Mokrá chemie - stylový vzhled z kadeří

Pro ženy je vše velmi jednoduché: dlouhé prameny - stříhat, krátké - růst, kudrnaté - narovnat se a rovné - navíjet!Rozhodli jste se jen udělat kudrnaté vlasy?Mokrá chemie, která se stala módní na konci 20. století, je velmi žádaná u žen všech věkových skupin.Navrhujeme zjistit, z čeho se postup skládá a pro koho je vhodný.

Co je mokrá chemie?

Mokrá chemie je zvláštní instalace, která se provádí pomocí zvláštních prostředků.Jak dosáhnout účinku mokré chemie?Po zvlnění jsou kadeře ošetřeny gelem, lakem, pěnou nebo pěnou pouze od středu délky, ale kořenová část je ponechána bez složení.Výsledkem je velmi stylový účes - kořeny vytvářejí objem a konce vypadají jako žena, která byla vystavena nedávnému letnímu dešti.Moderní mokrá perm vám umožní získat elastické a lesklé kadeře.Vlasy samy o sobě zároveň vypadají velmi přirozeně, dobře upravené a krásné.

Výhody a nevýhody curlingu za mokra

Tento účes má mnoho důležitých výhod:

 • Přetrvávající kořenový objem bez chlupatých vlasů;
 • Denní úspora času a úsilí při vytváření stylů.I bez složitých manipulací vypadá účes velmi krásně;
 • Snížení obsahu tuku v pramenech;
 • přirozenost;
 • Všestrannost - tuto verzi curlingu lze použít pro jakýkoli typ a délku vlasů;
 • Moderní chemická složení pro chemii nepoškozují zdraví pramenů, ale také je ovlivňují z dobré stránky.

Mezi nevýhody patří následující:

 • Účinekmokrá chemie trvá od několika týdnů do 6 měsíců (v závislosti na individuálních vlastnostech vlasů a agresivitě složení);
 • Existuje velké riziko mechanického poškození pramenů;
 • Těžké a silné vlasy nejsou náchylné k líčení;
 • Postup není vhodný pro nedávno natřené vlasy (musí trvat déle než 2 týdny);
 • Před chemií budete muset konce lehce osvěžit.

Doporučení! Mokrá chemie je považována za poměrně nákladnou proceduru, proto ji musíte před provedením konzultovat se zkušeným řemeslníkem.Jinak mohou být peníze zbytečné.

Druhy mokré kadeře

Specialisté rozlišují dva typy chemie s mokrým efektem.Podívejme se na každou z nich.

Vertikální nebo spirální

Vertikální mokrý zvlnění se provádí výhradně na dlouhých vlasech.K získání „spirály“ jsou prameny stočeny do svazku a navinuty na cívky ve tvaru kužele.Je velmi důležité, aby cívky těsně přiléhaly k sobě a měly stejný směr pohybu.Díky tomu získáme krásné velké kadeře.

Japonština

Japonská chemie je ideální pro problematické vlasy (střední nebo velmi dlouhé) nebo citlivou pokožku.Při balení se používá komplex lipid-protein, díky kterému jsou kadeře lesklé a elastické.Vlna samotná se provádí pomocí plastového víčka s malými otvory.Kompozice zpracovává pouze ty prameny, které jsou protaženyotvory, takže pokožka hlavy zůstává nedotčena.Velikost stočení je střední.

Pozor! Mokrá chemie kategoricky nevyhovuje plnohodnotným ženám ani majitelům příliš mastných vlasů.V takovém případě pouze zdůrazní jejich nedbalý vzhled.

Kompozice pro vytvoření mokré chemie

Kompozice pro vytvoření takového účesu jsou rozděleny do několika typů:

 1. Kyseliny - jsou vzhledem k jejich dlouhému trvání velmi žádané (asi šest měsíců).Kyselé přípravky jsou kontraindikovány ve vzácných a tenkých vláknech.
 2. Alkalis - jsou charakterizovány jemnější akcí (kadeře trvají přibližně 4,5 měsíce).Lze je bezpečně aplikovat na jakýkoli typ vlasů.
 3. Neutrální - ošetřují vlasy velmi pečlivě, ale zkracují dobu „kadeřavosti“ na 3 měsíce.
 4. Biohairing - má dlouhodobý účinek a udržuje vlasy upravené a zdravé.Směs pro bio-curling se skládá z přírodních složek a neobsahuje amoniak.
 5. Aminokyseliny - používají se pro řezbářství, lehká mokrá perm.Kromě krásného vzhledu získají prameny další ošetření a výživu.Škody způsobené tímto postupem jsou sníženy na téměř nulu.

Doporučení! Při výběru skladby poslouchejte názor mistra.Vyhodnotí stav vašich vlasů a pomůže vám učinit nejlepší rozhodnutí.

Postup domácí zvlnění

Jak udělat mokrou chemii doma?Ve skutečnosti to není složité, postupujte podle těchto pokynů a zásobte se všemi potřebnými materiály:

 • Vodotěsný mys;
 • Kuželka ve tvaru kužele ve tvaru kužele;
 • Hřeben s ostrou špičkou a častými chrupavkami;
 • Nekovová nádoba pro míchání směsi;
 • Západka;
 • Houba;
 • Ručníky;
 • Gumové rukavice;
 • ocet 9 nebo 6%;
 • Uzávěr pro izolaci;
 • Balm.

