Lidové recepty na vypadávání vlasů a sušení

Lidová léčba vypadávání vlasů je v mnoha případech docela účinná.Pokud příčinou problému není vážné onemocnění, pak speciální masky, bylinné infuze a zábaly zcela dokáží obnovit kadeře v celé jejich kráse.

Příčiny vypadávání vlasů

Vlasy nežijí věčně.Její růstové období je velmi dlouhé - od 1 do 4 let, ochranná fáze trvá pouze 20 dní a doba odpočinku, kdy se vlasový folikul připravuje na výrobu nových vlasů, trvá 90–120 dnů.Asi 93% folikulů je současně v první fázi, což zajišťuje konstantní hustotu a nádheru vlasů.

Počet upuštěných vlasů závisí na barvě kadeře.Blondýnky mají tenké vlasy, ale počet vlasových folikulů je mnohem větší.Výsledkem je, že při každodenním česání ztrácí blond krásky až 80 až 100 vlasů.Brunetky mají silnější šachtu na vlasy a méně žárovek, takže na hřebenu černovlasé dívky zůstává 60–70 kusů.Červené vlasy jsou nejsilnější a žárovky jsou nejmenší, takže jejich „ztráta“ je minimální - 40–50 vlasů.

Pokud se zdá, že chloupky na kartáčku jsou znatelně větší a jejich počet se za týden nesnižuje, musí být přijata opatření.Při rozhodování o tom, co dělat, je velmi důležité stanovit skutečnou příčinu ztráty.

 • Mechanické poškození je nejčastějším problémem a lze jej snadno vyřešit.Časté používání triků, žehliček, vysoušečů vlasů vede k dehydrataci a suchosti, která způsobuje rozpad vlasů.Ve skutečnosti žena ztrácí prameny,která technicky nevyšla z období růstu.Proto se na jejich místě brzy objeví nové vlasy.Nejlepším řešením pro zotavení v případě vypadávání vlasů je absence těchto nepříznivých faktorů.

Totéž platí pro barvení a perm, a navrhuje se postupovat stejným způsobem: vyhnout se barvení po dobu nejméně šesti měsíců a provádět restaurátorské postupy.To nevrátí ztracené kadeře, ale zachová a uzdraví stávající chloupky.

 • Nevyvážená výživa - bohužel, základní nedostatek mikroelementů a vitamínů velmi rychle ovlivňuje stav kadeří a kůže.V tomto případě nelze upustit od samotných postupů péče, protože výživa vlasových folikulů je možná pouze krví.Je nutné revidovat stravu.

 • Nemoci - hormonální povahy nebo spojené s poruchami endokrinního systému.Bez léčby nemoci jsou i ty nejúčinnější prostředky bezmocné.
 • Problémy související s věkem - ženy ve věku 40 až 50 let ztratily v průměru asi 20% vlasů.To je způsobeno snížením aktivity vlasových folikulů.

 • Alopecie - ve skutečnosti se týká selhání hormonálního plánu, které však má největší vliv na stav vlasů.Ztráta pramenů je spojena s nedostatečnou produkcí estrogenu a nadměrným množstvím dihydrotestosteronu, což vede k potlačení aktivity vlasových folikulů umístěných na hlavě a aktivaci dalších, například přioblasti úst - antény.

Viz také: 16 hlavních důvodů proč ženy mají vypadávání vlasů

]

Jak určit příčinu

Ne všechna onemocnění mají výrazné příznaky, což ztěžuje diagnostiku.Není vůbec snazší určit, které konkrétní stopové prvky ve stravě chybí.Abychom pochopili, zda dochází k přirozené ztrátě vlasů nebo pokud existuje patologie, doporučuje se provést několik jednoduchých testů.

