Nejstylovější typy zvýraznění na světlých vlasech

Zvýraznění na světlých vlasech je perfektní způsob, jak diverzifikovat svůj účes a vytvořit módní vzhled.Moderní odborníci nabízejí obrovské množství řešení, z nichž si každý z vás bude moci vybrat, co se jí líbí.

Výhody zvýraznění

Tento typ barvení má řadu velmi důležitých výhod, díky nimž jsou zvýrazněné kadeře mega populární:

 • Udělejte vzhled krásným, svěžím, mladým a módní;
 • Má jemný účinek - složení během takového malování neovlivňuje kořeny a menší poškození délky;
 • Dává objem a nádheru, kterou majitelé tenké nebo vzácné hlavy vlasů jistě ocení;
 • Nevyžaduje časté opravy - zvýraznění lze aktualizovat nejvýše jednou za 3 měsíce, ale samozřejmě, vše záleží na rychlosti růstu pramenů;
 • Hodí se stejně krásně na krátké i dlouhé vlasy;
 • Umožňuje vám efektivně skrýt první šedé vlasy;
 • Nemá žádná věková omezení;
 • Vhodné pro jakoukoli strukturu a dokonale zdůrazňuje přímé zámky a kadeře.

Důležité! Moderní řemeslníci provádějí zvýraznění speciální barvou, která zahrnuje přírodní složky.

Populární typy zvýraznění světlých vlasů

Zvýraznění blondýna představuje několik druhů zbarvení, z nichž si můžete vybrat nejvhodnější variantu.Zvažte je na příkladu těchto fotografií ze sítě.

Kalifornie

Kalifornie nebo americké zvýraznění představujebarvení jednotlivých kudrlinek v několika různých tónech - od 2 do 4. Dokonale se hodí k krátkým a středním pramenům, ale dlouhé vlasy s takovým barvivem vypadají prostě nádherně.

Při americkém zvýrazňování se používají měkké karamelové odstíny, které vytvářejí krásné přetečení, dávají trvalý objem a oživují vlasy.Co je zvláštní, každý další styl se bude lišit od předchozího v jeho barevném efektu.

Poznámka! Pro zvýraznění Kalifornie můžete použít nejen přírodní paletu, ale také světlé odstíny.Zvláště odvážným dívkám se doporučuje diverzifikovat známý obraz blondýna se světle růžovým podtónem - bude to velmi stylové.

Reverzní

Zvýraznění blond vlasů tmavými zámky zahrnuje vytvoření přechodu (hladké nebo ostré) z blond odstínů na hnědé nebo černé.Podsvícení má řadu výhod, z nichž hlavní je jemný efekt.Zaprvé, když se provádí, kadeře nezesvětlí, ale ztmavnou.Za druhé, tato technologie zahrnuje použití bez sloučenin amoniaku, které nepronikají hluboko do jádra, ale obalí jej filmem.

Poznámka! Zpravidla se barvení tmavými zámky provádí za účelem ředění rovnoměrného zvýraznění světlých kadeří.Může však také fungovat jako nezávislá technika.

Bronding

Bronding je další populární a módní způsob malování, ve kterém světlovlasy jsou zastíneny květinami v teplých a studených barvách.Výsledkem je šíleně krásná kombinace jemných blonďatých a jasnějších tónů.Spojování lze rozdělit do dvou typů:

 1. Klasická tmavá, která používá tmavou blond, čokoládu, kávu a měďovou kaštanu;
 2. Klasické světlo, ve kterém se používají odstíny béžová, pšeničná, ořechová, jantarová, kaštanová, medová a perlová.To zahrnuje platinový podtón.

Zrzavé vlasy

Zvýraznění pomocí červených zámků je ideální pro ty, kteří chtějí udělat obrázek zajímavým a hravým.Tmavé nebo světle červené zámky rozptýlené na blond vlasy, vypadají jednoduše luxusně a umožňují vám okamžitě vystoupit z davu.

Rada! Chcete-li získat obraz co nejpřirozenější, vyberte pro malování světle červené odstíny - budou blíže k blond.

Světlo

Toto zvýraznění připomíná účinek vlasů, které samy vyhořely na slunci.Tato technika je velmi oblíbená u mladých dívek a dospělých dospělých žen.V tomto případě může paleta kombinovat několik stylových tónů - perla, platina, béžová, světle hnědá a další.Samotný obraz se provádí v malých i velkých pramenech.Druhá možnost přirozeně vypadá přirozeněji.

