Jak udělat barvení doma

V dnešní době je nejmódnější metodou změny vzhledu barva vlasů.S pomocí takové kosmetické procedury získají kadeře lesk a eleganci.Vícebarevné tónování dává účesu atraktivní a aktualizovaný vzhled.

Co je zbarvení

Během procedury není úplně natřena na vlasy, ale pouze na její jednotlivé prameny nebo části, a tuto techniku ​​lze provádět horizontálně nebo vertikálně.

Nejprve musíte vybrat hlavní tón, poté zvažte kombinaci světlých, tmavých nebo kontrastních odstínů.

Má-li být prováděna horizontální malba, pak se vyplatí použít nejvýše tři základní odstíny:

 • kořeny jsou nasycené;
 • střední je lehčí;
 • tipy jsou velmi jasné.

Tato možnost je vhodná pro ženy, které chtějí vizuálně omladit.

Pro profesionální vertikální barvení je povoleno používat až 20 odstínů, to však vůbec neznamená, že by se takové řešení mělo považovat za „doslova“.Nejlepší je přemýšlet a soustředit se na několik vyvážených barev.Ve srovnání s předchozí metodou znatelný výsledek takového zbarvení trvá déle.

Druhy zbarvení

Vícebarevná tónování kadeří se liší podle druhů.Každá možnost se nejlépe hodí pro konkrétní účes.

Druhy barvení:

 1. Zaoblené .Cílové publikum - dívky s dlouhými vlasy.Na zakrytí naneste až pět odstínů.Prvnírozdělte celé vlasy na stejné čtverce o velikosti 2 x 2 cm. Každý takový pramen, začínající od zadní části hlavy, je střídavě potažen různými barvami.Poté se zpracované kadeře stočí do škrtidla a do cívky.K upevnění použijte speciální svorky.
 2. Radical .Prvním krokem je oddělení parietální oblasti a její oprava.Druhým je zbarvení zadní části hlavy.Musíte si vybrat prameny umístěné od sebe ve vzdálenosti tří centimetrů.Třetí zpracované kadeře se schovávají ve fólii.Čtvrtým krokem je rozpuštění dříve nasekaných vlasů, výběr několika svazků a pokrytí druhou barvou.Pak jsou zabaleny do fólie.
 3. Twisted .Tento druh zbarvení je podobný prvnímu, ale stojí za to malovat ne po celé délce, ale vodorovně.Pramen se položí na dlaň, na kořeny se nanese pás prvního pigmentu.Pruh druhého tónu je o něco nižší.Princip zebra stojí za následování tipů.Vzdálenost mezi barvami lze nastavit nezávisle.Každý zpracovaný pramen je také stočený do svazku a fixován v bagelu.
 4. Akvarel .Pro barvení se používají barvy podobné sobě navzájem.Měli by být blízko přirozenému tónu vlasů.S tímto přístupem je možné zdůraznit hloubku vašeho stínu.Předem stojí za to vyzvednout až pět vhodných barev a rozhodnout se o pořadí jejich aplikace, od světlých po tmavé nebo naopak.Prameny se začínají zpracovávat z týlní oblasti.
 5. Dokončeno .Tato metoda je ideální pro majitele krátkýchvlasy.S tímto zbarvením se původní pigment zcela změní na jiný odstín.Poté jsou jednotlivé kadeře zpracovány s dalšími barvami.Je obtížné provádět tento postup doma sami, proto je vhodné kontaktovat zkušeného kadeřníka.

Na tmavých vlasech

Pro vlasy tmavého tónu je velmi vhodná kalifornská metoda zbarvení s vyčištěním ve třech stupních.Při přípravě na proces se doporučuje nemýt vlasy několik dní.Barva tak méně poškodí strukturu prutů.

Celá chlupatá oblast musí být rozdělena do čtyř částí, z nichž každá by měla být upevněna svorkou:

 • týlní;
 • temeno hlavy;
 • přední, bez rány;
 • ofina.

V první fázi čištění je fólie nejprve lubrikována čiricím prostředkem, načež je směs nanesena na konce.Ošetřená část každé kadeře je zabalena do fólie.Stejná manipulace se provádí se zbývajícími třemi pevnými lokny.Kontakt barvy s vlasy by měl být asi 15 minut.

Před provedením druhé fáze byste se měli ujistit, že konce jsou lehce odlehčené.Pokud je účinek stále slabý, musíte počkat trochu déle.Uprostřed rozmístěného pramene je aplikován čistič, zatímco hmota je distribuována štětcem pro vytvoření plynulého přechodu mezi tóny.Všechny zpracované vlasy a tipy se rozvinou a počkají 15 minut.

