Ombre - neomezená krása krátkých a dlouhých vlasů

Ombre je nová technologie barvení vlasů, která se stala populární od roku 2013.Ale pokud klasický ombre není daleko od zvýraznění Kalifornie, zbytek jeho typů zaručuje mnohem efektnější a neobvyklý výsledek.

Tato technika je vhodná pro vlasy libovolné délky, s jakýmkoli střihem - ombrem se třesky, kaskádou bez třesků a jakoukoli původní barvou, dokonce již zesvětlenou nebo zvýrazněnou.

Co je ombre

Ve skutečnosti tato technika kombinuje techniky zvýraznění a svislého zbarvení.Od první metody ombre zdědil distribuci barev - od kořene po špičku.Od druhé dostal možnost kombinovat ne 2, ale 3, 4 a ještě více odstínů.

Je třeba si uvědomit, že ombre je radikální postup.Vlasy podléhají vícenásobnému bělení a barvení, což může snadno vést k vážnému poškození.Tento postup nelze provést na slabých, suchých nebo křehkých vlasech.V opačném případě nebude příště možné malovat.

Rozlišuje se několik typů ombre.

Klasický

Tradiční barevný přechod od tmavých kořenů ke světlým špičkám, přes 1 nebo 2 střední tóny.Barevný přechod je plynulý a částečné svislé zbarvení vám umožňuje dosáhnout toho nejpřirozenějšího vzhledu.Na tmavé vlasy s rány lze provádět bez zabarvení kořenů.

Rozdíl mezi tóny může být významný: mezi odstínem v kořenech a meziproduktem o 4 tóny, mezi hroty a tónem v blízkosti kořenů - 8.

Reverzní

Vlasyzesvětluje v blízkosti kořenů a směrem ke koncům ztmavne.Vizážisté nabízejí tuto možnost pro středně dlouhé vlasy se třesky.

Ročník

Klasické rozložení barev, avšak se složitějším vertikálním zbarvením.Na dlouhých kadeřích vypadá vintage ombre působivěji.Při barvení se vybírají odstíny, které jsou blízké přirozené barvě vlasů.

Příčný

Exotické řešení, ve kterém k hladkému přechodu barvy nedochází vodorovně, ale svisle.Doporučuje se to vyzkoušet na krátkých vlasech.Účinnost zbarvení se snadno hodnotí při modelování účesů: nejmenší změna - rány na stranu, prameny shromážděné v ohonu vedou ke změně dojmu.

Barva

Nejradikálnější rozhodnutí.Barevný gradient zahrnuje odstíny velmi světlé, někdy honosné.Jejich kompatibilita s přirozeným tónem kadeří je velmi libovolná.Barevný ombre na náměstí se třesky a dlouhými rovnými vlasy vypadá stejně působivě.

Sharp

Pokud klasický ombre nabízí plynulý barevný přechod, pak ostrý vytvoří jasný kontrast.

Ombre nevyžaduje stálou péči o barvy, zejména pokud nejsou kořeny skvrny.Na druhé straně je opakování tohoto experimentu více než jednou za 6 měsíců vysoce nežádoucí.

Tato technologie se používá na všechny vlasy i na jednotlivé prameny.Nejčastěji se takové experimenty provádějí se třesky.Důležitou podmínkou je, že rány by měly být dostatečně dlouhé,jinak nelze dosáhnout barevného přechodu.

Výběr barvy

Výběr odstínů je do značné míry určován zvolenou technikou a samozřejmě barevnou paletou samotné módy.Zde jsou relevantní jak obecná doporučení, tak docela specifická, související s vlastnostmi samotné technologie.

Výběr barvy

Obecná pravidla výběru zahrnují požadavky na přizpůsobení barevné palety.

  • Jaro- blond vlasy, broskvová nebo růžová kůže, obvykle šedo-modré nebo nazelenalé oči s charakteristickou „slzou“.Jedná se o paletu teplých barev, respektive odstíny pro ombre by měly být pouze teplé.

  • Léto- vlasy mohou být tmavé a světlé, ale v chladném tónu.Kůže je růžová nebo šedivá, oči jsou modré, šedo-modré, zelené.Barvy jsou vybrány studené.

