Modrá barva vlasů - odvážné experimenty pro odvážné a mladé

V poslední době si stále více dívek přeje deklarovat svou osobnost světu pomocí neobvyklých odstínů pro barvení.Chcete se k nim přidat na dlouhou dobu - to je drzé a krásné?Modrá barva vlasů pomůže realizovat tento sen!

Jak vybrat správnou modrou?

Modrá barva se liší od nebesky modré po hlubokou indigo.Nejprve zjistíme, jestli vám to vyhovuje.Bohužel zde neexistují žádná přesná kritéria - je to velmi extravagantní a neobvyklý odstín, ale některé body lze stále vzít v úvahu.

Tmavě modrá barva

Tmavě modré odstíny dělají obrázek tajemným a vypadají neuvěřitelně krásně.Dívky se světlou pokožkou, šedým nebo modrýma očima a správnými proporcemi obličeje se k nim mohou bezpečně uchýlit.

Modro-černý tón

Černé a modré prameny zářily pozoruhodně, třpytily se na slunci.Takový luxusní stín jde téměř pro každého a nemá žádná zvláštní věková omezení.Navíc nemusíte chápat všechna tajemství barvy nebo chodit do salonu.Stačí si koupit balíček barvy a strávit půl hodiny malovat dům - barva se ukáže, že není horší.A co je nejdůležitější, místo chemických barviv můžete bezpečně používat basu.Vytváří nejen velmi hluboký odstín, ale také léčí vlasy.

Černá a modrá barva vlasů je ideální pro majitele tmavých očí a tmavé pleti.Zvláště odvážné povahy se doporučuje zředit samostatnými jasně modrými zámky.

Ash Blue

Bledě modrý odstín se světlým popelem bude vaším prvním krokem na cestě k experimentování.Ash-blue barva vypadá dobře na dámy s modrýma očima a světlou pleť.

Tyrkysová, blankytová, světle modrá

Tyto jemné odstíny učiní váš vzhled ženským a bezbranným a rysy obličeje budou jemnější.Je pravda, že tyto odstíny se dámám nedoporučují po 30.

Indigové barvy

Indigové je bohatý a zářivý tón, který vypadá velmi barevně.Hlavní věc je, že vlasy jsou ve velmi dobrém stavu.

Šedo-modrý tón

Jak je vidět na těchto fotografiích, není tlumená šedo-modrá nevypadá tak honosně.Dámy s tmavýma očima a dobře definovaným obočím by se na to měly dívat.

Kreativní barvení

Pomocí modré barvy můžete provádět neobvyklé skvrny téměř v jakékoli moderní technice.Například pro zbarvení je smíchán s fialovým.Tato kombinace vypadá jasně, elegantně a docela zajímavě.Vlasy vypadají jako duha, která náhle sestoupila z nebe.

Červený a modrý duet také vypadá neméně barevně.Majitelka takového vlasového vlasu rozhodně nezůstane bez pozornosti ostatních a bude moci zdůraznit její individuální styl.

Mnoho dívek dává přednost tomu, aby se začaly seznamovat s touto barvou s částečným barvením, takže na tmavých vlasech vytvářely malé modré zámky.Ale bude také vyhovovat světlým vlasům.Je pravda, že v tomto případě bude výsledek mnohem jasnější.

Zvláštní pozornost by měla být věnována ombre a chatě vyrobené v modré barvě.Nejčastěji se tmavovlasé dívky obracejí k těmto barvicím technikám.Přechod ze základního odstínu na modrou může být jak velmi hladký, tak docela ostrý.

Důležité! Modré barvy vlasů kategoricky nevyhovují dívkám s problémovou pokožkou.Všechno by mělo být perfektní - a obličej, make-up a samozřejmě účes.Při líčení klademe důraz na oči.Suché perlové odstíny, uhlí-černá řasenka a černé oční linky jim pomohou vyjádřit.Dokončení harmonického obrazu bude obyčejný balzám nebo bezbarvý lesk.

Níže uvedené video ukazuje nejlepší modrá barviva na vlasy:

Nejlepší modrá barviva

Abychom vám usnadnili výběr, nabízíme vámvám poskytne přehled nejlepších modrých barev.

„Crazy Color“

Světově proslulá značka, která produkuje širokou škálu odstínů exotických barev:

 • Sky Blue (sky blue);
 • Bubblegumová modrá (žvýkačka modrá);
 • Capri Blue;
 • Blue Jade (modrý jade).

První dvě možnosti dávají hlavě pastelově modrý odstín, ale třetí a čtvrtý vypadají mnohem jasněji.Amoniak není zahrnut v žádné z těchto barev, a proto nezpůsobuje vlákna zvláštního poškození.Mimochodem, je to Crazy Color, které používá mnoho slavných rockových muzikantů.

