Módní možnosti barevných vlasů

Doba, kdy byl rozsah kadeřnických služeb pro změnu barvy omezen na monochromatické barvení, zapadl do zapomnění.Nudnou malbu nahradil nový módní trend, který lze aplikovat i na krátké srážky.Jaké je zbarvení krátkých vlasů?

Vlastnosti zbarvení krátkých vlasů

Barvení (z angličtiny - „barva“) je barvicí postup, při kterém jsou vlasy zabarveny do několika odstínů najednou.Tato technika má několik důležitých výhod:

 • Vizuálně dává pramenům nádheru a objem, což jistě ocení majitelé vzácných a ztenčených vlasů;
 • Vhodné pro rovné i kudrnaté vlasy;
 • Skvělé pro srážky libovolné délky - od pixy po čtverec;
 • Oživí prameny a celý vzhled bude vypadat mladě a zřetelně svěží;
 • Působí na jakýkoli styl oblečení.

Hlavní typy zbarvení

Obarvení vlasů pro krátké srážky je velmi rozmanité, takže si můžete snadno vybrat možnost, která vám vyhovuje.

Plný

Úplné zbarvení se provádí se zásadní změnou počátečního tónu pramenů.Úspěšná hra barev dělá rysy výraznějšími, dává účesu jas a přitahuje pozornost.Vlasy po barvení vypadají velmi krásné, neobvyklé, zajímavé.

Důležité! Při provádění zbarvení budou muset tmavé vlasy dále zbarvit, jinak nebude barva přijata.Lehké kadeře tento postup nepotřebují.

Částečné

Jak je vidět na těchto fotografiích, s částečným zbarvením není základní barva vlasů nahrazena novou, ale je zvýrazněna.Hlavní věc je vybrat barvu, která bude vypadat dobře na pozadí.Tato metoda barvení je považována za šetrnější než předchozí verze a je ideální pro ty, kteří teprve začínají s módními experimenty.

Složité nebo multitonální

Vícebarevná barvení vlasů zahrnuje použití dvou nebo více odstínů.Mohou být ve stejné paletě barev nebo naopak hrát - to je věcí vašeho vkusu.

Příčný

Tento stylový obraz vypadá neuvěřitelně krásně na bobu, sezení nebo kaskádě.Podstatou příčného zbarvení je horizontální barvení vlasů dvěma kontrastními tóny.Hlavní věc je, že hranice je jasná a grafická.

Ombre

Ombre je považována za jednu z nejoblíbenějších barevných možností pro krátké a tmavé prameny.Lze to provést dvěma různými technikami - klasickou a reverzní.V prvním případě je na kořeny nanesena tmavá barva a tipy jsou zvýrazněny.Ve druhé variantě je opak pravdou - kořeny jsou natřeny světlou barvou a špičky ztmaveny.Pouze jasná hranice zůstává nezměněna. Barvy ombry mohou být rovněž libovolné.Na krátkých vlasech vypadají stejně krásné přírodní odstíny (perla, jasan, med nebo karamel) i světlé barvy (červená, černá, čokoláda).

Sombre

Pokud přechod v ombre vypadá ostře a jasně, pak je v pochmurném stavu velmi měkký a téměř nepostřehnutelný.V současné módní módě je tato možnost malby velmi žádaná díky své kráse a přirozenému vzhledu.Takže žebřík, kaskáda nebo protáhlý čtverec s barvením ve stylu pochmurného vzhledu vypadají, jako by vlasy samy vyhořely na slunci.

Dítě nebo mikrobarvení

Toto je módní trend, který je ideální pro brunetky nebo hnědovlasé ženy.Při provádění techniky babilight se používají 2-3 tóny jedné barevné palety, která harmonicky sleduje hlavní základnu.Takové zbarvení pro krátký účes připomíná účinek slunečního oslnění a dává vlasům lehkost, živost a objem.

Spojování

Populární technika, která se provádí za použití odstínů hnědé, kaštanové, zlaté, světle hnědé a kávy.Vypadá to velmi krásné a co nejpřirozenější.Zdálo se, že prameny zářily, takže vypadaly silnější, objemnější a živější.

