Odrůdy zvýraznění hnědých vlasů

Zvýraznění na hnědých vlasech vypadá docela originálně a umožňuje vám snadno zdůraznit svou jedinečnost.

Výhody a nevýhody postupu

Zvýraznění hnědých vlasů má řadu nesporných výhod:

 • Dobře skrývá šedé vlasy;
 • Dává nádheru a objem;
 • Zjemňuje a zjemňuje tvář;
 • Nevyžaduje barvu na kořeny, proto se považuje za šetrný;
 • Může být prováděno jednou za několik měsíců;
 • K obrazu přidává přesně ten notoricky známý svět, který všichni říkají.

Pokud jde o nedostatky, jsou také přítomny:

 • Postup zvýraznění tmavých pramenů trvá 3 až 5 hodin;
 • Zpravidla se to neobejde bez objasnění pomocí agresivních chemických látek;
 • Nelze provést na nově obarvených nebo zvlněných vlasech;
 • Není vždy možné provádět ji doma, zatímco v salonu je taková služba poměrně drahá.

Jaké zvýraznění je vhodné pro hnědé vlasy?

Barva vlasů Auburn je považována za univerzální, takže si pro ni můžete vybrat různé možnosti zvýraznění.Zvažte nejoblíbenější techniky pro příklad těchto fotografií.

Klasická

Tradiční technika spočívá v rovnoměrném zbarvení vlasů po celé délce.Šířka pramenů může být od 2 do 5 mm - to vše závisí na požadovaném účinku a individuálních vlastnostech vlasů.Ale je tu jeden bod - jemnější zvýraznění,váš účes bude vypadat přirozeněji.Pro takové skvrny jsou perfektní vlašské ořechy, světle hnědá, medová, káva, béžová, písčitá a tmavě hnědá.

Důležité! Zvýraznění hnědých vlasů zahrnuje silné zesvětlení jednotlivých zámků.Chcete-li vlasům poskytnout skutečně módní barvu a zjemnit ostrý kontrast, který se objeví po změně barvy, použijte toner nebo jemnou barvu.

Zóna

V případě tenkých citlivých vlasů bude tento jemný postup bezpečnější alternativou.klasické zvýraznění.Při použití zonální techniky je bělená pouze horní vrstva vlasů.Zbytek vlasů zůstává buď zcela nedotčený nebo zbarvený bez amoniaku.

Flamboyage

Flamboyage (přeloženo z francouzštiny jako „blaze“, „blaze“) je autorská technika vynalezená majitelem titulu"Britský kadeřník roku" od Angela Seminary.Chcete-li provést toto zvýraznění, slavný stylista používá davines, speciální papír, který vám umožní dosáhnout přirozených a harmonických odstínů.

Blonďatá

Blonďaté tmavé vlasy jsou poměrně běžným postupem, který lze provádět pouze v profesionálním salonu a pouze se zkušeným koloristem.Pokud budete mít štěstí, že najdete takového mistra, můžete se spolehnout na úžasný efekt - tmavé vlasy s blond poznámkami vypadají drahé a luxusní.Obvykle nabarvení se používá jak teplé (zlaté, pšeničné, krémové, karamelové), tak studené (lehké ořechy, perly, perly, béžové) poznámky.

Důležité! Pokud si troufáte opakovat takové zbarvení doma, buďte připraveni na to, že vlasy budou mít nepříjemný žlutý odstín.Je možné jej odstranit tónovací kompozicí béžových nebo zlatých tónů.

Shatush

Možná je to nejměkčí ze všech existujících technik.Shatush rozjasní kaštanové kadeře tak snadno a přirozeně, že to vypadá, jako by slunce samotné pracovalo na vašem účesu!K vytvoření takového efektu budete potřebovat dva odstíny patřící do stejné palety barev.Tato kombinace umožňuje získat stěží znatelné osvětlení, o které se snaží moderní módy.Nepochybnou výhodou shatush je skutečnost, že nemusíte navštěvovat mistra každý měsíc.Opravu lze provést nejvýše jednou za šest měsíců.Věřte mi, že váš účes bude vypadat dobře upravený a čistý!

Důležité! Shatush není kategoricky vhodný pro ženy, které mají více než 30% šedivých vlasů.

Benátská

Benátské zvýraznění spočívá v obarvení jednotlivých kudrlinek v poněkud podobných odstínech.Současně jsou prameny vybírány v náhodném pořadí a osvětleny venku bez použití jakýchkoli pomocných prostředků.Díky tomuto rozhodnutí vypadá účes objemně a neuvěřitelně krásně.