Manic Panic

Americká společnost, která získala obrovskou popularitu během období rock and rollu (80. léta).Šíleně světlé odstíny nejsou o nic méně populární mezi moderními krásami.

Barva „Manic Panic“ se vztahuje také na amoniak.Obsahuje užitečné minerály a rostlinné bílkoviny, které zajišťují správnou péči o vlasy.Paleta Manic Panic je velmi různorodá:

 • Lagoon blue (blue lagoon);
 • Atlantická modrá;
 • Půlnoční modrá (půlnoční modrá);
 • Neonová modrá;
 • Šokující modrá.

Perzistence je asi měsíc.

„Kyselina antokyaninová druhé vydání“

Barvivo bez amoniaku, které má funkci laminování a obnovení pramenů.Obsahuje několik užitečných složek:

 • Aminokyselina z ovoce - vstřebává se do vloček a zvyšuje trvanlivost barvy;
 • ochrana proti UV záření;
 • Antiseptikum - zabraňuje rozvoji alergických reakcí a zánětů;
 • Keratin - je hlavní stavební složkou pramenů;
 • výtažky z léčivých rostlin;
 • Rostlinná bílkovina - dodává pramenům elasticitu, chrání je před poškozením a léčí.

Během lakování jsou všechny vlasy potaženy tenkou ochrannou celulózovou vrstvou.Rozsah modrých odstínů je reprezentován těmito barvami:

 • Modrá černá (černá a modrá);
 • čistě modrá;
 • Trvalá modrá;
 • Modrá obloha;
 • Ocelová modrá.

„Londa Color“

Profesionální tónovací krémová barva s poměrně vysokou odolností.V arzenálu této společnosti je pouze jedna modrá barva -Intenzivní Pearl Miston.Výrobek obsahuje UV filtry, panthenol, vitamín E a rostlinné extrakty (skořice, granátové jablko, heřmánek).Změkčují tvrdé vlasy a činí je poslušnými.Barva je perfektní pro nezávislé použití - rovnoměrně zašpiní každý zámek a neproudí.

Wella „Color Touch“

Další profesionální barvivo bez amoniaku, které nabízí velmi neobvyklý odstín, je „Intenzivní modrá“.Zahrnuje přírodní vosk a keratin.Tyto komponenty zabraňují vypadávání vlasů, činí je zdravými a pružnými.Wella „Color Touch“ také lakuje šedé vlasy a jeho trvanlivost přitahuje stále více klientů.

Jak mohu barvit své vlasy modré?

Jak barvit vlasy modré?Kvalitativní změna tónu, zejména tak složitého, nebude tak snadná.Samozřejmě by bylo lepší jít do salonu krásy, ale pokud byste se chtěli znovu natřít, přečtěte si pečlivě naši podrobnou mistrovskou třídu.

Pro zbarvení budete potřebovat:

 • Hřeben;
 • Nekovová mísa;
 • Rukavice;
 • šampon;
 • Balm;
 • ocet;
 • Kartáč;
 • Barva modrého stínu;
 • Bělicí krém;
 • Cape;
 • mastná krémová nebo lepkavá lékařské pásky;
 • Oteplovací čepice.

Doporučení! Při výběru modré barvy byste neměli šetřit - vyberte pouze vysoce kvalitní a osvědčené značky.

Jak obarvit prameny?

Krok 1.Zlehčení vlasůspeciální krém (pouze pro tmavé vlasy).Pokud chcete získat bohatou tmavě modrou barvu, zesvětlete je alespoň do tmavě blond barvy.Pokud se předpokládá světlejší tón, lze tento krok přeskočit.Pravda, pak barva nebude tak nasycená.Při nanášení krému postupujte podle pokynů na obalu.Opláchněte ji čistou vodou bez použití masky nebo kondicionéru.Takže necháte vlasové vločky otevřené pro pronikání do barvicí směsi.Poté je třeba vlasy zcela usušit - barvivo se prostě nevejde na mokré vlasy.

Důležité! Pokud nebyly vlasy předem vyběleny, modrá barva se může změnit na zelenou.Ale to má také své výhody - je jednodušší odstranit pomocí speciálních přípravků prodávaných v jakémkoli kosmetickém salonu.Pokud si nejste jisti svými schopnostmi, obraťte se na kadeřníka o pomoc - řekne vám přesně, do jaké míry je to nutné, aby nedošlo k poškození zdraví vlasů.

Krok 2.Aplikujte vazelínu na exponované oblasti obličeje a krku.Nedovolí vsáknutí barviva do pokožky.Ale je tu jeden bod - dotykem s vlasy, ropná želé zničí barvu.Pokud tedy máte lékařskou lepicí pásku, je lepší ji používat.