  • Podzim- červené nebo kaštanové copánky, hnědé, šedé oči, kůže s jasně teplým stínem.Zde nejsou vhodné pouze teplé, ale „teplé“ tóny.Pro ženy podzimního typu byla vyvinuta technika „ohnivého jazyka“: barvení pomocí jednoho velmi jasného šarlatového a měděného stínu a dvou méně jasných, ale neméně ohnivých.

  • Zima- jasná barva vlasů, perfektní bílá pokožka, jasné oči.Jsou vybrány studené tóny, obvykle kontrastní.Ostré nebo barevné ombre na tmavých vlasech je perfektním řešením pro ženu zimního typu.

Přizpůsobení barvy vlasů

Kromě toho, že odstíny pro barvení se musí shodovat s typem barvy, musí společněs přirozenou barvou k vytvoření určitého efektu.Ombre je proto považován za komplexní techniku, protože zahrnuje nejen řadu triků, ale zahrnuje i přesný výběr odstínů.Je velmi snadné, odnést vlasy do banda barevných peří.

Tmavé vlasy

Auburn nebo červená, jsou nejúrodnější „půdou“ pro ombru.Počáteční tón je docela výrazný, takže kořeny nemohou být zbarveny a můžete zesvětlit ne 8 tónů, ale 2 a 4 tóny, dosáhnout téměř přirozených odstínů a bez vystavení kadeřů nadměrnému účinku.

Výběr barvy je největší: od zlaté a ohnivě červené po exotickou zelenou nebo fialovou, která však v kombinaci s kaštany a měď-červenou vypadá velmi zajímavě.

Černé zámky

Je mnohem obtížnější obarvit černé vlasy, protože tmavé odstíny na jejich pozadí jsou špatně viditelné a pro získání světla je nutné zámky podrobit vícenásobnému zesvětlení.Protože majiteli černých vlasů jsou obvykle „zimní“ ženy, jsou odstíny vybírány za studena.Extravagantnější módy používají barvu ombre - černá s červenou, černá s modrou, černá s fialovou.V přítomnosti třesku je jeho zbarvení v kontrastní barvě povinné.

Hnědé vlasy

Navrhují široký výběr přírodních tónů.Zlatá, sláma, červená, měď, kaštan, káva - doslova celá paleta.A zde lze přírodní kořen zachovat poblíž kořene - skvrny v lehčím,používá se jako meziprodukt nebo na konci - barvení ve tmě.

Světlý stín

Na světlých kadeříchvypadá nejlépe opačná ombra: světlé kořeny a tmavé špičky.Možnost s tmavými kořeny je velmi nevýhodná, protože prameny budou muset být vybarveny každý týden.Barevná ombre je vhodná.Sharp doporučujeme na kadeře bělené, jasně bílé.

Tipy, které vám pomohou barvit vlasy pomocí technologie módy ombre sami:

Výběr délky vlasů

Samozřejmě, před ombrecelková technika pro dlouhé vlasy a především pro kudrnaté vlasy.Jsou to kudrnaté zámky, které dokazují komplexní přetékání odstínů v celé jejich brilanci a právě zde vypadá hladký barevný gradient nejúžasněji.V jiných případech však technika ombre může změnit účes na umělecké dílo.

Volba metody a odstínů závisí na délce kadeře, střihu a v menší míře na hustotě vlasů.

Na dlouhých vlasechse třesky se dokonale hodí klasický, reverzní a samozřejmě vintage ombre.Navíc, čím více nádherných a kudrnatých vlasů, tím účinnější je výsledek.U třesků není všechno tak jednoduché.Pokud v kořenech zůstanou kadeře v přirozeném tónu, pak rány nejsou obarveny vůbec, jako je to v zóně přirozeného stínu.Pokud je kořenová zóna vymalována, jsou také odkryty rány.

Ostrý ombre vypadá lépe na rovných vlasech.Doporučuje se, aby rány byly šikmé, aleNezbarvujte ani nezbarvujte barvu kořenové zóny.Ale s kudrnatými kadeřemi a barevným ombre mohou být rány rovné.Jeho barva závisí na zvolené technice a počáteční barvě copánků.Takže s černými vlasy a barevným kontrastním ombre jsou také malovány konce ofina.Ale zelená nebo modrá na hnědých a blond vlasech naznačuje, že necháte ránu přirozené barvy.

