Ombre na tmavých vlasech - široká paleta barev

Bude nesmírně obtížné dostat se z černých, ale většina dívek má rád změnu.Nebojte se, existuje cesta ven!Ombre na černých vlasech se s tímto úkolem snadno vypořádá a umožní vám změnit obličej jen za půl hodiny.

Hlavní výhody malby

Ombre pro černé prameny má mnoho výhod:

 • Jemný efekt - díky skutečnosti, že zbarvení neovlivňuje kořenovou zónu;
 • Úspora času a peněz - ombre nevyžaduje časté opravy, takže nemusíte každý měsíc navštívit salon;
 • Široký výběr odstínů - přirozený a velmi jasný (například černý s červeným);
 • Nedostatek věkových omezení - tato technika vypadá skvěle u žen všech věkových skupin;
 • Všestrannost - ombre dobře padne na přírodní i obarvené vlasy;
 • Rychlá korekce - pokud se vám výsledek nelíbil nebo jste byli unavení, můžete barevné tipy oříznout nebo je zabarvit jinou barvou.

Důležité! Ombre koriguje vlastnosti, vizuálně natahuje kulatou tvář a snižuje viditelnost nedokonalostí vzhledu.Přidává také objem tenkým vlasům.

Druhy ombry pro brunetky

Existuje několik populárních typů ombre pro černé dlouhé vlasy.Podívejme se na každou z nich.

S jasným okrajem

Přechod z jednoho stínu do druhého je zpravidla pečlivě zastíněn a stává se téměř neviditelným.V případě potřeby však může být tato hranice jasnou přímkou.Tím pouze vyzdůrazněte kontrast mezi kořenovou zónou a hroty.Zajímavé je, že barva může být aplikována jak od středu délky, tak blíže ke kořenům.Na dlouhé rovné vlasy vypadá skvěle ombra s jasným okrajem.

Klasika

Tradiční verze je velmi žádaná, protože vypadá přirozeně a neuvěřitelně stylově.Barvení tohoto typu zahrnuje měkký přechod z tmavých kořenů na med, zlaté nebo hnědé špičky, mezi nimiž je přechodný stín.Tento krásný sklon je ideální pro dlouhé srážky.

Monochromatický

Monochromatický ombre je barva, která kombinuje 2 kontrastní odstíny.Z dálky vypadá taková ombre jako vzor nebo geometrický vzor.

S pruhem nebo třemi zónami

Neobvyklé zbarvení, ve kterém jsou vlasy rozděleny do tří částí.V tomto případě bude střední část mnohem kontrastnější než špičky nebo kořeny.Třízónový ombre lze provádět pouze na rovných vlasech - silné a poměrně dlouhé.

S vrcholy

Glare ombre je ideální volbou pro přírodní brunetky.Při tomto způsobu barvení jsou prameny minimálně ovlivněny barvivovou kompozicí, což způsobuje, že se zdá, jako by se ve vlasech hrály králíčky.

Konverzace

Při malbě v tomto stylu je gradient umístěn přesně opačně - kořeny jsou jasnější a špičky ztmavnou.Ombre s černými špičkami jeIdeální způsob, jak zdůraznit váš živý styl a neobvyklý přístup.

Na samostatných pramenech

Tento druh malby poněkud připomíná zvýraznění, nýbrž se provádí nikoli z kořenů, ale ze středu účesu.Jeho hlavní výhodou je maximální zachování přirozené struktury a minimální poškození kadeří chemickým složením.Nejčastěji pánové odlehčují zámky rány a vlasů poblíž obličeje.

Asymetrické

Asymetrické zbarvení je extravagantní a světlé.To je velmi populární mezi mladými módy, kteří se nebojí odvážných experimentů.Prameny s takovým ombrem jsou vybírány náhodně a malovány buď v jednom nebo dvou různých odstínech.To je nejlepší volba pro vlasy střední délky - dává jim objem.

Popel

Šedá a černá ombre je další populární kombinace, kterou často volí nejen dospělé dámy, ale také mladé dívky.Obraz je tajemný a nedobytný.

Červená

Červená ombra v černých vlasech vypadá jako plameny, které se náhodně zamotaly do vašeho účesu.Vypadá velmi krásně, dělá prameny objemnější a dává výrazům a jasu obličejových rysů.Hranice přechodu začíná u lícních kostí.Prameny mohou být vybírány chaoticky.K simulaci plamenů se používá červený, červený nebo měděný odstín.Černá a červená ombre vypadá velmi působivě a přitahuje pozornost ostatních.

Růžové zlato

Luxusní odstín růžového zlatazdůrazňuje hloubku tmavých vlasů a zjemňuje ostrý vzhled.Takové zbarvení vytváří prostě úžasný efekt!Nejlepší je to pro majitele teplého barevného typu.

V následujícím videu můžete vidět tmavé vlasy na červeném ombre:

Pink

Skvělá volbana středních vlasech, je schopen krásně zdůraznit ovál a oživit pleť.Růžová může být použita jako nezávislá barva nebo v kombinaci s ostatními, což vytváří gradient.Pro tyto účely jsou ideální fialová a modrá.