Sůl a pepř

Tuto moderní techniku, která kombinuje platinové a černé nebo popelové barvy, lze provádět nejen na tmavé, ale i na světlekroutí.Když se objevil asi před 4 lety, stal se neuvěřitelně populární.„Sůl a pepř“ vám umožní vytvořit jedinečný obrázek, skrýt první šedé vlasy a vytvořit jasný přízvuk v dlouhém nudném pohledu.Zvýraznění se provádí výhradně tenkými zámky, které zajišťují hladký a téměř nepostřehnutelný přechod z jednoho stínu do druhého.

Zvýraznění při dělení

U tohoto typu zvýraznění se vlasy nejprve dělí na přímé dělení a poté se symetricky vyberou zámky pro bělení.Šířka a počet těchto zámků je stanoven v libovolném pořadí - mohou být tenké a časté nebo široké a vzácné.Poté, pod tónované kadeře, vložte termální papír namočený v blondoránu.Výsledkem tohoto zbarvení jsou měkké přetoky, které dokonale zdůrazňují krásu a něžnost blond vlasů.A zvýraznění bazálu zvyšuje objem vlasů.

Francouzština

Francouzské zvýraznění je ideální metoda pro světlé a blond vlasy.Tato technika umožňuje částečné bělení jednotlivých kadeří, což umožňuje dosáhnout účinku spálených vlasů.Francouzské barvení může být bezpečně nazváno jemným, protože pro jeho implementaci nebudou nutné radikálně zjasňující sloučeniny.Masters radí dávat přednost měkkým barvivům bez amoniaku, které nepoškozují strukturu ženských vlasů, a dokonce je naopak naopak vyživují, hydratují a dodávají krásný lesk.Dnes existuje několik možností.zvýraznění ve francouzštině, ale obzvláště žádané je vybarvení pastelovými odstíny, pro které mají 3 až 5 tónů.

Poznámka! Čím více použitých odstínů, tím zajímavější je výsledek.Ale cena takového rozmazaného přetečení bude mnohem vyšší.

Sombre

Klasická variace ombry je jemná oslnění rozptýlená po vlasech.Pokud práci vykonává zkušený mistr, efekt bude neuvěřitelně krásný.Zdá se, že jste se právě vrátili z dovolené, během které na vašich vlasech působila sluneční a mořská voda.

U sombra je povoleno mírné ztlumení kořenů, ale přechod od kořenové zóny ke špičkám by měl být téměř nepostřehnutelný.Takové zvýraznění lze provést jak na světle hnědé, tak na velmi lehkých pramenech - účinek barevné hry je v obou případech zachován.

Zónové nebo částečné

Zónové zvýraznění zahrnuje přidělení jednotlivých horních pramenů (například v obličeji, blízko kořenů nebo na koncích).Tato šetrná metoda barvení je ideální jak pro majitele krátkých srážek, tak pro ty, kteří nejsou připraveni na ostrou změnu obrazu a neplánují používat barviva průběžně.

Majitelé světle nebo světle hnědých vlasů mohou bezpečně používat koňak, platinu, čokoládu, jantar, písek, pšenici nebo perlu.Milovníkům odvážných experimentů se doporučuje zůstat na vínové, modré,červený, fialový odstín.Protože je zbarvená kompozice stínována štětcem, je výsledek měkký a spíše harmonický.

Částečné zvýraznění se provádí s poměrně širokými prameny, takže vlasy by měly být dostatečně silné.K tomu používají speciální lak Matrix, Estel nebo LOreal, který obsahuje přírodní vosk.Takováto barviva nepoškozují zdraví vlasů, ale také dodávají stylový lesk.

Ash

Poté, co se objevilo nedávno (v roce 2015), zvýraznění popela na bílých prstýncích okamžitě získalo obrovskou popularitu mezi mladými dívkami a vyzrálejšími dámami.První ocelové odstíny dávají určité tajemství, druhé - pevnost a styl.Je to ideální volba pro blond vlasy, protože na rozdíl od tmavých nebo světle hnědých vlasů na nich můžete získat dokonale čistou barvu.

Zvýrazňování popela lze provádět jak na samostatných kadeřích, tak po celé délce pramenů.V druhém případě je proveden gradient - speciální úsek barvy s tmavšími kořeny a vyčištěnými špičkami.

Důležité! Popelníky jsou považovány za jeden z nejvíce náladových, takže je lepší svěřit toto zbarvení profesionálům.Nezkoušejte postup opakovat doma - to vždy nezaručuje očekávaný výsledek.Je třeba také poznamenat, že při každém mytí hlavy bude barva zbledlejší, proto bude nutné korekci takového zvýraznění provádět častěji.