Krok 3.Připravte si složení inkoustu podle pokynů a na ramena položte vodotěsný plášť.

Krok 4.Rozdělte vlasy na několik tenkých zón (horizontální dělení).Pomocí speciálního štětce důkladně otřete každou oblast barvou.

Krok 5. Sbírejte prameny do svazku a nasaďte oteplovací víčko - nedovolí, aby se produkt šířil.

Krok 6.Počkejte na správný čas a umyjte si vlasy hydratačním šamponem a výživným balzámem (opláchněte čistou vodou).Na konci procedury opláchněte vlasy slabým octovým roztokem - opraví odstín.

Důležité! Čím déle barva vydrží, tím jasnější bude odstín.To platí zejména pro barviva založená na rostlinných složkách.Mnoho dívek je nechává celou noc na hlavě, ale věřte mi, že budou stačit tři hodiny.

Krok 7.Odstraňte pásku nebo setřete krém houbou.Pokud se na obličeji stále objeví nějaké skvrny barvy, pomůže je odstranit běžný lékařský alkohol.Koupel však můžete omýt jakýmkoli bělícím prostředkem.

Doporučení! Pro ty, kteří se nemohou rozhodnout o takovém kardinálním kroku, existují speciální jednodenní barvy.Patří sem pěny, pastelky a tonika.Díky těmto lékům se můžete snadno vrátit k původnímu tónu, jen si umýt vlasy.

Jak barvit prameny modře jen na jeden den?

Existuje mnoho různých produktů pro jednodenní barvení:

 • Spreje (například „Kryolan Color Spray“ nebo „Color Xtreme Hair Art“).Princip expozice je přesně stejný jako u sprejů na vlasy - sprej je rozprašován buď na vlasy, nebo pouze na jednotlivé prameny.S ním můžete rychle a snadno udělat modré vlasy.Vymyje se velmi rychle - maximálně podruhé.Proto se snažte vyhnout vysokévlhkost - jinak bude vaše barva vytékat před datem splatnosti;

 • Měkké pastelové pastelky - trvají asi jeden den a používají se na světlých i tmavých vlasech.Ten musí být před zabarvením navlhčen vodou - pigment bude lepší.Používání křídy je jednoduché - prameny se stočí do škrtidla a lehce se otírají pastelem.Zároveň je vhodné hodit na ramena starý ručník - pastelky malovat všechno kolem.Ale pokud se vám podaří zašpinit, nebojte se - takové skvrny jsou omyty mýdlem nebo práškem.Zbytky zbarvené látky se však z vlasů odstraní jiným způsobem - napěňte prameny šamponem a odstraňte pigment štětcem s přírodními štětinami.

Jak se starat o modré vlasy?

Živé barvy velmi rychle vyblednou a vymývají.Aby se tento barevný odstín zachoval déle, měla by dívka s modrými vlasy dodržovat několik důležitých pravidel:

 • Čas od času osvěžujte modrou barvu pomocí tónovaného šamponu nebo tonika - to jí dodá jas;
 • Alespoň jednou týdně namažte vlasy obnovovací maskou (v obchodě nebo doma) - to udržuje vlasy v dobrém stavu a zabrání vysychání a křehkosti;
 • Po každém praní použijte kondicionér;
 • Vypijte řadu vitamínů na vlasy, nehty a pokožku.

Důležité! Poté, co jste se rozhodli pro modrou barvu, znovu zvážte svůj styl.Budete se muset vzdát teplých tónů ve všem - oděvu, doplňcích a samozřejmědoplnit.V kombinaci s takovými vlasy vypadají pastelové odstíny směšné.Místo toho si vyzvednete kosmetiku a oblečení studených barev.

Jak se zbavit modré?

Pokud během domácího barvení namísto modré barvy vlasů získáte něco nepochopitelného nebo pokud jste unaveni z tohoto barevného odstínu, nespěchejte, abyste ztratili srdce.K tomu se můžete zbavit čtyřmi způsoby:

 1. Opakované barvení v tmavší barvě funguje skvěle s blond vlasy.
 2. Střih - pokud jste udělali neúspěšnou ombru nebo namalovali tipy v ne příliš krásné modré, je čas přemýšlet o úplné změně obrazu.Krátký, stylový účes vás učiní mladším a atraktivnějším.
 3. Oplachování je možné doma i v profesionálních salónech.Hlavní věcí je kontaktovat zkušeného mistra a jasně se řídit pokyny.Jinak si můžete vlasy trvale zničit.
 4. Lidové léky na omývání barvy.Mezi ně patří mýdlo na praní, lékařský alkohol, rostlinný olej, heřmánkový vývar, kefír.Většina těchto nástrojů je velmi agresivní, proto je používejte s maximální opatrností.
 5. ​​

Viz také:Jak barvit vlasy modré (video)