V následujícím videu se budete moci seznámit s postupnou chemickou vlnou vlasů doma:

Krok 1.Nejprve proveďte alergický test - naneste malé množství chemického složení na vnitřní stranupovrch zápěstí.Počkejte 10-15 minut a opláchněte vodou.Pokud ošetřovaná oblast kůže nezčervenává a není pokryta vyrážkou, můžete pokračovat dál.

Krok 2.V den curlingu si vlasy umyjte běžným mýdlem pro domácnost - doporučujeme to udělat dvakrát.Mýdlo uvolní strukturu vlasů a zlepší možný účinek.

Krok 3.Prameny lehce vysušte.

Krok 4.Začněte od zadní části hlavy a rozdělte vlasy na malé čtverečky - jejich šířka by se měla rovnat délce natáčky.Zajistěte každou z nich tak, aby nezasahovala do práce.

Krok 5.Navlékněte tyto prameny na tenké cívky a pečlivě je ovinujte kolem své osy.Zajistěte natáčky gumovými sponami.U srážek se třesky existují dvě možnosti - je lepší nechat krátké třesky rovné, ale protáhlý lze kroužit spolu se zbytkem vlasů.

Krok 6.Namažte pokožku podél vlasové linie mastnou mastnotou.krém a nahoře zabalte ručník do turniketu.

Krok 7.Nasaďte si rukavice na ruce a hodte přes ramena plastový obal.

Krok 8.Smíchejte mokrou chemii podle pokynů.

Krok 9.Okamžitě naneste na hlavu pravidelnou houbou.Pečlivě se ujistěte, že složení leží rovnoměrně.

Krok 10.Zabalte hlavu do zahřívací čepice a počkejte, než je uvedeno v pokynech.

Krok 11.Bez odstranění cívky vypláchněte první směs tekoucí vodou.

Krok 12.Naneste přidržovač po dobu 10 minut.

Krok 13.Opatrně sejměte natáčky a prameny nechte asi 5 minut volné.

Krok 14.Prameny důkladně omyjte šamponem a opláchněte je slabým octovým roztokem.

Doufáme, že tento návod s fotografií vám pomůže provést postup pro domácí curling v souladu se všemi pravidly.

Důležité! Po dobu 3 dnů je nejlepší si vlasy neumýt.

Jak vidíte, kdokoli z vás má k dispozici nezávislou implementaci mokré chemie.Bude potřebovat pouze volný čas a určité dovednosti.Hlavní věc není zapojit se!Navzdory skutečnosti, že přípravky na mokré kadeře mají spíše mírný účinek, vlasy po nich mohou ztuhnout a zlobit.

Doporučení! K balení použijte dřevěné nebo polymerní cívky, protože nereagují na chemikálie.A ještě jedna věc - před zákrokem stojí za to ošetřit vlasy zvláštními prostředky - séra, balzámy, masky atd.

Mokrá chemie na krátkém sestřihu

Mávání se nejčastěji provádí na krátkých vlasech.Bude ideální, pokud budete postupovat podle těchto velmi jednoduchých tipů:

 • Před zákrokem si vlasy umyjte šamponem.Tím se odstraní kožní maz a vytvoří kadeře pevnější a pružnější;
 • Otočte prameny ve směru od kořenů ke koncům - to zvýší pevnost kadeří;
 • Pro symetrické pokládání umístěte cívky rovnoměrně;
 • Hustota řad natáček by měla být maximální.

Důležité! Elasticita kadeří závisí na několika faktorech - individuální predispozici, době expozice složení, kvalitě použitých léčiv a teplotě vzduchu v místnosti (nad 20 stupňů).

Mokré vlnění pro střední a dlouhé prameny

KdyžChcete-li vytvořit chemii pro dlouhé a střední vlasy, musíte použít jemné prostředky, které nepoškozují jejich zdraví a strukturu.Je vhodné používat výživné léky.Pokud jde o upevnění kadeře, je lepší vzít lak nebo pěnu.

Jak se starat o vlasy po zvlnění?

Správná péče o kadeře po mokré chemii je jednou z hlavních podmínek krásného stylového účesu.Chcete-li, aby vás kadeře potěšily s pevností a zdravím po dlouhou dobu, naslouchejte radám zkušených odborníků:

 • Pro mytí vlasů si vyberte dobrý léčivý šampon, hydratační kondicionér a vyživující masku - rychle obnoví všemožné poškození zlepší vlasy a obnoví přirozený lesk.To platí zejména pro ty, kteří si nechali stříhat dlouhé vlasy.Pro ně musíte použít silnější složení a doba procedury bude mnohem delší, takže dlouhé vlasy vyžadují další dobití;
 • Šampon nanášejte pouze na pokožku hlavy a bazální část.Neměli byste se starat o zbytek délky - bude dokonale prát zbytky omyvatelného produktu;
 • Perm sušené vlasy jsou velmi suché, takže je musíte sušit pouze přírodními prostředky.Vymočte mokré kadeře ručníkem, ale nemněte je ani je nedrťte - to je to nejlepší, co můžete udělat;
 • Nestříkejte mokré kadeře - vyčkejte, až úplně uschnou;
 • Nejezděte do postele s mokrou hlavou - na kadeře budou záhyby.

Viz také:Vše o biologickém vlnění vlasů - znalecký posudek.