 • Vlasová linie s tmavým vakem na konci, kořen, vypadla.Nefunkční se nebere v úvahu.Proto je při hodnocení ztráty zvažována první možnost.Chcete-li posoudit ztráty, musíte se zdržet mytí vlasů po dobu 3 dnů a potom se pokusit vytáhnout trsy na temeno hlavy nebo blízko chrámů.Pokud současně v rukou zůstane více než 5 chlupů s kořenem, existuje důvod k poplachu.

Zlomené chloupky zpravidla zůstanou po barvení a setrvání na hřebeni.V tomto případě, navzdory jejich počtu, se s vlasy nestane nic špatného, ​​ale musíte se zdržet barvení a přijmout opatření k posílení pramenů.

 • Ve druhém testu se snaží vypočítat denní ztrátu.Chcete-li to provést, zdržte se mytí vlasů po dobu 3 dnů, a ráno 4 pečlivě spočítejte všechny chloupky nalezené na polštáři.Potom se kadeře omývají obvyklým způsobem a v koupelně se shromáždí a spočítají všechny ztracené chloupky.Totéž se děje po přirozeném vysušení vlasů a česání.Pokud je celkové množství v rozmezí 50–100 vlasů, patologiene.

Olejové masky pro navrácení kadeří

Jak posílit vlasy lidovými prostředky?Mnoho způsobů.Tento problém není moderní, takže tradiční medicína obsahuje mnoho užitečných receptů.Jsou vybírány na základě typu kůže a vlasů.

Většina receptů je založena na použití nějakého druhu základového oleje - lopuchu, ricina, mandle.Kterýkoli z nich lze použít jako nezávislý nástroj proti silným ztrátám, ale jsou zvláště účinné v maskách.

 • Maska z lopuchového oleje - míchá med, vaječný žloutek a lopuchový olej, dokud není dosaženo homogenní konzistence.Můžete přidat léčivý balzám.Maska se nanáší po celé délce vlasů a udržuje se po dobu nejméně jedné hodiny.Je žádoucí teplé balení.Složení je omyto šamponem, protože olej je docela těžký.

 • Maska na olivový olej je účinná proti ztrátě: 50 ml z ní se zahřeje ve vodní lázni a vtírá do pokožky hlavy.Ručníky jsou omotány kolem copánků a ponechány přes noc.Ráno si vlasy umyjte obvyklým způsobem.Je vhodné provést postup 2krát týdně.
 • Levandulová maska ​​- přidejte 5-8 kapek levandule do 40 ml olivového oleje.Směs se zahřeje ve vodní lázni, nanese se na pokožku hlavy a po 30 až 40 minutách se promyje.

Doma je velmi snadné provádět takové postupy a jejich účinek se objevuje poměrně rychle: po 2–3 týdnech prameny znovu získají lesk a pružnost.Obnovení hustoty se samozřejmě očekávábude trvat déle.

Tipy, které vám pomohou vyhnout se vypadávání vlasů pomocí oblíbených a cenově dostupných produktů:

Další masky

Většina masek bez oleje je určena pro práci na pokožce hlavy.Jejich složky nějakým způsobem dráždí pokožku, aby se zlepšil krevní oběh, a tím se zajistí lepší výživa vlasových folikulů.

 • Domácí recepty často obsahují mořskou sůl - má mírně dráždivý účinek.Jeho použití je však povoleno, pouze pokud kůže nemá otevřené rány a podráždění.Postup je jednoduchý: lžíce soli se vtírá do pokožky hlavy a kořenů vlasů po dobu 10-15 minut, poté se sůl omyje teplou vodou.

 • Cibulová maska ​​ se připravuje takto: cibule se rozdrtí do kašovitého stavu a poté se smíchá se stejným objemem medu.Kompozice se aplikuje na vlasové kořínky po dobu 30 minut, poté se omyje.Směs může způsobit určité nepohodlí, navíc kadeře si po dlouhou dobu udržují specifický zápach.Účinnost nástroje je však velmi vysoká, proto jej nezanedbávejte.

