment suchých šamponů.Téměř každá společnost má jednu nebo více odrůd pro čištění vlasů.Při výběru byste si měli pečlivě přečíst složení.

Znalecký posudek
Katerina Velikaya
dermatovenerolog, tricholog a kosmetolog
Levnější prostředky se lépe vyhýbají, často v nich jsou škodlivé složky.A to je plné podráždění, alergických reakcí a dalších negativních důsledků.

Top - 5 nejoblíbenějších suchých šampónů mezi ženami od známých společností:

 1. Syoss .Výrobce nabízí detergent pro mastné a oslabené kadeře ve formě spreje.Je rozptýleno na zámky.Čistí fénem nebo ručníkem.Cena od 270 r.na lahvičku s objemem 200 ml.
 2. Batiste .Šampon je určen pro všechny typy vlasů.Má příjemnou květinovou vůni.Dobře absorbuje tuk a nečistoty s prameny za 2-3 minuty.Snadno vyčesávat z vlasů.Čistič této značky najdete pouze v internetových obchodech za cenu 200 ml - od 400 rublů.
 3. Dove .Šampon této značky je k dispozici ve formě spreje, který je rozprašován na vzdálenost půl metru.Poté vyčesejte hřebenem nebomasážní kartáč.Výrobce doporučuje používat nářadí ne vícekrát za 7 dní.Po umytí suchým šamponem se vlasy stanou čistými, objemný, mastný lesk zmizí.Cena - od 300 rublů.
 4. Oriflame .Tato značka je zastoupena několika řadami „Expert“.Podle výrobce je „Balance“ schopen udržet účinek až 3 dny.Cena - 200 ks.Šampon "Maximum Volume" je určen pro suché kadeře.Vlasy dodávají extra lesk a čistí od nečistot, mastnoty a prachu.Cena - od 250 s."Krása a síla" je vhodná pro křehké prameny.Kroutí nejenže čistí, ale také zvlňuje objem a sílu.Cena - 250 ks.V katalogu je k dispozici jakýkoli nástroj.
 5. Lushdodává příjemnou citrusovou vůni a dokonale čistí vlasy od nečistot.Složení obsahuje vitamíny, které příznivě ovlivňují vzhled a zdraví vlasů.

Tipy od odborníků

Profesionální stylisté často používají módní přehlídky na suchý šampon.To vám umožní rychle osvěžit vlasy.Ale se všemi jeho výhodami jej nelze používat pravidelně.

Aby nedošlo k poškození kadeřů, doporučuje se dodržovat rady odborníků.

 1. Po každém použití suchého šamponu je třeba vlasy co nejdříve umýt tradičním způsobem.
 2. Tyto výrobky nejsou určeny k častému použití - maximálně jednou za 7 dní.A lépe v nouzových situacích.
 3. Příliš tučné kadeře by neměly být zpracovávány.Tato procedura nepřinese výsledky, ale rozčesává šampon.bude to těžké.

Čisticí prostředek se aplikuje pouze na základní část kadeří.Není nutné distribuovat jej po provazcích po celé délce.Po použití suchého šamponu k očištění je nutné na kadeře použít masky, aby zvlhčily a vyživovaly.

5 Lifehacks Jak vytvořit vizuálně čisté vlasy za 2 minuty!
PROČ MÁM VLASY S MĚSÍCÍ ???Život hacky pro dívky!Tipy a triky, které zjednodušují život dívek
Domácí suché šampony z internetu!- Všichni buďte laskaví.Číslo 896 ze dne 13/13/16