Jak tkát africké copánky (foto)

Africké copánky vypadají velmi mladě, směle a originálně.Tento módní účes jde naprosto každému - stovky žen z celého světa to už viděly!

Vlastnosti copánků

Tkaní afrokosů zahrnuje použití kanekolonu, speciálního syntetického materiálu, který je připevněn k vlasům, aby poskytl objem, pružnost a délku.Navenek se příliš neliší od přírodních vlasů, ale je mnohem měkčí, dokonale si zachovává svůj tvar a při práci je velmi pohodlný.Specialisté rozlišují několik typů afrokosu.

Klasika

Jedná se o rozptyl malých copánků (100 - 250 kusů) pletených tradiční technikou tří řetězců.Čím jemnější copánky, tím krásnější a odolnější bude styling sám.Dodací lhůta je 3-6 hodin.

Zizi

Toto je možnost pro ty, kteří nemohou dlouho čekat.Zizi je hotový tenký pigtail (průměr - 3 mm, délka - 80 cm), který je tkaný do pramenů.Počáteční délka vlasů není větší než 20 cm. Doba dodání je od 2 do 4 hodin.Skladovatelnost - od 2 do 4 měsíců.Zizi pigtails mohou být rovné, zvlněné, spirálové nebo zkroucené.

Francouzské copánky

Jedná se o 10-20 copánků pletených v různých směrech (klikatá, svisle, rovná nebo vodorovná) apevně k hlavě.Prýmky lze vytvořit jak z přírodních vlasů, jejichž délka je 8-10 cm, tak s přídavkem syntetického kanekalonu.Ve druhé verzi vydrží copánky déle.

Francouzské tkaníje velmi žádaná mezi ženami a muži.S nimi je velmi výhodné zapojit se do tanečního a aktivního sportu.Prýmky z nativních vlasů se nosí 1,5 týdne, z umělých nití - 1,5 měsíce.Tkaní je 40 minut.

Katherine Twist

Materiál pro tento účes je tenký cop s kulatým malým zvlněním (Ketrin Twist nebo Ketrin Twist de Lux).Na rozdíl od jiných, takové copánky neklesnou během ponožek.Katherine Twist vypadá velmi snadno a objemně.

Kadeře kudrlinky (afrolokony)

Tkaní s kadeřemi, které se připevňují ke kořenům přirozených vlasů.Délka copu je až 10 cm, zbytek je stočený do těsné, krásné kadeře (malé, střední nebo velké).Kadeřavé kadeře vyžadují pravidelnou péči - v prvním týdnu budou muset být mazány několikrát denně speciálním fixačním olejem.Poté bude nutné tento postup opakovat po každém promytí.Požadovaná délka vlasů je 10 cm. Doba dodání je 2-4 hodiny.Skladovatelnost je asi 2 měsíce.

Poník ocas

Překlad z angličtiny znamená „poník ocas“.Jedná se o klasické africké copánky, které jsou tkané z umělého materiálu a končí malým ocasem.Může být buď přímá nebo zkroucená.Klient si volí stupeň curlingu a úroveň sám.Konečná délka pokládky je 20-25 cm. Doba dodání je 5-8 hodin.

Dredy

Umělé copánky šité na přírodní prameny.

Zvlnění

Zvlněné copánky připomínající mokrou chemii.Chcete-li je vytvořitpoužívá se vlnitý kanekalon.Průměr kadeře může být cokoli.Vlnitost označuje rychlé copánky - doba tkaní je asi 4 hodiny.Je vhodnější provést ji na krátkých vlasech (5-6 cm) - jinak účes ztratí svou krásu.Doba opotřebení je 2-3 měsíce.

Senegalské prýmky

Nazývají se také provazy, spirály nebo svazky.Senegalské copánky jsou stočeny ze dvou řetězců.Jejich délka může být libovolná a bohatá paleta umožňuje vytvářet vícebarevný styl.Tkaní trvá asi 5 hodin.

Thajské prýmky

Další poddruhy klasických afrokosů, pro jejichž tkaní se berou pouze nativní prameny.Nejvýhodnější thajské copánky vypadají na dlouhých a poměrně silných vlasech.Dalším charakteristickým rozdílem je to, že konce těchto copů nejsou utěsněny vroucí vodou nebo ohněm, ale jsou fixovány nití nebo vícebarevnou elastickou páskou.

Výhody a nevýhody Afrocosu

Afro tkaní má několik významných výhod, díky nimž získaly tak velkou popularitu:

 • Výrazně prodlužují krátké vlasy;
 • Pigtaily s nitěmi mění barvu vlasů.Můžete se stát brunetka, červená nebo blondýna, aniž byste obarvili prameny;
 • Mohou být tkané kdykoli;
 • Umožňuje vytvářet různé typy stylů;
 • nevyžadují komplikovanou péči;
 • Lze vytvořit i na velmi krátkých vlasech - 4-7 cm;
 • Vytvořte stylový módní vzhled.

