Jaký účes je vhodný pro protáhlou tvář?

Správně vybrané srážky pro protáhlou tvář změní váš vzhled a rychle ho přiblíží k ideálu.Jedna výzva - přečtěte si tento článek a jděte do salonu!

Jak určit formu?

Udělejte krátký test a zjistěte, zda je vaše tvář podlouhlá.Postavte se před zrcadlo a zakroužkujte obrys tváře rtěnkou.Krok o krok zpět a vyhodnoťte výsledek.Pokud vám to také nepomohlo, vyzbrojte se obyčejným pravítkem a změřte:

 • šířku čela;
 • délky od růstu vlasů po linii brady.

Nyní vydělte délku šířkou - pokud se výsledné číslo rovná nebo je větší než 1,5 cm, jste šťastným majitelem podlouhlého tvaru obličeje.Ano, ano, je to šťastné!Protože máte mnoho vynikajících příkladů mezi moderními hvězdami - Gwyneth Paltrow, Cate Winslet, Sarah Jessica Parker, Cate Blanchett a další.

Funkce podlouhlé tváře

Můžete se však obejít bez matematiky,konec konců má protáhlá tvář výrazné rysy:

 • vysoké čelo;
 • Podlouhlá brada;
 • Prodloužené úzké lícní kosti (ve velmi vzácných případech potopené lícní kosti);
 • Protáhlý nos;
 • Délka je větší než šířka;
 • Přibližně stejná šířka čela, lícních kostí a čelisti.

Co je třeba se vyhnout při výběru účesu?

Při výběru módní účesu musí být ženy s podobným tvarem opatrnější.Měli byste se vyhnout:

 • Srážky bez rány;
 • Vysoký styl, odhalující obličej;
 • Přímé dělení;
 • Extrémně krátké srážky -zdůraznit nepřiměřenost prvků;
 • Objem v oblasti koruny;
 • Absolutně rovné prameny;
 • Hladké a elegantní účesy.

Pro zkrácení tváře si pamatujte dva zákony.První - kroucení, kadeře nebo spirály.Čím delší jsou vlasy, tím menší jsou kadeře.Druhý nejdůležitější zákon - udělejte rány (roztrhané, rovné, silné, asymetrické).Vhodný obličej vás obepne a zjemní.

Nejlepší srážky pro podlouhlý tvar

Které srážky jsou vhodné pro protáhlou tvář?Nabízíme seznam nejlepších možností spolu s krásnými fotografiemi.

Fazole ve tvaru A

Toto je nejlepší model pro tvář tohoto tvaru.Zkrácená šíje dává vlasům nádheru a délka předních pramenů až po úroveň brady způsobí, že váš vzhled bude jemnější.A-bob je velmi populární mezi hollywoodskými hvězdami a nejběžnějšími módy.Je ponechán hladký nebo mírně stočený - obě metody jsou krásné!

Strana

Krátká a střední strana vypadá velmi pěkně a vizuálně zakulacuje protáhlou tvář.V duetu s dlouhým tlustým třeskem, který skrývá velké čelo a změkčuje bradu, je naprosto nesrovnatelný!Délka vlasů v takovém účesu dosahuje brady nebo středu krku, což dokazuje eleganci labutí.Tato stránka se nejlépe provádí na silných a rovných pramenech.

Kare

Tento stylový účes je považován za univerzální, takže to mohou dělat i ženy s dlouhou tváří.Čtverec je kombinován s třeskem nebo bočním dělením.Pokud jde o styling, máte mnoho možností: vytáhnout pomocí žehličky, otočit konce dovnitř, navinout natáčky.

Asymetrické fazole

Nejoptimálnější volba pro podlouhlou tvář i pro tenké vlasy.Bob, upravený asymetrickou kaskádou, změní váš vzhled.A to může být doplněno šikmými rozedranými třesky, padajícími na stranu.

Tipy, které vám pomohou vybrat účes pro protáhlou tvář;

Žebřík

Krásné srážky pro střední nebo dlouhé vlasy se bez této možnosti neobejdou.Krátký schod po schodech vás trochu zaokroudí, a to je přesně to, co potřebujete.Hlavní věcí není narovnat vlasy železem.Úspěšnější styling bude zkroucený dovnitř tipy nebo světelné vlny.Ředění je také důležité - usnadní to proces.Pro styling nanášejte pěny, pěny nebo spreje.

Kaskáda

Kaskáda může být cokoli - až po ramena nebo velmi dlouhá.S protáhlou tváří se na něj tyto zákony vztahují stejně jako v jiných verzích - žádné rovné vlasy a žádné centrální oddělování.Kombinujte kaskádu se třesky, abyste skryli vysoké čelo.Pamatujte, že první vrstva by měla začít okamžitě od linie brady.

Dlouhé vlasy se třesky

Mnoho lidí je přesvědčeno, že dlouhé vlasy jsou pro prodlouženou tvář zcela nevhodné.To je trochu špatně!Toto rozhodnutí se můžete uchýlit podle několika pravidel.Stylové dlouhé srážky musí být doplněny třesky.Jakýkoli typ vám vyhovuje - rovný, podlouhlý, šikmý, nerovný, asymetrický nebovíceúrovňové.Je vhodné zatočit zámky do lehkých kadeřů nebo je oříznout ve vrstvách.Bude však lepší odmítnout rovné vlasy - zdůrazní pouze vaši funkci, což je nesmírně nežádoucí.

Středně asymetrické srážky

Ženy s vysokým čelem a dlouhou tváří by se měly lépe dívat na asymetrické srážky.Průměrná délka vlasů je ideální pro vytváření účesů a asymetrie rozptyluje pozornost od některých odstínů.

Makeup pro podlouhlou tvář

Při výběru střihu pro podlouhlou tvář se o make-up postarejte.Správně provedený make-up způsobí, že dlouhá tvář bude měkčí, zaoblená, ženská a harmonická.Naše jednoduché tipy vám také pomohou s tímto:

 • Dejte lícům objem nanesením tenké vrstvy červenání na lícní kosti.Provádějte pohyby od středu tváří k chrámům a nezapomeňte dobře zastínit tahy.Používejte přírodní a ne příliš světlé odstíny - broskev, korál, růžová;

 • Naneste tmavší prášek nebo základ na horní linii čela a spodní bradu.Míchejte je dobře;
 • Zaměřte se na rty nebo jen na oči;
 • Krásné šipky přispějí k šíření obličeje;
 • Obočí by mělo být střední šířky - ne příliš tenké, ale ne široké.Je vhodné dát jim tvar podlouhlých rovných čar bez jakéhokoli zaoblení.Obočí vypadá velmi pěkně, na základně široké a zužuje se ke špičkám.

Viz také:Srážky a účesy na zvlášť dlouhou dobuobličeje, před a po fotografiích (video)