Nejkrásnější možnosti zvýraznění šedých vlasů

Pokud šedé vlasy zabarvují pouze muže, stává se pro ženy její vzhled skutečnou tragédií.Aby skryli změny související s věkem před cizími lidmi, mistři doporučují krásně barevné prameny.Vrcholem bude zvýraznění šedivých vlasů - svěží, originální a proti stárnutí.

Vlastnosti postupu

Lze šedivé vlasy zvýraznit?Je to možné, ale pouze pokud množství šedivých vlasů nepřesahuje 40%.Jediný způsob, jak dosáhnout očekávaného účinku - všechny bílé vlasy se skrývají za celkovou hmotností vícebarevných vlasů.

Zvýraznění šedých vlasů se provádí čtyřmi způsoby:

 • Používání klobouku je klasická metoda, která je považována za poněkud zastaralá a používá se pouze u krátkých vlasů.Tento proces je velmi pracný a poměrně zdlouhavý - na hlavě klienta je tečkovaná speciální gumová čepice s mnoha malými otvory.Protlačte je háčkem a protáhněte prameny, které se potom aplikují na barvicí kompozici.

 • Je to modernější způsob barvení středně a dlouhých vlasů vysokou kvalitou.Díky tomu lubrikační směs maže jednotlivé kadeře, které jsou zabaleny do fólie.

 • Pomocí hřebenu - tento způsob je vhodný pro jakoukoli délku.Při použití se barva nanáší na zuby hřebeny (měly by být docela vzácné) a česala se od kořenů až po konce.
 • Zvýraznění rukama („jinovatka“ nebo „zasklení“) se nejčastěji používá na kudrnaté nebo kudrnaté vlasy (jakodlouhý a krátký).Při takovém zvýraznění se barva nanáší tak, aby zdůrazňovala přirozenou živost vlasů a dodávala jí další objem.

Zvýrazněné vlasy samozřejmě musí být neustále zbarvené.Opakovaný postup bude muset být proveden nejpozději za 3-4 měsíce.Nestojí to za to oddálit déle - účes bude uklizený.

Rada! Pokud se šedivé vlasy aktivně projevují pouze v jedné oblasti (šíje, whisky nebo na čele), je nutné odstín vyrovnat.Za tímto účelem je problémová oblast nejprve malována základní barvou a poté je zvýrazněna.

Výhody metody

Ti, kteří pravidelně obarvují vlasy šedými vlasy, nikdy nelitovali svého rozhodnutí, protože tento postup má několik důležitých výhod:

 • Jemný účinek - neovlivňuje kořeny, provádí se pouze na jednotlivých pramenech;
 • Nedostatek věkových omezení - vhodný pro mladé dívky, které čelily prvním projevům „dospívání“ a zralých žen;
 • Všestrannost - lze provádět na vlasech libovolné délky;
 • Dává vlasům extra objem a objem.

Druhy zvýraznění šedých vlasů

Rozhodli jste se změnit svůj obrázek a už jste ve spěchu do salonu?Tam můžete nabídnout takové možnosti zvýraznění na šedivé vlasy.

Sůl a pepř

Název „sůl a pepř“ hovoří samo za sebe - představuje hladký přechod ze světle šedého (sůl) na černý (pepřový) tón.Toto je jediné správné řešení pro ty, kteří mají šedé vlasy.většina vlasů.Díky stylové kombinaci světlých a tmavých pramenů to nebude vidět.Tuto možnost lze bezpečně použít na vlasy obarvené popílkem.

Doporučení! Sůl a pepř vypadají tak neobvykle, že ho s radostí používají nejen zralé dámy, ale také ženy středního věku, které dosud netrpěly velkým množstvím šedivých vlasů, ale které rády experimentují s jejich vzhledem.

Klasické přednosti

Účinně skrýt šedé vlasyvelmi velké množství, použijte klasické zvýraznění.Tím musíte pochopit rovnoměrné zbarvení vlasů po celé délce.Šířka pramenů se může měnit.Ale nezapomeňte na jeden bod - aby byl účes přirozenější, vyberte ty nejtenčí prameny.V tomto případě je rozdíl mezi barevnými kadeřemi a základní barvou téměř nepostřehnutelný.