Chcete-li to vidět, podívejte se na obrázky před a po.

Africké prýmky bohužel mají své vlastnínedostatky:

 • Nemytí se dobře - i po aplikaci speciálního šamponu zůstávají vlasy stále částečně špinavé;
 • Sušení po dlouhou dobu - zasychání takového stohu trvá několik hodin.Navíc je také velmi obtížné určit, zda suché prameny jsou či nejsou;
 • Bez dostatečné výživy se přírodní kadeře stávají tupými a křehkými;
 • Ovlivňuje také zvýšené zatížení vlasových folikulů.Ve většině případů vlasy po tkaní začnou vypadávat;
 • Nejprve je s takovým účesem velmi nepříjemné spát.

Vyrábíme copánky sami!

Jak tkát africké copánky doma?Úkol není snadný, ale s pomocí naší hlavní třídy se s ním můžete bez problémů vypořádat.

Budete potřebovat:

 • Hřeben se vzácnými zuby;
 • Umělá příze vyrobená z canecolone;
 • Lepidlo, silikonová pryž nebo speciální zařízení k upevnění copánků.

Krok 1. Učešte vlasy.

Krok 2. Rozdělte hřebenem na stejné svislé oddíly.Jejich počet může být libovolný a závisí na tloušťce budoucího tkaní.

Krok 3. Na zadní straně hlavy vyberte malý zámek vlasů s diamantovou částí.

Krok 4. Dobře jej pročešte a připevněte katecholonovou nit co nejblíže ke kořenům.

Krok 5. Rozdělte výslednou vlnu na tři části a splétejte těsný copánek.

Krok 6. Pomocí vlastních vláken přidejte několik dalších vláken tak, aby hotový cop měl stejnou tloušťku.

Krok 7.Připevněte špičku copu - lze jej pájet, lepit nebo svázat silikonovou pryží.

Krok 8. Prostě popleteme takový copánek vedle tohoto.

Krok 9. Pokračujte ve tkaní podél dělicích stěn ve směru od zátylku k koruně.Délku, tloušťku a počet copů určujete sami.

Doporučení!Před vytvořením účesu nemyjte vlasy, jinak prameny budou chmýří a rozpadají se.

Kdo by neměl dělat afro-copánky?

Africké tkaní kategoricky nevyhovuje dívkám se slabými, poškozenými, nedávno barvenými nebo chemicky stočenými vlasy.Za prvé, je s nimi obtížnější pracovat.Za druhé, takové vlasy potřebují čas na zotavení, jinak módní účes může jen ublížit.

Péče o tkaní afro

Péče o africké copánky není tak obtížná.Hlavní věcí je zapamatovat si několik pravidel.

 • Pravidlo 1. Syntetická vlákna nemohou být narovnána železem, navinuta na natáčky a vyfukována - to nepříznivě ovlivňuje jejich stav.Z vany nebo sauny byste také měli odmítnout.Ale copánky lze malovat, takže pokud chcete změnit barvu vlasů, neváhejte a jděte do salonu!
 • Pravidlo 2. V ideálním případě je pro mytí vlasů potřeba speciální šampon, ale běžný šampon to udělá.Malé množství produktu rozpusťte v povodí teplé vody, ponořte do něj copánky a pečlivě je opláchněte.Zvláštní pozornost věnujte mezerám mezi vazbami.Nepoužívejte kondicionér nebo balzám!Aby byl účes estetický, opakujte postup jednou za 7-10 dní.
 • Pravidlo 3. Nenosit copánky déle než 2,5-3 měsíce.
 • Pravidlo 4. Pokud se objeví vystupující chloupky, pečlivě je ořízněte nůžkami na manikúru.Umístěte je naplocho, jako při řezání řezaných konců.
 • Pravidlo 5. Pokud si nejste s délkou copů spokojeni, odřízněte je na požadovanou úroveň.
 • Pravidlo 6. Afro-copánky se závity jsou nastaveny v kabině - nejlépe pomocí jednoho pána.
Možnosti pro účesy s africkými copánky

Jak ukazují fotografie, africké copánky vám umožňují vytvořit spoustu světla a stylového stylu.Nejčastěji se nosí volné, fixované širokým obvazem nebo svázané v uzlu vzadu na hlavě.Ale to není zdaleka vše!Vysoký nebo nízký ocas, velký a velkolepý buchta, široký cop - existuje spousta možností!

Jak copat Afrokos?

Jakmile to bude možné, můžete Afro-copánky odstranit bez pomoci zvenčí:

1. Odřízněte vlákna z konců vlasů.

2. Vyzbrojen jehlami nebo šňůrou, rozmotej vazbu.

3. Opatrně zatáhněte za pigtail blízko kořenů, aby se nit uvolnila.

4. Rozmotejte prameny rukama a vytáhněte nit z kalifornského vlákna.

5. Umyjte si vlasy regeneračním šamponem a zpevňujícím balzámem.