Kvasnicová maska ​​na vlasy: posílení a růst

Masky na bázi kvasinek jsou účinným nástrojem pro posílení a zlepšení vlasů, jejich aktivní výživu a zlepšení vzhledu.Kromě toho kvasinky dobře působí na růst, aniž by ničily jejich strukturu, jako jiná méně šetrná činidla.

Živiny a aktivní prvky v kvasnicích

Vlasová maska ​​s kvasinkami obsahuje mnoho vitamínů a aktivních prvků:

 • Vitamin B1(kterýznámý jako thiamin) pomůže zlepšit krevní oběh v oblasti pokožky hlavy, který aktivuje tok živin do folikulů a urychluje růst vlasů.
 • Vitamín B2(známý jako riboflavin) je v těle spotřebováván rychleji než jiné vitamíny, proto je nutné tento prvek pravidelně dodávat dovnitř, protože pozitivně ovlivňuje vzhled vlasů, dodává mu lesk a hedvábnost.Pokud vlasy tento vitamín postrádají, ztratí svou vitalitu, jsou matné a méně objemné.
 • Vitamín B5(známý jako kyselina pantothenová) se nachází v mnoha buňkách našeho těla a ovlivňuje zejména mastnou pokožku hlavy.Pokud to bude stačit, vypadají vlasy po dlouhou dobu svěží.Navíc tento prvek zabraňuje vypadávání vlasů a výrazně posiluje kořeny.
 • Vitamin B6(známý jako kyselina listová) ovlivňuje obnovu buněk a růst vlasů.Její nedostatek může mít řadu negativních důsledků, například předčasné šedivění nebo výrazné zpomalení růstu.
 • Vitamin PP(cožznámý jako kyselina nikotinová) urychluje krevní oběh v oblasti pokožky hlavy, což výrazně urychluje růst.

Základní pravidla pro použití masky

Existuje mnoho receptů na masky na vlasy s kvasinkami, ale bez ohledu na přísady, aby bylo dosaženo viditelného účinku z aplikace,dodržovat základní pravidla pro přípravu produktu a jeho použití:

 • Při přípravě masky je vhodné brát živé kvasinky, protožedávají viditelnější efekt.Ale pokud neexistují žádné živé, můžete použít suché pekárny.
 • Kvasinky musí být chovány v teplé vodě, aby vytvořily ideální prostředí pro kvašení.Kvasinky by měly kvasit asi jednu hodinu.
 • Při míchání se ujistěte, že ve směsi nezůstaly žádné hrudky.To je nezbytné pro lepší aplikaci produktu.
 • Abyste předešli alergické reakci, musíte před aplikací na celou hlavu aplikovat na kůži za uchem trochu nástroje.Takže si můžete zkontrolovat, jak vaše kůže bude reagovat na kvasinkovou masku.
 • Masku naneste na mírně vlhké, jen umyté vlasy.Nástroj je tedy lepší a efektivnější.
 • Je třeba začít používat masku kořeny, rukama nebo speciálním štětcem s lehkými třecími pohyby.Poté byste měli produkt nanášet po celé délce vlasů.
 • Pro aktivní pronikání všech prospěšných látek do struktury vlasů, jakož i hluboko do pokožky hlavy, je nutné na hlavu vytvořit skleníkový efekt.Můžete použít cling film aručník.
 • Kvasinková maska ​​pro růst vlasů by měla být na hlavě asi půl hodiny.
 • Omyjte produkt vodou a citronovou šťávou.V případě potřeby můžete použít šampon.

Účinek bude v průběhu těchto postupů lepší a delší - jednou týdně po dobu dvou měsíců.Poté musíte vlasy nechat odpočinout tak dlouho, dokud kurz potrvá.

Nejlepší recepty na masky

Existuje mnoho receptů a metod pro výrobu masek.Mohou být navrženy pro všechny typy vlasů.Mohou být také pro každý typ zvlášť.Různé přísady mohou masky poskytnout zvláštní vlastnosti a poskytnout další účinky: vyživující, zvlhčující, sušení a další.

Kvasnicová maska ​​s medem

K vaření vezměte briketu čerstvých kvasnic a nakrájejte na ni kus o šířce 2 cm. Poté přidejte med (2 lžičky.teplé).Nechte směs asi hodinu stát.Naneste masku počínaje kořeny a končící špičkami vlasů.Potom jej můžete nechat pod teplou čepicí po dobu 1 hodiny.Opláchněte je jak obyčejnou vodou, tak přidáním citronové šťávy.

Pro suché vlasy

Pro suché vlasy použijte masku s přídavkem látky, která výrazně změkčuje vlasy - kefír, zahřátý na tělesnou teplotu navodní lázeň.Suché droždí (1 lžička) by se mělo přidat do sklenice tekutiny.Poté musíte počkat asi 1 hodinu apak můžete masku aplikovat na vlasy, počínaje kořeny.Poté, co držíte hlavu půl hodiny pod teplou čepicí, můžete ji omýt čistou vodou a citronovou šťávou.

Maska pro růst vlasů

Mimochodem, nedávno jsme hovořili o receptech s dimexidem,což pomáhá urychlit růst.

Hořčice (2 lžičky, neupravené, ale nutně ve formě suchého prášku), droždí (suché, 1 lžičky) a trochu teplé vody důkladně promíchejte.Směs by měla kvasit po dobu jedné hodiny, po které je připravena k aplikaci na kořeny.Maska by neměla být nanášena po celé délce vlasů, aby nedošlo k jejímu vysušení.Tipy mohou být použity oleje pro výživu.Lopuch nebo mandle to udělá.I přes pocit pálení je nutné masku vydržet a držet nejméně 20 minut.Ale přehánění není také nutné, aby se pokožka nepřesušila.