Kdo hodí tyrkysové vlasy

Jaro je doba změn a jasných barev.Když, pokud ne na jaře, můžete změnit obrázek a rozhodnout se o tyrkysové barvě vlasů.Ano, návrh je samozřejmě extravagantní, ale móda roku 2019 určuje nejneobvyklejší stylistická rozhodnutí.Než je budete následovat, pokusme se zjistit, kdo vyhovuje této barvě.

Zda se má rozhodnout: jedná se o otázku

Otázka výběru barev je individuální, a pokud některé dívky čelí tyrkysově, pak jiné musí hrát s barevným schématem pro harmonickou kombinaci.Pro výběr jasných barev existuje několik obecných pravidel.

 • Tyrkysové vlasy jsou nejlepší pro mladé dívky s blond vlasy a modrýma očima.Tato kombinace vytvoří jemný a zářivý vzhled.

 • Klidná azurová barva je vhodná pro dámy se zdravou pokožkou a pravidelnými rysy obličeje.

 • Tmavovlasé nebo tmavovlasé dívky by měly upřednostňovat tmavě modré nasycené odstíny.

Ze všeho výše uvedeného vyplývá pouze jeden závěr, tyrkysová barva vlasů platí pro všechny mladé dívky, stačí si vybrat správný odstín a způsob zbarvení.

Zajímavý fakt! Psychologové se domnívají, že mladé dívky a chlapci, kteří volí jasné, nepřirozené barvy, trpí nedostatkem pozornosti.Věřte tomu nebo ne, je jen na vás, možná jen chcete být v trendu.

Možnosti obarvení

Všechny dívky jsou různé, některé jsou připraveny na radikální změnu, jiné pouze vyzkouší odvážná rozhodnutí.Pro každéhomůžete najít vhodný způsob použití barev.

 • Plné zbarvení je vhodné pro ty, kteří jsou připraveni „napadnout“ společnost.Současně je možné vyrobit ne obyčejnou barvu, ale použít modulaci odstínů, techniky kyvadlové dopravy nebo měření.

 • Pokud chcete jas, ale nejste připraveni barvit celé vlasy, můžete použít zbarvení a udělat pouze několik pramenů tyrkysové barvy.V tomto případě existují také různé možnosti: kadeře mohou rámovat obličej tak, aby vynikaly více, nebo byly skryty v hromadě vlasů, pak budou viditelné pouze tehdy, když se celý objem pohybuje.

 • Pravděpodobně nejoblíbenějším způsobem dnes je obarvit špičky.Příznivě to porovná se skutečností, že nevyžaduje výraznou změnu obrazu, konce vlasů lze vždy oříznout a obnovit přirozenou barvu.Mimochodem, módní trend je směsicí barev.Růžová - modrá nebo tyrkysová s fialovým - skvělé kombinace.

 • Jsou chvíle, kdy je taková změna barvy nezbytná pouze na jeden den, například na svátek nebo tematickou párty..Pak je nejlepší použít na vlasy pastelky nebo řasenku, s nimiž barva zůstane na pramenech až do prvního opláchnutí.

Chcete-li určit typ barvení, můžete se obrátit na stylistu nebo se podívat na fotografické modely na internetu.Když je vybrána, stačí si vybrat umělce.Existují dvě možnosti: profesionální nebo nezávislé nanášení barvy.V prvním případěmůžeme radit dávat přednost osvědčeným salonům, dobrým odborníkům.Ve druhém budete potřebovat radu od profesionálů.

Do-it-yourself tyrkysové vlasy: důležité tipy

Existuje jedno důležité odstínování v barvení barev: pokud je provedeno nesprávně, dostanete úplně jiný odstín.Takže tyrkysová se může stát špinavou zelenou nebo bažinovou barvou.Chcete-li tomu zabránit, postupujte podle těchto pokynů.

 1. Tmavé vlasy musí být před zákrokem zesvětleny.V tomto případě bude doba expozice čiřiče záviset na hustotě a přirozené barvě vlasů.Světlé blond a blond vlasy nevyžadují takovou přípravnou fázi.
 2. Věnujte pozornost tomu, jakou barvu používáte.Přírodní barviva, jako jsou barviva od společnosti Manic Panic, jsou pro vlasy zcela bezpečná, ale vyžadují dlouhou expozici.Chcete-li vytvořit jasný odstín, musíte počkat 5 hodin, na světlý tón 2-3 hodiny.
 3. Po nanesení směsi na vlasy zapomeňte na kovové sponky do vlasů.Materiál může reagovat s barvivem, výsledek bude tedy nepředvídatelný.
 4. Umyjte si vlasy den před barvením, barvte je lépe na špinavých vlasech a menší poškození pokožky díky ochranné vrstvě tuku.

