Ombre Lightening

Před několika lety si krásy nemohly ani myslet, že by se přerostlé odlehčené prameny staly módou, po které bude následovat většina dívek a žen z celého světa.Hladký přechod od tmavých kořenů ke světlým špičkám dostal francouzské jméno - ombre.Dnes může kterýkoli kosmetický salon nabídnout odlehčení konců pramenů speciálními prostředky, ale se stejným úspěchem může být zesvětlení konců vlasů provedeno doma.

Varianty odstínů ozvěny

Překládané „ombre“ znamená ztmavnutí, tj. Barevné schéma, které má hladký přechod z tmavšího do světlejšího stavu.Ve vztahu k pramenům je ombre přechodem jednoho barevného odstínu pramenů k druhému.Ale jak tento přechod provést - ostře nebo harmonicky - je již individuálním rozhodnutím každé dívky.

Před rozhodnutím o aktualizaci vnějšího obrazu pomocí moderního ombre je nutné určit rozmanitost tónových měřítek.Paleta barev má numerická označení, která jsou stejná pro celý svět.Hodnoty tedy začínají na 1 (černá) a končí na 10 (ultra blond).

Tabulka palety barev je následující:

 • 1 - černá;
 • 2 - nasycené tmavě hnědé nebo brunetové;
 • 3 - tmavý kaštan nebo tmavě hnědý;
 • 4 - světle hnědá nebo hnědá;
 • 5 - světle hnědá nebo světle hnědá;
 • 6 - tmavě blond nebo tmavě blond;
 • 7 - středně blond nebo středně blond;
 • 8 - světlá blond nebo světlá blond;
 • 9 - velmi hezká blondýnka;
 • 10 - ultra blond.

Rovněž jsou označeny odstíny nebo podtóny, které označují směr barevného schématu (měď, fialová atd.).číslice, které jsou zapsány za hodnotou primárního barevného tónu.

Při získávání vhodné barvy požadovaného tónu je velmi důležité věnovat pozornost tabulce, protože pouze při její korespondenci bude možné dosáhnout požadovaného výsledku.

Odrůdy ombre

Je důležité poznamenat, že existuje mnoho druhů odlehčení konců pramenů.Tedy, ombre se stane:

 • Navrhuje se tradiční dvoubarevný tón- používá se 2 tóny, ale hranice mezi nimi není jasně definována, vizuálně se zdá, že barva je natažena podél délky pramenů.V tomto případě se doporučuje zvolit odstíny, které jsou blízké přirozené barvě kadeří.Technika barvení viz zde.

 • Tradiční převrácený- v tomto případě se stane opak - kořeny se zesvětlí a konce se ztmavnou.

 • Ročník- podle vizuálního hodnocení se zdá, že kořeny barevných pramenů jednoduše rostly.Ročník ombre je obecně podobný tradičnímu vzhledu, ale přechodová linie je tenčí.

 • Ombre „ocas koně“- zde jsou prameny vyjasněny v zóně „ocas koně“.Ideálně je tento typ osvětlení používán dlouhými vlasy.Pokud má dívka ránu, doporučuje se ji odlehčit po celé délce.

 • Příčný- přechod z tmavých na světlejší tóny probíhá velmi pomalu a postupně.V salonu krásy mohou stylisté nabídnout variantu vícestupňového přetečení.Bohužel bude obtížné opakovat práci mistrů doma.

 • Rámování obrysu- Odlehčení špiček pomáhá zdůraznit jasnost a tvar účesu „nafouknout“.

 • Skandinávská- dokonale vyhovuje majitelům světelných kadeřů.V tomto případě dochází k přechodu od kořenů platinového odstínu k ztmavnutým špičkám.

 • Monochromatický- je analogem skandinávského ombre, ale zde je hrana přechodu vyznačena jasněji a jasněji.

Který vám vyhovuje?

Jak se jmenuje moderní zesvětlení konců vlasů, ale pro koho je vhodná módní novinka?

Ombre může vyrobit téměř každá dívka, bude vypadat stejně krásná na krátkých, středních a dlouhých pramenech.Ombre lze vyrobit na kudrnaté nebo rovné kadeře, je povoleno měnit délku čištění, jak chcete - od několika centimetrů po barvení několik centimetrů špiček.

Šokující odstíny budou také vypadat jedinečně a neobvykle, to znamená, že můžete zahrnout nejen hlavní škálu barev, ale přidat podtóny - maliny, fialové, platinové, bílo-modré, černo-červené atd.

]

Nejdůležitější věcí, které je třeba dosáhnout, je pomocí nového obrazu důležité vylepšit vnější obraz, ale v žádném případěnedeformuj to.Z tohoto důvodu je nutné důkladně zodpovědně a harmonicky vybírat barevné tóny barvicích kompozic.