Vlasy střední délkyjsou „oblíbeným“ oborem kadeřnictví.Délka je dostatečná pro experimenty s barvami, ale zároveň kontrastní řešení 2 barev a komplexní zbarvení vypadají stejně působivě.Všechny techniky se používají bez omezení.

Na středních vlasech jsou přechody kontrastnější - přirozené i světlé, vypadají ostřejší a výraznější.Krátké barevné prameny snadno zajistí účesu strukturu a hladší přechod vytvoří objem i na nejtenčích vlasech.

Pole činnostina krátkých vlasechje samozřejmě omezené.Obvykle se obejdou bez přechodného tónu, ale kvůli zbarvení se pokoušejí dát výraznější účesy.Tvar střihu a rány na krátkých vlasech je rozhodující pro výběr techniky.Kromě toho je nutné pečlivě zvážit tvar obličeje, barvu kůže a oči.

Střih a ombre

Je samozřejmě nemožné vyjmenovat všechny možné účesy vhodné pro techniku ​​ombre.Za zmínku však stojí nejoblíbenější a nejúčinnější možnosti.

Caret

Klasika prokrátké a střední vlasy a velmi vhodná forma pro komplexní barvení.Čtverec může být velmi krátký a dosahující ramena, v kombinaci s rovným třeskem nebo kosou, mají hladký tvar nebo štětinu s malými štěrbinovými zámky - ombre přesto vypadá skvěle.

Technika barvení však musí být vybrána s ohledem na tvar obličeje: zde barva velmi ovlivňuje vytvořený vzhled.Světlé tipy s tmavými kořeny tedy vytvářejí další objem níže.Tím se vizuálně vytvoří trojúhelníkový obličej s ostřejší bradou kulatější, ale kategoricky se nehodí.V druhém případě jde o ideální klasickou ombru na protáhlém čtverci se třeskem, který vizuálně protahuje ovál tváře.Stojan s roztrženými zámky vám umožňuje barvit konce jasnější barvou - tato forma je ideální pro barevné ombre.Hladký tvar je však lepší kombinovat s vintage technikou.U velmi krátkých vlasů začíná barevný přechod na úrovni středního ucha, pod bradou začíná ombre na podlouhlé bobu s ranou.Tato technika umožňuje zvýraznit tvář.

Nejuniverzálnější variantou jsou šikmé rány.V tomto případě lze obarvit pouze jeden třesk: s dlouhou délkou slouží jako vynikající barevný přízvuk a navíc jako módní asymetrický tvar.Na fotografii - náměstí se třeskem.

Pixie

Objemný, velmi krátký sestřih, ale s dlouhým třeskem.Ona je polem pro experimenty.Můžete však skvrnykonce pramene - u kudrnatých krátkých pramenů je účinek mimořádný.

Bob-caret

Bob-caret, krátký i podlouhlý, také umožňuje experimentovat s barvou.S barvou však musíte být opatrnější: samotný účes tvoří výraznou texturu a není třeba jej zdůrazňovat jasnou barvou.Nejlepší s takovým účesem je klasický ombre na blond vlasy.

Cascade

Není to ani tak střih jako technika zdobení pramenů, takže se používá jak na čtverci, tak na fazole, ana dlouhé vlasy.Do jisté míry napodobuje kudrnaté zámky, a proto slouží jako ideální základ pro komplexní zbarvení.S kaskádou je spojen jakýkoli druh ombre - klasická, vintage barva.Sharp vypadá lépe na rovných vlasech.

Klasická ombra se šikmým třeskem, vinobraní na kudrnatých vlasech, barevná kaskáda na ostříhání - technika je téměř univerzální.Pro jakoukoli délku vlasů a jakoukoli formu střihu si můžete vybrat variantu, která je ideálně přizpůsobena tvaru obličeje a barvy pleti.

Viz také:Módní techniky barvení vlasů - balayazh a ombre.