Je časté barvení vlasů škodlivé chemickým a přírodním barvivem?

Krásné a dobře upravené kadeře zdobí každou dívku nebo ženu.Ale mnoho dám není spokojeno s jejich přirozenou barvou pramenů, takže se uchylují k barvení.Samotné barvení však nestačí, v průběhu času as růstem pramenů bude nutné je pravidelně upravovat.Jak často můžete barvit vlasy tak, abyste jim nepoškodili?

Druhy barviv na vlasy a četnost jejich použití

V moderních kosmetických obchodech a salónech najdete obrovskou škálu barviv - jedná se o chemická barviva a přírodní báze a tónovací činidla.Jak často lze každý použít k barvení vlasů?Jak používat barvicí látky, aby nedošlo k poškození pramenů?

Barvení vlasů s chemickými činidly

Barvicí základy jsou rozděleny do 2 poddruhů: perzistentní a nestabilní (nebo měkké).

Měkké barvy pro prameny neobsahují amoniak a obsah peroxidu vodíku v nich je nejnižší.Takovéto barvicí základy dodávají pramenům bohatý a jasný odstín, zatímco barvení vlasů nijak neubližuje.Ženy, které nechtějí radikálně změnit svůj vlastní vzhled, se často uchylují k použití barev bez amoniaku, ale snaží se je transformovat.Nevýhodou takového zbarvení je také jeho jasný a nasycený odstín, který vydrží na pramenech déle než 3 týdny.Po uplynutí této doby můžete bezpečně opakovat barvení pramenů barvou bez amoniaku.

Barvicí báze s trvalým účinkem se vyrábějí na bázi amoniaku a velkého množství peroxidu vodíku.Jak víte, tyto přísady vážně poškozují kadeře, takže před opětným barvením amoniakovým barvivem je třeba vlasy obnovit.Použití amoniakových barev vyžaduje svědomitý přístup.Odborníci doporučují barvení těmito barvami ne více než jednou za 2 měsíce.Kromě toho byste si měli prostudovat návod k použití barvy a v žádném případě nezměnit její základní zásady při použití složení barvy.

Pokud se barevné prameny rozrostly a v jejich kořenech se objevily „zrádné“ centimetry přírodních vlasů, je možné kořeny obarvit čpavkem nebo barvou bez amoniaku, ale zbývající délkouodstín kadeře se šamponem nebo balzámem.

Máte zájem o: Seznam profesionálních barev bez amoniaku

Tónovací základny

Skvělá alternativa k přetrvávajícímbarvy na prameny jsou různé odstíny balzámů, tonika, šampony.Navzdory relativní bezpečnosti nelze barvicí prostředky malovat každý den, protože obsahují také chemikálie a hlavního nepřítele inteligentních zámků - peroxid vodíku.

Pokud namáčíte kadeře tónovanými prostředky, pak je můžete bez poškození poškodit jedním barvením po dobu 10 dnů.Pokud častěji odstínujete prameny, účinek procedury bude stejný jako u častýchbarvení čpavkovými barvami.

Přírodní barviva

Známá a oblíbená hena a basa jsou přírodní barvicí základy.Tyto fondy nejen pomáhají získat bohaté a zářivé barevné schéma, ale také přispívají k hojení struktury vlasů.Pravidelné používání basy nebo henny posiluje kořeny pramenů, zvyšuje růst vlasů, saturuje jejich vnitřní strukturu živnými složkami.Nepravidelné a časté používání těchto sloučenin je však mimořádně nežádoucí, protože to může vést k větší hmotnosti vlasů.

Basma nebo hena by měly být obarveny optimálně jednou za 2 měsíce, kořeny mohou být barveny častěji.Je důležité si pamatovat správné používání přírodních prostředků.Pokud lze hennu použít jako jedinou barvicí kompozici, doporučuje se smíchat basu ve stejném poměru s hennou, jinak se prameny změní na zelené.

Přečtěte si také: Všechno, co jste nevěděli o barvení henou a tajemstvích jejího použití

Techniky barvení

V závislosti na technice barvení se také vybere frekvence odpovídajícího postupu.

Zvýrazňování a barvení

Moderní i populární postupy spočívají v barvení jednotlivých pramenů barvivovým složením a barva se nepoužívá na jiné přírodní kadeře.Účinek těchto postupů je úžasný - účes vypadá krásně, dobře upravený a rostoucí kořeny jsou téměř neviditelné.Tyto výhody umožňují opakovatzbarvení nebo zvýraznění již 5 až 7 týdnů po počátečním zbarvení, zatímco úprava se provádí pouze na kořenech pramenů a na parietální oblasti obličeje.

