Malovat šedé vlasy: 25 nejlepších barev

Problém „kovu“ v pramenech je známý každému z vás, protože mnoho žen ho má docela brzy.Ale nebojte se - nejlepší barva pro šedé vlasy vám umožní skrýt problém.

Jak si vybrat dobrou barvu?

Při výběru produktu pro šedé vlasy nezapomeňte vzít v úvahu tyto důležité body:

  • Zastavte perzistentní barviva.S ohledem na specifické rysy šedivých vlasů nemohou měkké prostředky dělat;
  • Věnujte pozornost účinnosti stínování šedých vlasů uvedené na obalu (60, 70, 100%);
  • Odmítněte příliš světlé nebo příliš tmavé barvy - spoléhejte na odstín vašich přirozených vlasů;
  • Preferujte barvy s komponentami péče.

Rada! Máte-li jakékoli pochybnosti o kvalitě barvy nebo úspěchu celého postupu, obraťte se na velitele.To platí také pro majitele poškozených vlasů.

Recenze populárních značek

Jaké je nejlepší barvení vlasů?Abychom na tuto otázku odpověděli, rozhodli jsme se vytvořit hodnocení nejúčinnějších prostředků.Pokrývá poměrně velké množství barviv - od domácnosti a levného po drahé a profesionální.

Kapous Professional

Perzistentní profesionální barvivo ruského výrobce s nízkým obsahem amoniaku.Obsahuje přírodní látky, včetně kakaového másla, které vyživují vlasy uvnitř a činí prameny lesklé a měkké.Má pestrou paletu - 100 krásných odstínů + 6zvýrazňovače barev.Dává vlasům hladký a bohatý odstín.Mezi mínusy lze zaznamenat rychlou ztrátu lesku.

„Loreal Professionnel Color Supreme“

Tento nástroj bude stát velmi vážnou částku, ale věřte mi, že nákup je oprávněný.Účinnost této barvy je na velmi vysoké úrovni - funguje to i v případech, kdy šedé vlasy ovlivnily více než 80% vlasů.„Loreal Professionnel Color Supreme“ obsahuje Densilium-R, speciální látku, která posiluje kořeny, zpřísňuje prameny a obnovuje jejich strukturu.

Keune

Profesionální barvivo pro šedé vlasy, vyvinuté v Nizozemsku, je rozděleno do 3 poddruhů - stálých, jemných proSPA barvení.Paleta Keune je velmi velká - 107 různých tónů (80 primárních a 5 mixtonů).Důležité je, že konečný výsledek vždy splňuje požadavky uvedené na obalu.Barvivo má nenápadný zápach, nedráždí pokožku a obsahuje hedvábné proteiny, které zjemňují prameny.

„Paleta“

Další populární a cenově dostupná varianta je perzistentní krémová barva „Paleta“.Dobře maskuje šedé vlasy, má jedinečný komplex ochrany barev a poskytuje stabilní výsledek po dobu 2 měsíců.Obsahuje 32 různých tónů, ze kterých si můžete snadno vyzvednout, co potřebujete.„Paleta“ obsahuje barviva tří typů - pro lehké, polo permanentní a trvalé barvení.

Pokud jde o nedostatky, zahrnují to nedostatek balzámu, silnou vůni a negativní účinek složení na vlasy -stává se křehkým a předsušeným.Chcete-li se těmto okamžikům vyhnout, pečujte o své vlasy pomocí speciální kosmetiky - masky, balzámů, séra.Také si všímají skutečnosti, že jedna zkumavka často nestačí k zabarvení celé délky.

„Preferenční bod odůvodnění L'Oreal“

Velmi kvalitní barva, jejíž cena je přibližně 250 rublů.Za tyto peníze získáte nejen jednotné barvení, ale také komplexní péči během celého postupu.Po vybarvení vlasy začnou být živé a lesklé.

