Jak zesvětlit vlasy heřmánkem?

Mnoho žen, kterým příroda obdarovala tmavé vlasy, se chce pokusit o obraz krásné a něžné blondýna.Chcete-li odbarvit kadeře, můžete použít chemická barviva, ale téměř všechny z nich ničí strukturu vlasů.Druhým osvědčeným receptem na odlehčení vláken je použití přírodních barviv, z nichž nejběžnější je heřmánek.Zesvětlení vlasů heřmánkem není jen procedura pro barvení pramenů ve světlejších tónech, ale také současné hojení a navrácení kadeří.

Užitečné vlastnosti heřmánku

Heřmánek léčivý je bylinná trvalka, která má bohaté chemické složení.Složení rostliny zahrnuje organické kyseliny, obohacené látky, minerály, éterické oleje, flavonoidy a mnoho dalších složek, které mají příznivý vliv na strukturu a vzhled pramenů.

Od nejstarších dob dělají lidoví léčitelé recepty založené na heřmánku, s nimiž můžete nejen zlepšit strukturu pramenů, ale také jim dát vlasy světlejší odstín.Díky barvícímu pigmentu, který je součástí léčivé byliny, lze přírodní odstín pramenů zesvětlit několika tóny.

Mezi charakteristické vlastnosti rostliny patří:

 • Antioxidační vlastnosti - bohaté chemické složení rostlinné trávy spolehlivě chrání prameny před vnějšími škodlivými faktory.
 • Regenerativní vlastnosti - pravidelné používáníprospěšná tráva pomáhá normalizovat acidobazickou rovnováhu a podle toho normalizuje tok kyslíku do pokožky a vlasových buněk.
 • Ochranné vlastnosti - heřmánek spolehlivě chrání vlasovou pokožku a prameny před negativními účinky patogenních mikroorganismů, ničí aktivitu bolestivých hub.

Co jiného je vlastností heřmánkového léčiva?

 1. Obnovuje pružnost a pevnost pramenů.
 2. Dává pramenům měkkost a hedvábnost.
 3. Spolehlivě chrání pokožku hlavy i kadeře před škodlivými účinky UV záření.
 4. Jemně a účinně obnovuje zničenou strukturu pramenů.
 5. Pomáhá urychlit růst vlasů, spolehlivě posiluje kořeny pramenů.
 6. Dodává účesu vizuální objem.
 7. Nasycuje kadeře zářením, brilancí, zdravím.
 8. Vypořádat se s některými onemocněními vlasů: seborrhea, lupy.

Jednou z nevýhod heřmánku je to, že odlehčení vlasů trvá poměrně dlouhou dobu.Chcete-li získat barvu kadeře světlejší, musíte zpravidla používat rostlinné materiály 10krát nebo vícekrát.Je důležité si uvědomit, že pro tmavé vlasy je tráva pouze regeneračním prostředkem, s jehož pomocí bude blondýna z brunetky rozhodně nefungovat.To však neznamená, že léčivá rostlina nemůže být použita jako barvivo.Systematické používání rozjasňující kompozice dává tmavé kadeře zlatou anasycená barva.

Recepty založené na heřmánku

Aby se dosáhlo pozitivních výsledků barvení, musí být systematicky používán bylinný lék - ideálně se ošetření heřmánkových pramenů každý den.Existují 2 správné způsoby, jak odlehčit prameny léčivých bylin.

 1. Doporučuje se, aby dámy v plavkách po každém šamponu opláchly prameny speciální bylinnou kompozicí.
 2. Je vhodné, aby brunetky smíchaly hlavní složku s jinými zjasňujícími činidly a výslednou směs použily jako masky.

V obou případech začnou vlasy po použití heřmánku, po použití heřmánku, lesknout, nasycení zdraví a síly, posílit, rychleji růst a pokožku hlavy.zbavuje se lupů a podráždění.

Heřmánkový vývar pro odlehčení pramenů

Heřmánkový vývar má vynikající odlehčovací vlastnosti.Pro přípravu barviva je důležité zvolit suroviny šetrné k životnímu prostředí.Léčivou rostlinu si můžete koupit v lékárně nebo sbírat květenství trávy v lese nebo na poli.

Odvar heřmánku má řadu pozitivních vlastností:

 • přírodní antiseptikum;
 • činidlo proti pokožce hlavy;
 • Opravný prostředek k léčbě lupů a loupání pokožky hlavy.

Abyste dosáhli trvalého a nápadného výsledku, je třeba prameny každý den opláchnout odvarem heřmánku.Doba trvání procedury je jiná, obvykle od 1 měsíce nebo déle.

pro váspotřeba:

 • 40 gr.květy heřmánku;
 • 220 ml.voda.

Vařte vodu, připravené květiny rostliny nalijte vroucí vodou, pevně zakryjte víčkem.Napařte vývar, dokud se neochladí a nedosáhne příjemné teploty.Opláchněte kadeře filtrovaným vývarem.Je nežádoucí usušit prameny po vysušení vlasů fénem, ​​je důležité je nechat přirozeně zaschnout.

