Permanentní barvení vlasů: výhody a vlastnosti aplikace

Dnes jsou barvy vlasů úspěšné, protože díky nim mohou rychle měnit barvu, skrývat šedé vlasy a také zlepšovat svůj vlastní vzhled.Ale ne všechny výrobky jsou bezpečné pro zdraví, proto odborníci doporučují dodržovat některá pravidla.Často doporučují trvalé barvení vlasů, které lze použít doma.

Co je to

Trvalá barvení vlasů jsou považována za dobře známou skupinu.Díky nim se barviva obtížně vymyjí ze struktury tyčinek, absorbují se hluboko do kadeří a udržují si nový stín po dlouhou dobu.Ve srovnání s jinými typy je trvalá a polostálá barva velmi žádaná, protože ženy po prvním barvení nebudou muset postup opakovat po 1,5 až 2 týdnech.

Zvláštností tohoto produktu je, že dobře maľuje šedé vlasy a má různé odstíny, přirozené i neobvyklé.

Profesionální permanentní barva vhodná pro ztmavnutí a zesvětlení kadeře.Jeho konečný výsledek přetrvává dlouhou dobu.Jak ukazují recenze, Kohler nevymývá po dobu 6-8 týdnů, ale začíná postupně ztrácet jas.Ženy proto musí používat pigment častěji, protože zarostlé kořeny jsou vidět na horní části hlavy.

Hlavní složkou barviv je parafenylenediamin, jakož i deriváty této látky:

 • amoniak;
 • peroxid.

Vědci však pracují s dalšími komponenty a snaží sezískat spolehlivé a trvanlivé barvivo, ale tyto tři látky jsou zatím považovány za nejúčinnější.Mechanismus účinku tohoto produktu je následující: složky musí odstranit starý pigment z tyčí, vyplnit je novou, lepší barvou.Za tímto účelem musí být eumelanin a phomeomelanin z kadeřů zcela odstraněny.

Při interakci se vzduchem dochází k oxidaci oxidačních pigmentů, díky nimž mohou vykazovat barvu.Čím tmavší je potřeba získat stín na pramenech, tím více by měla být hlavní barva obsažena v barvě.

Znalecký posudek
Katerina Velikaya
dermatovenerolog, tricholog a kosmetolog
Je však třeba mít na paměti, že tato složka je považována za příliš toxickou.Výrobci proto doporučují, aby kupující před trvalým zabarvením provedli testování vybraného produktu 2 dny před jeho použitím, aby se zabránilo vzniku nežádoucích účinků a aby se zabránilo alergické reakci.

Ačkoli jsou permanentní a polostálá barviva toxická, v zemích nejsou zakázána, protože při správném použití neohrožuje zdraví.Počet parafenylenediaminu ve výrobku je však řízen zvláštními úřady, protože někteří výrobci někdy nadhodnocují jeho hladinu, aby dosáhli sytější a zářivější barvy.

Znalecký posudek
Kateřina Velikaya
Dermatovenerolog, tricholog a kosmetolog
Barva, která obsahuje barvu, se tvoří pouze během oxidace hlavní složky.Samotné výrobky jsou bezbarvé, takže není třeba se bát průhledné hmoty.

Pozitivním aspektem trvalého tónování je přítomnost několika barevných pigmentů, které jsou podmíněně rozděleny do tří odstínů, a to:

 • modrá;
 • červená;
 • zelená.

V důsledku působení amoniaku a peroxidu se látky kombinují s hlavní složkou produktu, což vede k úplně odlišným odstínům.Aby bylo použití pohodlné, přidávají se kromě hlavních látek kovové ionty, stabilizátory, parfémy a konzervační látky.

Požadovaný a módní tón se získává díky práci velkého počtu chemických složek - spouštějí mnoho procesů, kterými kadeře získávají novou barvu.

Jaký je rozdíl

Při barvení tenkých a slabých vlasů odborníci doporučují používat semi-permanentní barvivo.Složení těchto produktů postrádá silné a škodlivé chemické složky, jako je amoniak a peroxid.V závislosti na výrobci může obsahovat zvlhčovače a živiny, například:

 • obilný extrakt;
 • rostlinné oleje;
 • extrakt z bylin.

Ve srovnání s permanentní barvou chybí v polostálé barvě čpavek.Místo této látky ve výrobku obsahují složkyperoxid.Proto tyto barvy mají jemnější a jemnější účinek a nasycují vlasy užitečnými látkami, obnovují jeho strukturu a zdravý vzhled.