Třetím krokem je řádné uvolnění pramenů z fólie a aplikace bělidla výše dříve.2 cm ošetřené části. Na vyčištěných kadeřích by mělo být ponecháno malé množství barvy, aby se dosáhlo krásného přechodu k tmavým kořenům.Poté jsou opět zabaleny do fólie a drženy dalších 10 minut.

Znalecký posudek
Katerina Velikaya
Dermatovenerolog, tricholog a kosmetolog
Po třech stupních barvení se vlasy umývají bez použití kondicionéru.K jejich sušení se nedoporučuje používat fén.

Na světlých vlasech

Pomocí techniky balayazh může blondýna barvit vlasy v kontrastních odstínech.V tomto případě je třeba malovat pouze spodní vrstvu vlasů.Postup provádění postupu:

 1. Přečtěte si pokyny k nátěru od výrobce a proveďte test reakce kůže.
 2. Stejně oddělená část kadeří pro zpracování.Obvykle se to děje ušima.
 3. Upevněte horní svazek a spodní rozdělte na 3 stejné prameny.
 4. Nejprve se zbarví z bočních částí, počínaje kořeny (jsou zabaleny do fólie a čekají půl hodiny).
 5. Totéž se zbytkem pramenů.
 6. Počínaje prvním zvlněním odstraňte fólii a opláchněte inkoustovou kompozici.
 7. K výživě a zachování stínu používejte speciální balzám.
 8. K vysušení vlasů použijte vysoušeč vlasů.

Je rovněž možné použít benátské zbarvení na tento typ pramenů, ve kterém je možné maskovat znatelné šedé zbarvení.Účinkem postupu je také zvýšení objemu a podánípřírodní lesk účes.

Příprava na postup

Existuje několik technik lakování, z nichž každá se liší složitostí, vlastnostmi a pravidly pro aplikaci složení barvy.Ale až po určení, která metoda bude použita, můžete přistoupit k procesu barvení vlasů doma.

Pokud chcete obarvit zvlnění domu, musíte se připravit předem.Budete tedy potřebovat:

 • několik vybraných barviv;
 • nejedná se o kovovou nádobu pro ředění nebo míchání směsi;
 • kartáč pro nanášení;
 • hřeben;
 • jednorázové rukavice;
 • textilie nebo olejové utěrky, které vyžadují zakrytí podlahy, aby byla chráněna před barvou;
 • mastná smetana nebo vazelína.Po aplikaci podél obrysu růstu vlasů bude pokožka chráněna před výskytem barevných skvrn.
 • fólie.

Po vymytí odstínu je třeba vlasy umýt výživným kondicionérem, který zafarbí barvu.

Technika provádění

Aby se předešlo negativním důsledkům malby, je nutné přísně dodržovat pokyny, které jsou součástí malířské kompozice.

 1. Pokud je pro barvení určeno použití několika tónů, měly by být chovány v nádobách, které se odlišují barvou.Doporučuje se, aby oblast kůže podél vlasové linie byla předem namazána krémem.Tři dny před zákrokem není třeba vlasy umývat.Během tohoto období také nepoužívejte stylingové výrobky.
 2. Šířkaodnímatelný zámek pro zpracování by neměl být větší než půl centimetru.Zbytky vlasů by neměly zasahovat, takže jsou pevné.Po nanesení kompozice je každý zvlněný obal zabalen do fólie.
 3. Proces barvení se provádí zásadně od zátylku po čelo.Každý svazek je položen na fólii a potřen barvivem pomocí štětce.
 4. Po vymalování prvního řádku pokračujte dalším, vzhledem ke střídání tónů.
 5. Je důležité nepřevyšovat barvivo na vlasech, protože existuje vysoké riziko nadměrného zasychání.Doporučená doba je 30-40 minut.
 6. Dále se fólie odstraní odděleně, zatímco omývání barvy se provádí také odděleně od každého pramene.Poté je dobré si umýt vlasy a použít balzám na péči.

Máte-li pochybnosti o vybraných barvách, můžete zkusit vyrobit si vlastní domácí barvení pomocí barvicího toneru, který se asi po měsíci vymyje.

Viz také:zbarvení bez fólie (video)

Rozdíl mezi zvýrazněním a zbarvením

Zvýraznění je postup, při kterém jsou zesvětleny pouze jednotlivé prameny.Tato metoda zahrnuje použití ne více než dvou odstínů - přírodní a bílé.Jsou vybrány vlasové svazky různé tloušťky.Pomocí této metody můžete dosáhnout efektu „spálené kadeře“.Kromě toho je problém šedých vlasů vyřešen, stává se neviditelným na pozadí vyčištěných kadeří.

Znalecký posudek
Marina Selyutina
LékařskéCentrum ChudoMed, 23 let zkušeností
Zvýraznění lze provést v několika krocích, což závisí na pigmentaci vlasů.Například pro zesvětlení počáteční tmavé barvy bude trvat několik relací, aby se odstranila žlutost.