To je zajímavé! 12 typů brnění pro krátké vlasy

Balayazh

Další možností protmavovlasé dámy, kombinující světlý a tmavý stín.Vypadá to velmi krásně díky zručnému malování - barva se nanáší štětcem, takže není příliš dlouhá vodorovná skvrna.

Důležité! Balayazh se nevykonává na velmi krátkých vláknech.Optimální účes - podlouhlá stříška, žebřík nebo kaskáda.

Pixel

Fanoušci kreativity jsou ideální pro obarvení pixelů, které se provádí ve formě malých geometrických vzorů.Toto je perfektní řešení pro asymetrické srážky.Hlavní věc je, že barva pixelů je jasná a neobvyklá - červená, modrá, žlutá, zelená, fialová atd.

Důležité! Barvení pixelů je vhodné pouze pro přímé, hladké a lesklé prameny a vyžaduje dobře navržený vzhled.

V následujícím videu se dozvíte o módních variantách krátkých vlasů:

Neonové, avantgardní nebo Сrazy Colors

Zbarvení ve stylu Сrazy Colors je jasné a zábavné.Pokud se k ní dříve uchýlili pouze punks, nyní se všechno změnilo.Od této chvíle je Crazy Colors jednou z nejmódnějších a nejpopulárnějších barev.Často se používá na nejkrásnějších účesech - pixies, krátká kaskáda, garzon, bob nebo gavrosh.Neonové zbarvení vám umožňuje kombinovat různé odstíny a realizovat nejodvážnější a neobvyklé nápady.Dokonale se hodí k vlasům jakékoli délky, barvy nebo textury.

Tento postup musí být proveden v dobrém salonu.Je velmi důležité sledovat velké rozdíly mezi různými barvami a nemíchat odstíny.Důležité je, že tuto techniku ​​lze provádět nejen permanentními permanentními barvami, ale také speciálním gelem, který lze po 6 - 8 omytí omýt.

Doporučení! Chcete-li, aby tento obraz vypadal harmonicky, vyberte make-up, lak na nehty nebo boty přesně stejných odstínů.

Zonal

Zbarvení na velmikrátké vlasy se nejčastěji provádějí zonální metodou.Můžete zdůraznit samostatnou část vlasů - rány, tipy, whisky.Vypadá skvěle a je ideální pro téměř jakýkoli účes.

Asymetrické

V asymetrickém zbarvení je hlavní důraz kladen na náhodný výběr pramenů a přesně stejnou sekvenci odstínů.Barvy mohou být libovolné - přírodní i světlé.

Síto

Chcete-li získat výrazný a exkluzivní vzhled, použijte metodu barvení obrazovky.Chcete-li to provést, musíte zásobit na jemné barvy a speciální šablony.Připojte jej k pramenům a aplikujte výkres - provádí se velmi rychle, ale vypadá na 100!Složité vzory a zajímavé výtisky se nejlépe hodí na čtverec s prodloužením.Hlavní věc je, že vlasy jsou rovné, hladké a lesklé.

Viz také:shatush - - módní zbarvení této sezóny!

Jak vybrat barvu pro malování?

Při výběru odstínu pro barvení nezapomeňte vzít v úvahu několik důležitých bodů:

 • Mnoho odstínů vyžaduje určitou základnu - například růžové zlato v této sezóně lze kombinovat pouze s blond.Pokud máte tmavé vlasy, budete je muset zabarvit;
 • Majitelé rudých vlasů se ideálně hodí pro měděné, zlaté, červené a pískové odstíny;
 • Na vínech z černých vlasů vypadají nádherně;
 • Aby se zdůraznila přirozená hloubka světle hnědé, udělejtebarvení medu nebo karamelu;
 • U hnědých vlasů se doporučuje zvolit zlatou, čokoládovou, pšeničnou, pískovou nebo černou.Pro barevné zbarvení jsou ideální fialové a modré;
 • Všechny světlé barvy jsou kombinovány s bledou pokožkou, pihovatou a tmavou pokožkou - pouze teplá paleta;

