Krátké, střední a dlouhé vlasy

Perm je ideální způsob, jak radikálně změnit váš vzhled a dát vašim vlasům nepředstavitelný objem.

Příprava na postup

Chcete-li zajistit zvlnění vlasů, připravte si prameny na nadcházející postup.Příprava sestává ze šesti důležitých kroků.

Fáze 1. Posouzení struktury vlasů (pružnost, síla, typ, hustota).Provádí se za účelem výběru typu zvlnění.

 • Pro husté vlasy potřebujete nástroj nejsilnější fixace, protože je velmi obtížné je zvlnit;
 • Tenké prameny se snadno stočí - pro ně musíte vybrat slabší přípravek;
 • Vlasy s nízkou elasticitou se mohou velmi natáhnout a nedokážou se vrátit k původnímu vzhledu.Chemie je pro ně kontraindikovaná;
 • Také příliš suché vlasy by neměly být krouceny - zlomí se a zlomí.

Fáze 2. Analýza vlasové pokožky.Pro rány, zranění a nemoci spojené s pokožkou hlavy je lepší zapomenout na curling.

Krok 3. Test citlivosti.Chcete-li to provést, namočte vatovou houbičku s kompozicí pro zvlnění pramenů a namažte ji za uchem.Počkejte 10 minut.Pokud nedochází k zarudnutí, vyrážkám, podráždění, přejděte na perm.Pokud máte problémy, rychle otřete pokožku peroxidem vodíku.„Chemie“ je pro vás kontraindikována.

Krok 4. Kontrola fixace vlasů.To je nezbytné pro stanovení dávky a koncentrace léčiva.Vezměte malý pramen, navlhčete ho lékem a nechte jej 5 minut.Zkontrolujte si vlasy na přestávku.Pokud zůstane silný, zámkyMůžete stočit.Pokud to vypadá jako koudel a snadno se zlomí, oslabte řešení.

Krok 5. Mytí hlavy.Šampon uvolňuje váhy a zlepšuje výsledek.

Fáze 6. Stříhání vlasů.To může být děláno před nebo po curlingu osvěžit konce a tvarovat vlasy.

Důležité! Před zákrokem sejměte zlaté šperky a brýle a chráňte pokožku před chemickými činiteli.

Druhy „chemie“ vlasů

Moderní curling lze rozdělit na typy podle chemického činidla aplikovaného na prameny.


Neutrální

Tato jemná lokna je považována za univerzální, protože je vhodná pro všechny.Zámek je silný a elastický, výsledek trvá 3 až 6 měsíců a závisí na struktuře vlasů.

Kyselina

Speciální fixační prostředek na bázi kyseliny thioglykolové proniká do vlasů, ale nezkazí jeho strukturu, protože je považován za šetrný.Výsledkem je dost těžký zvlnění - trvá to jeden měsíc.Pro tenké a měkké prameny není tato metoda vhodná - ztratí svůj tvar a natáhnou se u kořenů.Totéž platí pro dívky s citlivým typem pleti a suchými vlasy.

Alkalická

Při alkalickém typu zvlnění přidržovač proniká a odhaluje váhu.Výsledek je stabilnější - vydrží na vlasech asi 90 dní.Poskytuje elastické kadeře, vypadá přirozeně, působí mnohem jemněji než předchozí verze.Ale na těžkých tvrdých pramenech nebude výsledek stabilní - zhruba za měsícvlna ztratí tvar.Náklady méně než perms.

Aminokyseliny

Fixační činidlo obsahuje aminokyseliny a proteiny, které vlasy ošetřují a vyživují.Aminokyselina „chemie“ nepoškozuje zdraví pramenů.Kadeře vypadají přirozeně, ale bohužel, krátkodobě.Tato „chemie“ není vhodná pro tuhé a dlouhé prameny - při tak těžké váze se kadeře rychle vyvinou.

Biohairing

Ve složení nenajdete agresivní složky.Jsou nahrazeny jiným činidlem podobným molekule vlasů.Bio curling dává krásný přírodní lesk a velmi trvalý výsledek.

Kořen

Toto je ideální způsob, jak přidat vlasům nádheru fixací objemu na několik týdnů nebo dokonce měsíců najednou (vše záleží nazápadka).Radikální chemie je také vhodná pro ty, jejichž vlasy byly předtím zvlněné, ale dokázaly růst.

​​

Hedvábí

Tento přípravek obsahuje hedvábné proteiny.Pečují o vaše vlasy a zlepšují jeho strukturu.Dokonce i poškozené vlasy jsou zdravější.Kučera vychází velmi jemně a vydrží až šest měsíců.Cena je mnohem dražší než u jiných možností.

