Jak udělat raketoplán na míru - funkce malování

Shatush je populární technika barvení, která vám umožní vytvořit velmi módní vzhled.Většina žen věří, že to lze provést pouze v dobrých salónech.To zdaleka není pravda!Naučte se, jak udělat raketoplán doma, a změňte se!

Vlastnosti barvení

Mnoho dívek je šťastných, že si vyrobí péro s vlastníma rukama, protože tato technika má mnoho výhod:

 • Je považována za delikátní - neovlivňuje kořeny a skvrny pouze několikjednotlivé zámky;
 • Umožňuje změnit obrázek, aniž by se radikálně změnil odstín vlasů;
 • 6) Skryje šedé vlasy, není-li příliš;
 • Vypadá to velmi přirozeně a neuvěřitelně stylově;
 • Vytváří objem a krásu díky hladkým přechodům;
 • Vhodné pro všechny vlasy - libovolnou délku a stín;
 • Nevyžaduje časté opravy - stačí aktualizovat tón 1krát za 3 měsíce.

V této módní sezóně je populární několik ohromujících skvrn.Můžete změnit odstín pouze spodní části vlasů, zesvětlit hroty nebo zesvětlit kořeny.Všechno vypadá kreativní, zářivé a velmi krásné.Hranice přechodu může být také libovolná - hladká nebo velmi jasná.

Jak zvolit správný tón?

Poté, co jste se rozhodli provést raketoplán sami, vyberte správný tón a získejte barvu.K tomu je třeba vzít v úvahu strukturu a barvu vlasů.Takže blondýnky nebo světlovlasé by měly používat jemné barvivo bez amoniaku, které může odlehčit prameny pouze 2-3 tóny.Pro hnědovlasé ženy a brunetky bez amoniaku to rozhodně nenífit.Budete muset použít speciální vyjasňovač.

Aby byl výsledek malby co nejpřirozenější, neměl by se zvolený odstín lišit od základní barvy o více než 3 tóny.Ale příliš zřejmý kontrast nevypadá tak krásně.

Stíny pro tmavé prameny

Shatush pro tmavé vlasy vypadá skvěle a paleta odstínů je poměrně široká.Můžete bezpečně použít titian, lískových oříšků, kávu s mlékem, medem, bronzem, tmavě béžovou, jantarovou.Pro dívky s dokonalou pletí doporučujeme zvolit červenou nebo měď.

Odstíny pro prameněné vlasy

Pro světlovlasé ženy by byla nejlepší volbou popel, zlatá, pšenice nebo středně blond.Vytvářejí efekt spálených pramenů a dodávají vlasům extra objem.

Odstíny pro blondýny

Majitelé blond vlasů jsou ideální jak pro odstín perel, tak pro platinovou blondýnku.V tomto případě bude účinek jen znatelně patrný.Ale takové barvy mohou oživit účes a dát mu lehký lesk.

Pro vyhodnocení výsledku viz tyto fotografie.

Doporučení! Pokud si nejste jisti svými schopnostmi, využijte služeb profesionálního kolorista.Průvodce si bude moci vybrat přesně ten odstín, který vám vyhovuje.

Základní pravidla pro samobarvení

Barvení vlasů ve stylu shatushi není tak obtížné, jak by se mohlo na první pohled zdát.Tato technika je dostupná pro většinu běžných žen.Hlavní věc je dodržovat základníbarvicí pravidla.

 • Pravidlo 1.Barvivo lze nanášet pouze na suché prameny.
 • Pravidlo 2.Nemíchejte kompozici předem - udělejte to až po přípravě pramenů.
 • Pravidlo 3.Fleece se nejlépe nedělá z koruny, ale ze zadní části hlavy.
 • Pravidlo 4.Pro dosažení co nejpřirozenějšího účinku s měkkými přechody vyberte pro česání prameny různých tlouštěk.
 • Pravidlo 5.Nezbarvujte kořeny - při startování ustupují až do 10 cm (vše záleží na délce).
 • Pravidlo 6.Před postupem je vhodné odříznout slepé uličky.
 • Pravidlo 7.Připravte si vlasy - během týdne před malováním vytvořte různé masky (obnovení, zvlhčení, vyživování).
 • Pravidlo 8.Je lepší si umýt vlasy 3 dny před zákrokem.Zaprvé, na čistých pramenech se usměrňovač zdráhá ukázat své vlastnosti.Za druhé, je to nebezpečné pro zdraví vlasů, protože po omytí vrstvy mazu opustíte prameny bez přirozené ochrany.
 • Pravidlo 9.Po mytí nepoužívejte stylingové výrobky - blokují přístup a nedovolují, aby barva pronikla hluboko do vlasů.Díky tomu bude malování jednoduše nemožné.
 • Pravidlo 10.Pokud základní odstín potřebuje opravu, aktualizujte ji dříve - nejméně 2-3 dny předem.

