Po neúspěšném zbarvení odstraníme zrzku z vlasů

Většina dívek ráda provádí různé experimenty se svým vlastním vzhledem - zvyšují řasy, barevné kadeře v různých barvách.Tyto experimenty však často vedou k zcela neočekávaným výsledkům - na obarvených vlasech se objeví jasně červený nebo nepříjemný žlutý odstín.Jak odstranit zrzku z vlasů po barvení?

Proč se mi na vlasech objevuje zrzka?

Jedním z výsledků nesprávného barvení pramenů je červená barva.Nejčastěji je „dosažení“ podobného tónu dosaženo po domácím nezávislém barvení, kdy dívky mají tendenci radikálně a přesně měnit barvu vlasů najednou.

Vnitřní struktura každého vlasu má svůj vlastní přírodní pigment.Například, pokud jsou kadeře přirozeně černé, ale snaží se je překreslit ve světle hnědém odstínu, pak je pravděpodobný konflikt „přírodního“ pigmentu s chemickým barvivem, který vede nejen k červené, ale také k nerovnoměrnému zabarvení pramenů.

Po překreslení pramenů se může objevit zrzka v těchto variantách:

 • Černý odstín je vymalován do kaštanu nebo světle hnědé.
 • Tmavý kaštan - ve světle hnědé.
 • Tmavě blond - ve světle blond.
 • Světlý kaštan - v bílé barvě.

Odborníci tvrdí, že problém s výskytem zrzka může být zcela vyřešen, k tomu je třeba použít šampon s tónovacím efektem.Takový kosmetický produkt není samozřejmě ekonomický, ale pokud se použije, ukáže se, že eliminuje nepříjemnou žlutou nebočervený nádech téměř jakéhokoli tónu pramenů.

Odstraňujeme zrzku sami

Pokud je žlutý odstín pramenů získán po barvení v salonu, musí mistři tohoto salonu odstranit kosmetickou vadu.V případě, že nevzhledný odstín pramenů se získá po domácím barvení, budete muset jednat sami.Jak se lze zbavit zrzky?

 • Návrat do přirozeného stínu. Tato metoda je poměrně jednoduchá, ale také účinná.Je nutné zvolit barvu s potřebným odstínem a obarvit prameny.Specialisté doporučují dívkám, aby si vybraly odstín barvy světlejší než přirozená barva vlasů.Za takových podmínek může být zrzka eliminována mnohem rychleji a efektivněji.Vynikající výsledek barvení je zaručen, pokud jsou v základu barvy studené barvy.

 • Další osvětlení. Tato metoda je účinná, pokud se žlutý odstín objevil po předchozím barvení, při kterém se použilo světlé kaštany nebo červené barevné schéma.Abyste dosáhli slušného výsledku, musíte použít bělicí postup, který pomůže neutralizovat plešatá místa a nerovnoměrné zbarvení.A potom jsou prameny obarveny v požadovaném odstínu.Zbarvení pomáhá eliminovat přírodní prameny pigmentů a navíc vylučuje žloutnutí.Je důležité si uvědomit, že dvojité barvenímůže negativně ovlivnit strukturu vlasů, takže musíte používat pouze vysoce kvalitní barvy na přírodní bázi.Poškozené prameny lze obnovit pomocí éterických olejů (lopuch, ricinový, olivový).

 • Barevný popel. Barva schématu popelové barvy je schopna účinně odstranit odstín kosmetické vady.Je-li vybrána podobná možnost, aby se odstranila žlutost, je důležité vědět, že ne každá žena se hodí do popela stínů.
 • Použití praní. Speciální kosmetický přípravek, mytí, pomůže zbavit se zrzky.Promytím se vada odstraní po obarvení pramenů ve stínu kaštanu nebo po vyčeření.Opláchnutí pomáhá odstranit zbytky starého barviva a nepoškozuje strukturu vlasů.

 • Použijte odstínový toner. K neutralizaci zrzka je nutné se připravit na zdlouhavý proces, nebude několikrát fungovat, aby se vada odstranila nesprávným zbarvením.Je lepší zvolit odstín tonikum z řady studených tónů, produkt se přidá do balzámu na vlasy a aplikuje se na prameny obvyklým způsobem.

Přečtěte si, jak si v tomto článku vybrat správné tonikum !

 • Použijte odstínový šampon. Spolu s odstínovými tonikami můžete použít odstíny šampónů se světlými odstíny fialové, zelené nebo modré.