Znalecký posudek
Selyutina Marina Valerievna
Miracle Med Medical Center, 23 let zkušeností
V polostálé barvě jsou dva typy pigmentů - kyselé a zásadité.Druhá látka provádí svou práci pomocí aminů, které nasycují vlasy květinami, a kyselé nejsou schopny proniknout strukturou kadeřů, takže se rychle vymývají.Proto jsou takové barvy ideální pro ženy, které chtějí stručně změnit barvu pramenů nebo pro ty, které je mají silně poškozeny.

Polotrvalé výrobky jsou zcela bezpečné, takže je lze používat během těhotenství.Je však třeba si uvědomit, že takové kompozice nebudou schopny zesvětlit barvu ani zesvětlit nebo ztmavnout vlasy ve 4 až 5 tónech.

Trvalá barva ve srovnání s polostálým nátěrem se považuje za silnější a lepší barvu.Aby se však vytvořila jasná barva a nepoškodily se tyčinky, je použití kompozice vyžadováno přesně podle pokynů.

K nebezpečí trvalých látek

Za stálou a jasnou barvu se považuje významná výhoda barev, které obsahují permanentní složky.K dosažení tohoto cíle však musíte vlasy hodně poškodit.Tyto pigmenty mohou způsobit:

 • podráždění pokožky hlavy;
 • suché kadeře;
 • odstranění ochranné mastné membrány;
 • ničení keratinu.

Přestože takové barvy nemohou mít vážné zdravotní účinky, je třeba s nimi být velmi opatrný.Například všichni výrobci píší, že produkty mohou způsobovat alergie, což znamená, že je lepší provést speciální test před jejich použitím.

Výhody a nevýhody přetrvávajících barev

Mezi výhody permanentních barviv patří odolnost, různorodost barev a vzácné použití produktů.Ženy si navíc ve srovnání s jinými barvami všimnou přirozenějšího odstínu, což činí jejich vzhled atraktivnějším a zajímavějším.

Navzdory výhodám jsou stálé sloučeniny nebezpečné a destruktivně ovlivňují strukturu prutů.Protože chemické složky jsou silnější, pigment zůstane na vlasech mnohem déle a je obtížné ho omýt.Stálí lidé také často způsobují alergie, které způsobují vážné poškození zdraví.Ženy se proto rozhodnou barvit vlasy stálými sloučeninami pouze v salonu.

Recenze populárních barev

Nejprve stojí za zmínku, že cena tónování se může velmi lišit, což závisí na složkách, které tvoří produkt.Pokud barvy obsahují ochranné látky, výživné oleje nebo jiné přírodní složky, budou náklady vyšší.

Známé trvalé barvy jsou:

(Majestic)
Název barvy Popis Cena v rublech.
Wella Koleston Perfect

Trvalá barva, díky nížMůžete získat požadovaný stín.Přírodní a exkluzivní barvy produktů jsou dnes běžné, pomáhají vylepšit světlý a atraktivní obraz.Kompozice nevysychají vlasy a po dlouhou dobu si zachovávají jasnou barvu 600-800
Matrix SoColor

Tato barva je často používána kolonisty,protože vám umožní získat šťavnatý a trvalý tón.Leží rovnoměrně.Produkt obsahuje živiny, které obnovují strukturu vlasů 400-500
Igora Royal

Velká a pestrá paleta,speciální receptura, krémová struktura - to vše se považuje za výhody této barvy, která se vyrábí pod známou značkou Schwarzkopf.Má příjemnou vůni a velké množství mixtonů, které pomáhají dosáhnout jakékoli, dokonce i nejunikátnější barvy 350-500
Selective Professional

Známé italské barevné schéma, jehož paleta obsahuje více než 100 barev.Za hlavní kritérium značky se považuje trvalé a vynikající stínování šedivých vlasů.Skládá se ze složek, které mohou vyrovnat strukturu poškozených kadeřů 600-900
Farmavita

Barva je založena na zeleniněsložky a léčivé rostliny, které jsou schopné natírat vlasy v přirozených barvách.Struktura produktu je prezentována ve formě krému, který se snadno nanáší na kadeře 200-300
Nový vývoj od známé společnosti Loreal.Vzorec tohoto produktu je mikrokatiónový polymer, který vám umožní ušetřitstruktura tyče a také zabraňuje vyluhování barevných pigmentů.Paleta obsahuje světlé a přírodní odstíny 700
Inoa

