Jak zabarvení vlasů: tipy a opravné prostředky

Chcete, aby vaše vlasy byly světlé, stylové a lesklé?Sníte o změně stínu?Tónování vlasů - tady to je, perfektní cesta ven!

Co je tónování?

Tónování se nazývá barvení vlasů různými tónovacími prostředky (pěny, šampony, spreje, pěny, tonery, balzámy), které nepoškozují jejich zdraví a strukturu.

Barviva pro tónování jsou tří hlavních typů:

 1. Intenzivní - obsahují malé množství oxidačního činidla, které trvá 1 až 1,5 měsíce.
 2. Střední intenzita - uveďte výsledek nejvýše 2 týdny.
 3. Plíce (pěny, pěny, spreje, šampony) se velmi rychle vymývají doslova ve třech mycích linkách.

Tónování vlasů - výhody a nevýhody

Tento postup má mnoho důležitých výhod:

 • Jemný efekt.Za prvé, barvivo nepronikne do středu, ale obalí jádro.Za druhé, v prostředcích pro tónování nejsou žádné škodlivé látky (čpavek a peroxid vodíku);
 • Pečující účinek.Složení tónované kosmetiky často zahrnuje vitamíny, minerální oleje a další užitečné složky, které posilují vlasy a také jim zabraňují vypalování a vysychání;
 • Procedura je k dispozici v salonu i doma;

 • Široká paleta barev - můžete zažít téměř jakýkoli tón.Procedura je vhodná pro blondýnky a brunetky, rudé a světlovlasé;
 • Barvivo se postupně vymývá, takže rozdíl mezi barevnými a nenatřenými prameny budezcela neviditelné;
 • Pokud se vám výsledek nelíbí, nebojte se - odstín při každém šamponování zmizí;

 • Toto je nejlepší způsob, jak obnovit barvu vlasů (barevné nebo přírodní);
 • Při barvení lze použít jeden nebo více tónů.Neméně důležité je tónování zvýrazněných vlasů - učiní vás neuvěřitelně krásnými.

Chcete-li lépe ocenit podstatu postupu, podívejte se na fotografii před a po.

)

Pokud jde o nedostatky,nebude jich tolik.Tonizační činidla:

 • nenarovnávají šedé vlasy na 100%;
 • obraz radikálně nemění.Počáteční tón lze změnit pouze o 2-3 odstíny;
 • vyžadují pravidelné opakování z důvodu rychlého mytí barvy.

V dalším videu se dozvíte o tónování vlasů pomocí tónovacích činidel:

Nejlepší značky pro tónovací prameny

Jaká tónovací barva poskytne výsledek?Který prostředek je lepší zvolit?To vám pravděpodobně pomůže stručný přehled značek.

Tonic ROCOLOR

Řada tohoto balzamu obsahuje až 40 různých odstínů - od přírodního a přírodního po výrazné a neobvyklé (růžová, modrá, fialová atd.).Toner "ROKOLOR" je k dispozici ve vhodných nádobách s pevně zašroubovaným víkem.Má příjemnou vůni a neobsahuje amoniak.Kromě toho obsahuje mnoho vitamínů a bílého lněného extraktu, který zvlhčuje a vyživujevlasy.Vlasy po barvení získají silný lesk, který je na slunci dokonale viditelný.

Důležité! Chcete-li zachovat jasné barvy, měli byste buď pravidelně opakovat tónovací postup, nebo smíchat šampon s balzámem s každým šamponem.Pokud se vám výsledek nelíbí, použijte nástroj s názvem ReTonica.

Belita-Vitex Color Lux

Kolekce balzámů Color Lux obsahuje dva tucty různých odstínů:

 • 14 - propřírodní prameny;
 • 3 - pro bělené vlasy;
 • 3 - pro šedé vlasy.

V jejich složení najdete přírodní olivové a bambucké máslo, díky kterému jsou vlasy měkké a lesklé.V těchto balzámech nejsou žádné agresivní složky.Barva je po 5 - 6 šampónech omyta.

„Estel Sense De Luxe“

Polostálá barva „Estel Sense De Luxe“ neobsahuje čpavek - to jí umožňuje jemně ovlivňovat prameny i pokožku hlavy.Mezi přísadami můžete vidět řadu nutričních složek.Tento produkt nemá nepříjemný zápach typický pro barvy, snadno se nanáší na prameny a zcela odpovídá obrázku na obalu.

„Matice“

Hue produkty této značky se velmi často používají v kosmetických salonech.Nemají kapku amoniaku a dalších agresivních látek, ale hmotnost ceramidů a zvlhčovačů, které vlasy natírají speciální glazurou.Řada Matrix nabízí 75 různých barev pro každý vkus.

Paul Mitchell

Další polostabilníbarvivo, jehož paleta má 32 odstínů.Barvící kompozice obklopuje každý vlas a činí jej lesklým a elastickým.Tonery od „Paul Mitchell“ mohou skrývat šedé prameny, ne-li příliš mnoho.Chrání také před škodlivými UV paprsky.