Doporučení! Chcete-li si usnadnit život a zbytečně ztrácet čas, kupte si doma připravenou sadu pro zvýraznění.Obzvláště populární jsou fondy L'Oreal Paris, Palette Deluxe, Estel De Luxe Ultra Blond, Garnier a Wella Safira, které vyrábějíspousta krásných odstínů.S jejich pomocí dosáhnete přirozených přechodů a budete moci snadno obnovit známý obraz.

Tipy, které vám pomohou udělat si vlastní barvení vlasů ve stylu holčičích vlasů sami:

Jak si vyrobit bláboly - popis postupu

Barvení holčiček doma je snadné a nikolivyžaduje ženy nějaké speciální znalosti.Postup trvá trochu déle než 1 hodinu.Kromě toho se provádí bez použití fólií, fólie a speciální čepice.

Budete potřebovat:

 • Malování;
 • Clarifikátor;
 • Kartáč;
 • Nádoba na míchání směsi;
 • Hřebenem s častými zuby vytvoříte hromadu;
 • Ručník;
 • Šampon;
 • Balm;
 • Rukavice;
 • Cape.

Další technika barvení vypadá takto:

 1. Dobře se vyčeší.
 2. Vyhoďte celou hlavu dopředu.
 3. Oddělte malou část vlasů poblíž krku.
 4. Rozčesávejte ji hřebenem uprostřed.
 5. Nyní spusťte rovnoměrně tenkou vrstvu shora - znovu proveďte hřeben.
 6. Pokračujte v postupu pomocí česání celé hmoty vlasů.

Doporučení! Tímto způsobem lze česat krátké vlasy.Majitelé středních nebo dlouhých vlasů mohou být uvázáni v ocasu.

7. Zřeďte čiřovač (pro hnědovlasé ženy abrunetky!) a otřete je.Počkejte na správný čas (10-15 minut) a vypláchněte prameny vodou.Vysušte vlasy a důkladně rozčešte.

8. Smíchejte složení inkoustu.

9. Použitíse speciálním štětcem, naneste tuto barvu na česané prameny, počínaje od horní části hlavy až po zadní část hlavy, stejně jako dočasné laloky - to je způsob pro blondýnky.Pokud jste běleli, naneste na připravenou část vlasů barvu.Naneste kompozici na vrchol - neměla by pronikat dovnitř naší hromady.Pohyby by měly být měkké a protahovací, takže většina barvy leží na špičkách.

10. Počkejte na správný čas - od 15 do 45 minut (přesnější data jsou uvedena v pokynech k nástroji).

11. Barvicí prostředek omyjte mytím vlasů šamponem.Opláchněte dobře, jinak bude proces malování pokračovat.

12. Naneste balzám /masku.

Toto je klasický způsob, jak provádět kyvadlovou dopravu, ale v salonech se to často provádí bez rouna.Tato technika je méně traumatická a navíc vám umožňuje dosáhnout hladkých hranic bez znatelných přechodů.Je pravda, že je nepravděpodobné, že takový raketoplán bude možné vyrobit sám - s tímto úkolem se vypořádají pouze mistři.

Důležité! Poté, co se rozhodl udělat člun pro světlé vlasy, nahraďte chemické barvivo přírodním.Zesvětlovací vlastnosti mají odvar heřmánku, medu, citronové šťávy, rebarbory, lípy.Pravidelné oplachování prameny heřmánku jim dává zlatý odstín.Medové masky nejen zesvětlují vlasy, ale také je posilují.Citronová šťáva má velmi dobrý účinek, ale můžete ji použít pouze v duetu s jakoukoli jinou složkou (s jogurtem nebo kefírem).Po přípravě této masky musíte sedět na slunci - výsledek bude vynikající!

Jak se starat o obarvené vlasy?

Nyní víte, jak provést raketoplán doma.Jak vidíte, dokážou to i nezkušené dámy.A tak, aby vás výsledek malby po dlouhou dobu potěšil, musíte si pamatovat odchod.

Tip 1.Pro mytí používejte speciální šampóny s příslušnými značkami.

Tip 2.Pravidelně používejte zvlhčovací, regenerační a vyživující masky - doma nebo v obchodě.

Tip 3.Jednou týdně namažte konce olejem - ricinovým, lopuchem, mandlemi, olivami atd. Jedná se o jeden z nejúčinnějších prostředků péče o barevné kadeře.

Tip 4.Zkuste vlasy co nejméně vysušit.

Tip 5.K ochraně používejte výrobky s vysokou úrovní ochrany před UV zářením a používejte také klobouky nebo lehké šátky na hlavu.

Viz také:Jak provést barvení vlasů doma technikou shatush (video)