 • Pokud jde o nyní populární odstín popela, potřebuje dokonale čistou pokožku a světle hnědé nebo blond vlasy;
 • Barva zbarvení by měla být shodná s ostříháním - měkké členité čáry jsou nejlépe zdobeny tenkými podélnými světlicemi, zatímco jasné geometrické tvary je třeba zdůraznit kontrastními odstíny;
 • Blondýnky by neměly okamžitě zastínit vlasy jasnými barvami - pokud se vám tento výsledek nelíbí, bude téměř nemožné se jich zbavit;
 • Tmavý kontrastní odstín na světlých vlasech se nejlépe aplikuje pouze na koncích pramenů;
 • Ženám po 30 letech se doporučuje, aby se zabývaly přírodními tóny a nepoužívaly současně více než 3 barvy.

Důležité! Ve vlasech nemíchejte studené a teplé tóny - zabíjejí přirozenost.

Viz také! Typy a techniky zvýraznění krátkých vlasů - tipy pro výběr barvy

Jak zbarvujete?

Technika barvení krátkých vlasů je natolik jednoduchá, že se dá dělat doma.K dosažení požadovaného účinku můžete použít fólii nebo čepici s malými otvory.V prvnímv případě, že máte široké a krátké peří, ve druhém - tenkém elegantním zámku, kterým můžete dosáhnout plynulého přechodu barev.

Zbarvení se provádí dvěma způsoby:

 1. Podélně - vlasy jsou zbarveny po celé své délce.
 2. Příčný - pramen je rozdělen do sekcí, z nichž každá je zabarvena do svého vlastního stínu.Zpravidla provádějí degradaci z tmavých na světlejší tóny.Takové zbarvení je považováno za progresivnější.

Domácí postup lze provést podle tohoto jednoduchého schématu:

 1. Připravte barvicí prostředek.
 2. Hřeben dobře.
 3. Vytáhněte všechno nahoru a ponechejte na krku jen malou část vlasů.
 4. Oddělte několik tenkých pramenů, na nichž se mají skvrny.
 5. Pomocí speciálního štětce zpracujte konce.
 6. Při dosažení středu pramene natáhněte barvu hřebenem s častými zuby.
 7. Zabalte pramen do fólie.
 8. Opakujte postup se zbývajícími vlasy.
 9. Počkejte na správný čas.
 10. Umyjte si vlasy šamponem.

Také o barvení na tmavých a blond vlasech

Jak se starat o vlasy po zbarvení?

Po obarvení krátkých vlasů se naučte, jak se o vaše vlasy správně starat.Pouze v tomto případě bude zdravá a lesklá.

 • Pravidlo 1.Umyjte si vlasy šamponem pro barevné vlasy (mírné, nízké pH) - chrání pigment před vyluhováním.
 • Pravidlo 2.Pravidelně používejte balzám na zvlhčení.
 • Pravidlo 3.Aplikujte revitalizační nebo vyživující masku jednou týdně.Ponechejte jej alespoň 15 minut.
 • Pravidlo 4.Vyberte barviva na základě bylinných výtažků.
  • Pravidlo 5.Po barvení je vhodné provést postup laminace - utěsní chloupky a učiní je méně zranitelnými vůči vnějším vlivům.
  • Pravidlo 6.Pokuste se co nejméně používat vysoušeč vlasů, kulmu, žehličku a natáčky.
  • Pravidlo 7.Pravidelně ořízněte zastřihnuté konce, jinak bude váš účes velmi nepořádný.
  • Pravidlo 8.Chraňte své vlasy před chlorovanou vodou a horkým slunečním zářením - vyplaví barvu a učiní ji matnou.

  Pro koho je tento postup zcela nevhodný?

  Zbarvení krátkých vlasů má několik kontraindikací:

  • ostříhané konce;
  • Poškozená struktura;
  • Pre-perm a barvení hennou;
  • Těhotenství;
  • Laktace;
  • Onemocnění pokožky hlavy.

  Viz také:Jak barvit krátké vlasy (video)