Unicosmetik Estel De Luxe

Jedná se o profesionální ruskou značku, která dokázala během krátké doby své existence získat miliony fanoušků..Dobře maskuje šedé vlasy, pečlivě zachází s vlasy a nabízí výběr velmi velké palety.Dává lesklé barevné prameny, jas a hedvábnost.Estelle má krémovou texturu - nešíří se a rovnoměrně se šíří po celé své délce.Unikátní složení také potěší - v barvivu je blikající pigment a výživná emulze na bázi chitosanu, vitamínů a výtažků z kaštanu.Nevýhody zahrnují nepříjemný zápach amoniaku a schopnost velmi vysušovat vlasy.

(Kydra)

Dobrý francouzský lak, který patří do jemné linie.Má jedinečný vzorec - minimum chemikálií + přírodních ingrediencí, které vytvářejí neviditelnou ochrannou skořepinu na pramenech.Barevné schéma má 66 módních barev - od přírodních po exkluzivní.

​​

"Igora Royal"

Profesionální barvivo vyrobené v Německu je určeno k trvalému zbarvení šedivých vlasů.Díky speciálnímu složení se vůbec nerozšíří a rovnoměrně impregnuje celou délku, proto je ideální pro malování domu.Podle počtu tónů zaujímá „Igora Royal“ první místo.Potěšen přítomností mixtonů, což vám umožní vytvářet jedinečné kombinace.Barva má příjemnou ovocnou vůni - absolutně žádný štiplavý zápach.Obsahuje užitečné vitamíny a další pečující látky.

Wella Koleston Perfect

Toto perzistentní barvivo lze bez nadsázky nazvat ztělesněním dokonalé německé kvality.Speciální linie pro šedé vlasy preferují profesionální stylisté i běžné ženy.Na paletě najdete přírodní a neobvyklé odstíny.Lak bez obsahu amoniaku „Wella Koleston Perfect“ nevysušuje vlasy a dodává mu bohatý lesk.Bohužel některé tóny v průběhu času mírně zeslabují.

„Horský popel“ z „Acme Color“

Za nejdostupnější lze označit permanentní barvu s výtažkem z horského popela.Jeho průměrná cena je 100 rublů, ale zároveň bude výsledek bohatý, živý a neuvěřitelně odolný.Paleta má 30 různých tónů.Jedinou nevýhodou "Rowan" je silný zápach amoniaku, který během celého procesu barvení nezmizí.

Matrix SoColor

Matrix SoColor je permanentní barvivo pro šedé vlasy vyrobené v Americe, hlavnějehož výhodou je patentovaná technologie ColorGrip.Je velmi populární, dává vlasům jasný a intenzivní stín.Snadno se klade, rovnoměrně napouští celou délku, udržuje barvu po dlouhou dobu, přizpůsobuje se pigmentu pramenů, což zajišťuje vynikající výsledek.Vzorec barvy obsahuje výživné složky, které opravují poškozenou strukturu.Nevýhody - mírně suché špičky, obsahuje čpavek.

„Selective Professional“

Profesionální amoniaková barva známé italské značky zaručuje plnobarevný obraz ve 100 krásných barvách.Jeho nepochybnou výhodou je vysoká odolnost.Ve složení najdete výživné ingredience, které vyrovnávají strukturu porézních vlasů.Bohužel konzistence tohoto produktu není příliš hustá.

„Londa Color Permanent“

Nevíte jaké barvení vlasů je nejlepší pro šedé vlasy?Věnujte pozornost krémovým prostředkům salónu od "Londa Color" (Německo).Barva nezmývá po dobu asi 8 týdnů a oxidační emulze má pozitivní vliv na uniformitu kompozice a poskytuje vynikající výsledek.Barva zafarbí šedé vlasy a uzdraví je.Obsahuje lipidy a přírodní vosk, které poskytují vysoce kvalitní péči a neutralizační účinek chemie.Důležité výhody Londa Color zahrnují dostupnou cenu.Nevýhody - malý výběr odstínů.

Revlon

Populární barvivo s bohatou paletou (35 stylovýchodstíny), vyvinuté podle nejlepších tradic nanomolekulárních technologií.Obsahuje vitaminy H, E, A a B3, které poskytují silnou ochranu před negativními vlivy.Skvrny velmi jemně, což jistě osloví majitele citlivé epidermis.Trochu suší prameny, má štiplavou vůni.

