Mytí vlasů před barvením: klady a zápory

Musím si před malováním umýt vlasy?Mnoho dívek čelí otázce mytí vlasů před barvením.Existuje názor, že je to absolutně nemožné, ale je to opravdu tak?

Praní nebo praní?

Na tuto otázku bohužel neexistuje jednoznačná odpověď, protože mytí vlasů před nanesením barvy má kladné i záporné stránky.Zvažte všechny nuance.

Proč nepotřebujete prameny před zákrokem:

 • Šampon opláchne film z pokožky z vlasů, který jej chrání před negativními účinky na životní prostředí a má silný hydratační účinek.Bez této bariéry jsou pokožka hlavy a prameny mnohem více ovlivněny agresivními látkami, které vstupují do barvy.V důsledku toho se vlasy začnou štěpit a lámat;
 • Ve většině případů se prací prostředek nikdy nikdy úplně nevymyje.Vlevo na vlasech reaguje s barvivem, což může vést k nepředvídatelným výsledkům;
 • Pigment je jen o málo horší jen u umytých vlasů, takže barva je nerovnoměrná a méně nasycená.

Proč byste si před malováním měli umýt vlasy:

 • Přijít do salonu krásy se špinavou mastnou hlavou není moc krásné.Bude to nepříjemné pro všechny - vy i odborník;
 • Pokud jste před barvením použili lak, pěnu, pěnu nebo jiné fixační prostředky, musíte je určitě omýt.Faktem je, že zbytky těchto látek zabraňují plné penetraci barvícího pigmentu,výsledek tedy nebude moc krásný;
 • Je mnohem pohodlnější nanášet barvy na mokré vlasy.Kromě toho to umožňuje rovnoměrné zbarvení po celé délce vlasů;
 • Tonizační prostředky, balzámy, pěny a polotrvalé barvy by se měly nanášet pouze na čisté vlasy.Jinak se pigment jednoduše nekonsoliduje a barva začne po několika dnech vyblednout.To platí také pro barvení hennou;
 • Při nanášení barvy na špinavé vlasy dochází nejen k rychlému vymývání barev, ale také k nedostatku krásného lesku.

Jaký závěr lze vyvodit?

Kolik dní před malováním je třeba si umýt vlasy, abyste dosáhli dokonalého výsledku?Pamatujte na jedno důležité pravidlo - mělo by se to provést asi 2 dny před procedurou.Během tohoto období se na pramenech hromadí potřebné množství sekrecí tuku, které je může chránit před negativními vlivy.

Kdy byste neměli prát prameny?

Existuje několik případů, kdy bude mytí vlasů lépe vyloučeno:

 • Zbarvení šedivých vlasů;
 • Potřeba získat jednotný odstín;
 • Zesvětlení vlasů - světlé tóny jsou nebezpečnější než tmavé, takže použití barvy na čisté kadeře zhorší jejich vzhled a výrazně poškodí jejich zdraví;
 • Předběžná perm.Pokud jste provedli „chemii“ alespoň jednou, pak pravděpodobně víte, že v následujících 7 dnech budete muset odmítnout umýt si vlasy.V opačném případě bude veškeré úsilí mistra zrušeno.Pokud je po trvalém, také plánovánopostup barvení, počkejte 2 týdny.Během této doby musí být prameny dvakrát vyprány;

 • Zvýraznění - během tohoto postupu se vlasy také zesvětlí a ochranná vrstva kožního mazu zachová jejich zdraví a lesk;
 • Majitelům poškozených, suchých a křehkých kadeřat je před malováním odmítnout umýt si vlasy.V tomto případě chemická barviva vlasy vyschnou a vedou k disekci špiček.

Důležité! Nezapomeňte také, že 3 dny před barvením je přísně zakázáno nanášet na vlasy balzám a kondicionér.Takové produkty vytvářejí na pramenech obalový film, který uzavírá přístup k barvicím pigmentům.

Odborné rady a funkce pro barvení špinavých a čistých vlasů:

To je zajímavé! Jak si umýt vlasy tak, aby nerostly mastně - 10 užitečných tipů /blockquote>

Jaké další chyby se při malování dělají?