Zvýraznění s ohraničením

Hrozivé zvýraznění s ohraničením znamená zvýraznění zóny v1-2 cm podél okraje vlasové linie.K barvení takové třásně se používá barva jakékoli barvy, zbytek vlasů se jednoduše zvýrazní obvyklým způsobem.

Důležité! Při výběru odstínů pro zvýraznění je třeba vzít v úvahu charakteristiky typu barvy (kůže + vlasy + oči).Je vhodné vybrat tóny blízké původní barvě.Potom šedé vlasy rostoucí u kořenů nebudou tak nápadné.

Tipy, které vám pomohouvyberte nejkrásnější zvýraznění šedých nebo šedivých vlasů:

Kontraindikace postupu

Existuje mnoho případů, kdy je jednoduše nemožné provést zvýraznění.Můžeme se jich týkat:

 • Použití přírodních barviv - henna nebo basma.Pokud tyto nástroje trvale zbarvíte vlasy, bude malování v jiné barvě docela problematické.Přírodní pigmenty pronikají strukturou vlasů tak hluboko, že je prakticky nemožné je odtamtat;
 • Tenké poškozené vlasy - v důsledku barvení se mohou zlomit dokonce i v polovině délky;
 • Předbarvení tmavou kaštanovou nebo černou barvou.Nejpravděpodobnější bude malování pouze kořenové zóny a zbytek délky zůstane nezměněn.

Existuje jen jedna cesta ven - mít trpělivost a čekat, až se váš stín rozroste, a také úzce spolupracovat na obnově pramenů.

Důležité! Pokud přemýšlíte o tom, jak doma zvýraznit šedé vlasy, spěcháme, abychom vám poradili - zbarvení zcela šedých vlasů lze provést pouze s dobrým pánem.V opačném případě mohou prameny získat nažloutlý nebo dokonce zcela červený nádech.

Jak se starat o zvýrazněné kadeře?

Aby vaše vlasy vypadaly stejně krásné jako na těchto fotografiích, musí zajistit náležitou péči.S tím vám může pomoci seznam nejdůležitějších pravidel.

 • Pravidlo 1.K mytí vlasůpoužívejte kosmetiku (šampony a balzámy) s příslušnou značkou.
 • Pravidlo 2.Opravte jejich účinek nesmazatelnými gelovými tekutinami.Látky, které je tvoří, vyhladí zabarvené vlasy, dodají jim jasný lesk, zdůrazní kontrast a udržují rovnováhu lipidů.
 • Pravidlo 3.Nezapomeňte na lidové léky.Jednou týdně namažte vlasy jakýmkoli rostlinným olejem - kukuřicí, olivami, lopuchem nebo slunečnicí.Po 1-1,5 opláchněte olejovou masku šamponem - kadeře budou lesklé, hladké a poslušné.
 • Pravidlo 4.Nečesávejte mokré vlasy - díky tomu jsou natahované a řídké.
 • Pravidlo 5.Omezte použití žehliček, natáček a jiných tepelných spotřebičů.
 • Pravidlo 6.Vlasy pravidelně opláchněte odvarem heřmánku - umožní zvýraznění, aby zůstalo jasné a zmírnilo nežádoucí nažloutnutí.Alternativou k tomu bude speciální tonikum s malým procentem oxidačního činidla (1,5 - 1,9%).Jemně zašpiní prameny a nepoškodí jejich strukturu.
 • Pravidlo 7.Odlehčené kadeře zbavené ochrany ve formě přírodních pigmentů netolerují povětrnostní podmínky.Chcete-li je chránit před mrazem a teplem, používejte klobouky a pravidelně používejte ultrafialové světlo.
 • Pravidlo 8.Neotírejte vlhkou hlavu ručníkem - raději prameny přirozeně schnou.To vyžaduje více času, ale nepoškozuje jejich strukturu.
 • Pravidlo 9.Pokud se neobejdete bez vysoušeče vlasů, nasměrujte proud vzduchu podél růstu vlasů.To umožní vločkám uzavřít a zlepšit lesklý efekt.
 • Pravidlo 10.Neusilujte se o zvýraznění šedých vlasů před plánem - tento postup, i když je považován za šetrný, nestojí za to.

Viz také:Jak se zbavit šedivých vlasů (video)