Zbavte se zrzka zbarvením

Při přemýšlení o tom, jakou barvu můžete namalovat na zrzku, můžete věnovat pozornost zvýraznění.Pomocí jednoduchého, ale oblíbeného postupu můžete eliminovat nadměrný jas pramenů a změkčit stávající odstín.

Užitečné možnosti - alternativy k zvýraznění mohou být:

 • Zbarvení - barvení pramenů v různých barevných tónech (od 3 tónů);
 • ​​
 • Bronding - barvení pramenů v přírodních a přírodních tónech s lesklými odstíny.

Tipy, které vám pomohou odstranit žloutnutí po obarvení vlasů:

Lidové prostředky

Je důležité okamžitě určit, co se má barva na žlutý nebo červený odstín pramenů pomocí lidových receptů.nebude fungovat, k dosažení pozitivního výsledku, používat je na určitou dobu.

 • Po každém šamponování můžete kadeře opláchnout citronovým mácháním, které má bělicí vlastnosti, resp. Postupně „ničí“ žlutý odstín.Pomůcka pro oplachování citronu se připravuje jednoduše: v litru teplé vody z 1/2 citronu se smíchá.

 • Opláchnutí pramenů odvarem heřmánku jim pomáhá odlehčit je.Pokud je pár st.lžíce 6% octa, pak pozitivní efekt bude dosaženo mnohem rychleji.
 • Ve stejném poměru smíchejte citronovou šťávu a vodku.Směs se nanáší na kadeře po dobu 15 minut.Takový nástroj je nežádoucí pro majitele suchých pramenů.
 • Pokud je to po částechzbarvení se ukázalo jako světle nažloutlý odstín, pak se ho můžete zbavit maskou založenou na žitném chlebu.Recept: Namočte několik plátků žitného chleba do malého množství vody.Doba vaření je 1 den, po kterém se na kadeře na půl hodiny aplikuje hustá chléb a omývá se tekoucí teplou vodou.
 • Maska s bělícím účinkem se připravuje z 1 kuřecího vejce, 1 lžíce.lžíce tekutého medu a 1 lžička olivového oleje.Bělicí hmota se nanáší na mírně navlhčené kadeře po dobu půl hodiny a poté se omyje teplou vodou.

 • Rostlina rebarbory ​​má také bělicí vlastnosti.Pro odstranění nepříjemné nažloutlosti pramenem je nutné připravit kaši čerstvého rebarbora a aplikovat ji na kořeny.Je důležité si uvědomit, že nástroj má vysokou účinnost a již v několika aplikacích se můžete takové závady bezpečně zbavit.
 • Maska připravená na základě tekutého medu nebo nízkotučného kefíru má nejen bělící vlastnosti, ale také pomáhá obnovit poškozenou strukturu pramenů a zbavuje kadeře různých problémů.Na kadeře se aplikuje léčivá maska, která je izolovaná plastovým sáčkem a froté šály.Doba expozice je alespoň půl hodiny.

Jak zabránit výskytu zrzek?

 1. Postup barvení se nejlépe provádí v salonech krásy profesionálním mistrem.
 2. Je důležité být schopen určit přirozený odstín pramenů a vybrat pro něj barevný základ.
 3. Bdoma se kučery kaštanu a tmavé tóny nedoporučují zesvětlovat.
 4. Postup zesvětlování tmavých vlasů by se neměl provádět najednou, ale vícestupňovým způsobem (3–5 kroků).
 5. Pro barvení pramenů se doporučuje zvolit pouze profesionální barvy a oxidační činidlo.Při použití těchto prostředků se získá nejpodobnější odstín pramenů, který je uveden na obalu.

To je zajímavé! Přezkum nejlepších nápravných opatření proti žloutnutí vlasů pro blondýnky

Používání nekvalitní barvy nebo její nesprávné použití často vede k nepříznivým kosmetickým důsledkům.Je možné odstranit zrzku z vlasů po neúspěšném zbarvení, ale to vyžaduje určitou dobu.První barvení pramenů se nejlépe provádí ve specializovaných kosmetických salónech, kde profesionální mistři používající vzorkové testy určují ideální tón barvy a pomáhají tak předcházet možné nepříjemné kosmetické vadě.

Viz také:Jak odstranit nažloutnutí z vlasů a dosáhnout „studeného“ stínu (video)