Amber, Milán nebo Benátčan

Technologie pro provádění takového barvení je ideální pro světle hnědé a blond vlasy.Benátské zvýraznění, provedené ve dvou barvách, poskytuje efekt lehce spálených zámků.Barevná kompozice se nanáší rychlým nerovnoměrným pohybem od špiček ke středu a poté se pečlivě zastíní tuhým štětcem - dopadá krásně a přirozeně.Pokud jde o odstíny, světlovlasé dívky by se měly blíže podívat na jantarovou, zlatou, koňakovou, béžovou, karamelovou, křehkou a mléčnou čokoládu.Ale pro blondýnky je ideální zvýraznění za studena za účasti platiny a perlové barvy ideální.Nejmodernější módy mohou používat odvážnější paletu - citronovou, modrou, fialovou nebo fialovou.

Majicontrast

Majicontrast se nazývá zvýraznění, které kombinuje světlé a tmavé odstíny.K dosažení co nejpřesnějšího přiřazení každého zámku, který poskytuje toto módní kadeřnické řešení, je nutné použít dostatečně silné oxidační činidlo a velmi tmavou barvu.

Doporučení! S takovým zvýrazněním musíte kontaktovat zkušené a důvěryhodné řemeslníky.Pouze v tomto případě můžete počítat s krásným výsledkem.

Peří

Hlavní výhodou zvýraznění peří je jeho jednoduchá technika, díky níž lze snadno vyrobit doma.Kromě toho vypadají peří skvěle na krátkých i středních vlasechdélky.Dávají svazkům pramenů a bezprecedentní lehkost.Pokud jde o dlouhou hřívu, je pro ni lepší najít jiné řešení.

Pro tento postup musíte doplnit speciální klobouk s otvory, skrz které se tenké kadeře protáhnou speciálním háčkem.Můžete si ji koupit v jakémkoli specializovaném obchodě.

Mazhimesh

Poměrně složité, ale velmi krásné zbarvení za použití zvláštních jemných barviv.Nemají amoniak, ale existuje vosk, který má mnoho užitečných vlastností.Taková barva není schopna radikálně změnit barvu vlasů, takže se používá k vytvoření efektu spálených vlasů.

Balayazh

Už jste malovala blondýna dlouhou dobu a nyní si chcete trochu osvěžit vlasy a přidat do svého vzhledu nové poznámky?Doporučujeme, abyste se blíže podívali na chatu, jednu z nejmódnějších a nejkrásnějších možností.Technika provádění balayazhy zahrnuje vyjasnění kadeří na určitých místech - na zadní straně hlavy, v chrámech, na třescích nebo koruně.Vše záleží na vaší touze!Takové zvýraznění lze provést na kadeře libovolné délky, ale vypadá to nejpůsobivěji na dlouhých nebo středních vlasech.

Čokoláda

Čokoláda zvýrazňuje bělené vlasy - co by mohlo být krásnější?!S takovým účesem budete mladší za několik let najednou a také budete moci radikálně změnit styl a učinit oči a obočí výraznějšími.

Důležité! Malované blondýnky, které se rozhodly vyrábět čokoládové skvrnyodstín, musíte být tak opatrní, jak je to možné.Aby byl obraz co nejvíce harmonický, měla by se nativní barva vašich vlasů na dálku podobat čokoládě.

Ombre nebo degradovat

Ombre, degradovat nebo zvýrazňovat s vynořenými kořeny - to je to, čemu se říká tato módní a neuvěřitelně stylová technika.Pro zbarvení lze použít jeden až čtyři tóny.Jsou povoleny jak přirozené, tak kontrastní gama.Ombre hranice může být hladká a velmi rozmazaná a může být velmi jasná a co nejzřetelnější.Začátek přechodu závisí na délce vlasů.Takže v případě čtverce to začíná u brady a dlouhými vlasy - pouze na samých koncích.Záleží však také na vašem vlastním vkusu.

Barva nebo bláznivá barva

Zvýraznění barevnými zámky je jasné, odvážné, stylové a neuvěřitelně svěží.Můžete si vybrat téměř jakýkoli tón - fialová, zelená, růžová, mahagonová, modrá, červená atd. S jejich pomocí můžete nejen zdůraznit svůj individuální styl, ale také překvapit publikum neobvyklým vzhledem.Hlavní výhodou crazy barevného barvení je úplná svoboda jednání - při nanášení barvy můžete použít jeden odstín, nebo můžete smíchat čtyři a vytvořit duhové barvy.