 • Vaječná maska ​​pomůže posílit prameny : vaječný žloutek je smíchán s polévkovou lžičkou brandy a 2 polévkovými lžičkami olivového oleje.Vejce maska ​​je držena po dobu půl hodiny, a pak omýt.Recept je vhodný pro normální i suché vlasy a pro mastné vlasy.

 • Masku s šťávou z břízy a česneku je obtížnější provést.Aloe šťáva, bříza a česnek se smísí ve stejném množství ataké med a žloutek.Celkový objem by měl být malý: maska ​​se použije okamžitě, složení nelze uložit.Výsledná homogenní hmota se nanese na vlasové kořínky, zabalí se a udržuje se po dobu alespoň 2 hodin, pak se zbytky promyjí teplou vodou.Vynikající doplněk je opláchnutí odvarem březových listů.

 • Zesílení je zajištěno hořčičnou maskou, což je velmi účinné proti ztrátě.2 polévkové lžíce prášku se smíchají se 3 polévkovými lžičkami silného černého čaje, poté se žloutkem a 5 kapkami oleje z lopuchu.Taková kompozice je ponechána na pokožce hlavy po dobu 15 minut a promyta vodou.

 • Maska se zakysanou smetanou určená pro suché vlasy.Vaří to takto: natírají mrkev na jemném struhadle, vymačkají šťávu a smíchají se zakysanou smetanou, aby se dosáhlo homogenní konzistence.Maska se udržuje po dobu 40 minut.3. Postup se opakuje 3.

Bylinné infuze

Ošetření oslabených vlasů je možné také pomocí bylinných tinktur a odvarů.Tyto postupy se provádějí častěji - dokonce každý den.Kurz je alespoň měsíc.

 • Odvar z lopuchu - sušené listy rostliny se rozdrtí, 10 až 15 g surovin se nalije do 500 ml vody a nechá se vařit.Odvar se aplikuje na vlasové kořínky denně v kteroukoli denní dobu.Není třeba umývat.
 • Pro normální vlasy se sušené listy kopřivy a kořen lopuchu vaří v poměru 1: 2.Surový materiál se vaří ve 300 ml vody, filtruje se a výsledný bujón se zředí na 1 litr.Používejte každý den.
 • Pro suché prameny je vhodná odvar břízylisty.2 polévkové lžíce suroviny se vaří v 500 ml vody a trvá na tom 2 hodiny.Tento vývar oplachuje kadeře po mytí.
 • Normální vlasy lze ošetřit odvarem kořenů lopuchu: 2 lžíce nasekaného kořene se nalije do 200 ml vroucí vody a vaří se po dobu 15 minut.Filtrovaný vývar se aplikuje na kořeny a pokožku hlavy po dobu nejméně 3krát týdně.

Heřmánkový vývar je ideální zejména pro lehké kadeře.2 lžíce sušených lístků se vlijí do 300 ml vody a vaří se 15 minut.Bujón je filtrován a přidán do 1 litru.Kapalina se používá k opláchnutí vlasů.

 • Ženy s mastnými vlasy mají často problémy s maskami, zejména s maskami na oleji.Odvar a infuze jsou pro ně skutečným všelékem.Například řebříček, dubová kůra a třezalka tečkovaná ve stejném podílu vylijí 200 ml vody, přivedou k varu a vaří asi hodinu.Vývar je opláchnut copánky po dobu 1 měsíce.
 • Odvar 3 g dubové kůry, vařený v 1 litru vody po dobu půl hodiny, se vtírá do pokožky hlavy každý den.Kompozici nelze omýt.

Lidová léčiva na vypadávání vlasů a vysychání jsou velmi různorodá a docela účinná.Recepty na různé typy vlasů a pokožky vám umožní péči o vlasy doma.

Viz také:7 nejlepších šamponů pro vypadávání vlasů - recenze a doporučení

Zjistěte, která maska ​​pomůže se silnýmvypadávání vlasů (video)