Šarlaté barvy

Obzvláště stateční dívky dávají přednost rozmělňování svého kaštanového bohatství jasnými a někdy úplně šílenými barvami.Takové zvýraznění, známé jako bláznivé barvy, pokrývá poměrně širokou paletu barev.Můžete bezpečně používat červené, modré, růžové, fialové, zelené, oranžové a další barevné odstíny.Hlavní výhodou bláznivého zbarvení je jeho křehkost.Faktem je, že ve většině případů se tento postup provádí pomocí speciálního laku, který se po 6–9 šampónech omyje.Takto získáte perfektní způsob, jak diverzifikovat svůj obraz na dovolené nebo cestování.

Důležité! Zvýraznění bláznivých barev je skvělé pro srážky s rány.Jen nezapomeňte dát na to několik jasných tahů.

Pancéřování

Pancéřování je druh kombinace dvou technik - zvýraznění a zbarvení.Výsledkem tohoto spojení je nejpřirozenější přetečení odstínů hnědé, světle hnědé, lískových oříšků, kávy a medu.Tyto tmavé barvy zředí náznaky blond zářící na slunci.Pokud si přejete, můžete provést rezervaci pouze na horní části vlasů a spodní část je natřena hnědým, čokoládovým nebo kávovým tónem.To dává účesu originální nuanci.

Balayazh

Balayazh je ideální volbou pro tmavovlasé dámy.Vypadá skvěle na krátké i dlouhé prameny.Kromě toho tento typ zvýraznění pomocímajitelé odstupňovaných srážek ocení důstojnost. Klasickým provedením balayazhy na hnědých vlasech je použití dvou barev.Horní část zůstává velmi nasycená, tmavá a špičky mají světlejší odstín.Díky opatrnému zastínění štětcem se přechod stává téměř neviditelným.Zdá se, že prameny jednoduše vyhořely na slunci - ve skutečnosti je to hlavní výhoda balayazhy.

Pokud chcete vyniknout z davu, podívejte se na odvážnější barevné schéma, ve kterém jsou hroty zbarveny jasně červeným, měděným, červeným a zlatým medem.To vám umožní získat takzvané „jazyky plamene“.V případě potřeby můžete použít jiné jasné barvy.Hlavní věc je spojit se navzájem a plynout do sebe hladce.

Zvýraznění nebo více tónů

Vzhledem ke stylové hře odlesku se zvýraznění tohoto druhu často používá na hnědých čokoládových vlasech.To je dokonce nazýváno jednou z nejvíce sofistikovaných možností!Pro technologii více tónů se zpravidla používají karamel, med, měď, muškátový oříšek, čokoláda a káva.Je zajímavé, že oslnění může být nejen monofonní, ale také vícebarevné.Je třeba mít na paměti, že čím více „nativních“ použitých odstínů, tím měkčí a krásnější je přetečení.

Babilati

V roce 2019 dostali techniku ​​babyites nebo „sun bunnies“ druhý vítr.Podstatou tohoto zabarvení je částečně odlehčit konce jednotlivcekroutí.Nejlepší ze všeho je, že tento efekt spálených vlasů vypadá na světle hnědé vlasy.

Ombre

Další populární technika představovaná několika módními variantami:

 • Two tonal -zahrnuje natažení barvy z tmavých kořenů na světlé nebo barevné tipy.Hranice může být jasná nebo velmi rozmazaná.Poměr délky světlých a tmavých částí závisí také na vašich preferencích.Nejextravantnější lidé dávají přednost modré, fialové, růžové a červené barvě;
 • Multitonal - je charakterizován vícestupňovým přechodem jedné barvy na druhou pomocí přechodných odstínů.Hlavním požadavkem je správný výběr palety barev a absence ostrého ohraničení.Takového ombre může vykonávat pouze skutečný profesionál;
 • Kreativní multitonal je skvělá volba pro odvážné a mladé.Aby se zajistilo, že oči vašich ostatních byly přitažené k vašemu účesu, vytvořte ombru ve formě duhy, ve které se kaštanové kořeny hladce promění v barevné tipy.Zde můžete použít libovolnou kombinaci, dokonce i ty nepředstavitelné;
 • Ombre + bronz nebo zarostlý bronding je skutečným hitem sezóny.Při této metodě zvýraznění zůstávají kořeny tmavé a tipy se vyjasňují technikou brondingu.Šířka tmavé zóny může být cokoli;
 • Rámovaný ombre - tato odrůda ombre je ideální pro majitele kaskádových a vrstvených srážek.Zahrnuje odlehčení špiček, které se plynule promění vrámování celého obrysu.Toto řešení dává vrstvené sestřihové hloubce, objemu a kouzlu.