„Kemon Kroma-Life“

Pěny a šampony „Kemon Kroma-Life“ jsou určeny pro prameny různých typů.Obsahují zpevňující a zvlhčující složky, které příznivě ovlivňují zdraví vlasů.

Kapous

Toto je řada tónovaných šamponů a balzámů s vysokou dávkou vitamínů.Díky nim si dokonce i spálené vlasy budou moci obnovit původní strukturu.

Alfaparf Milano

Světlé tónovací činidlo s laminovacím účinkem.Vydrží až 2 týdny.

Výrobky na barvení vlasů

Tato kolekce zahrnuje tónované šampony a pěny, které lze použít po zvýraznění jakéhokoli druhu.

„Sladká barva Kydra“

Jediný toner, který lze kombinovat s jinými podobnými výrobky.

Igora Expert Mousse od Schwarzkopf

Pěna se vyrábí v lahvích po 100 gramech a má asi 20 odstínů.Pomůže udržovat barvu obarvených vlasů a jas přirozených pramenů.Díky pěnové struktuře se produkt snadno nanáší a vůbec neteče.V závislosti na požadovaném výsledku může být držen po dobu 5 až 20 minut.Pigment se začne vytékat po 8 praním.

„Irida“

Tento jemný tonizující šampon nejen maľuje vlasy, ale také je chrání.„Vinu“slouží jako bohaté složení - olej ze semen granátového jablka, kokos, hroznové semínko, kakao, malinová semínka a lískový ořech.Ale hlavní výhodou "Iridy" je nedostatek žloutnutí na bělených vlasech.Výrobce slibuje, že účinek vydrží až 15 koupelí.V případě náhodného kontaktu s pokožkou se produkt velmi snadno omyje.

Jak dělat doma?

Každý z vás může provádět tónování pramenů.Stačí použít tento postup krok za krokem:

 • Krok 1. Pečlivě si přečtěte pokyny pro tónovací činidlo a proveďte zkoušku tolerance komponentů.Za tímto účelem naneste malou dávku přípravku na vnitřní záhyb lokte nebo zápěstí a počkejte 15 minut.Pokud se kód neobjeví zarudnutí nebo jiné nepříjemné reakce, neváhejte a přejděte k hlavě vlasů.
 • Krok 2. Natřete oblast podél vlasové linie velmi mastným krémem nebo dokonce vazelínou.To nedovolí, aby produkt namočil do obličeje a krku.Ruce by měly být chráněny gumovými rukavicemi.
 • Krok 3. Důkladně promíchejte a rozdělte je do zón s ostrou špičkou.
 • Krok 4. Pomocí speciálního štětce namažte celou délku od dělení po konce.
 • Krok 5. Po ošetření celé hlavy barvicím prostředkem znovu rozčešte prameny a jemně vmasírujte pokožku rukama.
 • Krok 6. Vyčkejte dobu uvedenou v pokynech.
 • Krok 7. Promyjte barvivo velkým množstvím teplé vody.Šampon není nutný!
 • Krok 8. Aplikujte produkt dvakrát, abyste efekt vyřešili.Podruhé - jakobalzám po dobu 5-10 minut.
 • Krok 9. Zámky znovu opláchněte a přirozeně je osušte.

Při výběru odstínu nezapomeňte vzít v úvahu původní barvu vlasů.

Například pro tmavé prameny jsou ideální pouze podobné barvy (tón nebo dvě tmavší /světlejší), protože světlé pigmenty na ně jednoduše nebudou přijaty.Vyberte si čokoládu, fialovou, vínovou, červenou nebo kaštanovou.Ale pro světlé a blond vlasy, můžete bezpečně použít absolutně jakýkoli tón!

A ještě jedna věc: ujistěte se, že jste zkontrolovali trvanlivost odstínu, jinak zbytečně zbytečně nebudete zbytečně ztrácet peníze, ale také dostanete závažnou alergickou reakci.

Jak se starat o zbarvené vlasy?

Jemný účinek tónovacích činidel nezruší řádnou péči o vlasy, zejména pokud tento postup provádíte pravidelně.

 • Používejte šampony a kondicionéry pro barevné vlasy;
 • Chcete-li zabránit vyschnutí kadeřů, odmítejte denní šamponování.V opačném případě omyjte ochrannou vrstvu produkovanou kůží, která chrání prameny před účinky vnějšího prostředí;
 • Po samotném zákroku nemyjte vlasy tři dny;
 • nekombinujte tónování s perm.Mezi nimi musí uplynout alespoň 2 měsíce;
 • Pokud používáte nesmazatelné pěny nebo spreje, naneste je před vytvořením stylingu a vlasy zajistěte lakem;
 • Pokud byly prameny obarveny basmou nebo henou, zastavte na měkkých prostředcích - intenzivníbalzámy mohou dát hroznou barvu.Ještě lepší je přestávka na několik měsíců;
 • Pokud skvrny zůstanou na obličeji, otřete je kapalinou obsahující alkohol;
 • Barvu lze snadno odstranit z nehtů acetonem;
 • Pro „každodenní nošení“ si vyberte úzké odstíny.Velmi světlé barvy jsou vhodné pro párty.

Viz také:Jak používat odstín na vlasy?