Tato značka nemá nepříjemný zápach.Hlavní složkou je monoethanolamin.Díky moderní receptuře je možné dobře skrýt šedé vlasy a dokonce i barvu vlasů.Pomocí ochranných látek je možné zabránit vzniku alergií a chránit pokožku hlavy před podrážděním 600-700
Materia

Tato značkamá vysokou pozici v žebříčku nejlepších trvalých barev.Kohler pruty rovnoměrně zakrývá a nepoškodí je, protože obsahuje malé množství amoniaku a peroxidu.Barvení, bez ohledu na strukturu vlasů, se ukázalo být trvalé a hluboké 900-1100
Keune

Profesionální barva se vyrábí s amoniakema bez něj.Paleta má 107 odstínů.Lehké aroma, přítomnost hedvábných bílkovin a nepřítomnost podráždění na pokožce hlavy jsou považovány za jeho nepochybné výhody 700-1000

Mnoho trvalých kompozic je schopno kvalitativně barvit.K dosažení tohoto cíle je však nutné pokrýt kadeře přísně podle pokynů.

Vlastnosti barvení

Malování lze provádět doma nebo v kabině.Hlavní věc je předem určit značku a stín.

U tenkých nebo slabých vlasů je lepší upřednostnit profesionální složení, protože výsledkem nemusí být ten, který se očekává.Koneckoncůpigment je v každém případě absorbován odlišně.

K tomu, aby produkt rovnoměrně natíral kadeře, je nutné produkt nanášet na pruty o tloušťce nepřesahující 2 cm. K odmaštění nadbytečné krémové barvy z hlavy potřebujete šampon, který pomůže lépe umýt jeho složky, které neměly čas vsáknout do prutů.Pokud opláchnete kadeře bez kosmetiky, proces alkalizace bude pokračovat a výrazně zkazí strukturu vlasů.

Po zabarvení je nutné na kadeře použít speciální balzám (obvykle je v balení s barvou).Díky němu bude možné vytvořit ochranný film a saturovat kadeře užitečnými látkami.Poté musí být vlasy nutně přirozeným způsobem suché.

Znalecký posudek
Katerina Velikaya
Dermatovenerolog, tricholog a kosmetolog
Použití vysoušeče vlasů může změnit barvu.

Informace o tom, jak správně použít barvu na kadeře, viz fotografie.

Opatření

Nebezpečí barviv jsou považována za relativní.To znamená, že vývoj alergií a dalších nežádoucích vedlejších účinků závisí na stavu kořenů a vlastnostech těla.Ke snížení negativního účinku chemických složek lze po prvním zabarvení použít bezpečnější polostálé sloučeniny (například Estelle), které nejsou schopny zničit strukturu kadeře.Odborníci doporučují používat tento vzhled při tónování.kořeny a nasycení vlasů jasnější barvou.

Je lepší nanést přípravek na vlasy zvláštním štětcem.Poté masírujte kořeny rukama (rukavice).

Další bezpečnostní opatření:

 • opláchněte teplou vodou;
 • odstraňte pigment z pokožky šamponem bez účinku fixace (v opačném případě bude obtížné se ho zbavit);
 • Při spláchnutí vždy používejte rukavice.

Dodržováním těchto preventivních opatření bude možné minimalizovat poškození a získat jasný a atraktivní účes.

Viz také: Dočasné barvení vlasů - 10 produktů pro barvení na jeden den

Péčevlasy po použití permanentního

Hlavní pravidla pro péči o obarvené vlasy:

 1. Používejte speciální šampony a kondicionéry, které jsou označeny „po trvalém“.Takové složení pomůže udržovat optimální úroveň vlhkosti a mazání a také vám umožní rychle a snadno pokládat kadeře.
 2. Před položením natřete namalované kadeře ručníkem.
 3. Použijte hřeben se vzácnými zuby.
 4. Vysoušeč vlasů používejte pouze ve výjimečných případech.Je lepší sušit kadeře přirozeným způsobem.
 5. Aby se zachoval každý barevný pramen, použijte masky s oleji: lopatka nebo oliva na prameny jednou týdně.

Dodržováním těchto pravidel bude možné udržovat obarvené vlasy měkké, pružné a zdravé.

Recenze Ollin Matisse & Igora Color Worx
VLASY: Co znamenají čísla barev ???zbarvení vlasů
​​