Hlavní rozdíly:

 • účelem zvýraznění je získání přirozeného stínu a „odlesku tónů“;
 • jsou při barvení všechny vlasy nebo jednotlivé svazky obarveny různými barvami.V případě potřeby jsou prameny nejprve odlehčeny a poté ošetřeny skladbou tónu, který se vám líbí.

Prostřednictvím druhého postupu je možné učinit účes nebo účes jasným a originálním.

Charakteristické znaky:

 • zvýraznění - odlehčovací prameny, u kterých je pozorován plynulý přechod světelných tónů;
 • zbarvení - nasycení vlasů různými odstíny.Tato technika barvení vlasů vyhovuje všem ženám bez ohledu na jejich věk.Ale ne každý souhlasí s použitím této metody, protože tato je považována za radikální změnu obrazu.

Opatření

Základní opatření by měla být přečtena bezprostředně před natřením doma v jednoduchých podmínkách.Všechny informace jsou uvedeny v pokynech pro jakoukoli barvu.Hlavním bodem, který mnozí zanedbávají, je test na výskyt alergické reakce.

Časté chyby, které mohou ovlivnit výsledek jáZbarvení:

 1. Ignorování pravidel popsaných v pokynech.Výrobce odstraňuje proces přípravy směsi, proporce každé složky a také označuje doporučenou dobu expozice pro barvení vlasů.
 2. Velkou chybou je udržovat barvivo delší nebo kratší, než je uvedeno v pokynech.V nejhorším případě nemusí požadovaný tón fungovat nebo se kadeře vyschnou.
 3. Pořízení malého množství produktu.Jsou-li vlasy silné a dlouhé, jsou zapotřebí nejméně dvě balení.I když během procesu malování někdo jde do obchodu za dalším nákupem, výsledek může být katastrofální, protože odpočítávání času expozice již začalo.
 4. Nesprávné zabarvení kořenů.Podle pravidel je nejprve nutné je zpracovat, teprve poté zbarvit zbývající délku pramenů.Interval expozice kompozice na kořenech je stanoven výrobcem v pokynech pro nástroj.
 5. Nesprávný výběr odstínu.Od prvního okamžiku tmavé vlasy nesvítí tak, jak chcete.Účinek se může lišit, ale nejčastěji se změní na žlutý.Mělo by být zřejmé, že konečný výsledek závisí na původním tónu.Pro domácí zbarvení musí být tmavé prameny před použitím požadované barvy zesvětleny.
 6. Volba oxidačního činidla se špatnou koncentrací.Tato funkce rozhodně ovlivňuje výsledek.Pokud je kyslík příliš silný, může na tmavých kudrlinkách způsobit žloutnutí.Jinak mohou vzniknout skvrny a účinek „nebarvených vlasů“.
 7. Ignorování pravidel míchání a doby aplikace.Připravená kompozice by měla být okamžitě použita pro zamýšlený účel, protože po nějaké době může být oxidační reakce významně snížena.K míchání není dovoleno používat kovovou nádobu.Při kontaktu barvy s kovem se oxidační proces v nádrži zrychluje.V důsledku toho bude kosmetický proces přerušen.
 8. Nesplnění doporučení pro péči o vlasy.Po opláchnutí barvy vodou je třeba vlasy umýt speciálním šamponem a poté použít kondicionér.Taková opatření umožní opravit stín a chránit jej před rychlým mytím.

Bez ohledu na způsob barvení kadeří, potřebují každodenní péči.K tomu je vhodné použít obnovovací, vyživující a zvlhčující masky z výroby nebo domácí kuchyně.

Obecná doporučení

Zbarvení se nejlépe provádí ráno za přirozeného světla.Je také vhodné věnovat pozornost malým věcem, pracovat s každým vlasem opatrně, aby neexistovaly žádné mezery.

Pokud existují pochybnosti o konkrétním barvivu, stojí za to vyzkoušet postup s použitím toniků vybrané palety.Alternativně můžete použít kadeře pastelky.

Nepoužívejte stylingové výrobky před lakováním.Také byste neměli několik dní umýt vlasy.Účinek bude tedy lepší a vlasy zdravější.

Pro zředění barvy v nádobě je nejprve nezbytnéprostudujte si pokyny.To je důležité, pokud chcete použít několik tónů od různých výrobců.

Při tónování nelze odstranit všechny fólie najednou.Stojí za to uvolnit a omýt kadeře jednotlivě.Tímto způsobem lze zabránit procesu míchání tónů.

Barvení vlasů?Jak udělat zbarvení?
Barvení domu sám. Moje osobní technika.
Barvení vlasů?Jak udělat zbarvení?