​​

Tipy, které vám pomohou zesvětlit vlasy odvarem heřmánku:

Směs heřmánku a citronu pro zesvětlení tmavých a kaštanových pramenů

Je známo, že citronplněné kyselinou, která má světlé bělicí vlastnosti.Používáte-li citron v kombinaci s heřmánkem, můžete získat jedinečnou směs, která zesvětlí i tmavé prameny.Abychom ocenili výsledek, doporučuje se používat recept každý den po dobu několika měsíců.

Recept:

 • 220 ml.horká voda, ale ne vařící voda;
 • 8 Čl.lžíce heřmánkového květu;
 • 1 velký citron;
 • 35 ml.jakýkoli rostlinný olej.

Připravte heřmánkový odvar (nalijte vroucí vodu na květiny rostliny a trvejte na tom), výslednou směs ochlaďte na mírnou teplotu.Odděleně důkladně promíchejte olej s citronem (vymačkejte šťávu).Zamíchejte dohromady 2 získané ingredience, naneste masku na povrch pramenů, zabalte hlavu do plastového sáčku a zmáčkněte asi půl hodiny.Citronová maska ​​se omyje jemným šamponem a teplou vodou.

Heřmánek a glycerin pro zesvětlení kadeří různých odstínů

Pro blond dámy je nejlepší použít barvivovou kompozici na bázi glycerinu a heřmánku, tento produkt má obnovující vlastnosti a může se stát analogem šamponu, protože má vynikající čisticí vlastnosti.

Doporučuje se používat produkt s glycerinem k odlehčení vláken ne každý den, ale po dni nebo méně.

Budete potřebovat:

 • 160 gr.květy heřmánku;
 • 500 ml.voda;
 • 1, 5 Čl.lžíce vysoce čištěného glycerinu.

Připravte si heřmánkový odvar (zalijte květy rostliny vroucí vodou a trvejte na tom).Vývar zcela ochlaďte, protlačte a smíchejte s glycerinem, zatímco výsledná kompozice musí být intenzivně třepána po dobu 10 minut.S připravenou kompozicí pečlivě, ale jemně namažte prameny, masírujte hlavu a poté opláchněte.Již 1 měsíc po použití přírodního barviva můžete vidět pozitivní výsledek a zářivě žlutý odstín pramenů.

Viz také: 12 účinných způsobů zesvětlení vlasů doma

Jak se heřmánek usadil?

Abychom pochopili, jak chamomile působí jako barvivo, je nutné prostudovat recenze.

Svetlana:

Od přírody mám hnědé vlasy, ale mým snem je stát se blond.Dlouho jsem používal chemické zjasňovače, ale velmi mi ničily vlasy.Přítelkyně se doporučuje jako navráceníznamená opláchnout kadeře s odvarem heřmánku.Po prvním týdnu používání jsem si vůbec nevšiml žádných pozitivních výsledků.Ale po použití vývaru po dobu 2 týdnů se mé prameny staly silnějšími, lupy zmizely a navíc si vlasy začaly brát zlatý odstín, o kterém jsem dlouho snil.Nyní je pro mě odvar z rostliny ideálním nástrojem pro ošetření i barvení vlasů.

Tatyana:

Zpočátku použila pouze odvar heřmánku k zesvětlení vlasů, ale pak se rozhodla přidat do hlavní směsi citronovou šťávu.Výsledek mě potěšil - prameny se staly nejen lehčí, ale získaly sofistikovanost, měkkost a naplnily se slunným leskem.

Elena:

Heřmánek je vynikající lék.Je levný, lze jej zakoupit v jakékoli lékárně.Pokud budete dodržovat doporučení předepsaná v návodu k použití, pak kromě obnovení vlasů můžete odlehčit prameny na několik tónů.

Raisa:

Jsem zrzavá žena.Až donedávna jsem dával přirozenou barvu nasycení pramenů chemickými barvivy, ale nedávno jsem na internetu četl o heřmánku, který má úžasné vlastnosti.K dnešnímu dni používám odvar z rostliny 2 měsíce - moje vlasy zesílily, získaly zdraví a krásu.Teď už nepoužívám chemické barvy, protože po opláchnutí léčivými bylinami na hlavě mám dokonalý stín, který závidí i moji přátelé.

Julia:

Už dlouho používám odvar heřmánku k odlehčení pramenů.Nedávno jsem se rozhodl doplnit obvyklé složení lžičkou medu.Výsledná směs dala kadeřům záři a obdarovala je neobvyklou vůní.V budoucnu se chci pokusit odlehčit kadeře glycerinem a heřmánkem, snil jsem o nahrazení kosmetických šampon touto přírodní kompozicí.

Vyčištění vlasů léčivým heřmánkem je poměrně zdlouhavý postup, ale dává pramenům nejen úžasný a bohatý odstín, ale také se stará o udržení zdravé a silné struktury vlasů.Použití heřmánku jako pečovatelské a léčivé kompozice se doporučuje zejména pro ženy, které mají tenké a neživé vlasy.

Viz také:Zesvětlující vlasy s heřmánkem pro 2-3 tóny (video)