Tipy, které vám pomohou barvit vaše vlastní konce vlasů pomocí techniky ombre:

Technika zesvětlení

Můžete zesvětlit jakékoli přirozené tóny pramenů, ale mezi barvou světlých (6-7-8)- ...) a tmavé (1-2- ...) kadeře, je tu obrovský rozdíl.Je důležité si uvědomit, že je nemožné vyrobit hořící blondýnku ze světlé brunetky, toto pravidlo je třeba mít vždy na paměti, když volíte tón barevné kompozice.

Bez jakékoli zvláštní ztráty je možné odstínit 1 tón odstínů pramenů pouze na 8 tónů (viz tabulka výše), ale při této možnosti byste se měli připravit na opakovaně použitelné a postupné barvení.Samozřejmě spolu s barvením bude nutné použít vhodné prostředky pro léčení a obnovu pramenů.

Stylisté doporučují zpočátku snažit se nesvítit celou zásobu, ale začít 1 zámkem.Je-li výsledek uspokojivý, je nutné ho odlehčit ve zvoleném odstínu, pak můžete bezpečně pokračovat v odlehčení zbývajících špiček.

U majitelů tenkých, křehkých a bolestivých kadeří je důležité si uvědomit, že u 3-4 následného zesvětlení jsou chloupky ohroženy neživostí, suchostí a tupostí.

V každém případě, navzdory výběru barvicí směsi, bude v každém z nich přítomen zjasňovač - hlavní složka pro získání pozitivního výsledku barvení.Vyjasňovač je vždy vyroben na chemickém základě,což negativně ovlivňuje zdraví vlasů.Předtím, než navštívíte kosmetický salon nebo se pokusíte odlehčit špičky pramenů doma, musíte se připravit na dlouhou a kvalitní obnovu a zlepšení struktury kadeře.

Zesvětlení konců vlasů doma

Existuje mnoho způsobů, jak barvit konce pramenů doma.Ale k dosažení pozitivního výsledku blesku jsou majitelé kadeří s tonálním rozsahem od 1 do 4 nejlepší v podmínkách salonu.Dívky, jejichž vlákna patří do tónů od 5 do 7, mohou bezpečně provést odpovídající postup samostatně.

Je snazší odlehčit dlouhé prameny, ale na krátkých vlasech je odlehčení špiček prováděno pečlivě a je nejlepší svěřit tento postup profesionálnímu mistrovi.

Hlavním základem krásného a jemného zesvětlení konců pramenů je volba barevné kompozice.Můžete si koupit jakýkoli bělidlo na vlasy nebo můžete dát přednost profesionálním barvám na ombre.Před zákrokem je důležité prostudovat návod k použití barvicí směsi a provést alergický test.

Barvící kompozice se chová pouze ve skleněných nebo porcelánových miskách, pro tyto účely je přísně zakázáno používat plastové misky.Zbarvení pramenů se musí provádět pomocí rukavic.

 1. Naneste barvicí hmotu na konce pramenů (5 cm od délky) pomocí speciálního štětce.Počkejte 5 minut.Poté znovu obarvte špičky, zatímco je nutné zachytit oblast nadobarvené tipy.
 2. Při přestávce 5 až 10 minut je tedy nutné malovat po celé požadované délce špiček.
 3. Po obarvení celé požadované délky konců se vlasy vyčesají hřebenem s tenkými zuby.
 4. Zabalte každý pramen do fólie, držte jej déle než 15 minut.
 5. Poté, co uplyne nezbytná doba, se fólie rozbalí, zbarvení se z konců vlasů vymyje.
 6. Dokončením postupu vyčírení je použití prostředků k fixaci barev na kadeře.

Bude vás zajímat: barvení konců vlasů doma

Důležité nuance

]
 1. Barvící kompozice se používá k rozjasnění špiček na čistých a důkladně vysušených pramenech.Před malováním musí být vyčesány a rozděleny do stejných částí.
 2. Barva se nanáší na pramen ze všech stran, je důležité, aby byly všechny vlasy pramene pečlivě obarveny.
 3. Celková doba postupu barvení by neměla přesáhnout 15 minut, jinak se zvyšuje riziko nerovnoměrného zbarvení.
 4. Pokud se používá dvoubarevné barvení, pak se kořeny vlasů obarví v tmavých barvách a konce se zesvětlí.
 5. Je-li nezbytné dosáhnout ostrého přechodu z jednoho tónu do druhého, neměly by hranice mezi skvrnami být ve vzájemném kontaktu.
 6. Doba platnosti barviva (ve zředěné formě) netrvá déle než 40 minut, poté barva ztratí všechny základní vlastnosti.Získat pozitivníVýsledkem je, že po naředění barvy je důležité ji ihned použít k zamýšlenému účelu.

Je důležité si uvědomit, že ombre má na kadeře negativnější účinek než běžné barvení.Po vyčištění konců vlasů chemickými barvivy bude nutné provést dlouhý regenerační postup.Zvláštní pozornost by měla být věnována dívkám, které vlastní suché a tenké prameny, protože módní barvení může vlasy zbavit vlasů a vyvolat časnou plešatost.

Viz také:Barvení vlasů ombre doma (video)