Tipy, které vám pomohou kvalitativně a levně přebarvovat vlasy v tyrkysové barvě:

Vyberte si barvu

Ne každý hlavní výrobce má tyrkysové barvivo na vlasy, protože poptávkanení to tak skvělé.Existují však firmy, kteréspecializujeme se na jasné barvy.

 • Manic Panic. Již jsme se o ní zmínili, tato americká společnost je považována za jedničky na trhu v jasných barvách vlasů.Barva atomová tyrkysová je přesně to, co potřebujete k vytvoření tyrkysových vlasů.Barva bez amoniaku nezkazí vlasy, cena takového nástroje je 1200 rublů za 118 ml.

 • Dalším zástupcem amerického trhu je společnostLunar tides .Představuje několik odstínů v tomto gamutu.Barva mořské čarodějnice je světlá, trochu namodralá.Model Smokey Teal je vhodný pro tmavovlasé dívky, protože se jedná o tlumený, „zaprášený“ tyrkys.Podobný lék stojí také 1200 rublů za 118 ml.

 • Kyselina Colour Anthocyanin Second Editionmá nejen účinek barvení, ale také laminování vlasů.Barva B13 je vhodná pro budoucí Malviny.Cena láhve 230 ml je 1200 rublů.

 • Společnost, která vyrábí pouze jasně zbarvené barvy, má odpovídající název„Crazy Colors“ .Zde si můžete vybrat odstín, který se vám líbí: Blue jade, Peppermint nebo Blue marmeláda.Cena za 100 ml je 950 rublů.

Všechny uvedené barvy jsou poloprofesionální, bez amoniaku, takže se nemůžete starat o stav vlasů.Jediná věc, kterou si musíte zapamatovat, je, že bělidlo, které používáte před barvením, nelze použít často, může to „spálit“ vlasy.

Fáze malby

Pokud je zvolena metoda a je zakoupena barva, zbývá pouze provést samotný postup.Nejprve ze všehopřipravte si své pracoviště, zásoby na nářadí, měli byste mít dost času.

Rada! Neplánujte žádné důležité události na večer barvicího dne ani na další ráno, protože výsledek může být neočekávaný.

 1. Na předem osvětlené prameny naneste barvicí kompozici počínaje kořeny a klesající po celé délce.
 2. Potom vlasy rozčešte hřebenem a otřete si barvu prsty, aby bylo barvivo pevněji fixováno.
 3. Zvedněte si vlasy a sbírejte je do buchty.Nad hlavu by se měla nosit sprchová čepice nebo plastový sáček.Můžete také použít přilnavý film.
 4. Minimální doba pro získání jasného odstínu jsou 3 hodiny, přečtěte si pokyny pro konkrétní barvivo, může to trvat déle.
 5. Chcete-li pigment opravit, opláchněte kadeře octem a poté barvu omyjte studenou vodou.
 6. Vysušte vlasy in vivo.

Nyní jste dívka s tyrkysovými vlasy.Vysoce kvalitní barvení však není vše, protože bez pečlivé péče barva rychle vymývá a přijme nežádoucí odstín.

Pravidla péče

V péči o obarvené vlasy existují dvě hlavní oblasti: ochrana barvy před vyluhováním a udržování zdravých vlasů.

Po zákroku byste si měli vybrat šampon neobsahující síran, je žádoucí, aby to naznačovalo, že produkt je vhodný pro barevné kadeře.Dávejte pozor na přípravky na ochranu vlasů, sluneční paprsky, mořské nebo chlorované vodyzbarvení pigmentu, takže před odjezdem do moře nebo do bazénu použijte ochranný sprej nebo pěnu.Stejné pravidlo platí i pro vyjížďky venku za horkého počasí.

Je chybou předpokládat, že čím méně si vlasy umýváte, tím déle bude barva trvat.Kůže nepřetržitě vylučuje tuk, který, distribuovaný přes vlasy, podporuje tvorbu nových šupin.To znamená, že vlasy jsou aktualizovány a barva zmizí.

Pro zachování správného tónu je někdy vhodné používat tónované balzámy.Nezapomeňte také, že vlasy vyžadují další hydrataci, takže výživné masky musí být nanášeny nejméně dvakrát měsíčně.

Upozorňujeme, že takové živé účesy vyžadují určitý obrázek.Budete muset opustit make-up v teplých barvách a chytlavých, světlých věcech, díky nim bude obraz příliš podivínský.

Teď už víte, co vás čeká po malování v tyrkysové barvě.Pokud jste připraveni upoutat pozornost kolemjdoucích a postarat se o nový střih, nebojte se změny.Věnujte pozornost doporučením odborníků, pak budete vypadat neodolatelně každý den.

Viz také:Jak barvit vlasy modré a fialové (video)