Kromě mytí vlasů existuje ještě několik otázek týkajících se chyb.Zde jsou nejčastější mylné představy, které moderní dívky hřeší.

Chyba č. 1. Nadměrná doba setrvání inkoustu.V naději na získání trvalejšího a bohatšího odstínu mnoho žen konkrétně prodlužuje dobu expozice barviva.Málokdo však ví, že toto řešení vede ke zcela opačnému výsledku.Vlasy budou nejen ošklivé a nepřirozené, ale také trpí agresivními látkami.

Chyba č. 2. ​​Přeji siradikálně změnit obrázek, nejvíce zoufalé módy dávají přednost barvení vlasů v příliš jasných barvách, které nelze kombinovat s jejich vzhledem a kontrastem silně s přírodním odstínem.Vždy pamatujte, že vybraná barva by měla být v souladu s vaším typem barvy a neměla by se lišit od starého tónu o více než 2 pozice.

Chyba č. 3. Většina dívek zahajuje postup barvení, aniž by provedla předběžný test, aby ověřila, že nárokovaný odstín odpovídá skutečnému.Faktem je, že fotografie na obalu se nemusí shodovat s tím, co se skutečně ukáže.Aby nedošlo k záměně, nenechte se příliš líný, abyste na krku obarvili tenkou kadeř a vyhodnoťte výsledek.

Chyba č. 4. V každém balení s barvou najdete podrobné pokyny vysvětlující, jak správně používat tento nebo tento produkt.Každý ne tráví svůj čas čtením.Nejčastěji spěcháme k pokynům, pouze pokud se něco pokazí.Ale zpravidla je příliš pozdě na nápravu situace.

Chyba č. 5. Česání vlasů po nanesení barviva.Další hrubá chyba!Pamatujte, že česání mokrých vlasů je přísně zakázáno.Odtud se natáhnou, ztenčí a začnou se delaminovat.

Chyba č. 6. Nesoulad s bezpečnostními předpisy.Pokud po několika minutách po nanesení barvicí kompozice cítíte silný pocit pálení nebo jiné nepříjemné pocity,Pospěšte si, abyste si okamžitě umyli vlasy.Je možné, že tato barva obsahuje látky, na které jste alergičtí.Takové jevy mohou také naznačovat, že jste si koupili kosmetický produkt, jehož platnost vypršela.V každém případě je použití takové barvy nebezpečné pro zdraví.

Chyba č. 7. Příliš časté barvení.Mnohé dámy, které chtějí zvýšit jas, opakují postup po 2 týdnech.Mezitím můžete pro udržení stínu použít jemnější prostředky.Pro tyto účely jsou ideální tónovací balzámy, tonika, šampony a jemná barviva.

Chyba č. 8. Barvení po celé délce opakovaného postupu.Ve skutečnosti jsou v tomto případě jako první obarveny pouze zarostlé kořeny.Zbývající délka je dostatečná pro zpracování asi 5 minut před smytím kompozice.Tím se sníží negativní dopad agresivních komponent.

Chyba č. 9. Aktivní použití olejů, jakož i nesmazatelných krémů, séra, sprejů a tekutin před barvením.Faktem je, že tyto nástroje ucpávají póry vlasů a přispívají ke vzniku nežádoucí žlutosti.A barva v tomto případě bude ležet nerovnoměrně.Pokud máte obavy o suché tipy, použijte je po zákroku.

Chyba č. 10. Použití levné a nekvalitní kosmetiky.Existuje mylná představa, že všechny barvy mají přesně stejný účinek, takže nemá smysl kupovat dražší výrobky.To zdaleka není případ - tím lepšíprodukt, jasnější stín.Kromě toho složení drahých barev zahrnuje užitečné látky, které poskytují další péči o vlasy.

Nyní víte nejen o tom, zda si musíte vlasy před malováním umýt, ale také o množství dalších velmi užitečných odstínů.Jsme přesvědčeni, že díky těmto znalostem bude postup barvení snadný a příjemný.

To je zajímavé! Hodnocení nejlepších šamponů pro barevné vlasy - 20 nejlepších

Podívejte se, tajemství správného zbarvení vlasů (video)