Tipy, které vám pomohou vybrat si šedou barvu na vlasy:

Farmavita

Jaká profesionální barvapro vlasy lepší barvy šedé vlasy?Dobří řemeslníci rádi doporučují barviva Farmavita - tato italská značka je v kadeřnickém prostředí velmi oblíbená.Vytvořené na základě výtažků z rostlin, vyživujících olejů a bylin, pečlivě barví vaše vlasy v přirozených a hlubokých barvách.„Farmavita“ má krémovou strukturu, neproudí vůbec a rovnoměrně napouští celou délku.

Mezi klady patří přijatelná cena a nízké procento amoniaku.Mezi mínusy jsme zaznamenali účinek sušení a rychlé vyblednutí barev.

„Ollinová barva“

Ruská permanentní s nízkým obsahem amoniaku.Paleta barev se skládá z 80 základních tónů, 6 mixtonů a 12 odstínů pro blondýnky.Poskytuje velmi perzistentní barvu, ale mírně zasychá prameny a neobsahuje další přísady pro péči.

„Loreal Preference“

Dobrá francouzská tekutá barva.Poskytuje velmi trvalý efekt, 100% maskuje šedé vlasy, potěší různými barvami (45 skutečných odstínů).V sadě najdete balzám na přírodní bázipřísady pro opravu poškozené struktury.Barva Loreal Preference má silnou konzistenci, ale voní docela nepříjemně.

Garnier Color Naturals

Vysoce kvalitní produkt založený na třech složkách - olivový olej, avokádový olej a bambucké máslo.Díky své husté konzistenci je Garnier Color Naturals netěsný a snadno se nanáší.Voní to hezky, dává jasné odstíny bez zbytečné nažloutlosti.Barva zcela odpovídá uschlé.

„Syoss“

Rozprašovací barva od společnosti Schwarzkopf & Henkel (Německo) je určena k nezávislému použití.Obsahuje přírodní složky, které mají pozitivní vliv na zdraví vlasů.Mluvíme o pšeničných proteinech, vitaminech B a aloe vera.Paleta obsahuje 20 tónů.

Pozor! Syoss lze použít pouze na dříve nenatřené šedé vlasy.

Faberlic Krasa

Produkt rusko-francouzské spolupráce pomůže změnit obraz bez poškození vlasů.Plně v souladu s deklarovanou paletou.Má dobrou odolnost, nebledne ani dlouho nemyje, dokonale maskuje šedé vlasy.Obsahuje účinné látky (arginin a amla olej), díky nimž se prameny neuvěřitelně měkčí.A co je nejdůležitější, Faberlic Krasa postrádá PDD, škodlivou chemikálii, která často vede k alergiím.Naneštěstí má barva štiplavý zápach a její trubice není příliš vhodná.

Casting Creme Gloss L'Oreal

Jedinečná receptura barviva bez amoniaku zcela odstraňuje šedou barvu, neškrábe pokožku a nezpůsobuje podráždění.Paleta má 28 barev.Vůně je příjemná, textura je dostatečně silná, aby umožňovala snadnou aplikaci.V balíčku je balzám vytvořený na základě královské želé.To je utracené střídmě - jedna trubice je více než dost pro průměrnou délku vlasů.Barva je brilantní.

Ohňostroje

Může se pochlubit širokou škálou barev, které vám umožní provádět nejodvážnější experimenty.Má jemný účinek, dodává vlasům krásný odstín, zachovává jejich strukturu, dává lesk a lesk.Vůně je lehká a příjemná.

Důležité! Přirozené odstíny někdy vydávají nazelenalý odstín, proto je velmi důležité správně smíchat pigmenty.

"Majirel"

Možná je to jedna z nejlepších barev pro šedé vlasy.Nový vývoj francouzské společnosti Loreal má patentovaný vzorec sestávající z molekuly Incel, vývojového systému Revel Color a mikrokationtového polymeru Ionen G. Díky nim barvivo nezničuje strukturu a dlouho nevymývá.Krémová textura pro snadnou aplikaci bez šmouh.Na paletě jsou světlé i omezené tóny.