Modrá

Černá a modrá ombre vypadá odvážně a jasně, ale je docela vhodná pro vytvoření každodenního vzhledu.Kombinace modré a černé vám umožní dosáhnout nejkrásnějších přechodů a říct všem kolem vás o své originalitě.Je také důležité, aby takové řešení dobře ladilo s pouličními a večernými šaty.

Doporučení! Při výběru barvy pro ombre skvrny je třeba zvážit několik důležitých bodů.Takže barevná verze s vínovými nebo fialovými špičkami ozdobí ženu po 30, zatímco růžové a bílé ombre jsou vhodnější pro mladé dívky.

Bílá

Bílý ombre na černých vlasech je pravděpodobně tím nejkontrastnějším ze všech možností.Kombinace může být klasická (černé tipy + platinové tipy) a naopak.Věř mi, bílá koruna s černými kadeřemi vypadá neméně stylově!Hranice přechodu je buď ostrá nebo hladká a rozmazaná.

Violet

Violet ombre je dalším běžným typem skvrny, která jde do brunet.Tmavé kořeny s fialovými špičkami vypadají velmi působivě.Zároveň nezáleží na tom, zda bude tato barva tmavá, nasycená nebo světlá.

Doporučení! Jak je vidět na těchto fotografiích, na pramenech střední délky vypadá tradiční ombra a možnost s upozorněním nejvíce harmonicky, zatímco dlouhé typy barvení, od tradičních po kreativní, jsou vhodné pro dlouhé vlasy.

Oděv pro kutily

Barvení touto technikou lze provádět nejen v salonu, ale také doma.Jak udělat ombre na černých vlasech?V této záležitosti vám pomohou podrobné pokyny.

Budete potřebovat:

 • Speciální sada pro ombre (zahrnuje barvy a zjasňovače);
 • Skleněná nádoba pro míchání směsi;
 • Gum;
 • Kartáč;
 • Fólie;
 • Hřeben;
 • šampon;
 • Cape;
 • Balm;
 • Rukavice.

Doporučení! Den před lakováním ošetřte vlasy výživnými maskami vlastní výroby (z olejů, zakysané smetany, vajec a dalších přísad).Pamatujte, že jakýkoli chemický účinek je škodlivý pro zdraví vlasů, protože takové masky budou mít z nich pouze prospěch.

Postupné provádění:

1. Vlasy opatrně rozčešte hřebenem s častými zuby.

2. Určete úroveň přechodu.

3. Opatrně ji rozdělte na několik stejných částí (přibližně 6-8 zón).

4. Přilepte každý kus tenkýgumička.Udržujte je na úrovni.

5. Připravte čistič a namažte všechny jeho zbytky.Nejprve ošetřte všechny vlasy od konců k elastickým pásům a pohybujte se zdola nahoru.Počkejte na správný čas - zpravidla záleží na původní barvě a výsledku, kterého chcete dosáhnout.Hlavní věc není přehánět to, jinak můžete jen spálit vlasy.Po 5 minutách ošetřte špičky (doslova 2 cm) a místo nad elastickými pásy (1,5 až 2 cm) malou dávkou čističe.

6. Opláchněte čistič tekoucí vodou a vlasy si opláchněte ručníkem.

7. Připravte směs inkoustu podle pokynů.

8. Pomocí speciálního štětce naneste barvu na zabarvené zámky:

 • Pro hladký přechod přidržte kartáč ve svislé poloze a rozložte barvu jemným a hladkým pohybem.;
 • Pro jasný okraj držte kartáč vodorovně a všechny pohyby provádějte stejným směrem.

9. Pokud potřebujete ostrý přechod, každý takový ocas opatrně zabalte fólií.

10. Počkejte na správný čas - 30 až 40 minut.

11. Opláchněte čistou vodou.

12. Konce namažte balzamem.

Doporučení! Pokud se jedná o vaše první vystoupení na tmavé vlasy a nejste si jisti svou silou, obarvte pouze konce.Pokud existují nedostatky, můžete je odříznout.

Péče o barvené vlasy

Vlasy po bělení a barvení vyžadují zvláštní péči, jinak místo stylového účesu získátespálená žínka.

Pravidlo 1.Minimalizujte traumatické faktory - zkuste použít co nejméně železa nebo vysuste vlasy vysoušečem vlasů.Ze stejného důvodu nečesejte mokré vlasy - ztenčí a začnou se trhat.

Pravidlo 2.Zahrňte do programu výživné oleje a tekutiny, abyste zabránili rozvrstvení konců.

Pravidlo 3.Umyjte si vlasy šamponem pro barevné vlasy.

Pravidlo 4.Pravidelně provádějte různé masky (doma i v obchodě).

Pravidlo 5.Pokud je to možné, projděte procesem laminace nebo keratinizace.

Pravidlo 6.Nepoužívejte kosmetiku obsahující sírany - omývá barvu.

Pravidlo 7.Vezměte si vitamíny pro léčení barevných vlasů.

Viz také:Jak udělat ombre na tmavých vlasech (video)