Američan

Mezi moderními módy je velmi žádaná.Umožňuje získat elastickou a velkou loknu.U tohoto typu zvlnění jsou nutné natáčky zvláště velkých velikostí - toto je Olivia Garden.Jsou k sobě připevněny ostrými zuby.Natáčky tohoto typu nezanechávají záhyby a dávají svěží kadeře.

Malý nebo africký

Doporučeno pro ženy s řídkými a řídkými vlasy.Často se provádí na středně dlouhých vlasech.Ale zejména odvážné dámy, doporučujeme vám, abyste měli šanci - s tím vám určitě pomůže africká chemie pro krátké vlasy.Silueta bude kulová a objem bude neuvěřitelný!Jedinou nevýhodou je, že bude velmi obtížné starat se o vaše vlasy a je téměř nemožné vytvořit nový styl.Pro „chemii“ v afro stylu potřebujete buď papilloty nebo malé spirály.Tento proces bude trvat asi 5 hodin, můžete to udělat pouze v kabině.

Japonština

Nazývá se také lipidový protein (LC2).Ve srovnání s předchozím, Japonec vydrží déle a dává velké výhody.Díky neutrálnímu pH je zcela bezpečný a normalizuje vlhkost příliš suchých vlasů.Díky této kadeře můžete získat elastické a objemné kadeře, které vydrží od 2 do 6 měsíců.

Carving

Povolení pro střední, krátké (ne více než 20 cm) a vzácné prameny.Zjemňuje vlasy, zvlnění je měkké a přirozené.Vizuálně zvyšuje vlasy u kořenů a také obnovuje obraz.Carving funguje pouze s povrchem vlasů, aniž by je poškodil, jako u klasického typu.Pokud máte silné vlasy, vezměte si velké cívky - velké kadeře pomohou vytvořit skvělý vzhled.

Přečtěte si více o vyřezávání vlasů v tomto článku.

Vertikální

Spirálová nebo vertikální „chemie“ je nejlepší volbou pro dlouhé a silnécopánky, které nelze horizontálně navinout.V tomto případě jsou cívky umístěny svisle (od kořene ke koncům) a pramen je zkroucený ve spirále.Pár slov o natáčkách!K zákroku potřebujete dlouhé kuželovité cívky s otvory, kterými jsou provazy natahovány.V ideálním případě by měly být vyrobeny z plastu nebo dřeva.Tento formulář umožňuje rovnoměrné zvlnění.

Účinek mokrých vlasů vypadá na svislou vlnu skvěle.Je také výhodné v tom, že rostoucí kořeny lze snadno kroužit.Složení může být libovolné - záleží na tom, jak dlouho chcete se svým novým účesem chodit.Kromě toho zdraví pramenů závisí na drogě.Po zákroku budou buď slabé a matné, nebo lesklé a živé.

Elektrický curling

Lze jej použít pouze na zdravé vlasy a pouze v důvěryhodných salonech.Nejprve jsou prameny zvlhčeny, poté zkrouceny do cívek a připojeny k zařízení (doba expozice a teplota jsou regulovány).Výsledkem procedury budou krásné lehké kadeře.

Kdo by neměl dělat „chemii“?

Povolení není povoleno v těchto případech:

 • Těhotenství;
 • Kojení;
 • Velmi suché, tenké a poškozené vlasy;
 • Sklon k alergiím (nejprve musíte provést alergický test);
 • Předbarvení basmou nebo henou;
 • Toto onemocnění je akutní;
 • Užívání léků.

Péče o vlasy po „chemii“

Po setření vlasy potřebují péči.Za tímto účelemdodržujte několik jednoduchých pravidel.

 • Pravidlo 1. K mytí vlasů budete potřebovat speciální šampon pro zvlněné vlasy.
 • Pravidlo 2. Hydratujte vlasy pomocí speciálních masek.Měly by obsahovat panthenol, kolagen, hedvábné proteiny nebo keratiny.
 • Pravidlo 3. Jako domácí prostředek můžete bezpečně použít infuzi žitných chlebových kůr (nalít 1 litr vroucí vody na 300 gramů chleba a nechat v termoskách po dobu 5 hodin), kopřivy nebo chmel.Užitečné mohou být také různé oleje (mandle, broskve, lopuchu).Musí se mírně zahřát.
 • Pravidlo 4. Vezměte rybí olej.
 • Pravidlo 5. Konce pravidelně ořízněte a namažte je speciálním krémem.
 • Pravidlo 6. Hřeben s hřebenem se širokými zuby - nepoškozuje prameny.
 • Pravidlo 7. Několik dní po curlingu nemyjte vlasy a neohřívejte prameny.
 • Pravidlo 8. Chraňte své vlasy před horkým sluncem.
 • Pravidlo 9. Promyté vlasy neotáčejte, ale lehce osušte.
 • Pravidlo 10. Nespávejte s mokrou hlavou.