Poznámka! Pokud dříve byly „bláznivé barvy“ nalezeny pouze u hippies a punks, ale nyní se všechno změnilo - nyní je lze vidět mezi obyčejnými dámami, které mají mimořádnou chuť.Je třeba také poznamenat, že bláznivá barva vypadá zvlášť krásnědlouhý styl s kadeřemi a kaskádou.

Shatush

Tato technika je neuvěřitelně lehká a má pečlivě zastíněný přechod.Zbarvení se provádí za účasti 3-4 odstínů, které patří do stejné palety barev, ale kontrastují s tónem vlasů.

Brazilština

Brazilské zvýraznění je skvělý způsob, jak dát světelným vlnám působivější vzhled.K dosažení tohoto výsledku pán vybere jednotlivé prameny a lakuje je v různých barvách.Pokud si nepřejete barvit celé vlasy, vyberte pouze několik předních kudrlinek.Když vlasy vyschnou, tato barviva se smísí dohromady a vytvoří vícebarevné přetečení.

Doporučení! Aby byl přechod z jednoho stínu do jiného téměř neviditelný, neměly by být prameny pro zvýraznění příliš velké.

Kontraindikace pro zvýraznění

Pokud se chystáte zvýraznit světelné kadeře, nezapomeňte si přečíst seznam kontraindikací.V jakých případech může být obarvení ohroženo?

 • Předběžné použití henny, basy, kávy a jiných rostlinných barviv.Ujistěte se, že další blonding a zvýraznění vás jen zklamají.A přiměřený mistr je nepravděpodobný, že by takový postup provedl, protože jeho výsledky budou zcela nepředvídatelné.Místo krásného pšeničného nebo béžového tónu získáte bažinu nebo modrý nádech;
 • Nedávná chemická látka nebo biomává.Důvody budou stejné;
 • Užívání hormonálních léků, kritické dny, těhotenství a období kojení.V tomto okamžiku dochází k určitým změnám v ženském těle, které mohou negativně ovlivnit výsledek barvení.V důsledku nestabilního hormonálního pozadí se barvy mohou ukázat jako zcela odlišné;
 • Nedávné zbarvení blond.V tomto případě by před opětovným zabarvením mělo uplynout alespoň 2-3 týdny;
 • Suché, slabé a křehké vlasy.Pokud nechcete problém ještě více prohloubit, starejte se o zdraví poškozených vlasů a teprve poté se rozhodněte znovu malovat.

Péče o pruhované vlasy

Blonďaté vlasy samy o sobě vyžadují zvláštní péči a další účinek zesvětlující barvy pouze zvyšuje tuto nuanci.Jak pečovat o zvýrazněné vlasy tak, aby zůstaly silné, měkké, hedvábné?

 • Pravidlo 1. Umyjte si vlasy šamponem pro pruhované, obarvené nebo poškozené prameny.
 • Pravidlo 2. Opláchněte vlasy odvarem nebo infuzí léčivých bylin - nepůsobí horší než balzámy a kondicionéry.
 • Pravidlo 3. Pokuste se používat co nejméně vysoušeč vlasů, žehlící a jiné tepelné nástroje.
 • Pravidlo 4. Nezapomeňte na kosmetické oleje - olivové, ricinové, mandlové nebo lopuchu.Aplikováním je 1–2 krát týdně zjemníte vlasy, hedvábí a poslušně.
 • Pravidlo 5. Použijte pravidelněséra a tekutiny - brání průřezu špiček.
 • Pravidlo 6. Dbejte na správnou výživu.Aby vaše vlasy byly silné a zdravé, snězte více vitamínů a rostlinných tuků.
 • Pravidlo 7. Chcete-li obnovit poškozenou strukturu, projděte jeden z procedur salonu - laminace, narovnání keratinu, eluce, zasklení, lesk nebo stínění.
 • Pravidlo 8. Při návštěvě bazénu, solária nebo koupele se ujistěte, že máte ochranný klobouk.Chrání kadeře před vyschnutím a vypálením.Kromě toho je chlorovaná voda hlavní příčinou vyblednutí barvy.
 • Pravidlo 9. Alespoň jednou týdně naneste speciální masky s regeneračním nebo výživným účinkem - postarají se o zdraví vašich kadeřů.Tyto prostředky mohou být buď obchod, nebo doma.
 • Pravidlo 10. Po provedení tohoto zvýraznění nezapomeňte pravidelně aktualizovat barvu pomocí speciálních tónovaných šamponů nebo balzámů.Zachrání vás před nežádoucí žlutostí a umožní vám navštívit kosmetický salon mnohem méně často.
Zvýraznění 2017 Módní trendy 2017
]
zvýraznění krátkých vlasů
zvýraznění Kalifornie
]