Francouzština nebo majimesh

Francouzské zvýraznění bylo vytvořeno pro dívky, jejichž barva vlasů vrhá skořicovo-medové tóny.Populární láska dobývaná touto technikou před několika sezónami je opodstatněná.Mazhimesh dává hlasitost, vytváří světelný záblesk, díky čemuž vlasy lesknou a lesknou.A co je nejdůležitější - francouzské zvýraznění se provádí pomocí barviv neobsahujících amoniak, takže nepoškozuje strukturu vláken vůbec.Je pravda, že takové barvy jsou schopny změnit barvu vlasů pouze o 2 odstíny.

To je zajímavé! Podívejte se, jak se zvýraznění provádí ve francouzštině a možnosti barvení.

Americké nebo americké barvy

Pokud chcete zdůraznit tmavou kaštanovou barvu s neuvěřitelně krásnými zámky, neváhejte vyberte tuto možnost.K jeho realizaci se používá 3 až 5 odstínů, které se nanášejí na vlasy podle určitého vzoru.Aby nedošlo k záměně v takové rozmanitosti, pán používá vícebarevnou fólii.

Doporučení! Odborníci se shodují, že americké barvy jsou pro majitele světle hnědých vlasů zcela nevhodné.Existuje vysoká pravděpodobnost, že nebude příliš stylový a krásný výsledek.

Kalifornie

Kalifornské zvýraznění hnědých vlasů se také považuje za jemné.To otevírá obrovské pole pro kreativitu!EsenceTato technika spočívá v hlubokém ztmavnutí kořenů (asi 3 cm) s velmi měkkým přechodem na vyčištěnou délku.

Prameny pro nanášení barvy jsou vybírány v náhodném pořadí a mohou mít velmi odlišnou šířku.Někteří mistři praktikují zvýraznění různých geometrických tvarů nebo míchání tenkých a širokých kadeří.To poskytuje přirozený výsledek, protože následně bude hranice mezi obarvenými vlasy a znovu dorůstajícími kořeny téměř neviditelná.Lehký hřeben lze také provádět s častým hřebenem.Pro zvýraznění Kalifornie jsou ideální skořice, červená, káva a zlato.

Důležité! Pro tento postup se nepoužívá fólie nebo termický papír, který zajišťuje rovnoměrné zbarvení celé délky.

Majicontrast

Zvýraznění tohoto typu spočívá v aplikaci jasných barev, které harmonicky zapadají do základní barvy.V případě kaštanových vlasů dává takové zbarvení neuvěřitelně krásný kontrast.Tato technika vypadá dobře na krátkých i dlouhých srážkách.Nejčastěji se provádí v jedné barvě, což vytváří jasné přechodové hranice.V některých případech použijte 2-3 odstíny.

Viz také: typy zvýraznění tmavých vlasů

Je možné zvýraznit barevné vlasy?

Při rozhodování se o zvýrazněných hnědých vlasech buďte velmi opatrní.Počkejte, aby nedošlo ke zkazení pramenů, které již byly poškozeny agresivními komponenty barvynejméně 2 týdny.Ideálně by toto období mělo být celý měsíc - během této doby se vlasy budou moci plně zotavit a můžete je zvýraznit bez jakéhokoli ohrožení zdraví.

Tipy pro zvýraznění dříve obarvených vlasů:

To je zajímavé! 15 módních technik barvení pro brunetky

Několik dalších tipů

Výsledná barva bude ovlivněna také zvolenou barvou.Chcete-li se dostat do potíží, použijte tyto tipy:

 • Pokud jste si vybrali na světlých odstínech, vyberte pouze několik zámků - to vám poskytne účesovou mobilitu a objem;
 • Majitelé olivové kůže by se měli rozhodnout pro platinová a zlatá barviva.Hodí se ke kaštanovým vlasům a zdůrazňují opálení;
 • Pro ženy studené barvy a růžové pleti by bylo lepší zdržet se jakýchkoli poznámek o medu;
 • Aby byl vzhled opravdu dokonalý, nezapomeňte na jedno důležité pravidlo - tón ​​by měl být o něco tmavší nebo o něco světlejší než základní barva;
 • Kontrastní odstíny na tmavých vlasech nejsou o nic méně výhodné.S jejich pomocí můžete vytvořit nezapomenutelný obraz.

Jak vidíte, existuje více než dost možností pro krásné zvýraznění hnědých vlasů.A co je nejdůležitější, nezapomeňte na pravidelnou péči.Pak budou vaše vlasy silné a zdravé.

Viz také:jak udělat zvýraznění vlasů, odborná doporučení (video)