Tipy, které vám pomohou barvit vlasy henou sami:

Balayazh

kadeře se aplikují v několika různých odstínech barvicí základny, jejíž odstín je co nejblíže přirozené barvě pramenů.Účinek procedury je krásný - odstín vlasů je co nejpřirozenější k přirozenému, ale přidává se účinek vlasů spálených na slunci.Výhodou metody je to, že kořeny nevyžadují zbarvení a barvicí základna se rozprostírá pouze po délce vlasů.Díky technice barvení zmizí potřeba korigovat rostoucí kořeny, takže opětovné vyvážení lze provést pouze 6-10 týdnů po původním.

Úplné barvení pramenů

Po úplném obarvení se barvicí základna rozprostírá po celé délce pramenů a také se aplikuje na vlasové kořínky.Díky této metodě můžete radikálně změnit barvu pramenů a také efektivně malovat šedé vlasy.

Metoda je nejoblíbenější a nejdostupnější, protože obarvení pramenů lze snadno provádět doma, stačí pečlivě a důkladně dodržovat pokyny připojené k barvě.Jediné, co je důležité zvážit, je to, že s plným zbarvením budete muset pravidelně obarvovat rostoucí kořeny pramenů.Pokud kadeře ženy rychle rostou, je třeba upravit kořenypo 2-3 týdnech, s pomalu rostoucími prameny, se provede korekce podle potřeby.

U šedých vlasů se často používá plné zbarvení - poprvé musíte aplikovat barvicí základnu na celou délku pramenů i na kořeny a následně (jak se objeví šedivé vlasy)v kořenech) jsou kadeře opraveny.

O typech barvení vlasů uvedených v tomto článku.

Co může způsobit časté barvení?

S výskytem šedivých vlasů na vlasech se zvyšuje frekvence barvení.Mladé dívky se také často uchylují k příslušnému postupu, ale ne zbavit se šedých pramenů, ale změnit svůj vlastní obraz.A co se stane, když budete často malovat kadeře?

  1. Domácí barvení chemickými barvivy může zničit strukturu pramenů, poté začnou vypadávat, oslabovat a lámat se.V salonu krásy provádějí mistři stylisté barvení s profesionální barevnou základnou, která nepoškodí prameny a dokonce se o ně postará.
  2. Chemické složení může způsobit kožní alergie, takže před obarvením každého vlákna se vyžaduje test citlivosti.To musí být provedeno, i když byl vybraný typ barvy použit vícekrát.
  3. Pokud barvíte prameny během těhotenství, kojení nebo při užívání hormonálních léků, může být výsledek postupu neobvyklý.
  4. Při opakovaném použití zjasňovacích činidel mohou přírodní kadeře tmavnoutpřírodní stín.

Péče o barevné prameny

Chemická a barvicí činidla nepříznivě ovlivňují strukturu pramenů, proto je pro barevné vlasy třeba další péče.Aby byl účes vždy dokonalý a vlasy po vystavení barvivu se nerozbily, nevypadly a nezmizely, musíte dodržovat některá pravidla:

  • Po použití barviva musíte na kadeře aplikovat balzám na barvené vlasy (zpravidla to jeaplikováno společně s barvicí základnou) pomůže zavřít šupiny na chlupech, což přispěje k dlouhodobému uchování zbarvení;
  • Po mytí vlasů je třeba další kondicionování;

  • Po obarvení se kadeře stávají suchými a křehkými, takže je třeba je pravidelně navlhčit éterickými oleji nebo zvlhčujícími maskami;
  • Aby se zabránilo nadměrnému vysoušení provazců, je nutné omezit na minimum použití vysoušeče vlasů, žehličky na vlasy a žehliček.

Budete mít zájem! Seznam profesionálních výrobků pro barvené vlasy

V kosmetických salonech mohou být prameny barveny poměrně často - mistři používají profesionální produkty, které nepoškozují strukturu vlasů.Jak často můžete barvit vlasy doma barvicími základy, záleží na tom, kterou techniku ​​barvení jste si vybrali.V každém případě, po každém postupu používání barvicí směsi, vlasy potřebují dalšíLéčivá péče.

Viz také:Vše o typech barviv na vlasy (video)