Inoa

Profesionální francouzská barva bez čpavku od světově proslulé značky Loreal nemá štiplavý zápach a zahrnuje paletu luxusuodstíny.Je založen na jedinečném monoethanolaminubarvivo, které vám umožní malovat přes šedé vlasy a vyrovnat celkový tón."Inoa" nenaruší rovnováhu lipidů a nevysuší vlákna.Mezi složky barvy patří ochranné látky, které zabraňují rozvoji alergií a podráždění epidermis.

„Cutrin“

Tento finský produkt je v profesionální oblasti velmi běžný.Velmi účinně se vyrovnává s šedými vlasy a poskytuje nejen kvalitní skvrny, ale také intenzivní péči.Vosky (včely a arktické brusinky), které jsou součástí produktu, dodávají pramenům lesk a vyživují je zevnitř.

Důležité! Cutrin neobsahuje amoniak, silikony ani konzervační látky.

„Lebel Materia“

Slavná japonská barva má skutečně jedinečné vlastnosti - současně chrání vlasy a zajišťuje jeho jednotné zbarvení."Lebel Materia" obsahuje malou dávku peroxidu a amoniaku, což nezabránilo tomu, aby se stal jedním z nejlepších pro barvení šedivých vlasů.Obsahuje lipidy a fytosteroly, které se podílejí na hluboké obnově struktury pramenů, jakož i značné množství barevných pigmentů, které podporují trvalé zbarvení.

Bohužel v paletě nejsou žádné připravené odstíny - musíte míchat základní barvy.Z tohoto důvodu není „Lebel Materia“ doma velmi pohodlné.

Anthocyanin Second Edition

Profesionální barviva pro barvení šedivých pramenů se neobejdou bez Anthocyanin Second Edition, nové barvy s neuvěřitelně jasnou paletou a laminovacím efektem.V srdciTento kosmetický přípravek obsahuje rostlinné výtažky, které podporují hluboké zabarvení.Produkt potěší lehkou vůní a dává pramenům lesk.Bohužel je obtížné omýt pokožku.

(CHI IONIC)

Toto hodnocení uzavírá toto hodnocení iontovým nátěrem bez amoniaku amerického původu.Její paletu tvoří měď, popel a přírodní barvy.Ve složení není žádný amoniak - postup se provádí za účasti vlny dlouhého infračerveného spektra, které zvedne váhy a v nich prochází pigment.

Pravidla pro barvení šedivých vlasů

Pro použití barviva bez poškození vlasů si pamatujte tato několik pravidel:

  • Stanovte množství šedivých vlasůprameny.Pokud je zde více než 50%, je třeba zvolit poměr v poměru 1: 1,5 (kyslík /barva).U šedých vlasů 70% jsou proporce rozloženy v poměru 1: 1;

  • Analyzujte jejich distribuci.Pokud šedivé vlasy prasknou rovnoměrně a nepřesahují 50%, můžete použít barvy označené „pro malování až 50%“.Pokud se jeví jako ostrůvky, použijte prostředky bez amoniaku;
  • Nastavte povahu šedivých vlasů a tuhost pramenů.Pro malování vlasů sklovitého typu jsou poměry 2: 1.Ženy s měkkými vlasy mohou zůstat v poměru 1: 1.Potřebují vzít barvivo tónem světlejším, než je žádoucí;
  • Postup barvení by měl být zahájen zezadu hlavy - nejnižší teplota v této zóně;
  • Nepoužívejte šampon aklimatizace;
  • Rozhodněte o barvě.Je nejtěžší malovat šedé vlasy na tmavé vlasy, protože mají hustší strukturu.To je důvod, proč by si hnědovlasé ženy a brunety měly vybrat odstíny z přirozeného sortimentu (v blízkosti své rodné barvy).Téměř ve všech barvách jsou označeny číslem - 0, 4,0, 5,0 atd. Pro ty, kteří chtějí změnit barvu, musíte zvolit tóny umístěné ve směru hodinových ručiček.V tomto případě se budete chránit před nepředvídatelnými výsledky.

V souladu s těmito doporučeními nikdy nenarazíte na otázku: „Proč malování nezůstane na šedivých vlasech?“.
​​

Viz také:Jak barvit šedé vlasy doma (video)